Dąbska Street Kraków - forum i opinie [deweloper Dasta Invest]

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
iwan

Dąbska Street Kraków - forum i opinie [deweloper Dasta Invest]

Postautor: iwan » 08 sty 2017, 1:41

Kolejny projekt powstający w okolicach Dąbia, blisko Galerii Plaza, czyli w bardzo obecnie popularnej okolicy, o której sporo już napisaliśmy na forum. Chodzi o projekt, który stawia, a w zasadzie ma zamiar postawić deweloper Dasta Invest - Dąbska Street Kraków - widać, że to miejsce znacznie się dogęszcza, i nic w tym dziwnego, bowiem jest naprawdę całkiem dobrze położone w naszym mieście, nieźle skomunikowane, z dostępem do infrastruktury oraz komunikacji publicznej. Jest nawet blisko centrum handlowe, choć chyba wkrótce zacznie się dopiero przebudowa Galerii Plaza i zamiana jej na centrum outletowe, ale większy sklep w sąsiedztwie na pewno się przyda. Nie jest także daleko do centrum handlowego M1. Bardzo blisko jest także do Parku Lotników Polskich, czyli jednego z największych terenów zielonych w Krakowie - to także należy uznać za plus. Poza tym, jeśli ktoś lubi jeździć na rowerze, to z tego miejsca ma bardzo blisko do bulwarów wiślanych, którymi można szybko i przyjemnie dostać się do centrum :)

Obrazek

Architektura także nie jest zła, przynajmniej jeśli chodzi o moje opinie na ten temat, choć pewnie sporo zależy od tego, jak będzie wyglądało otoczenie tych dwóch (czy więcej?) nowych budynków, ale o tym pewnie niedługo się przekonamy. Ostatnio na forum pojawiła się inwestycja Apartamenty Lema Kraków - wygląda na to, że w tej części Krakowa będzie przybywało ciekawych projektów deweloperskich. Szkoda, że niewiele wiadomo jeszcze o cenach metra kwadratowego nowych mieszkań tam, ani o ich rozkładach, bo pewnie to będzie miało największe znaczenie - a może jest tu ktoś, kto ma jakieś bardziej szczegółowe informacje o Dąbska Street w Krakowie i może je podać na forum, może jest tu ktoś, kto planuje tam kupić lokal i coś opisze :?: Mile widziane także wszelkie opinie o deweloperze Dasta Invest - niemało już zbudowali w naszym mieście, więc na pewno znajdzie się ktoś, kto już miał z nimi do czynienia - niech napisze o tym więcej we właściwym temacie na forum.

megi

Re: Dąbska Street Kraków - forum i opinie [deweloper Dasta Invest]

Postautor: megi » 09 sty 2017, 9:58

Jak obstawiasz, jakie będą ceny metra kwadratowego mieszkania w inwestycji Dąbska Street :?: Dasta nie jest jakimś szczególnie tanim deweloperem, choć też do najdroższych nie należy. Ale ta okolica, też chyba ma swoje ceny. Jak obstawiacie? No i reklamuje ją piłkarz Wisły - myślicie, że to dobrze? ;) Mi brakuje tam trochę lokali usługowych, przydałyby się na parterze - takie rzeczy są potrzebne, jeśli chce się tworzyć miasto z prawdziwego zdarzenia, jednak miło móc zejść do sklepu tuż obok, a nie jechać do centrum handlowego, nawet jeśli jest ono tak blisko, jak plaza albo M1. Plus za 50 ogólnodostępnych miejsc postojowych pod blokiem i za współczynnik ogólny - na 100 mieszkań ok. 150 miejsc postojowych. Z drugiej strony, przy tym dostępie do komunikacji, z jakim mamy tam do czynienia, to jednak wszyscy powinni tam jeździć tramwajami po mieście ;)

marylkkk

Postautor: marylkkk » 09 sty 2017, 13:10

Myślę, że ok. 7 tys za metr kw.

Paweł

Postautor: Paweł » 15 sty 2017, 13:26

Zastanawia mnie jakim prawem deweloper dostał zgodę na aż 7 pięter, skoro wszystkie okoliczne budynki mają max 21 m...

Gdzie to mogę sprawdzić?

sami_10

Postautor: sami_10 » 15 sty 2017, 15:29

Paweł pisze:Zastanawia mnie jakim prawem deweloper dostał zgodę na aż 7 pięter, skoro wszystkie okoliczne budynki mają max 21 m...

Gdzie to mogę sprawdzić?

Możesz to sprawdzić w miejscowym planie zagospodarowania.
http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=82629

Wydaje mi się, że będzie to obszar MW/U.4 i tutaj maksymalna wysokość zabudowy może wynosić 25m.

Paweł

Postautor: Paweł » 15 sty 2017, 19:06

Wydaje mi się, że będzie to obszar MW/U.4 i tutaj maksymalna wysokość zabudowy może wynosić 25m

Ok, ale zauważ, że pozwolenie stało się prawomocne przed uchwaleniem MPZP. A deweloper obok dostał WZkę na max 21m. Dlaczego zabudowie się ten teren wysokimi budynkami? Zupełnie bez sensu. Ponadto co to za MW/U.4 skoro na parterze zero usług... Debilizm. No ale teraz to już po ptakach. Nie jestem przeciwny deweloperom, bo to ich prywatna własność...

Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”