Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
ragar
Posty: 441
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Postautor: ragar » 10 lut 2016, 9:25

Ostatnio weszła do sprzedaży bardzo ciekawa nowa inwestycja mieszkaniowa w Krakowie położona w bardzo dobrej okolicy, bo w dzielnicy Grzegórzki, a do tego odpowiada za nią znany i ceniony deweloper, stąd chyba warto żeby znalazła się na forum. Chodzi o Apartamenty Bajeczna Kraków od Atal, czyli nowe mieszkania powstające właśnie przy ulicy Bajecznej, blisko Wisły i w niewielkiej odległości od stopnia Dąbie, czyli w całkiem niezłej okolicy, dosyć zielonej i do tego relatywnie blisko centrum miasta :) Nie jest stamtąd daleko także na krakowski Kazimierz, gdzie ta sama firma realizuje także inne inwestycje, jak choćby projekt Atal Masarska 8 Kraków. Trudno powiedzieć, jak to będzie wyglądało finalnie, ale na wizualizacjach zamieszczonych tutaj, wydaje się, że będzie to całkiem niezła architektura, podobnie jak w innych projektach Atalu realizowanych w naszym mieście.

Obrazek

Projekt został ostatnio wprowadzony do sprzedaży, więc jeśli chodzi o nowe mieszkania na Grzegórzkach w Krakowie sprzedawane w nim, wybór jest jeszcze bardzo duży. Więc jeśli ktoś ma ochotę, to warto spieszyć się z zajęciem czegoś odpowiedniego dla siebie, sam chyba przejdę się do biura w najbliższym czasie i zarezerwuję dla siebie jakieś niewielkie mieszkanie dwupokojowe, bo właśnie takie mnie interesuje. A jak już będę miał wstępnie zarezerwowane, to wtedy się zastanowię czy jestem w stanie je kupić i czy na pewno takie chcę ;) A jest z czego wybierać, trochę o tym poniżej.

  • Małe kawalerki blisko centrum Krakowa w tej inwestycji można mieć już na 29-30 metrach kwadratowych. Tu zdarzają się takie, które niestety nie mają kąta prostego pomiędzy wszystkimi ścianami, ale też na pewno da się je dobrze zaaranżować. Oczywiście są w nich aneksy kuchenne, choć szkoda, że przedpokoje w nich są dosyć spore. Większe mieszkania 1-pokojowe do 33 m2, więc wielkiej różnicy nie ma, także w rozkładach.
  • Najmniejsze mieszkania 2-pokojowe na Grzegórzkach w tej inwestycji Atalu zaczynają się od 38 m2, choć takich jest niewiele, na plus trzeba im zaliczyć to, że zarówno salon jak i sypialnia mają swoja loggię lub balkon - to na pewno bardzo dobre rozwiązanie.
  • Niewielkie mieszkania 3-pokojowe w projekcie Bajeczna Apartamenty zaczynają się od 53 metrów kwadratowych. Nieźle przemyślano tam aneks kuchenny, który jest we wnęce salonu, choć bywa tak, że niektóre pokoje wydają się być nieco zbyt wąskie, ale pewnie da się je dobrze zagospodarować. Także tu plusem jest to, że są dwie osobne loggie, a dostęp do nich jest zarówno z salonu, jak i z obydwu sypialni.
  • Jeśli ktoś potrzebowałby czegoś jeszcze większego, to są tam także mieszkania 4-pokojowe z dobrym rozkładem, a ich wielkość zaczyna się już od 76 metrów kwadratowych. Plusem jest to, że są to mieszkania dwustronne, każda z sypialni ma powyżej 10 m2, znalazło się też miejsce na dodatkową łazienkę (jest w niej też prysznic, a nie tylko toaleta). Szkoda, ze nie ma osobnej, jasnej kuchni, ale pewnie nie można mieć wszystkiego, za to także i tutaj balkon i loggia robią za spory plus :)
Łącznie wszystkich lokali ma tam powstać 186, a umieszczone mają być one w 4 budynkach (segmentach), które będą miały po 6 pięter wysokości, czyli nie będą zbyt okazałe. Projekt budynku budzi bardzo pozytywne skojarzenia, duże okna na całą wysokość ścian powinny zapewnić sporo światła, do mieszkań przynależą loggie lub balkony, ciekawie dobra kolorystyka. Jeśli chodzi o formę i wykończenie elewacji, to nie wiem jak Wam, ale mi przypomina to nieco Osiedle Nowe Dąbie mLocum, które swoja drogą całkiem dobrze się prezentuje :)

Obrazek

Wygląda na to, że Apartamenty Bajeczna w Krakowie, to będzie nowa, całkiem ciekawa inwestycja mieszkaniowa, którą funduje nam ta firma w Krakowie. Warto też zapoznać się z tematem dotyczącym tego, jakie ma deweloper Atal opinie, a tu chyba jest całkiem nieźle :) No chyba, że ktoś już miał okazję kupić od Atalu nowe mieszkanie w Krakowie lub w innym mieście i napisze coś dodatkowego w tym temacie :?: Ma ktoś jakieś zdjęcia miejsca, w którym powstaje ta inwestycja, coś tam już ruszyła :?: Zapraszam do podzielenia się nimi na forum :idea: Jakie widzicie wady i zalety tej inwestycji, napiszcie coś o tym :!:


JaCiPowiem
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2015, 21:32

Re: Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Postautor: JaCiPowiem » 10 lut 2016, 11:35

czy jest to teren zalewowy?

alek83
Posty: 59
Rejestracja: 01 lut 2016, 22:07

Re: Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Postautor: alek83 » 10 lut 2016, 13:36

Z tego co kojarzę, to na terenach zalewowych nie można budować, więc chyba te takie nie są. Myślę, że jednak Apartamenty Bajeczna od Atal są pod tym kątem w miarę bezpieczne :idea: Chyba całe Grzegórzki są położone na podobnej wysokości. A po wybudowaniu zbiornika Świnna Poręba i po ukończeniu polderów powyżej Krakowa, powinno być już chyba też znacznie bezpieczniej, niż jeszcze kilka-kilkanaście lat temu :)


JaCiPowiem
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2015, 21:32

Re: Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Postautor: JaCiPowiem » 18 lut 2016, 16:04

Siema,
Dokonalem rezerwacji mieszkania w tej inwestycji. Musze przyznac ze obsluga fachowa i bardzo profesjonalna. Dziewczyny mega pozytywne podejscie do klienta, uprzedzaja wszystkie pytania udzielajac konkretnych informacji. Czujesz sie obsluzony wg zasady 'klient nasz pan'. bez kitu wiem ze brzmi to jak kryptoreklama ale w tym samym momencie kupuje mieszkanie u innego dewelopera gdzie poziom profesjonalizmu jesli chodzi o dostarczane dokumenty jest kilka poziomow nizej. Jestem przekonany ze kolejne mieszkanie biore u atala w ciemno.

pozdro

ps. pozdro dla dziewczyn z nadwislanskiej za super obsluge przy podpisaniu umowy.

neo
Posty: 435
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Postautor: neo » 22 lut 2016, 10:37

Cześć @JaCiPowiem, a jak to wszystko Twoim zdaniem wygląda, jeśli chodzi o Apartamenty Bajeczna w Krakowie, byłeś na miejscu i oglądałeś lokalizację, czy byłeś w jakimś innym biurze dewelopera Atal :?: Co sądzisz o rozkładach mieszkań, jak już je widziałeś w biurze, da się tam znaleźć coś sensownego :?: I wychodzi na to, że dużo tych mieszkań kupujesz :D No i faktycznie opinie o Atalu na forum są całkiem niezłe - jak widać w tym temacie, ale chyba nie ma się co dziwić, bo to jednak firma z bardzo dużym doświadczeniem i działa już dosyć długo także na krakowskim rynku mieszkaniowym.

JaCiPowiem
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2015, 21:32

Re: Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Postautor: JaCiPowiem » 22 lut 2016, 22:40

witka,

"a jak to wszystko Twoim zdaniem wygląda, jeśli chodzi o Apartamenty Bajeczna w Krakowie, byłeś na miejscu i oglądałeś lokalizację"

moze znajdzie sie ktos chetny kto zamiesci aktualne zdjecia z lokalizacji. dobrze wiesz, ze to jak teren bardzo sie rozni od tego jak wyglada przed i po.

"czy byłeś w jakimś innym biurze dewelopera Atal"

nie

"Co sądzisz o rozkładach mieszkań, jak już je widziałeś w biurze, da się tam znaleźć coś sensownego"

tak, ale to zalezy od tego co szukasz, jakie masz oczekiwania itd.

"I wychodzi na to, że dużo tych mieszkań kupujesz"

czy ja wiem, sa tacy co kupuja wiecej...sa tacy co kupuja mniej...to nic nie wnosi do tematu.

"No i faktycznie opinie o Atalu na forum są całkiem niezłe - jak widać w tym temacie, ale chyba nie ma się co dziwić, bo to jednak firma z bardzo dużym doświadczeniem i działa już dosyć długo także na krakowskim rynku mieszkaniowym."

moje dotychczasowe doswiadczenia z nimi sa pozytywne ale jasne, ze zawsze nalezy zachowac doze ostroznosci, nie tacy padali.

krakmann
Posty: 10
Rejestracja: 01 mar 2016, 14:38

Re: Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Postautor: krakmann » 04 mar 2016, 20:07

ktoś wie może jaka będzie forma własności zakupionych mieszkań?

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Postautor: pozdro » 13 mar 2016, 1:36

Cos czytalem ostatnio ze pis chce oddac uzytkowania wieczyste na wlasnosc jak cos. Mozna zrobic niezly biznes przez przypadek.


alek83
Posty: 59
Rejestracja: 01 lut 2016, 22:07

Re: Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Postautor: alek83 » 13 mar 2016, 22:18

@pozdro, pierwsze słyszę, ale to mi pachnie czymś podobnym, jak rozdawanie ludziom mieszkań spółdzielczych za ułamek procenta wartości... Mam tu bardzo mieszane uczucia i podobnie byłoby chyba z użytkowaniem wieczystym i jego przekształceniem we własność... Poza tym, to wydaje mi się, że opłaty za użytkowanie wieczyste trafiają do samorządów, a te chyba podniosłyby straszny larum gdyby chcieć ich tych pieniędzy pozbawić, zwłaszcza że ich finanse i tak już by ucierpiały przez podwyższenie kwoty wyższej od podatku, a to wydaje się jednak bardziej realne :)

shahp
Posty: 52
Rejestracja: 15 mar 2016, 11:32

Re: Bajeczna Apartamenty Atal Kraków forum opinie (mieszkania Grzegórzki)

Postautor: shahp » 15 mar 2016, 11:56

krakmann pisze:ktoś wie może jaka będzie forma własności zakupionych mieszkań?

własność, na 100% - info z wzoru umowy.
Niestety ktoś nam podkupił mieszkanie, które sobie wybraliśmy w tej inwestycji, szkoda.

Natomiast w czasie sławnej powodzi w krakowie, kiedy zalało Nowohucka itp podobno garaze budynkow przy Bajecznej zostały zalane. Musialby jakis mieszkaniec tego miejsca to potwierdzic, ale tak słyszałam. NO i z minusów - podobno zapach ze stopnia Dabie.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości