Znaleziono 1648 wyników
- 16 cze 2026, 12:39
- Forum: Zakup mieszkania - dyskusje dotyczące odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania
- Temat: Jak zamontować widnę w starej kamienicy / winda w 4-piętrowym bloku - jak założyć windę - dyskusja na forum
- Odpowiedzi: 1
- Odsłony: 246
Re: Jak zamontować widnę w starej kamienicy / winda w 4-piętrowym bloku - jak założyć windę - dyskusja na forum
Sprawa dotyczy też innego rodzaju zabudowy, być może jeszcze trudniejszej pod tym względem, bo kamienice bez windy, to jednak była większość, a takie, w których winda była montowana, to zdarzały się rzadko, więc także w tego rodzaju zabudowie są ludzie niemający dostępu do windy. https://i.postimg.c...
- 16 cze 2026, 12:36
- Forum: Zakup mieszkania - dyskusje dotyczące odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania
- Temat: Jak zamontować widnę w starej kamienicy / winda w 4-piętrowym bloku - jak założyć windę - dyskusja na forum
- Odpowiedzi: 1
- Odsłony: 246
Jak zamontować widnę w starej kamienicy / winda w 4-piętrowym bloku - jak założyć windę - dyskusja na forum
Coraz częściej słyszy się o tzw. "więźniach 4 piętra" czyli osobach, które są często starsze, mają problemy z poruszaniem się, a jednocześnie mieszkają na wyższym piętrze w bloku, przez co nie mogą zejść po schodach, żeby np. wybrać się na spacer albo na zakupy. Takie bloki bez windy, to w...
- 15 cze 2026, 21:36
- Forum: Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura
- Temat: Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie / Czyżynach - budowa / zdjęcia / forum
- Odpowiedzi: 91
- Odsłony: 115387
Re: Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie / Czyżynach - budowa / zdjęcia / forum
A szkoda, bo chyba sporo publicznej kasy włożono też w zagospodarowanie tego terenu, a utrzymanie drzew w dobrej formie to chyba jakiś ułamek tych środków by był. https://i.postimg.cc/PqgT0t8b/13627-178034224584549.jpg Temu to już raczej podlewanie nie pomoże w niczym, bo wygląda na całkiem suche. h...
- 15 cze 2026, 21:34
- Forum: Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura
- Temat: Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie / Czyżynach - budowa / zdjęcia / forum
- Odpowiedzi: 91
- Odsłony: 115387
Re: Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie / Czyżynach - budowa / zdjęcia / forum
Coś niedobrego dzieje się z drzewami na terenie przy Cogiteonie. https://i.postimg.cc/sX5srtpG/13629-178034236714953.jpg Chyba ktoś o nie nie zadbał odpowiednio, bo część z nich usycha albo już uschło. https://i.postimg.cc/W30TvQMD/13628-178034226269051.jpg Być może na takie worki z wodą, to już jes...
- 15 cze 2026, 21:32
- Forum: Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy
- Temat: Nowo Park Kraków od Semaco deweloper (Czyżyny ul. Sołtysowska / Tomickiego) - opinie na forum
- Odpowiedzi: 12
- Odsłony: 7235
Re: Nowo Park Kraków od Semaco deweloper (Czyżyny ul. Sołtysowska / Tomickiego) - opinie na forum
Bardzo dziwne ceny. Patrząc na historię cen zmiany są o kilkadziesiąt tysięcy. Pytanie czy dla znajomków czy to błąd. Wątpię że dewelop sprzedaje 2 pokoje za 11.9k za metr i to niecałe 450k Ale w co tu wątpić? To są informacje ze strony dewelopera. Robi sobie pod górkę sam sprzedając za 11 900 zł/m...
- 15 cze 2026, 13:16
- Forum: Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy
- Temat: Nowo Park Kraków od Semaco deweloper (Czyżyny ul. Sołtysowska / Tomickiego) - opinie na forum
- Odpowiedzi: 12
- Odsłony: 7235
Re: Nowo Park Kraków od Semaco deweloper (Czyżyny ul. Sołtysowska / Tomickiego) - opinie na forum
Jeżeli chodzi o same mieszkania, to z numerów na stronie by wynikało, że mają zamiar wybudować w ramach tej inwestycji 208 lokali, czyli duży blok i duża wspólnota mieszkaniowa kiedyś. Powierzchnia od niespełna 32 m2 do ponad 122 m2, więc wybór jest spory. Takich mieszkań do 45 m2 jest 56, natomiast...
- 15 cze 2026, 13:11
- Forum: Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy
- Temat: Nowo Park Kraków od Semaco deweloper (Czyżyny ul. Sołtysowska / Tomickiego) - opinie na forum
- Odpowiedzi: 12
- Odsłony: 7235
Re: Nowo Park Kraków od Semaco deweloper (Czyżyny ul. Sołtysowska / Tomickiego) - opinie na forum
Zainspirowany innym postem sprawdziłem i gdyby ktoś był zainteresowany, to deweloper Semaco ma już na swojej stronie ofertę inwestycji Nowopark wraz z listą mieszkań, układami i cenami, więc oficjalnie sprzedaż mieszkań wystartowała. Inwestycja zlokalizowana jest w Czyżynach, choć to część tej dziel...
- 14 cze 2026, 15:33
- Forum: Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura
- Temat: Budowa hotelu z garażem podziemnym / wyburzenie salonu meblowego (ul. Andersa Kraków) / Bryksy Andersa - opinie na forum
- Odpowiedzi: 26
- Odsłony: 16125
Re: Budowa hotelu z garażem podziemnym / wyburzenie salonu meblowego (ul. Andersa Kraków) / Bryksy Andersa - opinie na f
Są też na stronie podane ceny za wynajem miejsc w tym przybytku i tak dla przykładu lokum 1-osobowe, to wydatek 2 500 zł/m-c a za mieszkanie w 4-osobowym mieszknaiu (2 małe pokoje po 2 łóżka), to 1 400 zł/m-c. Jako udogodnienia mają być m.in. siłownia, pokój do nauki (kiedyś to się nazywało lektoriu...
- 10 cze 2026, 21:17
- Forum: Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura
- Temat: Linia tramwajowa w ciągu ul. Stella-Sawickiego
- Odpowiedzi: 4
- Odsłony: 443
Re: Linia tramwajowa w ciągu ul. Stella-Sawickiego
Ten temat uległ juz chyba ostatecznemu pogrzebaniu, zwłaszcza wobec budowanej linii na Mistrzejowice. Już nawet koncepcja nie wraca w propozycjach UM Rezerwa jest niby ciągle utrzymywana, ale to prawda, że nic się o tej inwestycji oficjalnie od lat nie mówi. Raczej zawieszone na kołku i czeka na le...
- 10 cze 2026, 21:14
- Forum: Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy
- Temat: Apartamenty Gałczyńskiego Kraków od Toplokum - opinie na forum
- Odpowiedzi: 53
- Odsłony: 39823
Re: Apartamenty Gałczyńskiego Kraków od Toplokum - opinie na forum
Patrząc na to, że pierwszą reklamę tej inwestycji widziałem w 2022 roku, to trzeba jednak było zaczekać na te mieszkania. Ale jak ktoś nie chciał, to nie kupował, proste. Miejsce nie jest złe, ale jakieś wybitne też nie jest. Pomysł na większe mieszkania ciekawy, czekam na elewację.