Osiedle Stańczyka Kraków - Activ Investment Bronowice: opinie i forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
fredo
Posty: 162
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Osiedle Stańczyka Kraków - Activ Investment Bronowice: opinie i forum

Postautor: fredo » 28 maja 2016, 11:04

Jeśli chodzi o nowe inwestycje mieszkaniowe w Bronowicach, to chyba szykuje się nam tam kolejna budowa - wybudować ma nowe bloki przy Stańczyka w Krakowie deweloper Activ Investment, a mają one powstać w miejscu, w którym jeszcze do niedawna znajdowała się Krakowska Fabryka Aparatów Pomiarowych, czyli dosyć charakterystyczny i nie pierwszej młodości już budynek, który lata świetności ma już raczej za sobą. Jeśli zniknie z krajobrazu Krakowa, to wielkiej straty nie będzie, jednak szkoda, że nie będzie już tego zakładu tam, choć nie wiem co się z nim staje dalej, mam nadzieję, że znalazł dla siebie lepsze miejsce :)

Z tego co czytałem, to jak na razie trwa jeszcze uzyskiwanie pozwoleń na budowę przez dewelopera Activ, więc trudno powiedzieć coś więcej o samych planowanych tam budynkach, ale wiadomo, że najwyższy z nich może mieć nawet piętnaście pięter wysokości, czyli trzeba przyznać, że niskie to one raczej nie będą :idea: Te plany nie bardzo podobają się mieszkańcom innych okolicznych osiedli w Bronowicach, bowiem oznaczają, że w okolicy znacznie przybędzie mieszkańców oraz zmniejszy się znacząco nasłonecznienie niektórych jej części. A do tego w tej okolicy już i tak cały czas się buduje, powstaje tam na przykład Oaza Bronowice Kraków - część tej wieloetapowej inwestycji możemy już zobaczyć, a pewnie tylko na tym się nie skończy :idea:

Sama lokalizacja bardzo mi się tu podoba. są to mieszkania blisko Młynówki Królewskiej, czyli bardzo długiego parku ciągnącego się niemal do centrum Krakowa. Z inwestycji Activ niedaleko będzie także do komunikacji miejskiej (obok przebiega linia tramwajowa), także przez ulicę Armii Krajowej przejeżdża sporo autobusów. Myślę, że jest to bardzo perspektywiczna lokalizacja, choć na pewno nie będzie tam kiedyś łatwo z parkowaniem :)


oleo
Posty: 174
Rejestracja: 18 cze 2016, 19:11

Re: Aria Fresca Stańczyka Kraków - Activ Investment na Bronowicach (opinie i forum)

Postautor: oleo » 25 sie 2016, 22:20

Wiadomo nieco więcej o tym projekcie, zdaje się, że deweloper Activ szuka dla niej nazwy, ale są już też jej pierwsze wizualizacje, które można zobaczyć poniżej :) Czyli już mniej więcej wiadomo, jaki budynek wyrośnie prawdopodobnie w miejscu Krakowskiej Fabryki Aparatury Pomiarowej... Co myślicie o takim projekcie, jak można zobaczyć poniżej :?:

Obrazek

Trochę szkoda, że ten dosyć charakterystyczny budynek fabryczno-biurowy zniknie z krajobrazu Bronowic, jednak trzeba przyznać, że nie był on jakoś specjalnie piękny i jeśli w tym miejscu powstanie w przyszłości ciekawy blok mieszkalny, to nie będzie tu dużej straty... Inna sprawa, że okoliczne osiedla, czyli na przykład Future City Kraków oraz budowana po sąsiedzku Oaza Bronowice - czyli raczej będzie tam w przyszłości dosyć gęsto, na co już prasie skarżą się osoby, zamieszkujące we wspomnianych inwestycjach :( Niemniej lokalizacja tego nowego osiedla przy Stańczyka w Bronowicach, do którego realizacji deweloper Activ Investment Kraków zapewne wkrótce przystąpi, jest naprawdę niezła, o czym już było poniżej - samo to, że blisko jest zarówno na przystanek tramwajowy, jak i do Młynówki Królewskiej, jest już świetne :)

irka
Posty: 6
Rejestracja: 28 sie 2016, 23:30

Osiedle Stańczyka Kraków - Activ Investment na Bronowicach (opinie i forum)

Postautor: irka » 11 wrz 2016, 15:55

Wiadomo już jak będzie się nazywał ten projekt - inwestycja Aria Fresca Kraków od Activ Investment - trochę nie wiem czy to dobra nazwa nazywać nowy blok w Krakowie świeżym powietrzem, ale skoro tak zdecydował deweloper, to pewnie tak będzie. Co ciekawe, nazwa została zaproponowana przez internautów :) Sam blok dosyć mi się podoba, przypomina mi trochę osiedle Dobra Forma Kraków, ewentualnie stojący na Łobzowie budynek Poznańska 10, choć to może tylko przez kolory. W każdym razie blok dosyć ciekawy i mnie nawet się podoba.

Obrazek

A wiecie coś o tym, czy jest tam już sprzedaż mieszkań prowadzona :?: Jestem ciekawa, jakie tam mają ceny mieszkań na Bronowicach, jakie metraże i rozkłady :?: Myślę, że będzie nieźle pod tym względem, bo gdzieś słyszałam, że budynek projektowało B2 Studio, a oni mają jednak całkiem dobre i przemyślane rozkłady i mam nadzieję, że i w tym przypadku się to nie zmieni. Jakie są Wasze opinie o tej inwestycji, może ktoś się wypowie na forum :?:


fredo
Posty: 162
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Re: Osiedle Stańczyka Kraków - Activ Investment Bronowice: opinie i forum

Postautor: fredo » 18 wrz 2016, 13:02

Wygląda na to, że jeśli chodzi o ten konkurs i nazwę, to chyba była jakaś ściema, niby miała być Aria Fresca, ale z tego co widzę, to wszędzie deweloper Activ określa ten projekt, jako Osiedle Stańczyka Kraków i zdaje się, że właśnie taka ostatecznie będzie jego nazwa ostatecznie. Wygląda na to, że to znacznie lepszy pomysł, niż jakieś takie wymyślanie na siłę czegoś brzmiącego z angielskiego :) Choć to ciekawe, jak deweloper rozwiązał w końcu problem z wygranymi w konkursie. Jeżeli chodzi o same nowe mieszkania w Krakowie w inwestycji Osiedle Stańczyka od Activ Investment, to wybór jest całkiem sporo, bowiem deweloper zaplanował ich w tym budynku 158 na 14 piętrach, a wśród nich można znaleźć miedzy innymi takie, jak wymienione poniżej.

  • Mieszkania jednopokojowe w Krakowie zaczynają się tu od około 27 m2 i trzeba przyznać, że zaplanowano je całkiem nieźle bowiem pomyślano w nich o oddzieleniu kuchni od salonu, a dodatkowo niewiele miejsca marnuje się na przedpokój. Do tego przynależą do nich niemałe balkony. Jeśli ktoś szuka coś nieco większego, to można tam znaleźć także kawalerki na 32 metrach kwadratowych i tam także znalazła się osobna, jasna kuchnia, co jest dosyć praktycznym rozwiązaniem.
  • Małe mieszkania dwupokojowe na Bronowicach w tej inwestycji zaczynają się już od 35 m2 i oczywiście znajduje się w nich salon z aneksem kuchennym i niewielka sypialnia (może za bardzo podłużna i przez to mniej ustawna). Jeśli ktoś chce mieć 2 pokoje na większym metrażu, to w takim razie powinien zainteresować się takimi lokalami, które mają 45-49 metrów kwadratowych. Co ciekawe właściwie we wszystkich są aneksy kuchenne, a w niektórych zdarza się, że nie ma kątów prostych pomiędzy wszystkim ścianami, co czyni mieszkania znacznie mniej ustawnymi.
  • Mieszkania trzypokojowe w Krakowie na niewielkim metrażu zaczynają się już od 49 m2 i trzeba przyznać, że nieźle je ktoś wymyślił, bowiem zmieściły się tam dwie sypialnie, obydwie większe niż 10 m2, salon z aneksem kuchennym i to wszystko przy relatywnie niedużym przedpokoju. Ale tu największą wisienką jest to, że można znaleźć tam takie mieszkanie na jednym z wyższych pięter z tarasem mającym aż 25 metrów kwadratowych. Ale 3 pokoje można mieć także na 66 metrach kwadratowych, przy czym poza tym, że jest tam ogromny salon z aneksem kuchennym mający 26 m2, nie wyróżniają się niczym specjalnym. Może dałoby się w nich przy dużej ilości dobrej chęci wydzielić kuchnię, ale nie byłoby to najłatwiejsze. Prawie 10 m2 zajmuje hol, a do tego balkon jest relatywnie niewielki, ponieważ ma jedynie nieco ponad 3,5 m2.
  • Nowe mieszkania czteropokojowe - tych Kraków nie oferuje zbyt wiele i również deweloper Activ Investment przy Stańczyka zaplanował ich tylko kilka, można mieć takie, które mają 75 m2 i tu mamy trzy niewielkie sypialnie, salon oraz osobną jasną kuchnię z oknem, a także dodatkową toaletę - jest nieźle. Ale są też takie, które mają ponad 92 metry kwadratowe, z tym że tam jest jedna duża sypialnia, do tego dwie w pełni funkcjonalne łazienki i taras mający ponad 30 m2, czyli naprawdę dużo.
Ogólnie można tam zdecydowanie znaleźć gorzej i lepiej zaprojektowane mieszkania, mniej i bardziej ustane. Ale właśnie to kwestia tego, żeby dobrze poszukać i zastanowić się nad tym, czego się naprawdę potrzebuje :)

Jak myślicie, jakie są za i przeciw przy zakupie mieszkania na tym osiedlu, jakie macie opinie o inwestycji Osiedle Stańczyka, podzielcie się nimi na forum. Z tego co ja widzę, to dla tych, którzy nie dokupią miejsca postojowego naziemnego lub w garażu podziemnym, mogą mieć problemy z parkowaniem :idea: Ale z drugiej strony blisko stamtąd też na tramwaje na Bronowicką, a i na Armii Krajowej nie jest daleko. Jak myślicie, jak się tam będzie mieszkało :?: Pewnie sporo o tym mogliby też powiedzieć mieszkańcy Future City Kraków, choć znając życie, im za bardzo nie podoba się to, że wyrastają im nowe bloki po sąsiedzku, a to chyba nie będzie jeden budynek, ale jedynie pierwszy etap :)

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Osiedle Stańczyka Kraków - Activ Investment Bronowice: opinie i forum

Postautor: pozdro » 20 wrz 2016, 11:39

Jakie ceny bo niby od 5690zł, ale nie wiem ile mieszkań w jakich metrażach i kondygnacjach? Aczkolwiek wydaje się cena konkurencyjna w porównaniu do tego co odwalił ATAL na Przybyszewskiego 1km dalej

AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Osiedle Stańczyka Kraków - Activ Investment Bronowice: opinie i forum

Postautor: AgentDejv » 28 wrz 2016, 23:29

5690 zl to chyba przy najwiekszych metrazach na niskich pietrach.
Male mieszkania kosztuja tam ponad 7 000 zl.
Uzytkowanie wieczyste. 0 miejsc parkingowych w pobliżu
Jest kilka minusów

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Osiedle Stańczyka Kraków - Activ Investment Bronowice: opinie i forum

Postautor: pozdro » 29 wrz 2016, 11:39

Użytkowanie wieczyste jest likwidowane od 1 stycznia 2017 rok wiec deweloper będzie musiał wykupić i przekazać prawo własności w gruncie. Nie każdy potrzebuje parkingu, w Bronowicach można żyć bez samochodu, napewno wiele osób myśli podobnie. Po za tym napewno jest pełno parkingów podziemnych, jak w każdej inwestycji teraz więc nie przesadzajmy. :roll:

mikus
Posty: 14
Rejestracja: 27 paź 2016, 16:42

Re: Osiedle Stańczyka Kraków - Activ Investment Bronowice: opinie i forum

Postautor: mikus » 30 paź 2016, 18:25

Spora czesc mieszkan juz zeszla, pomimo iz umowy developerskie beda podpisywane dopiero za ~pol roku. Zniknely juz praktycznie rowniez garaze i komorki lokatorskie.
Wyglada na to ze pozwolenie na budowe jeszcze sie nie uprawomocnilo, w zwiazku z protestami Future City, ale to raczej kwestia czasu, tym bardziej, ze prawnie nic tych protestow nie fundamentuje.

Na chwile obecna zniknely niskie, szare wraki budynkow ktore staly w tym miejscu + kontrowersyjny parking. Natomiast z ciekawostek, zniknac ma wkrotce tez wysoki biurowiec KWAPu, ktory stoi kawalek dalej.. To na pewno wyjdzie z korzyscia dla okolicy, natomiast powstaje pytanie po co ktos mialby sie tym trudzic. Dla widokow na zachod z nowej inwestycji? Nie sadze, wyglada wiec na to, ze jest duza szansa iz powstanie kolejny budynek w tym miejscu. Moze blizniacza wieza do tej wlasnie budowanej.


alek83
Posty: 59
Rejestracja: 01 lut 2016, 22:07

Re: Osiedle Stańczyka Kraków - Activ Investment Bronowice: opinie i forum

Postautor: alek83 » 03 lis 2016, 21:10

@mikus, właśnie też słyszałem, że ma zniknąć z tej okolicy stary biurowiec KWAP, właśnie dlatego zrobiłem sobie sobie kilka pamiątkowych zdjęć tego, jak pierwotnie wyglądał teren inwestycji Stańczyka Kraków od dewelopera Activ :) W zasadzie nie będzie mi tego jakoś specjalnie żal, bo ta architektura, to ładna była może jakieś 50 lat temu... Choć chętnie bym zobaczył, jak będą go burzyć, zrób jakieś zdjęcia i wrzuć na forum ;)

Obrazek
Obrazek

Swoją drogą mam nadzieję, że będzie to w przyszłości wyglądało lepiej niż Future City, bo choć to niby modne i drogie osiedle było, to jednak robi na mnie strasznie kiepskie wrażenie, strasznie jest betonowe. Jeżeli ludzie skarżą się na przykład na to, bo stawia Budimex w Czyżynach, to powinni pospacerować tam. Choć oczywiście lokalizacja całkiem dobra i blisko na tramwaj, obok młynówka i tak dalej :)

sicaro
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2016, 0:27

Re: Osiedle Stańczyka Kraków - Activ Investment Bronowice: opinie i forum

Postautor: sicaro » 04 lis 2016, 0:39

mikus pisze:Natomiast z ciekawostek, zniknac ma wkrotce tez wysoki biurowiec KWAPu, ktory stoi kawalek dalej.. To na pewno wyjdzie z korzyscia dla okolicy, natomiast powstaje pytanie po co ktos mialby sie tym trudzic. Dla widokow na zachod z nowej inwestycji? Nie sadze, wyglada wiec na to, ze jest duza szansa iz powstanie kolejny budynek w tym miejscu. Moze blizniacza wieza do tej wlasnie budowanej.

Wszystko wskazuje na to, że też stanę się właścicielem nowego mieszkania w inwestycji Stańczyka Kraków, którą prowadzi deweloper Activ Investment :) Wizualizacja wygląda tak, jak poniżej, najpierw pokazywali tylko jeden budynek, teraz już wyraźnie widać, że staną tam dwa, więc chyba specjalnie nie będą się ograniczać.

Obrazek

Poza tym czytałem na stronie, że to dopiero pierwszy etap budują, a skoro piszą o pierwszym etapie, to pewnie znaczy, że będą i kolejne. A skoro kupili takiej wielkości działkę, to w takim razie raczej nie po to, żeby postawić na niej jeden blok, a na reszcie zrobić ogród dla mieszkańców ;) I też się zgadzam z tym, że te bloki wyglądają o wiele lepiej, niż Future City znajdujące się po sąsiedzku.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: SirCinek i 38 gości