Budowa inwestycji Domosfera 2 w Krakowie przez dewelopera Bryksy - zdjęcia / informacje / opinie

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Domosfera w Krakowie, za którą odpowiada deweloper Bryksy. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
terens
Posty: 117
Rejestracja: 02 cze 2016, 1:31

Re: Budowa inwestycji Domosfera 2 w Krakowie przez dewelopera Bryksy - zdjęcia / informacje / opinie

Postautor: terens » 11 lip 2023, 13:16

Coś tam się dzieje, ale chyba jednak cały czas jest to przygotowanie placu budowy pod stawianie inwestycji...

Obrazek

Może to już przygotowywanie miejsca pod stawianie żurawi budowlanych. No w każdym razie coś się dzieje, dziury jeszcze nie ma, ale to pewnie też trzeba zrobić.


Piast
Posty: 75
Rejestracja: 19 lis 2021, 12:08

Re: Budowa inwestycji Domosfera 2 w Krakowie przez dewelopera Bryksy - zdjęcia / informacje / opinie

Postautor: Piast » 12 lip 2023, 10:44

Ale im się tu duża działka uchowała w niezłej lokalizacji. Tylko szkoda, że będzie otoczona z dwóch stron przez tramwaj, a patrząc na to, jak budują tą linię do Mistrzejowic, to może to być całkiem sroga inwestycja. Ale zobaczymy, jak to wyjdzie finalnie.

No i ciekawe, po co te dwie drogi na tym etapie, ale pewnie jakiś cięższy sprzęt będzie po nich przejeżdżał. Ciekawe czy tam będą jakieś palowanie robić wcześniej albo ścianki Larsena od strony ul. Krzesławickiej.

terens
Posty: 117
Rejestracja: 02 cze 2016, 1:31

Re: Budowa inwestycji Domosfera 2 w Krakowie przez dewelopera Bryksy - zdjęcia / informacje / opinie

Postautor: terens » 16 lip 2023, 17:32

Ktoś był w okolicy, ruszyły tam może jakieś poważniejsze prace ziemne już, czy nadal przygotowanie placu budowy trwa?


bohom
Posty: 135
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Budowa inwestycji Domosfera 2 w Krakowie przez dewelopera Bryksy - zdjęcia / informacje / opinie

Postautor: bohom » 19 lip 2023, 17:58

Beton się leje na tej budowie już:

Obrazek

Co ciekawe, mam wrażenie, że wykop jest dosyć płytki i że w ogóle cześć prac, to odbywa się mniej więcej na poziomie gruntu na tej działce.

Obrazek

No ale skoro to ma być wyrównane do ul. Bohomolca, to rzeczywiście poziomu -1 nie trzeba jakoś specjalnie wkopywać.

bohom
Posty: 135
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Budowa inwestycji Domosfera 2 w Krakowie przez dewelopera Bryksy - zdjęcia / informacje / opinie

Postautor: bohom » 19 lip 2023, 18:02

Tu czyżby miejsca na windy, żurawie itp.?

Obrazek

Przyspieszyli z robotą, mam takie wrażenie w ostatnim czasie.

Obrazek

Ciekawe, w jakiej dokładnie odległości będą te bloki o tego, który stoi za tą działką.

terens
Posty: 117
Rejestracja: 02 cze 2016, 1:31

Re: Budowa inwestycji Domosfera 2 w Krakowie przez dewelopera Bryksy - zdjęcia / informacje / opinie

Postautor: terens » 20 lip 2023, 10:28

Dzisiaj przejeżdżając niedaleko, widziałem duży dźwig, nie wiem czy stawiają jakiegoś żurawia, czy coś innego się tam dzieje, ale jedno jest pewne, na pewno coś robią dalej. Ciekawe czy to będzie żuraw, czy jednak coś innego.

bohom
Posty: 135
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Budowa inwestycji Domosfera 2 w Krakowie przez dewelopera Bryksy - zdjęcia / informacje / opinie

Postautor: bohom » 05 sie 2023, 21:01

A tu zabrali się jednak do roboty wreszcie na poważnie i wygląda na to, że mają niezłe tempo.

Obrazek

Wykop zrobiony, a właście to wcale jakoś bardzo dużo nie musieli kopać, bo teren mocno się tam obniża i od zachodu, to nie wiem czy metr ziemi zebrali.

bohom
Posty: 135
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Budowa inwestycji Domosfera 2 w Krakowie przez dewelopera Bryksy - zdjęcia / informacje / opinie

Postautor: bohom » 05 sie 2023, 21:01

Część wykopu już wybetonowana, pojawiają się zbrojenia.

Obrazek

Robota idzie im całkiem sprawnie, trzeba przyznać


terens
Posty: 117
Rejestracja: 02 cze 2016, 1:31

Re: Budowa inwestycji Domosfera 2 w Krakowie przez dewelopera Bryksy - zdjęcia / informacje / opinie

Postautor: terens » 19 sie 2023, 17:09

Tamten dźwig to jednak od czegoś innego musiał być, bo żurawia ustawili dzisiaj. Czyli jakoś kolejny dosyć ważny etap na budowie Domosfery II jest osiągnięty.

Ciekawe czy będzie tylko jeden żuraw tą budowę obsługiwał, czy stanie też drugi? Może pociągną jednym?

bohom
Posty: 135
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Budowa inwestycji Domosfera 2 w Krakowie przez dewelopera Bryksy - zdjęcia / informacje / opinie

Postautor: bohom » 21 sie 2023, 13:32

Żurawia nie widziałem, jak byłem, więc może zdjęcia nie są najbardziej aktualne, ale może ktoś będzie chciał zobaczyć, jak to wyglądało kilka dni temu.



Wróć do „Domosfera etap 2 Kraków (ul. Bohomolca) od Bryksy - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość