Deweloper Start Kraków opinie na forum komentarze mieszkania

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
megi
Posty: 730
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Deweloper Start Kraków opinie na forum komentarze mieszkania

Postautor: megi » 09 wrz 2015, 20:02

Kupował ktoś może mieszkanie od działającego w Krakowie dewelopera Start? Interesują mnie opinie, jakie mają o nim ludzie, którzy z firmą coś mieli do czynienia. Start buduje np. inwestycję mieszkaniową Pod Kasztanami w Krakowie, ale poza tym jeszcze kilka innych, też w okolicach Bieżanowa. Zastanawiam się nad zakupem nowego mieszkania od tego dewelopera, tylko wiadomo, że warto najpierw poznać oceny, najlepiej osób, które mają to już za sobą. Czyli chodzi głównie o to, czy Start wywiązuje się z podjętych zobowiązań, czy mieszkania od tego dewelopera są dobrej jakości, czy się nie sypią, czy nie ma problemów z ewentualnymi naprawami itp. Wiadomo, że zakup mieszkania, to zwykle inwestycja na wiele lat, dla niektórych prawie na całe życie, więc dobrze wiedzieć od kogo i co się kupuje :)


iti
Posty: 1169
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Opinie o deweloperze Start Kraków na forum oceny mieszkań

Postautor: iti » 20 lis 2015, 21:00

A w innym miejscu na forum pojawiły się nowe opinie o deweloperze Start, przy okazji rozmowy o budowie nowego projektu Osiedle Start City Kraków na Prokocimiu. W sumie takie oceny firmy deweloperskiej napawają optymizmem :)

NortonCommander pisze:Kupiłem mieszkanie od Startu i oczekuję obecnie na odbiór. Z dotychczasowej współpracy z deweloperem - wszystko układa się wzorcowo, zobaczymy jak będzie dalej. (...) brak jakichkolwiek negatywnych opinii o firmie w internecie (w ogóle mało informacji, ale skoro nie ma hejterów to bardzo dobrze). (...) Generalnie po kilku miesiącach od zakupu wciąż mam poczucie, że zrobiłbym jeszcze raz to samo.

Volfeer
Posty: 56
Rejestracja: 24 paź 2018, 2:34

Re: Opinie o deweloperze Start Kraków na forum oceny mieszkań

Postautor: Volfeer » 26 kwie 2019, 0:00

Ja właśnie odebrałem mieszkanie od Startu na Kurzei. Mam zaprzyjaźnionego notariusza, który chce mi przeniesienie własności zrobić po kosztach, to nie, START sprzecznie z normami społecznymi, wykazem klauzul abuzywnych UOKiK nie zgadza się na to, albo inaczej, START się zgodził, ale notariusz mój ma przyjść w miejscu przez nich wyznaczonym, czyli w kancelarii ich notariusza :D Takie dzisiaj dostałem pismo oficjalne... Oczywiście dodam, że wg prawa notariusz może działać tylko w swojej kancelarii, czyni zapewne skorzystam niestety z usług ich notariusza i ponad 1000 dodatkowo muszę zapłacić...


Krzychu
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2023, 10:48

Re: Deweloper Start Kraków opinie na forum komentarze mieszkania

Postautor: Krzychu » 07 sty 2023, 11:07

Właśnie zakończyłem zakup mieszkania przy Macedońskiej 15 w Krakowie, tzn. jestem po wydaniu mieszkania we wrześniu 2022 i zawarciu umowy sprzedaży w styczniu 2023. Wspolpraca z tym deweloperem była moim pierwszym doświadczeniem ale przed zakupem zrobiliśmy spory rekonesans u innych deweloperów po Krakowie. Jak chodzi o poziom obsługi przy oferowaniu to start wypada bardzo dobrze - obsługiwała nas główne Monia i częściowo Daniel z ich sprzedaży. Moim zdaniem porównując to z innymi na +4/-5. Sama realizacja terminowo, wiec 5. Przy odbiorze były usterki z porysowanymi parapetami i złe zamykającym się oknem, ale w 2 tygodnie parapety wymienione i okno wyregulowane (ale serwis od okien gburowaty) 4 pkt. Umowa sprzedaży bez niespodzianek, na godzinę i w 30 min u notariusza, wiec 5. Sama inwestycja fajna, bo kameralna i dookoła dużo drzew. Fakt, że cześć z nich może niedługo być zastąpiona blokiem, bo podobno jest tam jakaś wz, ale budynki do 3 pięter, wiec nic strasznego - przynajmniej mam taką nadzieję. Za duży mankament należy poczytywać garaż w większości z windami dla samochodów, bo niby to działa ale często trzeba czekać na jej obniżenie lub podwyższenie - w zależności od miejsca. To stracona minuta każdego dnia właściwie na nic - jak się to pomnoży przez ilości dni i x2 w ciągu dnia to w toku mamy 12 h przy podnośniku! To w użytkowaniu irytuje - w szczególności rano. Za ten pomysł 0pkt. Niemniej mieszka się bardzo ok a lokalizacja fajna. Ogólna ocena +4.

neo
Posty: 435
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Deweloper Start Kraków opinie na forum komentarze mieszkania

Postautor: neo » 05 lip 2023, 21:25

Jeśli chodzi o to, jakie opinie ma deweloper Start, to ja słyszałem w kontekście bloku wybudowanego ostatnio w Mistrzejowicach, że to dobrze wygląda i człowiek, z którym rozmawiałem był tu zadowolony. Ale jednocześnie gdzies czytałem, że ludzie protestują, bo chyba tam w okolicach Teligi zabudowują im jakąś działkę, która niby miała pozostać wolna - może ktoś tu poda więcej szczegółów? No i chętnie przeczytam też wypowiedź kogoś, kto niedawno kupił od Startu mieszkanie.



Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości