Deweloper HREIT/EQ REAL ESTATE - opinie i analiza problemu

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
CyfrowyNomad
Posty: 17
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:59

Re: Deweloper HREIT / opinie na forum o firmie i budowanych mieszkaniach

Postautor: CyfrowyNomad » 10 kwie 2024, 12:08

kupiec321 pisze: A pytałeś o poprawkę do harmonogramu? Może jednak nie są aż tak nieuczciwi.


Obawiam sie, że niestety są cyniczni. W mojej ocenie to jest niepewna inwestycja. W pismach piszą, że nasze interesy sa chronione, a oni jako inwestorzy nie odpowiadają za opóźnienia... Moim zdaniem za nic mają setki ludzi, którym niszczą życie w ten sposób.

Jednocześnie inwestują środki w sponsorowanie pozycjonowania w Google i kupują artykuły w lokalnych mediach, dla których to jest żródło dochodu.
Moim zdaniem ich analizy rynku starają się uwiarygodnić działalność deweloperską - chociaż analizy i fundusze robi EQ Real Estete (wczesniej HRE Investment), a sam deweloper to HREIT S.A.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2024, 19:20 przez CyfrowyNomad, łącznie zmieniany 7 razy.


Nie polecam
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2024, 22:41

Re: Deweloper HREIT - NIE BUDUJE / opinie na forum o firmie i budowanych mieszkaniach

Postautor: Nie polecam » 10 kwie 2024, 22:43

Zakup nieruchomości od HREIT jest ryzykowny. Za rażące opóźnienia płacą nabywcy:
• Pachońskiego Sky - Kraków,
• Warszawska Sky - Nowy Dwór Mazowiecka,
• Green City – Wrocław-Bieńkowice (link poniżej),
• Tuwima Gardens - Łódź,
• Formeli 17 - Rumia,
• Resovia Sky – Rzeszów,
• i inne
Na stronach inwestycji nie podano terminu oddania, ponadto stosuje nieetyczne praktyki polegające na wprowadzaniu nabywców w błąd (nierealistyczny harmonogram budowy).

zawysokasiatka
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2024, 10:28

Re: Deweloper HREIT - NIE BUDUJE / opinie na forum o firmie i budowanych mieszkaniach

Postautor: zawysokasiatka » 11 kwie 2024, 10:37

Czy i jaką szansę mam rozwiązać umowę i odzyskać kasę, skoro jeszcze w mojej inwestycji nie przekroczyli terminu oddania (ale w tym roku nic na budowie sięnie dzieje)? Skoro oni nie przekroczyli terminu oddania, to mi pozostaje płacić zgodnie z harmonogramem, bo przecież jak przestanę płacić, to ja złamię umowę...


Nie polecam
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2024, 22:41

Re: Deweloper HREIT - NIE BUDUJE / opinie na forum o firmie i budowanych mieszkaniach

Postautor: Nie polecam » 11 kwie 2024, 13:49

zawysokasiatka pisze:Czy i jaką szansę mam rozwiązać umowę i odzyskać kasę, skoro jeszcze w mojej inwestycji nie przekroczyli terminu oddania (ale w tym roku nic na budowie sięnie dzieje)? Skoro oni nie przekroczyli terminu oddania, to mi pozostaje płacić zgodnie z harmonogramem, bo przecież jak przestanę płacić, to ja złamię umowę...


W jakiej inwestycji jest to opóźnienie? Jeśli nie ma etapu to pieniądze i tak będą wisieć na rachunku powierniczym. Nie Ty pierwszy łamiesz umowę, HREIT łamie bo nie buduje zgodnie z harmonogramem budowy z Prospektu Informacyjnego dołączonego do umowy.

zawysokasiatka
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2024, 10:28

Re: Deweloper HREIT - NIE BUDUJE / opinie na forum o firmie i budowanych mieszkaniach

Postautor: zawysokasiatka » 11 kwie 2024, 14:31

Nie polecam pisze:
zawysokasiatka pisze:Czy i jaką szansę mam rozwiązać umowę i odzyskać kasę, skoro jeszcze w mojej inwestycji nie przekroczyli terminu oddania (ale w tym roku nic na budowie sięnie dzieje)? Skoro oni nie przekroczyli terminu oddania, to mi pozostaje płacić zgodnie z harmonogramem, bo przecież jak przestanę płacić, to ja złamię umowę...


W jakiej inwestycji jest to opóźnienie? Jeśli nie ma etapu to pieniądze i tak będą wisieć na rachunku powierniczym. Nie Ty pierwszy łamiesz umowę, HREIT łamie bo nie buduje zgodnie z harmonogramem budowy z Prospektu Informacyjnego dołączonego do umowy.


Sosnowiec, Apartamenty Ostrogórska. Od nowego roku nic się nie dzieje.

Fragment prospektu i stan aktualny w załącznikach. Jak widać nijak postęp prac ma się do prospektu. W takim przypadku prawnik i próbować odzyskać kasę (o ile oczywiście zdecyduję się nie czekać na budowę?). Przy czym w warunkach odstąpienia nie ma nic na wypadek niezgodności z harmonogramem.
Załączniki
odstąpienie.png
odstąpienie.png (148.66 KiB) Przejrzano 1746 razy
stan aktualny-min.jpg
stan aktualny-min.jpg (159.02 KiB) Przejrzano 1749 razy
prospekt.png
prospekt.png (62.9 KiB) Przejrzano 1749 razy

Bas Kra
Posty: 31
Rejestracja: 03 kwie 2024, 14:54

Re: Deweloper HREIT - NIE BUDUJE / opinie na forum o firmie i budowanych mieszkaniach

Postautor: Bas Kra » 11 kwie 2024, 20:51

Iść do prawnika i spytać o możliwosc tzw. depozytu sądowego. Wtedy płaci sie wierzycielowi do depozytu, a kasę trzyma Sąd. Tylko iśc do prawnika specjalizującego się w nieruchomosciach i budownictwie, bo to jak u lekarza. Nie każdy zna sie na wszystkim .

Nie polecam
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2024, 22:41

Re: Deweloper HREIT - NIE BUDUJE / opinie i analiza procederu

Postautor: Nie polecam » 13 kwie 2024, 21:52

Podsyłam link do forum o Resovia Sky w Rzeszowie na innym portalu, dla zainteresowanych "postępami" budowy.

inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=17&t=1496&p=100591#p100591

Nie polecam
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2024, 22:41

Re: Deweloper HREIT - NIE BUDUJE / opinie na forum o firmie i budowanych mieszkaniach

Postautor: Nie polecam » 13 kwie 2024, 21:57

zawysokasiatka pisze:
Nie polecam pisze:
zawysokasiatka pisze:Czy i jaką szansę mam rozwiązać umowę i odzyskać kasę, skoro jeszcze w mojej inwestycji nie przekroczyli terminu oddania (ale w tym roku nic na budowie sięnie dzieje)? Skoro oni nie przekroczyli terminu oddania, to mi pozostaje płacić zgodnie z harmonogramem, bo przecież jak przestanę płacić, to ja złamię umowę...

W jakiej inwestycji jest to opóźnienie? Jeśli nie ma etapu to pieniądze i tak będą wisieć na rachunku powierniczym. Nie Ty pierwszy łamiesz umowę, HREIT łamie bo nie buduje zgodnie z harmonogramem budowy z Prospektu Informacyjnego dołączonego do umowy.

Sosnowiec, Apartamenty Ostrogórska. Od nowego roku nic się nie dzieje.

Fragment prospektu i stan aktualny w załącznikach. Jak widać nijak postęp prac ma się do prospektu. W takim przypadku prawnik i próbować odzyskać kasę (o ile oczywiście zdecyduję się nie czekać na budowę?). Przy czym w warunkach odstąpienia nie ma nic na wypadek niezgodności z harmonogramem.

Jeśli harmonogram w dniu podpisania umowy jest niezgodny ze stanem faktycznym to do 30 dni można odstąpić od umowy. Lub po dniu w którym powinno nastąpić przekazanie mieszkania właścicielowi + 120 dni. Prawnika polecam absolutnie żeby wiedzieć z czego może Pan skorzystać i kiedy. Jeśli będzie depozyt sądowy czy po prostu wpłaci Pan pieniądze do banku prowadzącego rachunek powierniczy to będzie Pan i tak płacił odsetki od kredytu (chyba że to zakup za gotówkę).


malgos
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2024, 9:09

Re: Deweloper HREIT/EQ REAL ESTATE - opinie i analiza problemu

Postautor: malgos » 25 kwie 2024, 9:16

niestety mam ten sam problem...w 2022 roku kupiłam mieszkanie w inwestycji Tuwima Gardens w Łodzi. Mieszkanie miało być oddane najpóźniej do listopada 2023, nie ma go do tej pory. W grudniu dostaliśmy lakoniczne pismo o opóźnieniach, takie bla, bla i z przykrością są zmuszeni przesunąć terminy na listopad 2024. W biurze sprzedaży zbywają nas, nie chcą wpuścić na budowę żeby móc zobaczyć jak wygląda mieszkanie
Tak naprawdę nie wiem co robić, oddałam sprawę prawnikowi, bo ja czuję się bezradna.



Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości