Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Postautor: a_lec » 03 gru 2016, 20:48

Witam, co prawda osobiście jestem zainteresowany inną inwestycją (mającą swój wątek na tym forum), ale ponieważ przez okno obserwuję postęp prac na Stachowicza 5, pomyślałem że mogę dostarczać Wam fotki. Przynajmniej jeszcze przez pół roku, bo mniej więcej za pół roku mam nadzieję na przeprowadzkę.
Dziś fotki kolejno z 30 czerwca (wyburzanie biurowca), 9 lipca (sterta gruzu), 7 września (ciężki sprzęt)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 gru 2016, 12:00 przez a_lec, łącznie zmieniany 4 razy.


a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Postautor: a_lec » 03 gru 2016, 20:50

I 3 kolejne fotki, 6 i 20 październik (prace na poziomie -1) i dzisiejsze już z zarysem filarów parkingu podziemnego.
Pozdrawiam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Postautor: a_lec » 10 gru 2016, 14:36

Po kolejnym tygodniu (10.12.2016) prace przy stropie garażu podziemnego.

Obrazek


a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Postautor: a_lec » 10 gru 2016, 14:40

I jeszcze jedna fotka, aby świadomie wybierać mieszkania z oknami na wschód, na sąsiada co ma manię zbieractwa i totalny syf. Nie jest to syf tymczasowy a permanentny, od kiedy pamiętam. Obawiam się, że z tej strony apartamentowca, ładniej nie będzie :(

Obrazek

iti
Posty: 1136
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Postautor: iti » 10 gru 2016, 16:47

Czyżbyś @a_lec też lubił obserwować, jak buduje się nowe budynki i zmienia się miasto :?: Nawet ciekawie zaprojektowana ta Kamienica Retmana w Krakowie, choć zastanawiam się czy będzie pasowała do tych otaczających ją modernistycznych kamienic - swoją drogą chyba najlepsza architektura w naszym mieście, zwłaszcza jeśli przyjrzeć się detalom - płaskorzeźby, ciężkie drzwi z mosiężnymi klamkami oraz ciętymi, grubymi szybami, eleganckie klatki schodowe itd... Żal tylko czasem jak je remontują, zupełnie zapominając o detalach, na ich miejsce wstawiając aluminiowe drzwi :(

Obrazek

Ciekawe, jak wyjdzie tam filozofia inteligentnego budynku, o sporej ilości tych rozwiązań mówi się już od dawna, ale jakoś rzadko się je jak na razie robi, tymczasem wizja sterowania całym domem z telefonu brzmi całkiem nieźle :) Ciekawe czy jest to realna oszczędność, czy koszty utrzymania tego wszystkiego przewyższą ewentualne oszczędności. No i jest w tym wszystkim jeszcze sporo wygody. I do tego jeszcze możliwość ładowania samochodów elektrycznych w garażu, to chyba też mocno do przodu wymyślony bajer, choć pewnie jeśli gdzieś będą ludzie, których stać na takie auta, to pewnie w takich miejscach ;)

Obrazek

Same mieszkania dosyć ciekawe, wybór jest naprawdę duży - od kawalerek w okolicach 30 metrów kwadratowych, ale jest też olbrzymi apartament, który ma prawie 190 metrów kwadratowych i do tego już ktoś go kupił. Sporo jest także mieszkań w okolicach 90-100 m2 mających 4 pokoje :) Układy nie są złe, sypialnie spore i dosyć ustawne, ogólnie jest nieźle. Trzeba przyznać, że projekty są niezłe, choć hole trochę duże w niektórych lokalach. Do tego trzeba przyznać, że to mieszkania blisko centrum Krakowa, a to też niemały plus, choć z drugiej strony, jest to jedna z najbardziej smogowych okolic w mieście, i to na pewno na minus. Wie ktoś może jakie są tam ceny metra kwadratowego, a może jest tu, ktoś kto kupił mieszkanie i napisze, jakie ma opinie o Kamienicy Retmana na forum i jeszcze, jak poszedł proces zakupu, jakie system płatności itp. :?:

Obrazek

Co a było wcześniej w tym budynku, którego burzenie tu pokazałeś :?: Swoją drogą, to niezłą działkę ktoś tam przytulił, i jeszcze wyburzenie tego, co na niej było. Ciekawe jak wpisze się w okolicę nowy budynek. Kolory elewacji pewnie szybko dostosują się do tego, co jest po sąsiedzku ;) Szkoda, że nie pokazali na wizualizacjach dokładnie, jak mają zamiar zagospodarować przestrzeń wokół budynku, przydałoby się jakoś ciekawie.

Obrazek

A co do zdjęcia z sąsiadem zbieraczem, to rzeczywiście szkoda, że tak to wygląda, bo to piękny taras modernistycznej kamienicy i chciałoby się widzieć go z ładniejszym wystrojem... Swoją drogą, to dosyć studencka okolica, długo tam chyba porządku nie będzie, sam pamiętam, jak jeszcze na studiach bywałem na domówkach przy Włóczków, a mieszkaniu z podobnym tarasem. Bywało całkiem nieźle, ale nie polecałbym takiego sąsiedztwa ;) Choć może się zmienia ta okolica, czego życzę przyszłym mieszkańcom.

@a_lec, jak gdzieś widzisz jeszcze jakieś ciekawe budowy, to wrzucaj na forum :!:

a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Postautor: a_lec » 10 gru 2016, 19:20

Działka, owszem, fajna (ten wyburzany biurowiec to było "Biuro Studiów i Projektów Budownictwa Wodnego i Melioracji Sp. z o.o.". Natomiast jeśli chodzi o lokalizację samego nowego apartamentowca, to powiem szczerze że mam mieszane odczucia. A każdej strony jest coś innego, inny styl. Są bowiem piękne kamienice o czym piszesz, np przylegająca to tej z gościem-zbieraczem od strony Ujejskiego jest pięknie odnowiona. Ale już od południa (od Stachowicza) są nieciekawe kamienice, każda inna, jedna z pomarańczowym od rdzy dachem. Od północy natomiast są szare bloki z lat 60 należące do AGH, i właśnie poniżej połączyłem 2 fotki, fajna wizualizacja z bawiącymi się dziećmi, i realna fotka, pokazująca, iż dzieci bawią się już na działce AGH, gdzie nie tylko nie ma i nie będzie trawy, ale kłębią się auta na 6 dostępnych miejscach. Dodatkowo jest śmietnik, koło którego (akurat widać na fotce) regularnie są składowane śmieci wielkogabarytowe (stare łózka, krzesła, itp).

Obrazek

kraklove
Posty: 69
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Postautor: kraklove » 14 gru 2016, 22:25

Wrzucam cennik kilku mieszkań, jeśli ktoś byłby zainteresowany:
1. A/0/01 – PARTER + ogródek lokatorski 130 m2, 69,95 m2, 11.500 zł/m2, łączna cena: 804.425,00 zł.
2. A/0/03 – PARTER + ogródek lokatorski 120 m2, 76,12 m2, 11.500 zł/m2, łączna cena: 875.380,00 zł.
3. A/1/09 – I piętro + dwa balkony, 72,90 m2, 11.900 zł/m2, łączna cena: 867.510,00 zł.
4. A/1/12 – I piętro + balkon 8 m2, 76,34 m2, 11.900 zł/m2, łączna cena: 908.446,00 zł.
5. A/2/16 – II piętro + dwa balkony, 72,90 m2, 12.200 zł/m2, łączna cena: 889.380,00 zł.
6. A/2/17 – II piętro + balkon 9.6 m2, 66,45 m2, 12.500 zł/m2, łączna cena: 830.625,00 zł.
7. A/2/18 – II piętro, 60,96 m2, 12.500 zł/m2, łączna cena: 762.000,00 zł.

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Postautor: Nowy » 15 gru 2016, 11:13

Dzięki @kraklove, ja tam zawsze wiedziałem, że ceny mieszkań blisko centrum Krakowa nie są niskie, ale tu też pojechali całkiem nieźle - fakt, że Kamienica Retmana to nowy budynek, chyba w niezłym standardzie, z dużą liczbą bajerów (inteligentne instalacje), ale jednak sporo sobie liczą, choć pewnie da się coś czasem wynegocjować. Czasem się zastanawiam, czy nie lepiej kupić na przykład mieszkanie z lat 30 i zabrać się za jego solidny remont - fakt, że to nie są już najmłodsze budynki, ale jednak wiele z tych modernistycznych kamienic ma swoją klasę :)

Trzeba przyznać, że mamy w mieście dużą rozpiętość cenową. Bywały nowe inwestycje, w Krakowie, w niezłych lokalizacjach, gdzie metr kwardatowy mieszkania kosztował 1/3 z tego co tutaj. Jasne, że to był niższy standard, większy blok, brak wielu ułatwiających życie rozwiązań itp., ale jednak czy one są warte aż tyle :?: :)


kraklove
Posty: 69
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Postautor: kraklove » 15 gru 2016, 20:46

Również uważam, że te ceny to przesada. Trochę się zaśmiałam, kiedy je zobaczyłam ;) Jestem bardzo ciekawa, czy rzeczywiście mieszkania się sprzedadzą, czy deweloper będzie musiał znacznie obniżyć cenę. Ta lokalizacja jest fajna, ale spodziewałam się raczej czegoś bliżej 10 000/m2.

a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Postautor: a_lec » 16 gru 2016, 9:35

A do ceny mieszkania koniecznie trzeba doliczyć cenę parkingu podziemnego, bo o parkowaniu na ulicy można zapomnieć. Aktualnie mieszkam obok (fotki jakie tu wrzucam, robię z okna) i co prawda, na Dunin-Wąsowicza można zaparkować (przynajmniej od czasu gdy jest strefa), ale nie jak jest mecz, coś ciekawego w kinie Kijów lub pogoda dla rolkarzy lub "zmotoryzowanych spacerowiczów". Raz w tygodniu zdarza mi się walczyć z dylematem czy jechać na zakupy autem wiedząc że jak wrócę to już nie zaparkuję, czy jechać MPK...
Tak więc koniecznie trzeba doliczyć parking, a pewnie również tani nie będzie.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fisman, koczkodan, OjciecWiksy i 49 gości