Deweloper Spravia - opinie i informacje na forum o firmie budującej mieszkania

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Deweloper Spravia - opinie i informacje na forum o firmie budującej mieszkania

Postautor: iti » 05 mar 2023, 16:03

goodm pisze:Przy okazji jak się zapatrujecie na mieszkanie w tych okolicach oraz jakie opinie o developerze? Miałem kupować z wcześniejszego etapu, ale ostatecznie się nie zdecydowałem (wiem żałować, szczególnie pieniędzy).

Trochę zainspirowany powyższym wpisem na forum, chciałem się dowiedzieć, jakie opinie ma deweloper Spravia, kiedyś był to Budimex Nieruchomości, ale już dosyć dawno ta firma została. Na tyle dawno, że chyba już można przyjąć, że buduje na własne konto, a nie siłą rozpędu Budimexu.

Dobrych kilka lat temu kupowałem mieszkanie od Budimexu i z perspektywy czasu jestem całkiem zadowolony, choć oczywiście były jakieś usterki w nowym lokalu i podczas okresu gwarancyjnego też kilka rzeczy wyszło, ale generalnie, to całkiem w porządku.

Ciekawi mnie, jak Spravia wygląda na tym tle, pracowników chyba sporo zostało, ale mam wrażenie, że dużo zależy od generalnego wykonawcy i tego, jak podchodzi do tematu budowy oraz późniejszych roszczeń gwarancyjnych. Ma tu ktoś jakieś doświadczenia ze Spravią i podzieli się na forum?


tomekl007
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2016, 20:37

Re: Deweloper Spravia - opinie i informacje na forum o firmie budującej mieszkania

Postautor: tomekl007 » 12 cze 2023, 22:26

Podbijam pytanie

blue
Posty: 34
Rejestracja: 02 cze 2023, 15:50

Re: Deweloper Spravia - opinie i informacje na forum o firmie budującej mieszkania

Postautor: blue » 24 cze 2023, 12:25

podbijam, czy ktoś może się wypowiedzieć?


czyzy
Posty: 220
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Deweloper Spravia - opinie i informacje na forum o firmie budującej mieszkania

Postautor: czyzy » 28 cze 2023, 10:50

W poprzednim poście pomyliłem Spravię z Develią, dzięki za zwrócenie uwagi na to. A Spravia to wcześniejszy Budimex Nieruchomości, czyli deweloper, który wybudował np. Avię i Orlińskiego, bloki przy Dobrego Pasterza. Ciągle w Krakowie kontynuują projekty rozpoczęte przez Budimex, tj. inwestycja przy Fredry oraz Nowa Myśliwska - a Budimex nieźle je zaprojektował, zwłaszcza Fredry mi się podoba. Natomiast czekam na to, aż pokażą jakieś czysto własne projekty w Krakowie. Zdaje się, że w Warszawie zapowiadają jakiś nowy projekt, to pewnie będzie ich własny od podstaw, czekam na jakiś w Krakowie.

Ostatnio oddali też dwa bloki na wynajem wybudowane przy Orlińskiego, z tego, co widziałem, to jeden już chyba cały wynajęty, drugi w trakcie wynajmowania (ale tam chyba jeszcze mieszkania są wykańczane).

kama
Posty: 88
Rejestracja: 07 mar 2016, 0:48

Re: Deweloper Spravia - opinie i informacje na forum o firmie budującej mieszkania

Postautor: kama » 19 gru 2023, 16:22

Ktoś może mieszka w mieszkaniu wybudowanym przez dewelopera sprawia i podzieli się jakimiś wnioskami i opiniami z tego? Dobrze się ta firma spisała? Obsługa posprzedażowa jest na dobrym poziomie? Usterki naprawiają bez marudzenia?

ptasiek
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2023, 8:18

Re: Deweloper Spravia - opinie i informacje na forum o firmie budującej mieszkania

Postautor: ptasiek » 22 gru 2023, 9:15

Ja kupiłem od nich mieszkanie dla córki na osiedlu Nowy Grabiszyn we Wrocławiu. Nie było do czego się doczepić przy odbiorze - tu domalować, tam wyregulować - ogólnie drobiazgi, ale ściany równe i żadnych widocznych defektów. Personel pomocny, proces zakupu i bieżący kontakt bez zarzutów.



Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości