Bronowickie Ogrody Kraków forum opinie mieszkania Sosnowiecka deweloper DES

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
estrella
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2016, 17:18

Bronowickie Ogrody Kraków forum opinie mieszkania Sosnowiecka deweloper DES

Postautor: estrella » 22 lut 2016, 18:08

Ostatnio będąc na targach SBDIM rzuciło mi się w oczy stoisko w ciekawych kolorach z dużą ilością kwiatów i zieleni- Bronowickie Ogrody. Sprawdziłam więc co to za inwestycja i okazuje się, że Bronowice będą rozrastać się jeszcze bardziej. Budynki budują się przy ul. Sosnowieckiej naprzeciwko osiedla "7 życzeń". Wizualizacje na ich stronie bo.krakow.pl wyglądają dość obiecująco i przyznam, że architektura mnie zaczarowała.
Jeszcze kilka słów o lokalizacji, bo ta też zachwyca: blisko Galerii Bronowice, szybki wylot na autostradę, w stronę Olkusza też wyjeżdża się bezproblemowo. Co do komunikacji ta na dziś pozostawia wiele do życzenia, ale z planów zagospodarowania miasta wynika, że w ciągu najbliższych lat znacznie się to poprawi(tramwaj pod GB, więcej autobusów nawet przez samą Sosnowiecką).

Mieszkania w sprzedaży są różne od małych 39 metrowych 2 pokoi do 95m2. Z informacji na www i po rozmowach z przedstawicielami dewelopera wynika, że mieszkania można łączyć i wtedy wychodzi nawet po 130 m2. Pomysł fajny dla ludzi, którzy marzą o przestrzeni i oczywiście ich na to stać.
Mnie osobiście zauroczyło mieszkanie parterowe 84m2 i 145m2 ogrodu! Dzieciaki mają gdzie pobiegać ;)
Co do układów mieszkań widać, że zostało to zaprojektowane z głową. W jednym z mieszkań widać, że na 46m2 można zrobić 3 pokoje, które wydaja się bardzo ustawne!

Z cenami u tego dewelopera jest nie kiepsko, bo zaczynają się już od 5950zł/m2 co na tamtą okolicę daje świetny wynik. Jeżeli chodzi o samego dewelopera to firma DES H. Dowgier, A. Dowgier spółka jawna. Z ich www można wyczytać, że zajmują się budownictwem i renowacją zabytków. Przeróbki na Wawelu i odnowa Pałacu Krzysztofory utwierdziły mnie w przekonaniu, że osiedle będzie wykonane z dbałością o każdy szczegół. Dowiedziałam się też o co nieco o detalach: duże drewniane okna i przeszklenia- okna znacznie wyższe niż zwykłe, ostatnie piętro to poddasze, ale w najwyższym punkcie ma mieć 4 m wysokości a w najniższym 2,20 to da naprawdę poczucie przestrzeni, a i można sprytnie zaaranżować antresolę :)
Co do wyglądu zewnętrznego to w elewacji mają być ryfle, które będą malowane przez konserwatorów zabytków z firmy DES.

Dodatkowo z rozmowy na targach dowiedziałam się, że planują przeznaczyć 20 arową działkę dla mieszkańców osiedla na strefę relaksu. Super opcja, mnie się podoba, szkoda, że nie ma o tym informacji na stronie lub gdziekolwiek, bo to ogromny plus!!! :mrgreen:

Łącznie ma powstać tam 12 budynków czyli ok 200 mieszkań. Miejsca postojowe standardowo pod ziemią, ale też realizują drogę przy osiedlu gdzie będzie można parkować. Budynki malutkie, kameralne 3 piętrowe. Będzie to urocze wręcz bajkowe osiedle :)

Czy ktoś zna może więcej informacji na ten temat? Niestety nie udało mi się podjechać do nich na budowę, może ktoś wie/ma zdjęcia jak to teraz wygląda? Wprawdzie do pierwszego kwartału 2017 jeszcze trochę czasu jest, ale watro widzieć coś wcześniej.

Zapraszam do podzielenia się na forum swoimi opiniami i odczuciami na temat tego nowego osiedla.

POZDRAWIAM
Ana ;)


alek83
Posty: 59
Rejestracja: 01 lut 2016, 22:07

Re: Bronowickie Ogrody Kraków forum opinie mieszkania Sosnowiecka deweloper DES

Postautor: alek83 » 24 lut 2016, 21:14

O proszę, nie miałem pojęcia, że powstaje taka inwestycja, jak Bronowickie Ogrody Kraków ul. Sosnowiecka od dewelopera DES Henryk Dowgier, a wygląda na to, że to bardzo ciekawy projekt i do tego nie było go na forum :!: Co prawda coś mi się nie chce do końca wierzyć w tą ilość zieleni na osiedlu, którą tutaj widać (wiadomo, wizualizacja przyjmie wszystko), ale sama architektura, te niewielkie nowe bloki w Bronowicach naprawdę świetnie się prezentują :D O tej działce 20-arowej jest informacja na stronie - To Ty decyduj, jak zagospodarowana będzie 20 arowa działka obok budynków, ciekawe co w końcu na niej powstanie , ale pomysł niezły, wygląda na to, że mieszkańcy będą mogli podjąć jakieś decyzje odnośnie swojego osiedla.

Obrazek

Jeśli chodzi o nowe mieszkania w inwestycji Bronowickie Ogrody w Krakowie, to mnie z kolei interesuje coś mniejszego, czyli mieszkanie dwupokojowe, czyli takie ma metrażach 42-43 m2, czyli najmniejsze w tym projekcie. Trzeba przyznać, że zostały całkiem nieźle zaprojektowane (choć gdyby była jeszcze osobna jasna kuchnia, to już w ogóle byłoby coś idealnego). Spory salon z aneksem kuchennym i to umieszczonym w jego tyle, to tego też całkiem obszerna sypialnia no i balkon, a właściwie loggia na nieco ponad 4 metrach kwadratowych, na których dodatkowo jest wyjście i z salonu i z sypialni :) Trzeba przyznać, że całkiem to wszystko jest przemyślane :idea: No tylko z cenami tych mieszkań w Krakowie, to jednak nie jest aż tak kolorowo, jak pisałaś, 6 650 zł/m2 to jednak niemało, nawet jeśli uwzględni się niewielki rabat... Muszę dobrze przeliczyć czy mnie na to na pewno stać, to wychodzi za takie mieszkanko 280 - 290 tys. zł :) Ale chyba wybiorę się do biura dewelopera DES coś zarezerwować i zapytać o szczegóły.

I lokalizacja jest niezła, choć jak na razie komunikacja publiczna jest tam raczej "pod psem" ;) Niewiele autobusów tam jeździ, do tramwaju na Bronowicką i do pętli na Azorach jednak kawałek, może trzeba by autobusy na Conrada łapać pod Ikeą. Ale to się pewnie z czasem zmieni, to tam naprawdę dużo się buduje, choćby opisywane na forum Osiedle Sosnowiecka Fronton i wiele innych - pomyśleć, że jeszcze niedawno były tam tylko pola, a teraz to jedna z najbardziej rozbudowujących się okolic w Krakowie. No i zastanawia mnie jeszcze trochę jak jest z firmą, która za projekt odpowiada, to co napisałaś @estrella jest dosyć przekonujące, ale może jest to ktoś, kto miał już z nimi styczność i może napisać na forum, jakie ma opinie o deweloperze DES, bo to dosyć ciekawy temat :) No i jeśli ktoś ma jakieś zdjęcia z budowy, to niech wrzuca na, chętnie zobaczę i chyba sam się przejadę w te okolice w najbliższym czasie. @estrella, pisz jak będziesz wiedziała coś więcej :!:

iwan
Posty: 42
Rejestracja: 10 lut 2016, 0:29

Re: Bronowickie Ogrody Kraków forum opinie mieszkania Sosnowiecka deweloper DES

Postautor: iwan » 24 mar 2016, 20:08

Mam takie pytanie, czy jest tu może ktoś, komu udało się odwiedzić drzwi otwarte inwestycji Bronowickie Ogrody, którą buduje deweloper DES :?: Pytam, bo niestety nie udało im się tam wybrać, a miałem wielką ochotę zobaczyć jak to wygląda... Jeśli ktoś ma jakieś zdjęcia z tej imprezy, to niech się podzieli na forum nimi ;) Jak dla mnie, to jeden z ciekawszych projektów mieszkaniowych powstających w tej okolicy. Nowe mieszkania w Bronowicach Wielkich to chyba jest całkiem przyszłościowa inwestycja, w spokojnej, ale nieźle skomunikowanej z resztą miasta okolicy. Dodatkowo z tego, co kojarzę, ma w tej okolicy kiedyś przebiegać nowa linia tramwajowa, a to bardzo by się tam przydało :) Jest ktoś, kto kupił już tam mieszkanie albo ma taki zamiar :?:


maRian
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2016, 22:11

Re: Bronowickie Ogrody Kraków forum opinie mieszkania Sosnowiecka deweloper DES

Postautor: maRian » 24 mar 2016, 22:19

Myślę, że mogę wtrącić moje 3 grosze w tej materii.
Spędziłem trochę czasu na kontaktach z deweloperem i muszę przyznać, iż zdobyłem bardzo wiele ciekawych informacji na temat tej inwestycji. Niestety, nie są one tak ujmujące, jak piękna stylistyka i architektura budynków.
Z początkowego entuzjazmu związanego z tym "projektem" i chęcią zakupu mieszkania został jedynie niesmak związany z rezygnacją ze współpracy z firmą DES. Warto dodać, że początkowo kontakty z deweloperem były poprawne i wydawało się, że współpraca będzie bardzo owocna. Niestety, z czasem okazało się zupełnie inaczej... Mam nadzieję, że właściciel firmy (i osoby współpracujące z nim przy tej inwestycji) nauczy się z czasem rozmawiać z klientami na trudne tematy.
Proszę wybaczyć, jeżeli w niektórych częściach mojego wpisu będę żartował, ale chyba tylko to mi pozostaje na otarcie łez po rozstaniu z tą inwestycją ;)
Ze spraw, jakie pojawiły się podczas moich kontaktów z deweloperem, wspomnę tylko o kilku wybranych, żeby mój wpis nie był zbyt długi ;P
1. Nieścisłości w Księgach Wieczystych nieruchomości związane z pojawiającymi się służebnościami działek oraz z własnością niektórych z nich. Z dokumentów przedstawionych przez dewelopera sprawa wydaje się wyjaśniona i powinno być ok. Przyszłym klientom polecam weryfikację tego faktu.
2. Na etapie weryfikacji projektu instalacji dla mieszkania, którym byłem zainteresowany okazało się, że projekt instalacji elektrycznej i TV nie pokrywa się z przedstawianymi aranżacjami mieszkania. Gniazdo TV znajdowało się zupełnie gdzie indziej w stosunku do położenia telewizora na propozycji aranżacji mieszkania.
3. Kilkukrotnie uzyskiwałem sprzeczne informacje dotyczące niektórych moich pytań. Nie świadczy to najlepiej o doświadczeniu inwestora w kwestii kontaktów z klientami. Im dalej w las, tym gęściej drzewa. Im pytania były bardziej szczegółowe, tym odpowiedzi były mniej optymistyczne. Pod koniec współpracy usłyszałem, że jestem "kłopotliwym klientem". W rzeczy samej :lol:
4. Projekt jest bardzo ładny architektonicznie, co niestety wymusiło wiele "kwiatków" pojawiających się wewnątrz mieszkań. W moim przekonaniu potrzeby lokatorów zeszły tu nieco na drugi plan. Z ciekawszych kwestii polecam zwrócić uwagę na:
- specjalne wnęki na klamki drzwi wejściowych do mieszkań, chyba jest tak w większości lokali. Jest to zabieg wymuszony koniecznością otwarcia ich na minimum 90 stopni. Jest to widoczne w proponowanych aranżacjach lokali. W moim przekonaniu jest to nieco kuriozalne, chyba że ktoś lubi takie ozdobniki :lol:
- wielkości kuchni i łazienek na proponowanych aranżacjach są w niektórych lokalach mało funkcjonalne. Zmieszczenie lodówki, kuchenki, zlewozmywaka i zmywarki na 240cm kuchni w mieszkaniu 56metrowym nie pozwala na wiele (przykład mieszkanie 19, budynek 1). Wielkość łazienki w lokalu 21, budynek 1 jest także dyskusyjna. Oczywiście są to tylko propozycje dewelopera. trzeba jednak pamiętać, że zmiany lokatorskie po odbiorze mieszkania będą kosztowne.
- izolacje przestrzeni dachowych i okolic rynien oraz rur spustowych. Warto zwrócić uwagę na ocieplenie nadproży drzwi na tarasy i loggie. Na spotkaniu z projektantem uzyskałem jedynie zapewnienie, że "będzie dobrze", ale nie udało mi się uzyskać szczegółowych informacji. W moim odczuciu jest to jedno z newralgicznych miejsc, w którym mogą powstawać "mostki termiczne" i "grzyb", jeśli nie zostanie poprawnie wykonane.
- w kilku innych miejscach kwestie izolacji także mogą być problematyczne. Na szczęście na budynki rękojmia wynosi już 5 lat więc ewentualne problemy z "wykwitami" powinny zdążyć się pojawić.
- inwestycja aktualnie spełnia normy w kwestii bilansu energetycznego budynku, jednak na granicy wymaganego minimum. Należy pamiętać, że wymagania ulegają ciągłym zaostrzeniom i już niedługo budynek "wypadnie" z normy. Ponieważ zezwolenie na budowę zostało już przyznane to z punktu widzenia administracyjnego jest poprawnie, ale odbije się to głównie na klientach i ich portfelach przy płaceniu rachunków za ogrzewanie. Obrazowo proponuję zastanowić się czy chcemy kupić lodówkę w klasie energooszczędności C lub D, czy lepiej doinwestować i kupić A+
- przebieg przewodów wentylacyjnych w niektórych lokalach na ostatnich kondygnacjach może być zmienny. Chodzi tu o przesunięcie pionów kominowych tak aby wychodziły w kalenicy dachu. Z zewnątrz daje to rewelacyjny wygląd budynku. Wewnątrz może być jedynie mniej ustawnie :oops:
- w przypadku lokali na ostatniej kondygnacji problemem może być położenie otworów wentylacyjnych w kuchniach i łazienkach. Zgodnie z przepisami powinny znajdować się tuż poniżej sufitów. W przypadku tych lokali będzie to na wysokości prawie 4 metrów. Wylot tego przewodu będzie tuz ponad kalenicą dachu. W wyniku tego przewód wentylacyjny będzie bardzo krótki, przez co może nie być sprawny. Innym rozwiązaniem, jakie przedstawił mi projektant jest obniżenie wlotu do przewodu wentylacyjnego. Powstaje jedynie pytanie co z oparami, które uniosą się wyżej...
- niektóre lokale może być trudno przewietrzyć, biorąc pod uwagę położenie okien tylko z jednej strony budynku oraz brak wentylacji mechanicznej.
- z drobnych spraw, jakimi chyba nie należy się przejmować, to zatwierdzony projekt architektoniczno-budowlany nie pokrywa się z aranżacjami lokali. Mam nadzieję, że chodzi jedynie o położenie ścianek działowych :D
Uwagi jakie przedstawiam dotyczą przede wszystkim lokali na ostatniej kondygnacji, bo takimi byłem zainteresowany.
Nie wyklucza to zatem istnienia ciekawostek na niższych kondygnacjach;)
Może zatem należy zastanowić się nad zakupem lokalu z dobrym widokiem na Bronowickie Ogrody, w pobliżu jest przynajmniej 4 inne inwestycje;)
5. Co do 20arowej działki do dyspozycji mieszkańców to z informacji jakie uzyskałem będzie znajdować się ona z drugiej strony ul. Mięsowicza. Tak więc kwestia tego co wybuduje się po sąsiedzku pozostaje otwarta...

Karol777
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2016, 13:37

Re: Bronowickie Ogrody Kraków forum opinie mieszkania Sosnowiecka deweloper DES

Postautor: Karol777 » 30 mar 2016, 13:56

O inwestycji Bronowickie Ogrody dowiedziałem się z internetu; znalazłem ich ofertę na portalu rynekpierwotny.pl. Kolejnym etapem była wizyta na ich stronie www. Pooglądałem, powybierałem i zadzwoniłem do biura sprzedaży. Tu uzyskałem dość dużo informacji na temat samej inwestycji i dostępnych mieszkań (na tyle dużo ile można dowiedzieć się przez telefon ;-) ). Umówiłem się na wizytę (plus za długie godziny otwarcia i za gotowość do spotkania w sobotę, mimo tego, że biuro jest wtedy właściwie zamknięte). Ostatecznie udało mi się dotrzeć do nich w tygodniu; na miejscu pokazali mi plany mieszkań, plany zagospodarowania osiedla itd. Biuro jet niewielkie; nie ma to jednak znaczenia; kupując mieszkanie nie muszę być podejmowany w pałacu ;-). Z samej obsługi jestem zadowolony; dowiedziałem się tego czego chciałem się dowiedzieć; o dostępnych metrażach, o możliwości przerabiania mieszkań, a nawet o technologii posadowienia budynku (zabezpieczenie fundamentów przed wilgocią; technologia TBW). Inwestycja wygląda na tyle ciekawie (na mnie wrażenie robią ogrody w parterowych mieszkaniach), że raczej zdecyduję się zarezerwować i kupić tam mieszkanie, chociaż wciąż waham się nad wyborem jednego spośród 3 ;-). Aha, ktoś pytał tu o zdjęcia z Dni Otwartch. Nie mam takich (akurat w weekend w którym odbywała się cała impreza byłem rozłożony grypą), ale fajną galerię zdjęć mają na ich profilu na .; nie wiem czy są to zdjęcia z Dni Otwartych, ale dobrze pokazują na jakim etapie jest budowa

alek83
Posty: 59
Rejestracja: 01 lut 2016, 22:07

Re: Bronowickie Ogrody Kraków forum opinie mieszkania Sosnowiecka deweloper DES

Postautor: alek83 » 31 mar 2016, 0:02

Ja też interesowałem się nieco mieszkaniem na parterze z ogródkiem, być może nawet tym samy, którym Ty się interesowałeś @Karol777, ale ostatecznie jak wszystko podliczyłem, to doszedłem do wniosku, że jednak powinienem poszukać czegoś nieco tańszego. Choć niezmiennie mi się podobają domki w formie, a w przypadku lokalu na parterze odpadają te problemy (przynajmniej w dużej mierze), o których wspominał @maRian :) Pisz co zdecydowałeś dalej w tym temacie i jak idzie proces ewentualnego zakupu, jeżeli to wszystko będziesz popychał do przodu :)

Karol777
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2016, 13:37

Re: Bronowickie Ogrody Kraków forum opinie mieszkania Sosnowiecka deweloper DES

Postautor: Karol777 » 22 kwie 2016, 12:34

Do alek83: jestem już po podpisaniu umowy rezerwacyjnej; zdecydowałem się kupić mieszkanie K2. Nie ma ono może wielkiego ogrodu; bo to "tylko" około 14 metrów zieleni, ale myślę, że dla mnie wystarczy. Postawię sobie tam stolik i krzesełko i będę mógł raczyć się w spokoju zimnym piwem ;-). Mój Gluś (jamnik szorstkowłosy ;-) ) równiez powinien być zadowolony ;-). Co do samej procedury zakupu: wszystko odbyło się bez większych problemów i bezboleśnie - cała czynność zajęła około 20 minut, a przy okazji napiłem się mocnej kawy i zjadłem pyszne ciacho ;-). Nie powiem, emocje były, ale to chyba normalne - nie co dzień przecież człowiek podejmuje tak poważne decyzje. Obecnie w "moim" mieszkaniu zakończyły się prace murarskie (trochę pozmienialem uklad pomieszczeń - kosztowało to nieco pieniędzy, ale efekt ma być rewelacyjny - duże brawa dla architekta - pani inżynier i podziękowania dla załogi biura sprzedaży ;-) ). Czekam więc na zakończenie prac - to jeszcze trochę potrwa, ale będę cierpliwy ;-)

estrella
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2016, 17:18

Re: Bronowickie Ogrody Kraków forum opinie mieszkania Sosnowiecka deweloper DES

Postautor: estrella » 22 kwie 2016, 15:31

Hej cześć!
Sto lat mnie tu nie było, ale finalnie mam kilka fajnych faktów na temat Bronowickich Ogrodów.
Trochę przeraziła mnie opinia maRiana więc pobiegłam do biura sprzedaży żeby sobie wszystko z ludzmi powyjaśniać. Zanotowałam sobie wszystko więc opiszę Wam co ma do powiedzenia w kwestii zarzutów sam deweloper. Będę kopiować fragmenty wypowiedzi i pisać co usłyszałam w biurze sprzedaży:

1. Nieścisłości w Księgach Wieczystych nieruchomości związane z pojawiającymi się służebnościami działek oraz z własnością niektórych z nich. Z dokumentów przedstawionych przez dewelopera sprawa wydaje się wyjaśniona i powinno być ok. Przyszłym klientom polecam weryfikację tego faktu.
Zamieszanie w Księgach Wieczystych, to proces scalenia i podziału działek, tak aby można było wyodrębnić dla każdego zespołu budynków osobną Wspólnotę Mieszkaniową. Co do służebności faktycznie na jednej z działek była przyznana służebność dla Instytutu Fizyki Jądrowej, jednak ta służebność nadana była bardzo dawno temu. W procesie scalenia i podziału działek służebność ta zostanie odwołana. Problem własności działki dotyczy 851/2 i w przeciwieństwie do pozostałych działek do dnia 31.12.2015 roku była ona własnością jednego ze współwłascicieli. Z dniem 31.12.2015 roku ten Pan wstąpił do spółki DeS i wniósł no niej wkład w postaci działki 851/2Zmiany w Księgach Wieczystych oraz w KRS powinny być widoczne lada chwila, ponieważ wnioski o zmiany w tych dokumentach zostały złożone podobno początkiem stycznia tego roku. Tutaj wszytsko gra!

2. Na etapie weryfikacji projektu instalacji dla mieszkania, którym byłem zainteresowany okazało się, że projekt instalacji elektrycznej i TV nie pokrywa się z przedstawianymi aranżacjami mieszkania. Gniazdo TV znajdowało się zupełnie gdzie indziej w stosunku do położenia telewizora na propozycji aranżacji mieszkania.
Powiedziano mi, że to ewidentny błąd projektanta instalacji, i zaraz po zgłoszeniu został skorygowany.

3. Kilkukrotnie uzyskiwałem sprzeczne informacje dotyczące niektórych moich pytań. Nie świadczy to najlepiej o doświadczeniu inwestora w kwestii kontaktów z klientami. Im dalej w las, tym gęściej drzewa. Im pytania były bardziej szczegółowe, tym odpowiedzi były mniej optymistyczne. Pod koniec współpracy usłyszałem, że jestem "kłopotliwym klientem". W rzeczy samej :lol:
Na ten temat Pani w biurze nie chciała mi nic powiedzieć, ale nie wygląda ona na tak wredną żeby powiedzieć komuś, że jest kłopotliwy :D Koleś w okularkach też wygląda na takiego bardziej spokojnego, nie szukającego sporów :d

4. Projekt jest bardzo ładny architektonicznie, co niestety wymusiło wiele "kwiatków" pojawiających się wewnątrz mieszkań. W moim przekonaniu potrzeby lokatorów zeszły tu nieco na drugi plan. Z ciekawszych kwestii polecam zwrócić uwagę na:
- specjalne wnęki na klamki drzwi wejściowych do mieszkań, chyba jest tak w większości lokali. Jest to zabieg wymuszony koniecznością otwarcia ich na minimum 90 stopni. Jest to widoczne w proponowanych aranżacjach lokali. W moim przekonaniu jest to nieco kuriozalne, chyba że ktoś lubi takie ozdobniki :lol:
Odpowiedź mnie osobiście usatysfakcjonowała podobno projektant chciał wykorzystać każdy centymetr powierzchni dlatego zamiast tracić miejsce na lukę pomiędzy drzwiami, a ścianą przesunięto ościeże maksymalnie tak aby otwarte na 90 stopni drzwi przylegały do ściany, a miejsce na klamki zostało przewidziane we wgłębieniu w żelbecie. W sumie może i nie jest to za piękne ale można w tej dziurze zostawiać klucze :)

- wielkości kuchni i łazienek na proponowanych aranżacjach są w niektórych lokalach mało funkcjonalne. Zmieszczenie lodówki, kuchenki, zlewozmywaka i zmywarki na 240cm kuchni w mieszkaniu 56metrowym nie pozwala na wiele (przykład mieszkanie 19, budynek 1). Wielkość łazienki w lokalu 21, budynek 1 jest także dyskusyjna.
Dla mnie jest ok, układy mają naprawdę spoko w porównaniu z innymi deweloperami, tam to się dopiero dzieją cuda ^^ Odpowiedź z biura sprzedaży była taka, że oczywiście są to tylko propozycje dewelopera. Należy pamiętać, że przestrzeń można aranżować, a wybór mieszkań jest jeszcze dość szeroki więc wielkość aneksu kuchennego można sobie wybrać.

- izolacje przestrzeni dachowych i okolic rynien oraz rur spustowych. Warto zwrócić uwagę na ocieplenie nadproży drzwi na tarasy i loggie. Na spotkaniu z projektantem uzyskałem jedynie zapewnienie, że "będzie dobrze", ale nie udało mi się uzyskać szczegółowych informacji. W moim odczuciu jest to jedno z newralgicznych miejsc, w którym mogą powstawać "mostki termiczne" i "grzyb", jeśli nie zostanie poprawnie wykonane. Izolacje termiczne liczone są według norm dla pewnych fragmentów, w których należy zastosować izolację. Punkty newralgiczne narażone na mostki termiczne i wykraplanie pary wodnej są dodatkowo zabezpieczone. Pani pokazała mi detale ociepleń i faktycznie stosuja tam te wszystkie aerożele i piry. ja to się za bardzo na tym nie znam ale mąż powiedział, że wygląda to ok, dlatego wierzę, że będzie dobrze :)

- w kilku innych miejscach kwestie izolacji także mogą być problematyczne. Na szczęście na budynki rękojmia wynosi już 5 lat więc ewentualne problemy z "wykwitami" powinny zdążyć się pojawić. j.w.
- inwestycja aktualnie spełnia normy w kwestii bilansu energetycznego budynku, jednak na granicy wymaganego minimum. Należy pamiętać, że wymagania ulegają ciągłym zaostrzeniom i już niedługo budynek "wypadnie" z normy. Ponieważ zezwolenie na budowę zostało już przyznane to z punktu widzenia administracyjnego jest poprawnie, ale odbije się to głównie na klientach i ich portfelach przy płaceniu rachunków za ogrzewanie. Obrazowo proponuję zastanowić się czy chcemy kupić lodówkę w klasie energooszczędności C lub D, czy lepiej doinwestować i kupić A+
Bilans energetyczny faktycznie mieści się w normie, i znowu tutaj zrzucę winę na męża, który nie miał do niego zastrzeżeń stąd moja aprobata :)

- przebieg przewodów wentylacyjnych w niektórych lokalach na ostatnich kondygnacjach może być zmienny. Chodzi tu o przesunięcie pionów kominowych tak aby wychodziły w kalenicy dachu. Z zewnątrz daje to rewelacyjny wygląd budynku. Wewnątrz może być jedynie mniej ustawnie :oops:
To akurat mnie nie bardzo interesowało przy mieszkaniu parterowym

- z drobnych spraw, jakimi chyba nie należy się przejmować, to zatwierdzony projekt architektoniczno-budowlany nie pokrywa się z aranżacjami lokali. Mam nadzieję, że chodzi jedynie o położenie ścianek działowych :D
Tak jak wcześniej pisałam aranżacje to jedynie wizja architekta wnętrz, którą nie trzeba się sugerować.

Uwagi jakie przedstawiam dotyczą przede wszystkim lokali na ostatniej kondygnacji, bo takimi byłem zainteresowany.
Nie wyklucza to zatem istnienia ciekawostek na niższych kondygnacjach;)
Może zatem należy zastanowić się nad zakupem lokalu z dobrym widokiem na Bronowickie Ogrody, w pobliżu jest przynajmniej 4 inne inwestycje;)
5. Co do 20arowej działki do dyspozycji mieszkańców to z informacji jakie uzyskałem będzie znajdować się ona z drugiej strony ul. Mięsowicza. Tak więc kwestia tego co wybuduje się po sąsiedzku pozostaje otwarta...
Po sąsiedzku jeżeli coś powstanie będą to maksymalnie dwa budynki, maksymalnie takie wysokie jak w bronowickich. Trochę się tego boję przy mieszkaniu parterowym, ale w końcu jakieś odstępy od budynków muszą być zachowane.

Mnie osobiście się tam podoba i udzielone odpowiedzi rozwiały moje wszelkie wątpliwości. Nawet udało mi się wejść na budowę i do "mojego" mieszkania. W przyszłym tygodniu mam nadzieję, że podpiszemy rezerwację. Wszystko wskazuje na to, że mieszkania będą oddane przed terminem a jeszcze przed odbiorem będzie można sobie przy nich "dłubać"

Ktoś pytał o zdjęcia z budowy. Widać, że ludzie obsługujący stronę i ich fanpagea trochę wzięli się do roboty, bo aktualizują zdjęcia średnio raz w tygodniu. Dodaje link bezpośrednio do strony: bo.krakow.pl/dziennik-budowy

Polecam każdemu kto jest zainteresowany, a jeszcze nie do końca pewny umówić się na budowie (wielki plus, że pani z biura może spotkać się tam po 18 i w weekendy) i obejrzeć mieszkanie. Ściany działowe już robią więc można podpatrzyć co sąsiad u siebie wymyślił :D

Na spotkaniu w biurze spędziłam chyba ze 3 godziny i wyciągnelam od ich sporo informacji, o których pewnie już teraz nie pamiętam, ale piszcie być może będę mogła rozwiać Wasze wątpliwości :D

Pozdrawiam!!!!!
Ana


Karol777
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2016, 13:37

Re: Bronowickie Ogrody Kraków forum opinie mieszkania Sosnowiecka deweloper DES

Postautor: Karol777 » 29 kwie 2016, 17:16

Dzięki za super profesjonalne podejście do tematu, Estrella. Takie wyjaśnienia to ja rozumiem ;-) Oby więcej takich ludzi na forum! ;-)

Mlodzi
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2016, 12:26

Re: Bronowickie Ogrody Kraków forum opinie mieszkania Sosnowiecka deweloper DES

Postautor: Mlodzi » 24 sie 2016, 12:41

Cześć, Właśnie podpisaliśmy umowę na nasze nowe mieszkanko :) Jesteśmy 2 miesiące po ślubie i uznaliśmy, że to miejsce najlepiej dla Nas pasuje. Polecamy promocje i negocjacje - my dostaliśmy zniżkę na nowożeńców . Teraz tylko zmiany lokatorskie i czekamy, aż się do końca wybuduje. Wiecie może kiedy ma być głosowanie na działkę rekreacyjną. My przekonujemy wszystkich do głosowania na opcję dla aktywnych :), może na spotkaniu pokażą więcej szczegółów.
pozdrawiamy, Młodzi z trzeciego budynku :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 39 gości