Jak wykończyć nowe mieszknaie od dewelopera - opinie i forum

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
ewelina
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2016, 14:54

Jak wykończyć nowe mieszknaie od dewelopera - opinie i forum

Postautor: ewelina » 05 lis 2016, 10:18

Hej,

jak wy wszyscy stoję właśnie przez wyborem rzeczy typu płytki, listy podłogowe, płyta kuchenna, pralka czy rama łóżka... Może moglibyśmy sobie wzajemnie pomóc i tutaj polecić znane nam sklepy/marki/produkty? Wszyscy interesujemy się właśnie tym tematem więc miło będzie jeśli doradzimy sobie w pewnych kwestiach :) Podzielmy się swoją wiedzą i opinią! ;)

zaczynając:
1. Wanna z szybą? Czy jest to wygodne rozwiązanie? Łatwe do utrzymania w czystości?
2. Płyta indukcyjna, elektryczna czy gazowa?
3. Gdzie kupujecie płytki do łazienki?
4. Co sądzicie o pralce samsung z systemem eco buble? Czy lepiej postawić na Boscha?
5. Znacie jakąś dobrą firmę z rozsądnymi cenami, która wykonuje szafy wnękowe?

z góry za wszystkie odpowiedzi dziękuję! ;)


Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Jak wykończyć nowe mieszknaie od dewelopera - opinie i forum

Postautor: Hiroshima » 05 lis 2016, 11:25

Hej. kuchnię gazową to raczej cięzko by u nas było zamontować, chyba że na blacie by stała butla :) Ja np kupuje indukcję dwupolową Candy i nic innego nie rozważałem nigdy.

Wczoraj czytałem iż Samsung wycofuje 3 mln pralek sprzedanych w USA ponieważ ranią ludzi, np łamią szczęki ;) W sklepie ostatnio nieszczególnie mi polecano Pralki Samsunga, w przeciwieństwie do lodówek. A z pralek zachwalali Aristona, ale co kieruje sprzedającymi to nie wiadomo. Zapewne wszystko zależy od szczęścia, albo padnie po tygodniu, albo po 10 latach, bez względu czy to Bosch czy Samsung. Na np Cenero pod najpopularniejszymi modelami jest po kilkadziesiąt opini, można coś sobie wywnioskować na tej podstawie.

dimon
Posty: 66
Rejestracja: 06 lut 2016, 20:25

Re: Jak wykończyć nowe mieszknaie od dewelopera - opinie i forum

Postautor: dimon » 05 lis 2016, 12:09

Jeśli o mnie chodzi i o to, jaką dobrą pralkę wybrać do nowego mieszkania, to ja używam w tej chwili w wynajmowanym pralki Beko, nie jest zła, a droga nie była. Jej plusem jest też to, że jest płytka (40 cm), mieści się do niej 5 kg wsadu, a do tego temperaturę da się regulować co 10 stopni :)


ewelina
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2016, 14:54

Re: Jak wykończyć nowe mieszknaie od dewelopera - opinie i forum

Postautor: ewelina » 05 lis 2016, 14:32

Hiroshima pisze:Hej. kuchnię gazową to raczej cięzko by u nas było zamontować, chyba że na blacie by stała butla :) Ja np kupuje indukcję dwupolową Candy i nic innego nie rozważałem nigdy

butla może stać w polce pod kuchenka, gdzie można zorganizować sobie także miejsce na segregację śmieci :) A dlaczego Twój wybór pada akurat na tą indukcję?

dimon pisze:Jeśli o mnie chodzi i o to, jaką dobrą pralkę wybrać do nowego mieszkania, to ja używam w tej chwili w wynajmowanym pralki Beko, nie jest zła, a droga nie była. Jej plusem jest też to, że jest płytka (40 cm), mieści się do niej 5 kg wsadu, a do tego temperaturę da się regulować co 10 stopni :)

Hiroshima pisze: Wczoraj czytałem iż Samsung wycofuje 3 mln pralek sprzedanych w USA ponieważ ranią ludzi, np łamią szczęki ;) W sklepie ostatnio nieszczególnie mi polecano Pralki Samsunga, w przeciwieństwie do lodówek. A z pralek zachwalali Aristona, ale co kieruje sprzedającymi to nie wiadomo. Zapewne wszystko zależy od szczęścia, albo padnie po tygodniu, albo po 10 latach, bez względu czy to Bosch czy Samsung. Na np Cenero pod najpopularniejszymi modelami jest po kilkadziesiąt opini, można coś sobie wywnioskować na tej podstawie.

trudno mi sobie nawet wyobrazić jak pralka może złamać szczękę, ale "juesej" to przecież inny stan umysłu:)
Dobry pomysł z tym ceneo! aaa o Beko też słyszałam dobre opinie :)

bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Re: Jak wykończyć nowe mieszknaie od dewelopera - opinie i forum

Postautor: bartusstw » 05 lis 2016, 15:42

W Stanach wycofują pralki samsung ładowane od góry, ale tam jak wiadomo ludzie oskarżają wszystkich o wszystko ;-) Ja zdecydowałem się na Samsunga, aktualnie ponoć się ich dużo sprzedaje i mało zwrotów na gwarancję. Wyglądają też przyzwoicie, a w systemy typu eco bubble nie wierzę ;-)
A w sklepach polecają to na czym mają najwyższą marżę i cała filozofia. Jak wspomnial Hiroshima - opineo, ceneo itp i poczytać komentarze - chociaż i tam zdarzają się oszuści, ale całkiem łatwo wyłapać takie opinie.

Laperito
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2017, 23:04

Re: Jak wykończyć nowe mieszknaie od dewelopera - opinie i forum

Postautor: Laperito » 01 lut 2017, 23:24

Witam,
Mam nadzieję, że nie za późno... i jeszcze na coś się przydam :)
1) wszystko zależy od tego jaką masz dużą łazienkę. Jeżeli po zamontowaniu szyby będzie dość przestronna, spokojnie możesz ją zamontować. W sprawie utrzymania czystości nie powinno być problemu - powinieneś jednak kupić ciemną szybę, będzie mniej znać,
2) również w tym wypadku wszystko jest uzależnione od wielu kwestii - proponuję więcej poczytać o każdym urządzeniu, a następnie wybrać rozwiązanie dla siebie. Ważne jest to, że przy indukcji musisz wymienić pod nią wszystkie garnki i patelnie,
3) jeżeli chcesz coś oryginalnego to powinieneś skorzystać np z salonów łazienek, jeżeli chcesz by były ładne i niedrogie wybierz się do supermarketu,
4) W tym wypadku nie zastanawiałbym się nad żadnym Samsungiem, tym bardziej Boschem. Świetne pralki ma Amica - to ostatnio bardzo zaawansowane urządzenia.
5) w tym nie jestem w stanie pomóc ;(
Pozdrawiam

kraklove
Posty: 69
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: Jak wykończyć nowe mieszknaie od dewelopera - opinie i forum

Postautor: kraklove » 13 mar 2017, 11:54

Czy możecie polecić jakąś dobrą ekipę wykończeniową (chodzi konkretnie o łazienkę)?

Jaskolka90
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:59

Re: Jak wykończyć nowe mieszknaie od dewelopera - opinie i forum

Postautor: Jaskolka90 » 31 maja 2017, 13:12

zaczynając:
1. Wanna z szybą? Czy jest to wygodne rozwiązanie? Łatwe do utrzymania w czystości?
2. Płyta indukcyjna, elektryczna czy gazowa?
3. Gdzie kupujecie płytki do łazienki?
4. Co sądzicie o pralce samsung z systemem eco buble? Czy lepiej postawić na Boscha?
5. Znacie jakąś dobrą firmę z rozsądnymi cenami, która wykonuje szafy wnękowe?

Dodatkowa szyba zamiast np. zasłonki prysznicowej to rozwiązanie dość kłopotliwe w sprzątaniu. Niektórzy ostatnio dokupują spreje z hydrofobowymi substancjami które nie pozwalają wodzie zaschnąć na szybie, działać? działa, ale gdyby nie mieć szyby to nie trzeba by sprzątać, a zacieki nawet z dodatkowymi zabezpieczeniami będą.

Płyta gazowa wychodzi najtaniej w utrzymaniu przy obecnych cenach prądu/gazu. Do indukcji nie wykorzystasz wszystkich garnków a jedynie te posiadające ferromagnetyki (nie każdy metal je posiada). Indukcja o dziwo powinna być bardziej oszczędna bo potrafi zagotować płyny w kilkanaście sekund, więc nie pobiera długo prądu. Oczywiście dobra płyta podłączana jest do siły którą musisz mieć w kuchni.

Płytki do łazienki tanio kupisz w internecie - jednak przy dostawie, nawet kurierem spodziewaj się strat. Możesz wykorzystać strony OBI i Leroy do porównania oferty i cen.

Pralki Samsunga są ładne i proste w obsłudze, jednak od osób posiadających te pralki kilka lat często słyszę o problemach, m.i. przeciekami. Boschki - raczej nie spotkałem się z narzekaniami, a również kilku znajomych je posiada. Ja piorę w Whirpool, trochę cena, trochę przyzwyczajenia.

Szafy wnękowe na zamówienie, zastanawiam się nad popularnością szaf Komandora, oraz co sądzą o dedykowanych meblach wielofunkcyjnych. W sieci jest dużo sklepów oferujących meble zapakowane i dostarczane kurierem - kilka miesięcy temu pokusiłem się na łóżko piętrowe dla dzieci (w sklepie Meble Aldo - polecam zgooglować i sprawdzić ofertę) - kurier dowiózł i wniósł na 3 piętro paczki (oj żal mi go było bo spory pakunek). Ikea nauczyła mnie samodzielnego montażu, więc nie było źle. Ale radzę dobierać produkty i skonsultować się z dobrym konsultantem przed zakupem.


aska17
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:51

Re: Jak wykończyć nowe mieszknaie od dewelopera - opinie i forum

Postautor: aska17 » 08 lis 2017, 13:29

1. Po pierwsze jeśli chodzi o wannę to o wiele wygodniejszy jest jednak prysznic. Ale jak ma się już wannę to odradzam zasłonę, bo i nie wygląda ładnie, i też jeśli chodzi o czystość i ilość zarazków, które się na niej nazbierają to jest to o wiele więcej niż szyba, więc już bym zainwestowała w szybę.
2. Płyta elektryczna. Ja taka mam i jestem zadowolona.
3. Ja tam kupiłam w pierwszym lepszym budowniczym.
4. Ja pralkę mam jakiejś niemieckiej firmy więc ci nie powiem, która lepsza.
5. Nie znam

Awatar użytkownika
kuba.polar
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2017, 16:22

Re: Jak wykończyć nowe mieszknaie od dewelopera - opinie i forum

Postautor: kuba.polar » 27 lis 2017, 16:27

Ja swoją ekipę znalazłem na OLX. Tylko koniecznie pytaj o zdjęcia swoich realizacji :)



Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości