Parkowanie w okolicy osiedla Centralna od Proins / gdzie miejsca postojowe dla gości i dostawców

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w inwestycji Centralna w Krakowie, za którą odpowiada deweloper Proins. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
argon
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2022, 22:56

Parkowanie w okolicy osiedla Centralna od Proins / gdzie miejsca postojowe dla gości i dostawców

Postautor: argon » 16 cze 2023, 12:51

Widać na tym zdjęciu, że już dzisiaj jest problem z parkowaniem w tej okolicy - samochody stojące na trawniku za chodnikiem.

Obrazek

Jak myślicie, gdzie w okolicy będzie można zostawić samochód w okolicach osiedla Centralna? Pod M1 albo przy Atucie, to jednak jest dosyć daleko. Jest jakaś sensowna alternatywa bliżej?


scr4tchi
Posty: 154
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Parkowanie w okolicy osiedla Centralna od Proins / gdzie miejsca postojowe dla gości i dostawców

Postautor: scr4tchi » 16 cze 2023, 13:49

Tymi samochodami o których piszesz przyjeżdżają robotnicy na budowę. Po godzinie 16 już tych samochodów nie ma. Znam te tereny od dziecka, więc jeśli chciałbyś zostawić samochód blisko osiedla to polecam Ci miejsce, które zaznaczyłem na mapce. Tam jest taki plac betonowy, więc możesz bez problemu tam stawać. Wiadomo, że najlepiej będzie kupić miejsce postojowe.

Obrazek

argon
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2022, 22:56

Re: Parkowanie w okolicy osiedla Centralna od Proins / gdzie miejsca postojowe dla gości i dostawców

Postautor: argon » 16 cze 2023, 16:01

scr4tchi pisze:Tymi samochodami o których piszesz przyjeżdżają robotnicy na budowę. Po godzinie 16 już tych samochodów nie ma. Znam te tereny od dziecka, więc jeśli chciałbyś zostawić samochód blisko osiedla to polecam Ci miejsce, które zaznaczyłem na mapce. Tam jest taki plac betonowy, więc możesz bez problemu tam stawać. Wiadomo, że najlepiej będzie kupić miejsce postojowe.

Dzięki za podrzucenie, faktycznie jest tam taki plac i jest tam zwykle sporo miejsca. A z zakupem miejsca postojowego, to oczywiście masz 100% racji, również uważam, że skoro ma się samochód, to trzeba mieć zapewnione pod niego miejsce. Bardziej chodziło mi o przypadki, kiedy ktoś wpada np. w odwiedziny, jakaś ekipa budowlana itp.


bambik
Posty: 58
Rejestracja: 06 cze 2023, 9:22

Re: Parkowanie w okolicy osiedla Centralna od Proins / gdzie miejsca postojowe dla gości i dostawców

Postautor: bambik » 17 cze 2023, 6:58

argon pisze:
scr4tchi pisze:Tymi samochodami o których piszesz przyjeżdżają robotnicy na budowę. Po godzinie 16 już tych samochodów nie ma. Znam te tereny od dziecka, więc jeśli chciałbyś zostawić samochód blisko osiedla to polecam Ci miejsce, które zaznaczyłem na mapce. Tam jest taki plac betonowy, więc możesz bez problemu tam stawać. Wiadomo, że najlepiej będzie kupić miejsce postojowe.

Dzięki za podrzucenie, faktycznie jest tam taki plac i jest tam zwykle sporo miejsca. A z zakupem miejsca postojowego, to oczywiście masz 100% racji, również uważam, że skoro ma się samochód, to trzeba mieć zapewnione pod niego miejsce. Bardziej chodziło mi o przypadki, kiedy ktoś wpada np. w odwiedziny, jakaś ekipa budowlana itp.



Podobno na osiedlu na być kilka naziemnych miejsc ogólnodostępnych - kilka w etapie pierwszym, poniewaz jeden z lokali użytkowych będzie przedszkolem. W drugim etapie też ma być kilka miejsc ogólnodostępnych, na podobnej zasadzie - niby dla lokali użytkowych. Te miejsca, o których mówię, są widoczne na wizualizacji na ich stronie - koło budynków A2 i B3.



Wróć do „Centralna Kraków od Proins - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości