Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji, którą prowadzi deweloper Atal - Lazurowy Park w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem.
snapp
Posty: 18
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:58

Re: Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Postautor: snapp » 02 paź 2016, 22:08

cantarela pisze:Mam (pani :D ) mieszkanie w I etapie. W umowie rezerwacyjnej są dokładnie te same rzuty osiedla co w akcie notarialnym. Łezka jest na chodniku z zaznaczeniem wejścia do budynku/śmietnika. W legendzie jest uściślone: śmietnik wbudowany. Rzut dotyczy części naziemnej.

To się można tylko domyślać jak to jest oznaczone. Pytanie teraz czy rzeczywiście ma Pani w prospekcie informacyjnym coś o śmietnikach?


bezk
Posty: 9
Rejestracja: 16 sie 2016, 10:34

Re: Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Postautor: bezk » 03 paź 2016, 14:36

Hm... Szczerze mówiąc to patrząc na te wszystkie kartki, które dostawałem od początku kontaktu z deweloperem to oczywistym było dla mnie, że te śmietniki są wbudowane w bloki. Zaskoczony byłbym gdyby było inaczej. Nawet na myśl mi nie przyszło, żeby się o to dopytywać.

Także z tym zatajaniem informacji to trochę chyba przesada :)

a_lec
Posty: 148
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Postautor: a_lec » 03 paź 2016, 15:07

Szczególnie, iż na stronie osiedla w rzucie parteru (przy wyborze mieszkania) widać wyraźnie lokalizację śmietnika. Dołączam print screen parteru w budynku 2A.

Obrazek


snapp
Posty: 18
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:58

Re: Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Postautor: snapp » 03 paź 2016, 16:46

a_lec pisze:Szczególnie, iż na stronie osiedla w rzucie parteru (przy wyborze mieszkania) widać wyraźnie lokalizację śmietnika. Dołączam print screen parteru w budynku 2A.

Proszę sobie zerknąć na 1 etap, nic tutaj nie ma.

Obrazek

Marci
Posty: 1
Rejestracja: 03 paź 2016, 18:20

Re: Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Postautor: Marci » 03 paź 2016, 18:30

Moim zdaniem sprzedając mieszkanie centralnie nad śmietnikiem, sprzedający jasno powinien o tym poinfomować kupujących. Natomiast załącznik z zagospodarowaniem jest zupełnie nieczytelny. Gdzie jest napisane na tym załàczniku, że rzut jest naziemny? Równie dobrze śmietnik wbudowany może być w garażu podziemnym, ponieważ ta łezka (swoją droga można się uśmiać z tych oznaczeń) znajduje się na chodniku. Śmietniki w blokach na dłuższą metę nieważne jak często opróżniane itd są kiepskim pomysłem, a najbardziej poszkodowane są osoby, które mają mieszkaniem w bloku ze śmietnikiem. Podejrzewam, że wiekszosc osób tutaj, które są tak przychylnie nastawione do tego pomysłu mają mieszkanie w blokach, gdzie tego śmietnika nie ma.

iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Postautor: iti » 04 paź 2016, 22:34

Mnie się zdarzyło mieszkać zarówno w blokach, w których śmietniki stały obok, jak i takich, w których na zewnątrz znajdowały się wiaty śmietnikowe i szczerze mówiąc jestem raczej zwolennikiem tego pierwszego rozwiązania. Oczywiście pod warunkiem, że takie pomieszczenie jest odcięte od reszty budynku i nie ma żadnym wynalazków typu zsypy, którymi rozchodzi się po budynku smród i robactwo. To raczej z wiat śmietnikowych rozchodzi się fetor po osiedlu, w pomieszczeniach śmietnikowych czuje się go dopiero po otwarciu drzwi, nie mówiąc o tym, że w takim miejscu jest często chłodniej niż pod wiatą... Inna sprawa, że takie pomieszczenie powinno być wyłożone płytkami i mieć na środku odpływ, żeby łatwo można je było umyć.

Inna sprawa, że jeśli ktoś kupił nad czymś takim mieszkanie i nie został o tym poinformowany, to trochę nie w porządku. Przecież przeszkadzać może choćby sam hałas otwieranych i zamykanych drzwi pod oknem. Nie mówiąc już o wizytach śmieciarki porannych ;)

snapp
Posty: 18
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:58

Re: Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Postautor: snapp » 05 paź 2016, 17:12

iti pisze:Mnie się zdarzyło mieszkać zarówno w blokach, w których śmietniki stały obok, jak i takich, w których na zewnątrz znajdowały się wiaty śmietnikowe i szczerze mówiąc jestem raczej zwolennikiem tego pierwszego rozwiązania. Oczywiście pod warunkiem, że takie pomieszczenie jest odcięte od reszty budynku i nie ma żadnym wynalazków typu zsypy, którymi rozchodzi się po budynku smród i robactwo. To raczej z wiat śmietnikowych rozchodzi się fetor po osiedlu, w pomieszczeniach śmietnikowych czuje się go dopiero po otwarciu drzwi, nie mówiąc o tym, że w takim miejscu jest często chłodniej niż pod wiatą... Inna sprawa, że takie pomieszczenie powinno być wyłożone płytkami i mieć na środku odpływ, żeby łatwo można je było umyć.

Inna sprawa, że jeśli ktoś kupił nad czymś takim mieszkanie i nie został o tym poinformowany, to trochę nie w porządku. Przecież przeszkadzać może choćby sam hałas otwieranych i zamykanych drzwi pod oknem. Nie mówiąc już o wizytach śmieciarki porannych ;)



Pomieszczenie wewnątrz budynku zawsze w jakiś sposób jest z budynkiem związane, zaczynając od wentylacji która biegnie przez cały budynek (którą również wszelkiego rodzaju owady mogą się przedostawać) kończąc na ścianach budynku.
A już całkiem nie do pomyślenia jest fakt, że od strony zachodniej znajdują się okna od tych pomieszczeń co raz, że podczas dni słonecznych będzie zwiększało temperaturę w tym pomieszczeniu a dwa, że wystarczy aby ktoś otworzył to okno i "zapachy" będą się unosić po okolicy.

cantarela
Posty: 6
Rejestracja: 01 paź 2016, 11:00

Re: Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Postautor: cantarela » 05 paź 2016, 18:59

snapp pisze:
iti pisze:Mnie się zdarzyło mieszkać zarówno w blokach, w których śmietniki stały obok, jak i takich, w których na zewnątrz znajdowały się wiaty śmietnikowe i szczerze mówiąc jestem raczej zwolennikiem tego pierwszego rozwiązania. Oczywiście pod warunkiem, że takie pomieszczenie jest odcięte od reszty budynku i nie ma żadnym wynalazków typu zsypy, którymi rozchodzi się po budynku smród i robactwo. To raczej z wiat śmietnikowych rozchodzi się fetor po osiedlu, w pomieszczeniach śmietnikowych czuje się go dopiero po otwarciu drzwi, nie mówiąc o tym, że w takim miejscu jest często chłodniej niż pod wiatą... Inna sprawa, że takie pomieszczenie powinno być wyłożone płytkami i mieć na środku odpływ, żeby łatwo można je było umyć.

Inna sprawa, że jeśli ktoś kupił nad czymś takim mieszkanie i nie został o tym poinformowany, to trochę nie w porządku. Przecież przeszkadzać może choćby sam hałas otwieranych i zamykanych drzwi pod oknem. Nie mówiąc już o wizytach śmieciarki porannych ;)



Pomieszczenie wewnątrz budynku zawsze w jakiś sposób jest z budynkiem związane, zaczynając od wentylacji która biegnie przez cały budynek (którą również wszelkiego rodzaju owady mogą się przedostawać) kończąc na ścianach budynku.
A już całkiem nie do pomyślenia jest fakt, że od strony zachodniej znajdują się okna od tych pomieszczeń co raz, że podczas dni słonecznych będzie zwiększało temperaturę w tym pomieszczeniu a dwa, że wystarczy aby ktoś otworzył to okno i "zapachy" będą się unosić po okolicy.


W wypadku wiaty śmietnikowej zapachy byłyby również wyczuwalne. Nie wiem w czym jest problem. Śmietnik na każdym osiedlu być musi, raz wbudowany raz na zewnątrz. Wszystko było oznaczone na planach, więc o co chodzi? O własne niedopatrzenia? Śmieci śmierdziały, i śmierdzieć będą, jak dotkliwie to się okaże.


LadyTermaine
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2016, 19:51

Re: Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Postautor: LadyTermaine » 09 paź 2016, 20:22

Witam,
Aktualnie mieszkam w bloku 7 letnim, który ma śmietnik wewnątrz od strony zachodniej, co więcej jest połączony z parkingiem bezpośrednim przejściem. Zapachów nie czuć nigdzie poza pomieszczeniem ze śmieciami, nie ma robactwa kompletnie nic. Jest to dużo lepsze rozwiązanie niż śmietniki poza budynkiem, obok których aż nie przyjemnie przejść i zapach jest dużo bardziej uciążliwy niż taki w zamkniętym pomieszczeniu. Pozdrawiam Paulina:)

emigie
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2016, 13:47

Re: Pomieszczenia śmietnikowe wewnątrz bloków - inwestycja Lazurowy Park Atal

Postautor: emigie » 10 lis 2016, 11:52

Ja rozumiem rozterki kolegi/koleżanki snapp'a. Jak ktoś wydaje kilkaset tysięcy zł na mieszkanie i to jeszcze od podobno jednego z lepszych deweloperów na rynku krakowskim, to zakłada, że będzie mógł otwierać okna latem, bez strachu przed zapachami ze śmietnika. Inną sprawą jest, że Atal na etapie sprzedaży wskazuje głównie atuty inwestycji. A minusy się przemilcza. Ostatecznie wiążące jest tylko to, co dostajemy na umowie. Niestety kupujemy trochę kota w worku. Więc warto wszystko dobrze sprawdzać.
Mam jednak nadzieję, podobnie jak ktoś z przedmówców, że będziemy mieli sąsiadów, którzy potrafią wrzucić śmieci do kosza, segregować czyste opakowania, zamykać drzwi itd. Wówczas zapach śmieci będzie odczuwalny tylko wewnątrz pomieszczenia. A i to nie musi być uciążliwe przy sprawnej wentylacji.
Niedawno zwiedzaliśmy krakowską spalarnię odpadów. Przerabiają tam 700 ton śmieci na dzień. Wewnątrz i na zewnątrz zakładu absolutnie nic nie czuć. Mają tablicę informującą o jakości powietrza i ogólnie wszystko nowoczesne, przyjazne itd. Tak więc nawet 700 ton śmieci nie musi być uciążliwe, jeśli się postarać ;-)

Pozdrawiam,
Marysia



Wróć do „Lazurowy Park Kraków - forum mieszkańców osiedla od Atal”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości