Znaleziono 1648 wyników

autor: iti
16 cze 2026, 12:39
Forum: Zakup mieszkania - dyskusje dotyczące odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania
Temat: Jak zamontować widnę w starej kamienicy / winda w 4-piętrowym bloku - jak założyć windę - dyskusja na forum
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 246

Re: Jak zamontować widnę w starej kamienicy / winda w 4-piętrowym bloku - jak założyć windę - dyskusja na forum

Sprawa dotyczy też innego rodzaju zabudowy, być może jeszcze trudniejszej pod tym względem, bo kamienice bez windy, to jednak była większość, a takie, w których winda była montowana, to zdarzały się rzadko, więc także w tego rodzaju zabudowie są ludzie niemający dostępu do windy. https://i.postimg.c...
autor: iti
16 cze 2026, 12:36
Forum: Zakup mieszkania - dyskusje dotyczące odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania
Temat: Jak zamontować widnę w starej kamienicy / winda w 4-piętrowym bloku - jak założyć windę - dyskusja na forum
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 246

Jak zamontować widnę w starej kamienicy / winda w 4-piętrowym bloku - jak założyć windę - dyskusja na forum

Coraz częściej słyszy się o tzw. "więźniach 4 piętra" czyli osobach, które są często starsze, mają problemy z poruszaniem się, a jednocześnie mieszkają na wyższym piętrze w bloku, przez co nie mogą zejść po schodach, żeby np. wybrać się na spacer albo na zakupy. Takie bloki bez windy, to w...
autor: iti
15 cze 2026, 21:36
Forum: Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura
Temat: Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie / Czyżynach - budowa / zdjęcia / forum
Odpowiedzi: 91
Odsłony: 115387

Re: Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie / Czyżynach - budowa / zdjęcia / forum

A szkoda, bo chyba sporo publicznej kasy włożono też w zagospodarowanie tego terenu, a utrzymanie drzew w dobrej formie to chyba jakiś ułamek tych środków by był. https://i.postimg.cc/PqgT0t8b/13627-178034224584549.jpg Temu to już raczej podlewanie nie pomoże w niczym, bo wygląda na całkiem suche. h...
autor: iti
15 cze 2026, 21:34
Forum: Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura
Temat: Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie / Czyżynach - budowa / zdjęcia / forum
Odpowiedzi: 91
Odsłony: 115387

Re: Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie / Czyżynach - budowa / zdjęcia / forum

Coś niedobrego dzieje się z drzewami na terenie przy Cogiteonie. https://i.postimg.cc/sX5srtpG/13629-178034236714953.jpg Chyba ktoś o nie nie zadbał odpowiednio, bo część z nich usycha albo już uschło. https://i.postimg.cc/W30TvQMD/13628-178034226269051.jpg Być może na takie worki z wodą, to już jes...
autor: iti
15 cze 2026, 21:32
Forum: Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy
Temat: Nowo Park Kraków od Semaco deweloper (Czyżyny ul. Sołtysowska / Tomickiego) - opinie na forum
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 7235

Re: Nowo Park Kraków od Semaco deweloper (Czyżyny ul. Sołtysowska / Tomickiego) - opinie na forum

Bardzo dziwne ceny. Patrząc na historię cen zmiany są o kilkadziesiąt tysięcy. Pytanie czy dla znajomków czy to błąd. Wątpię że dewelop sprzedaje 2 pokoje za 11.9k za metr i to niecałe 450k Ale w co tu wątpić? To są informacje ze strony dewelopera. Robi sobie pod górkę sam sprzedając za 11 900 zł/m...
autor: iti
15 cze 2026, 13:16
Forum: Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy
Temat: Nowo Park Kraków od Semaco deweloper (Czyżyny ul. Sołtysowska / Tomickiego) - opinie na forum
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 7235

Re: Nowo Park Kraków od Semaco deweloper (Czyżyny ul. Sołtysowska / Tomickiego) - opinie na forum

Jeżeli chodzi o same mieszkania, to z numerów na stronie by wynikało, że mają zamiar wybudować w ramach tej inwestycji 208 lokali, czyli duży blok i duża wspólnota mieszkaniowa kiedyś. Powierzchnia od niespełna 32 m2 do ponad 122 m2, więc wybór jest spory. Takich mieszkań do 45 m2 jest 56, natomiast...
autor: iti
15 cze 2026, 13:11
Forum: Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy
Temat: Nowo Park Kraków od Semaco deweloper (Czyżyny ul. Sołtysowska / Tomickiego) - opinie na forum
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 7235

Re: Nowo Park Kraków od Semaco deweloper (Czyżyny ul. Sołtysowska / Tomickiego) - opinie na forum

Zainspirowany innym postem sprawdziłem i gdyby ktoś był zainteresowany, to deweloper Semaco ma już na swojej stronie ofertę inwestycji Nowopark wraz z listą mieszkań, układami i cenami, więc oficjalnie sprzedaż mieszkań wystartowała. Inwestycja zlokalizowana jest w Czyżynach, choć to część tej dziel...
autor: iti
14 cze 2026, 15:33
Forum: Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura
Temat: Budowa hotelu z garażem podziemnym / wyburzenie salonu meblowego (ul. Andersa Kraków) / Bryksy Andersa - opinie na forum
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 16125

Re: Budowa hotelu z garażem podziemnym / wyburzenie salonu meblowego (ul. Andersa Kraków) / Bryksy Andersa - opinie na f

Są też na stronie podane ceny za wynajem miejsc w tym przybytku i tak dla przykładu lokum 1-osobowe, to wydatek 2 500 zł/m-c a za mieszkanie w 4-osobowym mieszknaiu (2 małe pokoje po 2 łóżka), to 1 400 zł/m-c. Jako udogodnienia mają być m.in. siłownia, pokój do nauki (kiedyś to się nazywało lektoriu...
autor: iti
10 cze 2026, 21:17
Forum: Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura
Temat: Linia tramwajowa w ciągu ul. Stella-Sawickiego
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 443

Re: Linia tramwajowa w ciągu ul. Stella-Sawickiego

Ten temat uległ juz chyba ostatecznemu pogrzebaniu, zwłaszcza wobec budowanej linii na Mistrzejowice. Już nawet koncepcja nie wraca w propozycjach UM Rezerwa jest niby ciągle utrzymywana, ale to prawda, że nic się o tej inwestycji oficjalnie od lat nie mówi. Raczej zawieszone na kołku i czeka na le...
autor: iti
10 cze 2026, 21:14
Forum: Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy
Temat: Apartamenty Gałczyńskiego Kraków od Toplokum - opinie na forum
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 39823

Re: Apartamenty Gałczyńskiego Kraków od Toplokum - opinie na forum

Patrząc na to, że pierwszą reklamę tej inwestycji widziałem w 2022 roku, to trzeba jednak było zaczekać na te mieszkania. Ale jak ktoś nie chciał, to nie kupował, proste. Miejsce nie jest złe, ale jakieś wybitne też nie jest. Pomysł na większe mieszkania ciekawy, czekam na elewację.

Wyszukiwanie zaawansowane