Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Postautor: a_lec » 17 gru 2016, 10:38

17 grudnia. Fotka trochę pod światło, ale dziś na kolejną nie będę mieć czasu i okazji. Widać, że chłopaki pracują mimo soboty i mrozu :)

Obrazek


a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Postautor: a_lec » 31 gru 2016, 10:28

Dwie fotki w ostatnim dniu 2016 roku.
Od strony zachodniej już budowa "wyszła z ziemi" :)

Obrazek
Obrazek

iti
Posty: 1136
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Postautor: iti » 01 sty 2017, 18:53

Dzięki za zdjęcia :) Tak, jak patrzę na tą budowę, to ceny są mocno kosmiczne, tymczasem technologia budowy, przynajmniej na tym etapie, nie różni się specjalnie od wszystkiego, co stawia się w Krakowie. Mało tego, wydaje mi się, że gdyby ściany były budowane z silikatów lub chociaż z ceramiki, to byłoby lepiej (zdrowsze materiały, lepiej radzące sobie z wilgocią), niż po prostu lane ze zbrojonego betonu... Fakt, że lokalizacja jest tu niezła (ze wskazanymi wcześniej mankamentami), ale poza tym wszystkim, to niewiele wynosi ten projekt ponad inne :) Mają kupić tam mieszkanie, jednak wolałbym poszukać czegoś nieco tańszego.


a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Postautor: a_lec » 06 sty 2017, 13:42

Przez ostatni tydzień (i to krótszy bo dzisiaj święto) sporo przybyło, ale to taki etap budowy, że domy rosną w oczach :)

Obrazek

a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Postautor: a_lec » 12 sty 2017, 18:23

2017-01-12. Tym razem zdjęcie nocne (no może późno popołudniowe, bo to 18:15). Chłopaki twardo wykorzystują moment bez mrozu ;)

Obrazek

ragar
Posty: 438
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Postautor: ragar » 12 sty 2017, 22:41

Dzięki za zdjęcia, podgląd jest prawie live ;) W każdym razie chyba całkiem sprawnie idzie budowa Kamienicy Retmana Kraków, choć jak tak na to patrzę, to technologia nie różni się chyba specjalnie od mieszkań, które kupuje się za 40 procent tej ceny, która jest tutaj :) No chyba, że będzie tu jakiś szał przy wykończeniu, całość ocieplona ponadnormatywną warstwą wełny mineralnej, a nie styropianu, albo coś takiego. Może wrzucisz też wtedy @a_lec jakieś zdjęcia :) Czy może widzisz jakieś szczególne zalety tego budynku już na tym etapie?

a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Postautor: a_lec » 13 sty 2017, 9:09

Czy widzę jakieś szczególne zalety? Chyba poza lokalizacją (dla tych co chcą być równocześnie blisko Wisły, Wawelu i Błoń) to nie widzę. A samo wciśnięcie apartamentowca miedzy stare i niezbyt ładne sąsiedztwo też nie jest plusem. Technologia ścian nie wygląda zachęcająco, wydaje mi się, że ściany będą bardzo akustyczne, tzn wiercona dziura w ścianie u odległego sąsiada będzie wkurzać jakby to było u nas w pokoju. Nie mówiąc że powieszenie małego obrazka w takiej ścianie to będzie zadanie dla wiertarki udarowej. Czy wiec ta wysoka cena mieszkań się obroni? Czas pokaże.

A przekaz live (no może pseudo live) zapewniam Wam jedynie do wakacji, potem (mam nadzieję) przeprowadzka do Lazurowego Parku. Tak więc ocieplenia i wykończenia już nie udokumentuję.
Pozdrawiam.

a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Postautor: a_lec » 14 sty 2017, 11:10

Stalowe profile zabezpieczające wykopy pod garaż podziemny już usunięte, stare ogrodzenie ustawione, jednak Kargul i Pawlak pozabijaliby się, gdyż miedza naruszona jest o więcej niż 2 palce jak w kultowym filmie ;)
Szalunki ścian wylewanych 2 dni temu (zdjęcie "nocne" z przedwczoraj) już zdjęte. Swoją drogą zastanawiająca technologia wylewania betonu, gdy temperatura przez znaczną część doby jest poniżej zera.

Obrazek


Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Postautor: Nowy » 14 sty 2017, 14:46

Jeżeli chodzi o lanie betonu przy minusowych temperaturach, to chyba jest to wykonalne jak najbardziej, z tego co kojarzę, to na takie okazje są specjalne dodatki do betonu, które pozwalają mu wiązać i schnąć właśnie na mrozie, więc o ile dochowano staranności pod tym względem, to wszystko powinno być dobrze i nic złego nie powinno się dziać, a jednak zakładamy, że budują to odpowiedzialni ludzie jednak :) Czy to zbyt daleko posunięty optymizm :?:

Nośne ściany z betonu, zwłaszcza na niższych kondygnacjach, to teraz chyba norma, faktycznie, jeśli coś się w takiej wierci, to niesie się na cały budynek, nawet kilkukrotnie większy od tego, jaka ma być Kamienica Retmana w Krakowie. Sam kupiłem kiedyś mieszkanie na wyższym piętrze, o tyle szczęśliwie, że akurat ściany wokół niego zrobione zostały z silikatów i bardzo sobie chwalę tą technologię budowy :) Chociaż wiercenie w betonie i tak słychać chyba w całym bloku.

@a_lec, nie żal Ci będzie przeprowadzać się z centrum na Bronowice, czy przeciwnie, cieszysz się z tego, że trafisz w okolicę z większą ilością zieleni i trochę wyglądającą bardziej, na podmiejską, bo tak się dla mnie prezentują okolice inwestycji Lazurowy Park i ulicy Filtrowej :?:

a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Kamienica Retmana Kraków (Stachowicza 5) - zdjęcia z budowy - opinie i forum

Postautor: a_lec » 14 sty 2017, 21:43

To możliwe, że na wyższych kontygnacjach bedzie już nie tylko sam beton, będę obserwować i relacjonować :)

@Nowy, pewnie że trochę żal, po 25 latach mieszkania tutaj, przyzwyczajeniach, znajomościach w sklepach, ośrodku zdrowia, u fryzjera...
Ale nowa lokalizacja ma swoje atuty:
- tereny rowerowo-rekreacyjne
- blisko do pracy (ja i żona)
- cisza i spokój (póki co)
- dobra komunnikacja (pętla tramwajowa, autobusy)
- centra handlowe (Lidl, Galeria Bronowice, Ikea)

A stara lokalizacja ma też wady:
- regularne kłopoty z parkowaniem (mecze na Cracovii, hity w kinie Kijów, weekendowa pogoda dla rolkarzy i spacerowiczów)
- korki dojazdowe do pracy
- chyba większy smog niż w Bronowicach przy ogródkach działkowych
ponadto w moim przypadku
- nieustawne stare mieszkanie z lat 60, niby 3 pokoje ale jeden przejściowy, jak wiemy w PRL nikt nie myślał o wygodzie
- obecnie poranne skrobanie szyb w samochodzie (w nowym jest parking podziemny)

Stracę co prawda Plac na Stawach (choś tani nie jest) i spacery na Rynek czy Kazimierz, ale umówmy się,
ile razy w miesiącu mam czas i ochotę tam chodzić ? Góra kilka razy, a na kilka biletów MPK w miesiącu mnie stać :)

A bez zmian też coś mam :) - teraz mieszkam przy wodociągach i Lazurowy Park też jest przy wodociągach ;)

No ale kluczowe dla mnie jest to iż obecnie jest nam ciasno, dwója dzieci różnej płci stawia poprzeczkę mieszkaniową wysoko ;)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości