Dąbska Street Kraków - forum i opinie [deweloper Dasta Invest]

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
iwan
Posty: 42
Rejestracja: 10 lut 2016, 0:29

Dąbska Street Kraków - forum i opinie [deweloper Dasta Invest]

Postautor: iwan » 08 sty 2017, 1:41

Ktoś kupuje tu mieszkanie i porozmawia :?: Kolejny projekt powstający w okolicach Dąbia, blisko Galerii Plaza, czyli w bardzo obecnie popularnej okolicy, o której sporo już napisaliśmy na forum. Chodzi o projekt, który stawia, a w zasadzie ma zamiar postawić deweloper Dasta Invest - Dąbska Street Kraków - widać, że to miejsce znacznie się dogęszcza, i nic w tym dziwnego, bowiem jest naprawdę całkiem dobrze położone w naszym mieście, nieźle skomunikowane, z dostępem do infrastruktury oraz komunikacji publicznej. Jest nawet blisko centrum handlowe, choć chyba wkrótce zacznie się dopiero przebudowa Galerii Plaza i zamiana jej na centrum outletowe, ale większy sklep w sąsiedztwie na pewno się przyda. Nie jest także daleko do centrum handlowego M1. Bardzo blisko jest także do Parku Lotników Polskich, czyli jednego z największych terenów zielonych w Krakowie - to także należy uznać za plus. Poza tym, jeśli ktoś lubi jeździć na rowerze, to z tego miejsca ma bardzo blisko do bulwarów wiślanych, którymi można szybko i przyjemnie dostać się do centrum :)

Obrazek

Architektura także nie jest zła, przynajmniej jeśli chodzi o moje opinie na ten temat, choć pewnie sporo zależy od tego, jak będzie wyglądało otoczenie tych dwóch (czy więcej?) nowych budynków, ale o tym pewnie niedługo się przekonamy. Ostatnio na forum pojawiła się inwestycja Apartamenty Lema Kraków - wygląda na to, że w tej części Krakowa będzie przybywało ciekawych projektów deweloperskich. Szkoda, że niewiele wiadomo jeszcze o cenach metra kwadratowego nowych mieszkań tam, ani o ich rozkładach, bo pewnie to będzie miało największe znaczenie - a może jest tu ktoś, kto ma jakieś bardziej szczegółowe informacje o Dąbska Street w Krakowie i może je podać na forum, może jest tu ktoś, kto planuje tam kupić lokal i coś opisze :?: Mile widziane także wszelkie opinie o deweloperze Dasta Invest - niemało już zbudowali w naszym mieście, więc na pewno znajdzie się ktoś, kto już miał z nimi do czynienia - niech napisze o tym więcej we właściwym temacie na forum.


marylkkk
Posty: 6
Rejestracja: 09 sty 2017, 9:36

Re: Dąbska Street Kraków - forum i opinie [deweloper Dasta Invest]

Postautor: marylkkk » 09 sty 2017, 9:37

Znalazlam takie info:
biznes.lovekrakow.pl/aktualnosci/pilkarz-wisly-promuje-nowa-inwestycje-na-dabiu_18293.html

megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Dąbska Street Kraków - forum i opinie [deweloper Dasta Invest]

Postautor: megi » 09 sty 2017, 9:58

Jak obstawiasz, jakie będą ceny metra kwadratowego mieszkania w inwestycji Dąbska Street :?: Dasta nie jest jakimś szczególnie tanim deweloperem, choć też do najdroższych nie należy. Ale ta okolica, też chyba ma swoje ceny. Jak obstawiacie? No i reklamuje ją piłkarz Wisły - myślicie, że to dobrze? ;) Mi brakuje tam trochę lokali usługowych, przydałyby się na parterze - takie rzeczy są potrzebne, jeśli chce się tworzyć miasto z prawdziwego zdarzenia, jednak miło móc zejść do sklepu tuż obok, a nie jechać do centrum handlowego, nawet jeśli jest ono tak blisko, jak plaza albo M1. Plus za 50 ogólnodostępnych miejsc postojowych pod blokiem i za współczynnik ogólny - na 100 mieszkań ok. 150 miejsc postojowych. Z drugiej strony, przy tym dostępie do komunikacji, z jakim mamy tam do czynienia, to jednak wszyscy powinni tam jeździć tramwajami po mieście ;)


marylkkk
Posty: 6
Rejestracja: 09 sty 2017, 9:36

Re: Dąbska Street Kraków - forum i opinie [deweloper Dasta Invest]

Postautor: marylkkk » 09 sty 2017, 13:10

Myślę, że ok. 7 tys za metr kw.

Paweł
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2017, 13:26

Re: Dąbska Street Kraków - forum i opinie [deweloper Dasta Invest]

Postautor: Paweł » 15 sty 2017, 13:26

Zastanawia mnie jakim prawem deweloper dostał zgodę na aż 7 pięter, skoro wszystkie okoliczne budynki mają max 21 m...

Gdzie to mogę sprawdzić?

sami_10
Posty: 34
Rejestracja: 10 sty 2017, 18:43

Re: Dąbska Street Kraków - forum i opinie [deweloper Dasta Invest]

Postautor: sami_10 » 15 sty 2017, 15:29

Paweł pisze:Zastanawia mnie jakim prawem deweloper dostał zgodę na aż 7 pięter, skoro wszystkie okoliczne budynki mają max 21 m...

Gdzie to mogę sprawdzić?

Możesz to sprawdzić w miejscowym planie zagospodarowania.
bip.krakow.pl/?dok_id=82629

Wydaje mi się, że będzie to obszar MW/U.4 i tutaj maksymalna wysokość zabudowy może wynosić 25m.

Paweł
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2017, 13:26

Re: Dąbska Street Kraków - forum i opinie [deweloper Dasta Invest]

Postautor: Paweł » 15 sty 2017, 19:06

Wydaje mi się, że będzie to obszar MW/U.4 i tutaj maksymalna wysokość zabudowy może wynosić 25m

Ok, ale zauważ, że pozwolenie stało się prawomocne przed uchwaleniem MPZP. A deweloper obok dostał WZkę na max 21m. Dlaczego zabudowie się ten teren wysokimi budynkami? Zupełnie bez sensu. Ponadto co to za MW/U.4 skoro na parterze zero usług... Debilizm. No ale teraz to już po ptakach. Nie jestem przeciwny deweloperom, bo to ich prywatna własność...

kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Dąbska Street Kraków - forum i opinie [deweloper Dasta Invest]

Postautor: kowal123 » 24 sty 2017, 17:26

Blok powstaje na obszarze MW/U.4 gdzie maksymalna wysokość może wynosić 25m - jak wspomniał sami_10.

Ogólnie będą 4 etapy inwestycji:
- Pierwszy etap jest właśnie w sprzedaży (1 blok)
- Drugi etap będzie sprzedawany za kilka miesięcy (1 blok)
- Pozostałe etapy (2 bloki) są już planowane. Deweloper ma już zakupione działki.

Ceny: W zakresie od 6800 do około 7700.

Co myślicie o tej inwestycji?

Link (formalność): dastainvest.pl/inwestycja/dabska


megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Dąbska Street Kraków - forum i opinie [deweloper Dasta Invest]

Postautor: megi » 25 sty 2017, 22:59

Dzięki @kowal123 za informacje, to faktycznie rzuca trochę więcej światła na inwestycję Dąbska Street w Krakowie od Dasty, szkoda, że nie ma jeszcze jakiejś mapki sytuacyjnej, tego, jak wszystkie bloki miałyby być ułożone oraz jak będzie zagospodarowany teren między nimi. Mam nadzieję, ze deweloper nie pójdzie tu na łatwiznę, i pomiędzy budynkami nie zostaną umieszczone jedynie drogi i chodniki - wszystko z betonu, ale będzie tam także sporo zieleni i jakaś rekreacja :) Przy tych cenach, to coś takiego by się przydało. Wie ktoś może coś więcej na ten temat i podzieli się na forum informacjami i tym, jakie ma opinie :?: Mnie całkiem podoba się lokalizacja, to może być ciekawy projekt deweloperski, jak na Kraków, mam nadzieję, że nie zostanie to zaprzepaszczone.

wysokienapiec
Posty: 28
Rejestracja: 27 sty 2017, 19:50

Re: Dąbska Street Kraków - forum i opinie [deweloper Dasta Invest]

Postautor: wysokienapiec » 27 sty 2017, 20:05

ostatnio zarezerwowaliśmy tam mieszkanie, sprzedaż ma ruszyć 15 lutego. bardzo miły pan z dasta invest sam zaproponował nam rabat (zadaliśmy milion pytań, ale o możliwości negocjacji ceny nie wspomnieliśmy), więc czekamy jaką umowę dla nas przygotuje. właśnie dość wysoka cena (7500zł za m2+32tys garaż) sprawia, że wciąż się wahamy, zwłaszcza że na #dobrego w tej samej cenie możemy mieć większe mieszknie. jednak tu niewatpliwie wygrywa lokalizacja (przystanki, park, wisła) oraz fakt, że dookoła przeważa niska zabudowa -dla mnie 7pietrowe bloki na tle tego co ogólnie w kraowie powstaje to dalej niska zabudowa. docelowo w tej inwestycji maja powstac 4 budynki. budują się jeszcze wawelservice i gl development9ceny zblizone do dasta invest) i tu właśnie rodzi się pytanie, czy oferowana przez nich cena nie jest za wysoka jak na przewidywane zagęszczenie mieszkań? z drugiej strony po wybudowaniu się tych inwestycji na więcej nie będzie miejsca (został wolny kawałek ziemi, ale podobno jest zbyt wielu właścicieli i cięzko się im dogadać).



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Interesanci i 51 gości