Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
iti
Posty: 1169
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Postautor: iti » 21 kwie 2016, 21:24

Przeglądając Budujesie.pl zauważyłem, że nie ma na forum inwestycji Apartamenty Wielicka Kraków od WAN SA, a to spory projekt i chyba dosyć kontrowersyjny jeśli chodzi o jego skalę oraz formę, co zresztą widać na poniższych wizualizacjach :idea: Pewnie sporo osób kojarzy te bloki przy ul. Wielickiej znajdujące się w pobliżu Parku Jerzmanowskich oraz pętli tramwajowej. Nieźle prezentują się duże okna, na całą wysokość ściany, obszerne balkony, których jest dużo, tylko że wszystko to sprawia wrażenie mocno zbitego i zagęszczonego... Jak myślicie i jakie macie tu opinie o tej inwestycji? A może jest tu ktoś, kto w niej już mieszka i może coś o tym napisać :?:

Obrazek

Cały projekt, za który odpowiada deweloper WAN SA składa się z dwóch etapów, w pierwszym z nich (już gotowym) powstało już 342 nowych mieszkań w Krakowie, natomiast drugi ma być ukończony pod koniec 2017 roku i ma się w nim znaleźć 121 apartamentów, choć nie wiem czy tym mianem można określić lokal mający 26 metrów kwadratowych powierzchni :x A takie właśnie mają być najmniejsze. W obydwu projektach można kupować nowe mieszkania, jednak na te w drugim trzeba będzie jeszcze dosyć długo zaczekać.

Zwłaszcza w drugim etapie inwestycji Apartamenty Wielicka wybór jest jeszcze dosyć duży, można znaleźć małe kawalerki w Krakowie, bowiem mające mniej niż 30 metrów kwadratowych. Plusem mieszkań jest to, że mają one balkony, zaletą jest też osobna, choć ciemna kuchnia. Można znaleźć małe mieszkania 2-pokojowe przy Wielickiej. Ale są także apartamenty w Krakowie mające więcej niż 90 m2, czyli coś dla bardziej wymagających klientów :idea: Choć tylko dwie sypialnie w tak obszernym mieszkaniu, to jednak niewiele, no ale przedpokój ma tam ponad 12 m2, a i tak wydaje się mocno zmniejszony ;) A wie ktoś jakie są ceny mieszkań przy Wielickiej i może coś o tym napisać :?:

Obrazek

Może znajdzie się tu ktoś, kto napisze coś o tym, jakie ma opinie o deweloperze WAN SA Kraków, jak wygląda kupowanie od nich mieszkania, czy są dobrze wykonane itp. Takie informacje na pewnie zainteresują sporo osób, choć jak widzę inne ich realizacje w Polsce, to mam wrażenie, że stawiają straszne kloce ;) Ma ktoś może jakieś zdjęcia tej inwestycji Apartament Wielicka i może się nimi podzielić na forum :?: Bo chętnie bym zobaczył coś więcej, jak to się prezentuje. Ja w tej lokalizacji zastanawiałbym się nad projektem Polonijna Kraków Galinvest, to rozmachem wcale nie jest większy czy bardziej przytłaczający, a mam wrażenie, że jest tam jednak nieco taniej...


aszka
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2017, 22:58

Re: Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Postautor: aszka » 10 lut 2017, 13:22

Ktoś coś więcej może powiedzieć na temat tej inwestycji (2 etap)? Czy jest ktoś kto kupił/zarezerwował tam już sobie mieszkanie? Jakie wrażenia?
Projekt wydaje się świetny ze względu na dobrą lokalizację i fajne rozkłady pomieszczeń, ale przyglądając się zamieszczonej na stronie umowie deweloperskiej mam lekkie wątpliwości co do wiarygodności dewelopera.

Może ktoś podzielić się swoimi doświadczeniami?

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Postautor: pozdro » 11 lut 2017, 21:27

W jaki sposób lokalizacja jest twoim zdaniem świetna? Bo ja nie widzę, żadnych zalet tej lokalizacji? Praktycznie jest to Wieliczka. Są lepsze loklizacje cena/lokalizacja. Mi ostatnio najbardziej odpowiada Atal Wielicka Garden cena/lokalizacja/rozmiar osiedla.


aszka
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2017, 22:58

Re: Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Postautor: aszka » 11 lut 2017, 21:54

Atal też mi się podoba, niestety tam przeraża mnie kwestia użytkowania wieczystego. A z tą Wieliczką to trochę chyba przesada, ogladamy i rozgladamy się w tamtych okolicach już jakiś czas i ta akurat lokalizacja jest najlepsza ze wszystkich nowych inwestycji- po pierwsze tuż przy parku, nie bezp przy ulicy jak np w przypadku start city czy nowej inwestycji bumy, zaraz przy przystanku tramwajowym.
Ale wiadomo- wszystko kwestia gustu.

Mnie interesuje bardziej wiarygodność dewelopera oraz doświadczenia w kontakcie/negocjacji ceny/warunków umowy osób które nabyły tam już mieszkanie dla siebie

Nowy
Posty: 1666
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Postautor: Nowy » 12 lut 2017, 0:03

Mnie się wydaje, że jednak np. inwestycji Atal Wielicka Garden, to jednak nie ma co porównywać. Akurat w tym przypadku, Apartamenty Wielicka opinie robią na mnie raczej mało pozytywne - to chyba jednak jest zbyt gęsto budowane, na tych podwórkach jest jednak bardzo mało miejsca i zapewne także światła. Oczywiście dużo tu jest kwestią ceny i do tego wystawy okien, piętra itp., ale jednak nie wiem czy zdecydowałbym się na zakup mieszkania w tym miejscu. Ile chcą tam za m2, ktoś powie może coś więcej, bo akurat to jest całkiem ciekawe :)

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Postautor: pozdro » 12 lut 2017, 12:03

Odnosnie uzytkowania wieczystego to pis obiecuje ustawe, niby sie opoznila z 1 stycznia 2017 na 1 lipca 2017 roku trzeba sprawdzac jak sie sprawy maja. Tyle, ze jak wejdzie w zycie to poprostu doplaci sie te kilka tys zl. 10 x roczna oplata pewnie max 500-1000zl i po sprawie. Ja osobiscie na poludniu krakowa bralbym teraz mieszkanie u Atala w Wielicka Garden. Fajne miejsce bo blisko kopca kosciuszki, blisko komunikacji tramwajowej, ale co najlepsze to stosunkowo blisko do SKA w poblizu Powstancow.

aszka
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2017, 22:58

Re: Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Postautor: aszka » 13 lut 2017, 12:55

Nowy pisze:Ile chcą tam za m2, ktoś powie może coś więcej, bo akurat to jest całkiem ciekawe :)

ceny zaczynają się od 6000/m2 ale dotyczą wiadomo raczej tych gorszych mieszkań (niższe kondygnacje, z widokiem na stojący tuż przy oknie tramwaj na pętli, czy ciemne i na rogu)

A opinie o deweloperze (prócz dziwacznej umowy deweloperskiej) faktycznie też mnie od nich trochę odstraszają :/ Szkoda że w tych okolicach nie ma nic wartego uwagi...

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Postautor: pozdro » 13 lut 2017, 14:39

To jak za 6000zł/m2 to moim zdaniem nie warto. Dużo lepiej brać w ciemno Wielicką Garden od Atala, za 6000zł/m2 można znaleść też ciekawsze inwestycje w innych częściach miasta. Myślałem, że chociaż ceny bliżej 5000zł/m2 i dlatego jest co rozważać.


scorpionn
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2017, 16:19

Re: Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Postautor: scorpionn » 16 lut 2017, 16:26

Cześć,

Ja kupiłem tam mieszkanie w I etapie. Płaciłem cenę z MdM- ~5237zł (mieszkania na stronie opisane że sa w MdMie mają najprawdopodobniej taką cenę).
Mieszkania w I etapie te przy parku bardzo słabo sprzedane - nie ma się co dziwić, cena podobno coś koło 6000-6500zł, nie wiem dokładnie.
W mojej opinii I etap bardzo ciasny, ciemny (szczególnie w tym bloku w środku). Mieszkania od Wielickiej - hałas z ulicy.
Ale lokalizacja może być dla niektórych bardzo dobra (do tramwaju 2 minuty), blisko autostrada, park.

Deweloper raczej bezproblemowy, usterki oczywiście są, ale wykonawca stara się w miarę szybko naprawiać. II etap wygląda dużo ciekawiej, niestety ceny też wyższe.

Oczywiście wszystko to moja subiektywna ocena.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Apartamenty Wielicka Kraków forum i opinie (nowe mieszkania od WAN SA)

Postautor: pozdro » 16 lut 2017, 21:50

No tak wszystko kwestia ceny, za 5200zł/m2 wygląda to już sensowniej.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 61 gości