Inwestycja Białoprądnicka Wawel Service Kraków forum, opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
megi
Posty: 731
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Inwestycja Białoprądnicka Wawel Service Kraków forum, opinie

Postautor: megi » 27 lis 2015, 0:34

Jedną z lokalizacji, które ostatnio są coraz popularniejsze wśród deweloperów oraz ich klientów, jest północ Krakowa, gdzie powstają mieszkania na Prądniku Białym. Tym razem inwestycja Wawel Service Białoprądnicka, czyli powstająca właśnie przy tej ulicy. Miejsce jest dosyć popularnie i nieźle skomunikowane z resztą miasta, bowiem znajduje się blisko 3 obwodnicy, czyli ulicy Opolskiej. Jeśli ktoś chciałby się wybrać na spacer w tej okolicy, to blisko ma do Parku Tadeusza Kościuszki, w którym znajduje się także Dworek Białoprądnicki, czyli jeden z ciekawszych ośrodków kultury w Krakowie. Jeśli się uprzeć, to robiąc sobie dłuższy spacer, można dostać się w okolice Nowego Kleparza, jeśli iść w jego stronę ulicą Prądnicką. Niestety jeśli chodzi o komunikacje miejską, to te okolice nie stoją pod tym względem najlepiej, na autobus chyba jednak najlepiej byłoby wyjść na Opolską, a do pętli tramwajowej Krowodrza Górka jest tam jednak nieco zbyt daleko :)

Obrazek

Jeśli chodzi o sam projekt Białoprądnicka Wawel Service, to w jego ramach powstają dwa wolnostojące budynki. Ma w nich powstać łącznie 115 mieszkań, z których ponad 100 jest jeszcze dostępnych dla klientów, a więc sporo. Prace przy budowie mają zakończyć się w IV kwartale 2017 roku, więc klienci będą musieli na swoje mieszkania zaczekać jeszcze niemal dwa lata, a więc sporo czasu :/ A wybór jest tam spor, i tak najmniejsze mieszkania na Prądniku Białym mają ok. 27 m2 - co ciekawe mieszkania takie mogą być dwustronne, a to naprawdę spory plus. Nieco mały jest tam balkon, bo ma tylko nieco ponad 2 m2, ale jednak trzeba przyznać, że wszystko tu zostało całkiem nieźle zaplanowane. Natomiast mieszkania największe, 4-pokojowe rozlokowano tam na powierzchni prawie 83 metrów kwadratowych. Tyle, że chociaż są bardzo obszerne, to jednak nadal znajduje się w nich aneks kuchenny, a nie osobna kuchnia, choć znalazło się miejsce na osobną toaletę. Są tam także mieszkania 2-pokojowe na Prądniku Białym oraz 3-pokojowe, czyli wybór jest całkiem spory, podobnie jak w przypadku inwestycji Piasta Park od Wawel Service, o której na forum już jest ciekawy wątek.

Niestety deweloper nie chwali się tym, jakie są ceny mieszkań na Prądniku Białym w Krakowie w bloku, który zamierza postawić. Jednak na stronie jest informacja, że będą to lokale z dopłatą w programie Mieszkanie dla Młodych (MdM), czyli powinno być dosyć tanio, ale wiadomo, że w praktyce różnie to bywa. Może ktoś wie coś o tym i może się podzielić informacjami na forum :?:

Jak myślicie, warto zainteresować się tym projektem, jeśli szuka się mieszkania w Krakowie na Prądniku Białym :?: A może ktoś już kupił tam mieszkanie i może podzielić się swoimi wrażeniami z tym związanymi. Ktoś ma jakieś opinie o deweloperze Wawel Service i może się nimi podzielić :?: Sporo nowych mieszkań budują i na pewno niejedna osoba chciałaby się czegoś o nich dowiedzieć. Jak idzie podpisywanie umowy deweloperskiej, czy są w niej jakieś haczyki, w jakim stanie oddają mieszkania mieszkańcom, czy nie ma problemów z niedoróbkami itp. Zawsze warto wiedzieć takie rzeczy, jeżeli zamierza się podpisać umowę z taką firmą. No i jeszcze zdjęcia mile widziane na forum z tego, jak powstaje inwestycja Białoprądnicka :)
Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, 13:48 przez megi, łącznie zmieniany 1 raz.


Nowy
Posty: 1666
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Białoprądnicka Wawel Service Kraków forum (mieszkania Prądnik Biały)

Postautor: Nowy » 27 lis 2015, 20:22

Mnie się podoba ta wizualizacja, ciekawe czym jest wykończone to ostatnie piętro, czy to drewno albo coś podobnego, czy jednak tynk tego koloru :) Jeśli chodzi o tą lokalizację, to ja myślę, że jest całkiem niezła, bowiem w pobliżu miejsca, gdzie powstaną nowe mieszkania Białoprądnicka od Wawel Service powstają nowe obiekty komercyjne :)

luc
Posty: 657
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Inwestycja Białoprądnicka Wawel Service Kraków forum, opinie

Postautor: luc » 27 wrz 2016, 0:25

Witam wszystkich :) Mam pytanie, czy jest tu może ktoś, kto jest kto rozważa zakup mieszkania w inwestycji Białoprądnicka Wawel Service i może mi napisać co nieco na temat tego projektu. Interesuje mnie kilka spraw, jedno to tak ogólnie ta lokalizacja, generalnie wydaje mi się, że jest całkiem dobra, są co prawda czasem korki rano na wyjazd na obwodnicę, ale to mi jakoś specjalnie nie przeszkadza. Jeśli ktoś ma tu jakieś swoje opinie i przemyślenia, to będę wdzięczy na podzielenie się nimi :)

Ale może jest na forum ktoś kto powie też coś o tym, jakie jest ryzyko tego, że rzeka Prądnik tam wyleje, bo ponoć przy okazji wody stulecia, te okolice mogą zostać zalane. Orientujecie się jak to wygląda w rzeczywistości, czy kiedyś już pływały, a jeśli tak, czy jest na to większa szansa, że to się powtórzy? Jak myślicie, warto tam kupić mieszkanie na parterze, czy jeśli już, to decydować się na coś wyżej, albo w ogóle się nie decydować?

Interesuje mnie też kwestia ewentualnych nowych budynków w sąsiedztwie tej inwestycji? Na działkach obok są jakieś urządzenia kanalizacyjne, może to jakaś przepompownia pod rzeką. Czy w związku z tym jest tam możliwa budowa bloków mieszkalnych, czy przez to te działki będą z tego wyłączone? Mnie konkretnie chodzi o blok B i nowe mieszkanie z wystawą raczej północną. Ktoś może powiedzieć coś więcej na ich temat?


Krzych4
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2016, 21:53

Re: Inwestycja Białoprądnicka Wawel Service Kraków forum, opinie

Postautor: Krzych4 » 10 paź 2016, 22:12

Kupiłem u nich mieszkanie w tej lokalizacji, na razie wygląda ok. (byłem tam dzisiaj właśnie leją fundamenty). Mam mieszane wprawdzie odczucia co do lokalizacji, ale nie z powodu bliskości rzeki tylko innych budynków, no cóż tak się teraz buduje...
Koleżanka mieszka w sąsiednim budynku od 2002 i nic nie wspominała o problemach z Białuchą przy powodziach...
Na ten moment mam tylko jedną uwagę... w lokalizacji będzie "własna" kotłownia gazowa ( pisze w cudzysłowiu bo kotłownia będzie w dzierżawie. Na razie nie wiem jakie będą koszty (deweloper zapewnia że ok 20% drożej w stosunku do C.O. ale...). Wartość jednak zorganizować wcześniej, więc jeżeli jest tu ktoś z przyszłych lokatorów to zapraszam na priv...

wlodek_b
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2017, 13:44

Re: Inwestycja Białoprądnicka Wawel Service Kraków forum, opinie

Postautor: wlodek_b » 24 sty 2017, 13:59

Witam,
Kupiłem mieszkanie w tej inwestycji.
W kwesti ogrzewania gazowego... 20% to sporo. Rozmawiałem ze znajomymi, którzy kupili mieszkanie na Żabińcu, początkowo również mieli kotłownię gazową. Podobno cena ogrzewania/ciepłej wody niewiele się zmieniła po przejsciu na MPEC.

Lokalizacja wydaje się byc dobra. Tzn wiem, że jest bo mieszkałem 300 m od tej inwestycji przez 2 lata.
oczywiście Prądnik się rozbudowuje, na szczęście budują tramwaj, mają budować, wiec jest nadzieja, że trochę rozładuje ruch drogowy.


Również zachecam do wyrażania swojej opinii

Junihnio
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2017, 14:15

Re: Inwestycja Białoprądnicka Wawel Service Kraków forum, opinie

Postautor: Junihnio » 24 sty 2017, 15:43

Myslalem o tej inwestycji. Okolica bardzo przyjemna, park rzeczny obok, blisko do parku Bialopradnickiego. W perspektywie tramwaj na Gorke Narodową. Ceny na nizszych pietrach przystępne. Fajne male mieszkanie 4 pokojowe ok 65m2.
Sa jednak minusy w zaleznosci od budynku i strony.
Budynek B od strony północnej jest blisko torów i to mnie zniechecilo.
Budynek A od strony południowej w tej L-ce jest mega blisko od bloku obok sasiadujacego z kortami. Od polnocnej troche lepiej, ale tez sa te starsze bloki blisko.

Z innych minusow to ta kotlownia gazowa oraz brak miejsc postojowych wokół budynku. Zostaje tylko garaz podziemny za 30k wyjsciowo.
Nie wiadomo tez co z dzialka od ul. Bialopradnickiej bo sa teraz krzaki, ale pewnie tez cos tam kiedys powstanie.

Mimo to przy jakichs mniejszych metrazach cos by sie tam fajnego udalo znalezc.

wlodek_b
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2017, 13:44

Re: Inwestycja Białoprądnicka Wawel Service Kraków forum, opinie

Postautor: wlodek_b » 24 sty 2017, 21:51

Oczywiscie, inwestycja jak każda w tym mieście ma plusy dodatnie i plusy ujemne.
Kolej nie powinna byc problemem. Znajomi mieszkają na "dalszym odcinku" tego szlaku. Podobno do listopada jeździły 2-3 razy na dobę, toczyły się raczej.. jak rozmawialismy tydzień-dwa tygodnie temu mieli problem żeby sobie przypomnieć, kiedy ostatni raz cos jechało... no ale jak mowie, nigdy nic nie wiadomo. W szczególnosci teraz gdy wszystko w naszym kraju wstaje z kolan a PKP modernizuje.

Kotłownia tak! o to się martwię.
Parking, absurdalna cena. Podobno deweloper zobowiazał się wydzielic/stworzyc mieszkańcom SĄSIEDNICH bloków parking... hm to chyba w praniu wszystko wyjdzie.

Pozdrawiam

Kobietka_33
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:17

Re: Inwestycja Białoprądnicka Wawel Service Kraków forum, opinie

Postautor: Kobietka_33 » 30 sty 2017, 11:39

wlodek_b pisze:Oczywiscie, inwestycja jak każda w tym mieście ma plusy dodatnie i plusy ujemne.
Kolej nie powinna byc problemem. Znajomi mieszkają na "dalszym odcinku" tego szlaku. Podobno do listopada jeździły 2-3 razy na dobę, toczyły się raczej.. jak rozmawialismy tydzień-dwa tygodnie temu mieli problem żeby sobie przypomnieć, kiedy ostatni raz cos jechało... no ale jak mowie, nigdy nic nie wiadomo. W szczególnosci teraz gdy wszystko w naszym kraju wstaje z kolan a PKP modernizuje.

Kotłownia tak! o to się martwię.
Parking, absurdalna cena. Podobno deweloper zobowiazał się wydzielic/stworzyc mieszkańcom SĄSIEDNICH bloków parking... hm to chyba w praniu wszystko wyjdzie.

Pozdrawiam

Moja siostra kupiła tam mieszkanie. Z resztą długo mieszkała w pobliżu i mówiła, że w ogóle tory jej nie przeszkadzają. Może na początku, jak się przeprowadziła to słyszała, że gdzieś coś jedzie, ale potem już zupełnie przestała zwracać na to uwagę. A lokalizacja jest fajna, bo zielono, park blisko, mają pociągnąć linię tramwajową na Górkę Narodową. Z dojazdem do centrum samochodem nie ma większych problemów, a jak ktoś często jeździ E7 do Warszawy to super punkt!


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Inwestycja Białoprądnicka Wawel Service Kraków forum, opinie

Postautor: pozdro » 30 sty 2017, 16:40

Jaka zieleń? te drzewa co w tamtym tygodniu wycieli? hehe bez jaj :)

Krzych4
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2016, 21:53

Re: Inwestycja Białoprądnicka Wawel Service Kraków forum, opinie

Postautor: Krzych4 » 13 lut 2017, 22:24

Co do pociągów to fakt że podobno rzadko coś tam kursuje - gorsze (a o tym chyba nikt nie nadmienił) są samoloty (budynek obecnie na ścieżce podejścia do Balic) tu nie robiłem wywiadu ale wydaje się że to większa uciążliwość.
Co do kotłowni to jeszcze jest trochę czasu i może da się jeszcze podpiąć MPEC - tu musiałby zadziałać deweloper - wiem że były z tym jakieś problemy - później ew. wspólnota będzie musiała się 'bujać' z tematem a przy takiej ilości mieszkańców może być ciężko.
Co do ciasnoty to istotnie trochę to przygnębiające ale teraz już przynajmniej można sobie wyrobić zdanie jak to będzie wyglądało bo już coś dźwiga się z fundamentów...



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 37 gości