Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Forum przeznaczone dla przyszłych mieszkańców inwestycji Osiedle Piasta Park w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Wawel Service. Wybór mieszkania, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
Nowy lokator Piasta
Posty: 60
Rejestracja: 25 paź 2016, 21:52

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: Nowy lokator Piasta » 26 paź 2016, 20:41

Jest tu ktoś kto ma mieszkanie 66,38m2 ? Jestem na etapie ofert jakie otrzymuje od projektantów i porównuję ceny.
Może ktoś myślał o podzieleniu kosztów i można czerpać pomysły z jednego projektu ???
Chyba że przyszły sąsiad/ka jest projektantem :)

Pozdrawiam Tomek


Nowy lokator Piasta
Posty: 60
Rejestracja: 25 paź 2016, 21:52

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: Nowy lokator Piasta » 31 paź 2016, 20:45

Wod-Kan ktoś zmieniał ??? Dokładnie chodzi mi o podrzegwanie podłogowe

ewa_ewa
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2017, 15:14

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: ewa_ewa » 10 sty 2017, 15:20

Zmiany wprowadzac mozna, ale to ogolonie droga przez meke.

My chcielismy zmienic nieco uklad scian, powiekszyc odrobine lazienke i wywalic przedpokoj (zupelnie niepraktyczny).
Zmiany zostaly przez nas wyslane w lipcu, a wciaz nie mamy odpowiedzi. Deweloper ma 2 tyg zgodnie z umowa na zatwierdzenie zmian i ew. wycene.
Za kazdym razem trzeba wydzwaniac, bo na maila rzadko ktos odpowiada.

W zwiazku z przesunieciem scian i zmiana projektu chcielismy inny grzejnik w lazience i 5 miesiecy zajelo udowodnienie, ze mozna zalozyc grzejnik o innych wymiarach i takiej samej mocy grzewczej w tym samym zakresie cenowym. Dopiero w grudniu ta zmiana zostala zakceptowana.

Nadmienie jeszcze, ze nasze zmiany nie byly nabazgrolone na kartce, tylko byl to gotowy kompletny projekt, zaznaczone wszystkie przerobki wod-kan,
prad i inne, ale jak widac nawet to jest wielkim problemem.

Na razie poza zaakceptowaniem innego grzejnika nie mamy zadnej odpowiedzi, a scianki dzialowe ponoc juz sa na 2 pietrze, a my mamy mieszkanie na 5.

Jazeli chcecie cos zmieniac, radze uzbroic sie w cierpliwosc, albo przerobic potem na wlasna reke...


ewa_ewa
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2017, 15:14

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: ewa_ewa » 10 sty 2017, 15:26

Nowy lokator Piasta pisze:Jest tu ktoś kto ma mieszkanie 66,38m2 ? Jestem na etapie ofert jakie otrzymuje od projektantów i porównuję ceny.
Może ktoś myślał o podzieleniu kosztów i można czerpać pomysły z jednego projektu ???
Chyba że przyszły sąsiad/ka jest projektantem :)

Pozdrawiam Tomek

My mamy mniejsze (38m, na 5tym), projektanta nie bedziemy brac, ale mamy super firme od mebli - meblekaczor.pl

Mialam juz od nich szafe i cala kuchnie. Pan ma dobre pomysly i zawsze cos fajnego zaproponuje, a zdecydowanie taniej niz projektant,
jak masz jakas ogolna inspiracje i pomysl na wszystko. I wykonanie mega. Zreszta jakos nie ufam projektantom do konca, bo czesto wciskaja jakies swoje firmy i pomysly nie do konca praktyczne ;/

Pozdrawiam,
E

RREvoque
Posty: 126
Rejestracja: 05 paź 2016, 19:45

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: RREvoque » 10 sty 2017, 18:18

Ścianki działowe są juz napewno na 3 piętrze, widzialem u siebie:) nie wiem jak wyżej. Dzieki ewa za stronkę, sprawdzę:)

Nowy lokator Piasta
Posty: 60
Rejestracja: 25 paź 2016, 21:52

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: Nowy lokator Piasta » 10 sty 2017, 19:00

ewa_ewa pisze:
Nowy lokator Piasta pisze:Jest tu ktoś kto ma mieszkanie 66,38m2 ? Jestem na etapie ofert jakie otrzymuje od projektantów i porównuję ceny.
Może ktoś myślał o podzieleniu kosztów i można czerpać pomysły z jednego projektu ???
Chyba że przyszły sąsiad/ka jest projektantem :)

Pozdrawiam Tomek

My mamy mniejsze (38m, na 5tym), projektanta nie bedziemy brac, ale mamy super firme od mebli - meblekaczor.pl

Mialam juz od nich szafe i cala kuchnie. Pan ma dobre pomysly i zawsze cos fajnego zaproponuje, a zdecydowanie taniej niz projektant,
jak masz jakas ogolna inspiracje i pomysl na wszystko. I wykonanie mega. Zreszta jakos nie ufam projektantom do konca, bo czesto wciskaja jakies swoje firmy i pomysly nie do konca praktyczne ;/

Pozdrawiam,
E


Ja się jednak skusiłem na projektantów i jak na razie nie żałuję. Czekam na na ostatni etap od nich i szukam ekipy do wykończenia.
Do tej firmy na pewno też wyślę zapytanie, będzie kolejna oferta do porównania z innymi. Dzięki za informację.

Nowy lokator Piasta
Posty: 60
Rejestracja: 25 paź 2016, 21:52

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: Nowy lokator Piasta » 10 sty 2017, 19:08

ewa_ewa pisze:Zmiany wprowadzac mozna, ale to ogolonie droga przez meke.

My chcielismy zmienic nieco uklad scian, powiekszyc odrobine lazienke i wywalic przedpokoj (zupelnie niepraktyczny).
Zmiany zostaly przez nas wyslane w lipcu, a wciaz nie mamy odpowiedzi. Deweloper ma 2 tyg zgodnie z umowa na zatwierdzenie zmian i ew. wycene.
Za kazdym razem trzeba wydzwaniac, bo na maila rzadko ktos odpowiada.

W zwiazku z przesunieciem scian i zmiana projektu chcielismy inny grzejnik w lazience i 5 miesiecy zajelo udowodnienie, ze mozna zalozyc grzejnik o innych wymiarach i takiej samej mocy grzewczej w tym samym zakresie cenowym. Dopiero w grudniu ta zmiana zostala zakceptowana.

Nadmienie jeszcze, ze nasze zmiany nie byly nabazgrolone na kartce, tylko byl to gotowy kompletny projekt, zaznaczone wszystkie przerobki wod-kan,
prad i inne, ale jak widac nawet to jest wielkim problemem.

Na razie poza zaakceptowaniem innego grzejnika nie mamy zadnej odpowiedzi, a scianki dzialowe ponoc juz sa na 2 pietrze, a my mamy mieszkanie na 5.

Jazeli chcecie cos zmieniac, radze uzbroic sie w cierpliwosc, albo przerobic potem na wlasna reke...

Ja również zmieniałem układ ścian i aż tak źle nie było.
Na odpowiedź na moje zmiany czekałem 3-4tyg. Może Pani która miała przekazać Twoje zmiany architektowi może o tym zapomniała :shock:

Tak czy owak ja po moich zmianach i tak muszę wyburzyć ściankę bo późniejsze zmiany mi już odrzucili
Powód - za późno, ścianki działowe są już piętro niżej, architekt potrzebuje czasu

Więc przyszła mi teraz myśl że może jakiemuś sąsiadowi podaruję ściankę działową ??? Transport we własnym zakresie ..... :D

Marti
Posty: 21
Rejestracja: 01 paź 2016, 12:43

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: Marti » 10 sty 2017, 23:05

Ja też nie miałem większych problemów z przeróbkami. Powiększyłem minimalnie łazienkę, i wywaliłem ścianę między przedpokojem i salonem. Czekam tylko na info czy będę musiał coś dopłacać czy nie.


ewa_ewa
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2017, 15:14

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: ewa_ewa » 11 sty 2017, 8:33

Nie wiem, moze to kwestia ilosci przerobek.... Ale bawimy sie od lipca i powoli mamy dosc.
A przesuwanie scianek bylo koniecznie, bo uklad jaki proponuja jest bez sensu - np. przedpokoj ktory zabiera miejsce,
a nie jestes w stanie postawic tam szafy, ani nawet zrobic szafek na buty.

Myslelismy ze jak w lipcu wyslemy, to bedzie wstarczajaco duzo czasu, bo do stawiania scianek daleko, a tu prawie polowa stycznia
i nic nie wiadomo. Sciany mozna samemu zrobic, ale zawsze duzo wiecej roboty, juz nawet pomijajac koszty...

ewa_ewa
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2017, 15:14

Re: Zmiany lokatorskie / przeróbki aranżacji w budowanym mieszkaniu a MdM - Piasta Park

Postautor: ewa_ewa » 11 sty 2017, 8:36

Nowy lokator Piasta pisze:
ewa_ewa pisze:
Nowy lokator Piasta pisze:Jest tu ktoś kto ma mieszkanie 66,38m2 ? Jestem na etapie ofert jakie otrzymuje od projektantów i porównuję ceny.
Może ktoś myślał o podzieleniu kosztów i można czerpać pomysły z jednego projektu ???
Chyba że przyszły sąsiad/ka jest projektantem :)

Pozdrawiam Tomek

My mamy mniejsze (38m, na 5tym), projektanta nie bedziemy brac, ale mamy super firme od mebli - meblekaczor.pl

Mialam juz od nich szafe i cala kuchnie. Pan ma dobre pomysly i zawsze cos fajnego zaproponuje, a zdecydowanie taniej niz projektant,
jak masz jakas ogolna inspiracje i pomysl na wszystko. I wykonanie mega. Zreszta jakos nie ufam projektantom do konca, bo czesto wciskaja jakies swoje firmy i pomysly nie do konca praktyczne ;/

Pozdrawiam,
E

Ja się jednak skusiłem na projektantów i jak na razie nie żałuję. Czekam na na ostatni etap od nich i szukam ekipy do wykończenia.
Do tej firmy na pewno też wyślę zapytanie, będzie kolejna oferta do porównania z innymi. Dzięki za informację.

To zapytaj tam, bo oni czesto robia tez meble i cale wykonczenie w/g takich projektow, widzialam efekty u znajomych :)



Wróć do „Piasta Park Kraków od Wawel Service - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości