Opinie o deweloperze Wawel Service forum oceny

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
Nowy
Posty: 1624
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Opinie o deweloperze Wawel Service forum oceny

Postautor: Nowy » 19 wrz 2015, 18:05

Dziwne, że nie ma tu jeszcze jednego znaczącego na krakowskim rynku dewelopera, a z pewnością opinie o Wawel Service mogą zainteresować wiele osób planujących zakup własnego, nowego mieszkania :) Tym bardziej, że jakby nie było, firma ta prowadzi naprawdę wiele nowych inwestycji mieszkaniowych w Krakowie, można by tu wymienić choćby Osiedle na Borkowskiej na Klinach, Mieszkania Piasta Park czy inwestycja na Wężyka, a to przecież jeszcze nie wszystkie budowy prowadzone przez tą firmę.

Są tu jakieś osoby, które kupiły od nich mieszkanie lub mają zamiar to zrobić :?: Pytam, ponieważ sam rozważam zakup lokalu w jednej z prowadzonych przez nich inwestycji, no ale wiadomo, że to decyzja, która później ma znaczenie wiele lat i warto rozpytać o to, z kim dobija się targu :)

Słyszałem, że Wawel Service mam taki sobie system, jeśli chodzi o przeróbki. Zwłaszcza, jeżeli np. zaprojektują grzejnik na pustej ścianie, która idealnie nadaje się na szafę, a nie pod oknem. Dużo sobie liczą za przesunięcie czegoś takiego, ewentualnie można to zrobić przez firmę z nimi współpracującą, żeby nie mieć problemów z gwarancją, ale ta firma też liczy sobie za to jakieś zupełnie nierynkowe stawki… Jak dla mnie, to raczej kiepskie zachowanie. Ale może jest tu ktoś, kto napisze coś o współpracy z tym deweloperem :?:


PaniPanda
Posty: 52
Rejestracja: 05 paź 2015, 10:12

Re: Opinie o deweloperze Wawel Service - Borkowska, Piasta Park itd. w Krakowie

Postautor: PaniPanda » 05 paź 2015, 10:39

Też jestem ciekawa czy wszystkie wizualizacje mają tak rzetelne jak w przypadku Piasta Park i czy współpraca z nimi też obfituje w takie niespodzianki :lol: a może wizualizacja wizaualizacją, a lokale są całkiem niezłe? Ktoś? Coś? :?: :?:

MarcinJ
Posty: 435
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Opinie o deweloperze Wawel Service forum oceny

Postautor: MarcinJ » 03 sty 2016, 23:09

Nie no, odnośnie wizualizacji, to trzeba im jednak przyznać, że Piasta Park, jednak powstanie okolicy pustej i zielonej -jak na razie, przynajmniej ;) A tu toczyła się rozmowa o podobnej, ale jednak nie tej samej inwestycji Acatom przy Srebrnych Orłów w Krakowie. Ale jeśli chodzi o opinie o Wawel Service na forum, to podzielę się czymś, co ostatnio słyszałem o tej firmie. No i chyba to prawda, bo od osoby, która jest w to zaangażowane. Otóż w inwestycja na Borkowska Kraków od Wawel Service na Klinach firma chwali się niższymi kosztami ogrzewania, rekuperatorami itp. Tylko, że w praktyce okazało się, że ludzi po wprowadzeniu się do tych bloków spotkała niezbyt miła niespodzianka... Na osiedlu ciepła woda i ogrzewanie pochodzi z własnej kotłowni (chyba gazowej), a Wawel Serwis podrzucił nabywcom mieszkań 10-letnią umowę z firmą zarządzającą tą kotłownią, która jest wg mieszkańców mocno niekorzystna. Dodatkowo kontrakt nie bardzo jest jak zerwać, bowiem jest to obłożone wysokim odszkodowaniem, więc mieszkańcy są w kropce...

A same rekuperatory ponoś niewiele ciepła odzyskują, ale do dodatkowe 25 zł do czynszu co miesiąc (chyba można by sobie za to spokojnie sprawić po jakimś czasie dobry filtr powietrza do mieszkania) ;) Generalnie przez to wszystko, to podobno czynsz w tych mieszkaniach wychodzi jednak dosyć wysoki. Warto mieć to na uwadze, jeśli planuje się zakup... A może macie też jakieś inne opinie o tym deweloperze :?: Zapraszam do podzielenia się ;) W tym kontekście cytat z ich strony brzmi cokolwiek zabawnie :lol:

Energooszczędny kompleks mieszkaniowy Borkowska B1 i B2 to doskonała propozycja dla osób, którym zależy na niższych kosztach zakupu i eksploatacji mieszkania


basmati82
Posty: 35
Rejestracja: 01 mar 2016, 1:36

Re: Opinie o deweloperze Wawel Service forum oceny

Postautor: basmati82 » 10 mar 2016, 21:03

A czy ktoś już kiedyś orientował się jak wygląda program udostępniony przez Wawel Service Zamień Stare Na Nowe, który ma pomagać w finansowaniu zakupu nowej nieruchomości od tego dewelopera :?: Zdaje się, że chodzi o to, że pomagają sprzedać stare mieszkanie, żeby mieć kasę na zakup nowego od nich. Piszą, że to ma być szybko i korzystnie, ale nie wiem czy akurat takie połączenie jest możliwe ;) No i jeszcze nie ma być prowizji dla pośrednika... Ciekawe jak to się spina wszystko, ktoś może pytał o szczegóły albo korzystał i może napisać coś więcej o tym :?:

Kobietka_33
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:17

Re: Opinie o deweloperze Wawel Service forum oceny

Postautor: Kobietka_33 » 30 sty 2017, 11:26

basmati82 pisze:A czy ktoś już kiedyś orientował się jak wygląda program udostępniony przez Wawel Service Zamień Stare Na Nowe, który ma pomagać w finansowaniu zakupu nowej nieruchomości od tego dewelopera :?: Zdaje się, że chodzi o to, że pomagają sprzedać stare mieszkanie, żeby mieć kasę na zakup nowego od nich. Piszą, że to ma być szybko i korzystnie, ale nie wiem czy akurat takie połączenie jest możliwe ;) No i jeszcze nie ma być prowizji dla pośrednika... Ciekawe jak to się spina wszystko, ktoś może pytał o szczegóły albo korzystał i może napisać coś więcej o tym :?:


Tak, ja się orientuję. Moja siostra z tego korzystała. Najpierw trzeba podpisać umowę rezerwacyjną na jedno z mieszkań z oferty Wawel Service.
Potem podpisuje się umowę z deweloperem na pośrednictwo w sprzedaży dla starego mieszkania. Następnie deweloper ustala cenę rynkową mieszkania. Odbywa się to po oględzinach i konsultacji z właścicielami mieszkania, które wystawia się na sprzedaż. Jeżeli wycena stanowi mniejszą wartość niż cena nowego mieszkania to można uzyskać kredyt pomostowy (w tym pomagają). Później należy wypełnić wszystkie formalności...
Wawel Service wystawia ogłoszenie o mieszkaniu na stronie www i udostępnia ją dla biur nieruchomości. Jak znajdzie się osoba zainteresowana to zostanie umówione spotkanie z potencjalnym klientem - albo z deweloperem, albo jak się nie ma na to czasu - można przekazać klucze deweloperowi. Jeśli osoba się zdecyduje na kupno mieszkania umówione jest wspólne spotkanie w biurze dewelopera, aby wszystko dogadać i załatwić formalności.

EndriuKrk60
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2019, 15:52

Re: Opinie o deweloperze Wawel Service forum oceny

Postautor: EndriuKrk60 » 25 sty 2019, 18:02

Czy ktoś orientuje się z budynkiem Wielicka Business Park należącym do Wawel Service? Dlaczego tego biurowca nie budują? W czym jest problem?

kraklove
Posty: 69
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:37

Re: Opinie o deweloperze Wawel Service forum oceny

Postautor: kraklove » 26 sty 2019, 12:31

Z tego, co wiem, nie ma żadnego problemu, po prostu przesunęli ewentualną budowę na bliżej nieokreśloną przyszłość.

iska
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2019, 18:27

Re: Opinie o deweloperze Wawel Service forum oceny

Postautor: iska » 09 mar 2019, 18:42

Wawel Service - chyba najbrzydsza inwestycja na Lema. Długo zastanawiałam się przejeżdżając nad tą ochydą i betonowymi balkonami wychodzącymi na drogę szybkiego ruchu ,całą stylistyką i bryłą budynków. Szkoda , że w miejscu , gdzie powstaje trochę fajnych inwestycji , w samym centrum taki koszmar.
Myśleliśmy ,że to może jakieś socjalne mieszkania będą , to po taniości , bez stylu , pomysłu. Dramat.
Na dodatek , jak zobaczyłam ceny tych mieszkań, oferta wpadła na moją pocztę , to zbaraniałam.
Mieszkania po 9 , 10 tys. za metr.
Nie do wiary , ale gratulacje dla firmy jeśli znajdą nabywców.
Jak to mówią każda potwora znajdzie swego amatora, ale , w tym wypadku , to chyba za połowę tej ceny.
Pozostaje tylko pytanie, dlaczego miasto dopuszcza takie projekty.


mouse_ann
Posty: 5
Rejestracja: 18 sty 2020, 18:29

Re: Opinie o deweloperze Wawel Service forum oceny

Postautor: mouse_ann » 18 sty 2020, 18:36

A jak wygląda kwestia inwestycji na Lawendowej w Zielonkach? Jakieś opinie?



Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości