Soho Development (Cracovia Property) - opinie o deweloperze na forum

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
iti
Posty: 1170
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Soho Development (Cracovia Property) - opinie o deweloperze na forum

Postautor: iti » 30 mar 2016, 20:03

A ja tu jeszcze podrzucam jedną firmę budującą nowe mieszkania w Krakowie, ale nie tylko. Może wiecie, jakie są opinie o Cracovia Property wchodzącej w skład grupy Soho Development i możecie coś o tym napisać na forum :?: Z tego co się doczytałem, to firma jest chyba wehikułem inwestycyjnym zajmującym się właśnie inwestowaniem w projekty deweloperskie, przy czym mają już za sobą sporo, też całkiem udanych realizacji :) A w naszym mieście mogą budzić spore zainteresowanie, ponieważ to oni stoją za budową bloków Dobra Forma Kraków, czyli dwóch sporych blokach powstających przy ulicy Bochenka :idea:

Jeśli chodzi o kontakt z biurem sprzedaży, to wszystko przebiegało całkiem nieźle, sprzedawcy wydawali się być dosyć kompetentni i chętnie udzielali informacji o tym, jakie nowe mieszkania w Krakowie sprzedają :) No ale wiadomo, że pewnie coś więcej mogą powiedzieć ludzie, którzy kupili od Soho Development nowe mieszkania w Krakowie lub w jakimś innym mieście. Może ktoś coś napisze o tym na forum :?: Jak oceniacie Cracovia Property, są godni zaufania i dobrze nabywa się od nich nieruchomości :?:

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo nabywców, to chyba od czasu wejścia tak zwanej Ustawy Deweloperskiej, bezpieczeństwo nabywców znacznie się poprawiło. Nie wiem czy stosują rachunek powierniczy otwarty czy rachunek powierniczy zamknięty (ten drugi oczywiście lepszy), ale to jednak sprawia, że nabywcy mogą spać znacznie spokojniej. Dodatkowo jest też od razu wpis do hipoteki, więc gdyby coś się stało, to zawsze mamy pierwszeństwo do naszego lokalu :)


adas
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2016, 21:23

Re: Soho Development (Cracovia Property) - opinie o deweloperze na forum

Postautor: adas » 05 gru 2016, 18:33

Mają rachunek powierniczy otwarty :(

mrB
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2021, 23:50

Re: Soho Development (Cracovia Property) - opinie o deweloperze na forum

Postautor: mrB » 24 lis 2021, 23:08

Ku mojemu zdziwieniu niewiele można znaleźć informacji o tym deweloperze w sieci - mimo, że w Krakowie wybudował już 5 sporych bloków - łącznie pewnie z 700 mieszkań (osiedle Dobra Forma przy ul. Bochenka).
Moje doświadczenia z tym deweloperem nie należą do najlepszych - na etapie zawierania umowy jest to mocne 2.75 w skali od 0 do 6 (gdzie 0 to dno, a 6 przekracza oczekiwania), a później jest gorzej. Zapisy umowy dewelop. są w zasadzie niezmienialne nawet jeżeli zakrawają o klauzule abuzywne. Standardem jest sprzedawanie powierzchni mieszkania pod ścianami (bo jak twierdzą, można je sobie "zdemontować" - niestety nikt już nie jest w stanie opisać jak przeprowadzić ów demontaż ściany, nie burząc jej...).
Zabawa zaczyna się przy odbiorach - po zebranych doświadczeniach i wybudowaniu 4 bloków, w bloku piątym standardem są stropy ugięte do granicy normy (sufity uciekają w każdym kierunku, po 2 do 3 cm - w łazienkach albo nie należy układać płytek pod sufit albo trzeba go wyrównać np. płytą GK). Ścianki w mieszkaniach - gispóweczki - rigiroc (Rigips) - odchyły w pionie po 2-3 cm, oprócz tego, że wykonane z bloczka rigiroc - robota w sposób nie mający zbyt wiele wspólnego z systemem (brak wzmocnień w miejscach drzwi, pianki w jednym mieszkaniu chyba ze 4 różne "kolorowe" rodzaje, przekładki do ścian raz są, raz nie). Okna = taniość - wystający ruchomy słupek środkowy, nie da się nawet moskitiery zamontować na całe okno, a montując na pół jest 1 cm dziura przy słupku na górze i na dole. Nie jest możliwe dokupienie dodatków do taśm okiennych tak, aby uzyskać dodatkowe stopnie uchyłu (są 2 pozycji - okno uchylne na max. lub zamknięte). Do tego najtańsze nawiewniki okienne - bez uszczelek, bez filtrów - cienki plastic-fantastic, który przy większym wietrze potrafi zacząć rezonować (wygina się od podmuchów).
Przy odbiorze wydanych jest kilkadziesiąt "dupokrytek" - instrukcji, warunków, wymogów, zaleceń itp.
Prawdziwe tango zaczyna się przy usterkach - po bodajże 5 latach jeszcze nie wyszli z usterek z etapu I Dobrej Formy. Usuwanie usterek ma na celu wykazanie właścicielowi lokalu, że usterka jest jego winą, a nie usunięcie usterki - prawdziwie "polskie podejście" i "Januszowanie".



Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości