Osiedle Supernova Kraków od Cordia na forum - opinie (przy Parku Lotników)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Osiedle Supernova Kraków od Cordia na forum - opinie (przy Parku Lotników)

Postautor: slawek » 01 mar 2017, 10:38

Jeśli są tu osoby, które interesują informacje o projekcie Supernova Kraków - Cordia deweloper i chcą znaleźć coś o nim na forum oraz podzielić się tym, jakie mają same opinie na ten temat, to zapraszam do dyskusji, bo moim zdaniem to interesująca inwestycja, choć też wydaje się, że będzie budziła sporo kontrowersji, ale to też nie jest nic nowego w Krakowie :) Dlaczego może być wokół niego sporo szumu? Bowiem powstaje w sąsiedztwie Tauron Areny Kraków, czyli na terenie, na którym sporo osób chciałoby zobaczyć w przyszłości powiększony Park Lotników Polskich, ale to już najwyraźniej staje się nieaktualne - szkoda, choć osoby kupujące mieszkania na osiedlu Supernova w Krakowie pewnie będą zadowoleni z sąsiedztwa zieleni.

Obrazek

Ale ta lokalizacja ma też kilka minusów, jak widać na wizualizacji, osiedle znajduje się w sąsiedztwie Tauron Areny, a choć ten obiekt to świetna sprawa dla Krakowa, to jednak zbyt bliskie jego sąsiedztwo może wiązać się z uciążliwościami (nocne oświetlenie, odbywające się pod areną imprezy, ludzie szukający miejsc parkingowych przy okazji wydarzeń, głośno zachowujące się osoby wracające np. z koncertów - co zwykle odbywa się w nocy itd.). W każdym razie nie chciałbym, żeby doszło kiedyś do sytuacji podobnej, jak we Wrocławiu, gdzie najpierw wybudowano nowoczesną strzelnicę sportową, później obok niej wyrosły bloki, choć mieszkańcy o sąsiedztwie wiedzieli, a następnie zaczęli domagać się ograniczenia działalności obiektu - liczę na to, że tak tu nie będzie, więc pod tym względem warto ewentualny zakup mieszkania na w inwestycji Supernova - Cordia przemyśleć. Także nie ma co liczyć na to, że ulica Lema będzie cicha, raczej ruch na niej będzie wzrastał, nieprzypadkowo przewidziano na niej tyle pasów ruchu w każdą stronę :)

Obrazek

Kiepskie jest także dla mnie to, że osiedle Supernova Kraków będzie ogrodzone, miałem nadzieję, że trochę się już od tego odchodzi w naszym mieście, a tu proszę, i to obok parku. Rozumiem, że deweloper Cordia chciał odgrodzić mieszkańców np. od uciążliwości wymienionych wcześniej, a związanych z Tauron Areną, ale jednak kolejny płot w sąsiedztwie Parku Lotników Polskich, to niekoniecznie coś, co jakoś bardzo mi się podoba :/ Jeżeli chodzi o ceny nowych mieszkań w Supernova w Krakowie, to jeszcze niewiele wiadomo na ten temat, ale patrząc np. na inny projekt tej firmy, czyli Cordia Cystersów Garden oraz na to, że lokalizacja jest bardzo przyzwoita, dobrze skomunikowana z resztą Krakowa, można się spodziewać, że raczej tanio nie będzie, ale jeśli ktoś wie coś więcej, to niech da znać na forum :) A może jest tu ktoś, kto kupił już od nich mieszkanie i może napisać też coś o tym, jakie ma opinie deweloper Cordia, jak się kupuje od nich mieszkanie, czy są dobrze zrobione i nie ma z nimi później problemów - informacje na ten temat także mile widziane, podobnie jak zdjęcia.

Jeszcze co do samego projektu, to osiedle Supernova Kraków ma składać się z 5 budynków o wysokości 4 kondygnacji naziemnych, a więc nie będą to jakieś duże budynki. Łącznie ma się w nich znaleźć 191 nowych mieszkań o zróżnicowanych metrażach, Cordia podaje, że zaplanowali tam 21 kawalerek w Czyżynach, 117 mieszkań dwupokojowych - takie są chyba na naszym rynku najpopularniejsze, do tego lokali 50 trzypokojowych oraz 3 duże mieszkania czteropokojowe - ciekawe czy znajdą się na najwyższych kondygnacjach :) Niewiele wiadomo jeszcze o tym, jakie będą rozkłady i ceny, ale jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat, to niech da znać :)


Lulu
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2017, 11:33

Re: Osiedle Supernova Kraków od Cordia na forum - opinie (przy Parku Lotników)

Postautor: Lulu » 01 mar 2017, 11:29

Powyżej 7 tysięcy za metr. Deweloperzy w tym rejonie chyba zaczynają przesadzać z cenami!

AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Osiedle Supernova Kraków od Cordia na forum - opinie (przy Parku Lotników)

Postautor: AgentDejv » 02 mar 2017, 12:26

Jak na to, że nawet nie ma jeszcze dziury w ziemi a odbiór za pare lat, to trochę sporo:)
Wiedzą, że jeśli golić to teraz, bo później nie będzie kogo.


ragar
Posty: 438
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Osiedle Supernova Kraków od Cordia na forum - opinie (przy Parku Lotników)

Postautor: ragar » 09 mar 2017, 0:34

Wybrałem się ostatnio w okolicę, w której ma powstać osiedle Supernova i udało mi się zrobić trochę zdjęć przedstawiających miejsce, w którym zostanie ono wybudowane, więc dzielę się nimi na forum :) Generalnie mam bardzo mieszane uczucia i trudno mi tu mieć jakąś jednoznaczną opinię...

Obrazek

Węgierski deweloper Cordia już ogrodził swoje działki (widać, że nawet o drzewa zadbał :) ), a na płocie reklamuje inny realizowany przez siebie projekt budowlany, czyli osiedle Cystersów Garden w Krakowie, które budowane jest bliżej centrum miasta.

Obrazek

Tu widać, jak te działki są położone względem tej wizytówki miasta, jaką stała się Tauron Arena Kraków. Trzeba przyznać, że otaczanie takiego budynku blokami, nie wydaje się być najlepszym pomysłem.

Obrazek

Ale ciekawi mnie, kiedy mieszkania przy Parku Lotników trafią do sprzedaży i jaka będzie ich cena. Faktycznie 7 000 zł/m2, to wydaje się sporo...

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Osiedle Supernova Kraków od Cordia na forum - opinie (przy Parku Lotników)

Postautor: slawek » 09 mar 2017, 17:34

Z tego co kojarzę, to są już pierwsze informacje o jakie będą ceny nowych mieszkań w Krakowie w inwestycji Supernova dewelopera Cordia - wychodzi na to, że będą sobie tam liczyć jakieś 7 500 zł/m2, czyli trzeba przyznać, że tanio nie będzie będzie. Fakt, że lokalizacja blisko Parku Lotników, ale z drugiej strony, również blisko raczej uciążliwej Tauron Areny i dosyć ruchliwej ulicy Lema. Może jako mieszkania na wynajem dla osób przyjeżdżających do Areny na różne wydarzenia, ale na mieszkanie dla siebie i rodziny, to po sąsiedzku można chyba znaleźć ciekawsze projekty :) Choć kto wie, jakie macie opinie na ten temat :?: A może znajdzie się ktoś, kto już kupił / zarezerwował tam mieszkanie i może podzielić się informacjami na forum :?:

Gosc123
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:57

Re: Osiedle Supernova Kraków od Cordia na forum - opinie (przy Parku Lotników)

Postautor: Gosc123 » 09 mar 2017, 20:31

Lema jak Lema, mimo wszystko łącznik, problemem tu będzie chyba Al. Pokoju...

d123
Posty: 60
Rejestracja: 20 mar 2017, 18:38

Re: Osiedle Supernova Kraków od Cordia na forum - opinie (przy Parku Lotników)

Postautor: d123 » 20 mar 2017, 18:41

Gosc123 pisze:Lema jak Lema, mimo wszystko łącznik, problemem tu będzie chyba Al. Pokoju...

Gosc123 z tego co widziałam na wizualizacjach to działka Cordii nie dochodzi do rogu gdzie Lema łączy się z Aleją Pokoju.

A wiecie może co za firma powycinała drzewa i co planuje blisko pętli Wieczystej ?

Gosc123
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:57

Re: Osiedle Supernova Kraków od Cordia na forum - opinie (przy Parku Lotników)

Postautor: Gosc123 » 20 mar 2017, 21:03

Ostatnio często tam bywam i naprawdę głównym źródłem hałasu są samochody jadące szybko. Często jest tak, że bardziej słychać ulicę bardziej odległą a bliższa wbrew pozom nie jest taka zła. Najgorszym "emitentem" hałasu są szybko jadące samochody z\a te skręcające z/w Lema nie jadą szybko. Wiem, że inwestycja nie będzie przy samej Al. Pokoju, ale moim zdaniem prujące na wprost samochody i tramwaje (słychać je z drugiej strony Lema, daleko za Decathlonem) będą bardziej problematyczne.

Ps. Dobre wiadomości dla potencjalnych mieszkańców:

krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,21520494,park-lotnikow-polskich-dla-aktywnych-trasy-petle-strefy.html


d123
Posty: 60
Rejestracja: 20 mar 2017, 18:38

Re: Osiedle Supernova Kraków od Cordia na forum - opinie (przy Parku Lotników)

Postautor: d123 » 20 mar 2017, 21:54

Gosc123 a wiesz może co powstanie za pętlą tramwajową na Wieczystej? :)
Podobno "coś" się tam zaczyna dziać ale co i jak to nigdzie nie mogę znaleźć ;D

kot_feliks
Posty: 44
Rejestracja: 15 maja 2016, 11:43

Re: Osiedle Supernova Kraków od Cordia na forum - opinie (przy Parku Lotników)

Postautor: kot_feliks » 21 mar 2017, 8:35

Jeśli ktoś chce tam kupić mieszkanie, to polecam przejechać się w okolice Hali wieczorem i zobaczyć, jak jest oświetlona. Jeśli komuś nie przeszkadza, że całe mieszkanie będzie wieczorem np. różowe, do tego hałas z dwupasmówki obok, to nic, tylko kupować :mrgreen:

Imho 7500-7800(!) tys. zł/m2 na osiedlu położonym akurat w tym miejscu... totalna przesada. Przecież nawet w najbliższej okolicy jest kilka inwestycji pozbawionych tych problemów, z niższymi cenami, skąd również blisko do parku. Pomijam inwestycje położone kawałek dalej np. przy Bajecznej, czy nawet te przy "starej" Grzegórzeckiej, nad samą Wisłą, gdzie ceny są niższe, a lokalizacja lepsza...



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości