Deweloper Budimex opinie o firmie forum ocena mieszkań

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Deweloper Budimex opinie o firmie forum ocena mieszkań

Postautor: megi » 26 maja 2015, 13:47

Budimex Nieruchomości to firma deweloperska, która ostatnio sporo buduje w Krakowie. Zajmowała się między innymi stawianiem osiedla Nowe Czyżyny czyli Osiedla Avia oraz Osiedla Orlińskiego w krakowskich Czyżynach, czy Osiedla Myśliwska. Jest to również jedna z największych firm zajmujących się budownictwem mieszkaniowym w Polsce. Może ktoś wie coś na ten temat, jakie opinie ma Budimex Nieruchomości u klientów kupujących nowe mieszkania od tego dewelopera? Warto sobie postawić kilka pytań dotyczących tego tematu, takich jak poniżej.

  1. Czy Budimex to pewny deweloper? Czy jest stabilny finansowo i nagle nie upadnie?
  2. Czy mieszkania od Budimexu są dobrej jakości i nie ma problemów z ich użytkowaniem?
  3. Jak Budimex radzi sobie z naprawami gwarancyjnymi? Czy realizują je solidnie i terminowo?
  4. Czy Budimex dotrzymuje terminów zawartych w umowach? Czy działa zgodnie z harmonogramem budowy?
  5. Czy klienci dewelopera Budimex są zadowoleni z wyboru tej firmy?
To na pewno nie wszystkie pytania, które pozwolą wyrobić sobie opinię o Budimexie, jako dobrej lub słabej firmie deweloperskiej, ale na pewno warto sobie na nie odpowiedzieć, zanim kupi się od nich nieruchomość. Kuszą też tym, że zdarza się, że oferują bardzo tanie nowe mieszkania w Krakowie z MdM, np. te powstające w ramach projektu nowe Czyżyny. Warto zaznaczyć, że pomimo ceny, znajdują się one w niezłej lokalizacji. Pomoże ktoś dowiedzieć się czegoś więcej o tej firmie?


Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Deweloper Budimex opinie o firmie - forum oceny komentarze

Postautor: Nowy » 11 sie 2015, 23:27

Ja tam nie wiem czy mogą odpowiedzieć na wszystkie pytania, zwłaszcza, że to moja siostra kupowała nowe mieszkanie od Budimexu, ale podobno są firmą dosyć solidną. Tylko, że trzeba sobie wszystkiego pilnować, jeśli coś obiecają, to trzeba to mieć na piśmie, bo inaczej zawsze mogą powiedzieć, że nic takiego nie było, a na papierze, z podpisami to już mają inne podejście ;)

A jeśli chodzi o to, czy firma jest stabilna, to wydaje się, że całkiem... Osiąga zyski, przekazuje ich sporo do swojej firmy matki Budimexu (który też nieźle stoi), a gdyby coś szło nie tak, to pewnie mogliby liczyć też na jej pomoc.

No i nie podobało mi się, że stosują rachunki deweloperskie otwarte, czyli takie, które najsłabiej zabezpieczają klientów, no ale przynajmniej budują zgodnie z zasadami "nowej" ustawy deweloperskiej, a nie udają, że wbili łopatę w ziemię przed jej podpisaniem :)

ragar
Posty: 438
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Deweloper Budimex opinie o firmie - forum oceny komentarze

Postautor: ragar » 23 wrz 2015, 19:01

Generalnie różnie to bywa z Budimexem, ale z moich doświadczeń wynika trochę tak, że jeśli się kupuje od nich mieszkanie, to wszystko jest ok., są mili, sporo jest do ustalenia. Ale jak już się podpisze umowę, to znacznie mniej chętnie odpowiadają na pytania. Moja opinia jest taka, że jak się coś z nimi załatwia, to warto wszystko mieć na piśmie i sobie tego pilnować, bo inaczej zawsze mogą się wszystkiego wyprzeć :)


dimon
Posty: 66
Rejestracja: 06 lut 2016, 20:25

Re: Deweloper Budimex Kraków opinie o firmie forum ocena mieszkań

Postautor: dimon » 16 maja 2016, 1:03

Jeśli chodzi o nowe mieszkania od Budimexu w Krakowie, to o ile kiedyś miałem dobre opinie o tej firmie, to ostatnio chyba coś się zmieniło na minus, odkąd zaczęli tłuc mieszkania na masową skalę na przykład w Czyżynach... Nie tak dawno oddali nowy blok wybudowany w ramach osiedla Orlińskiego w Krakowie, dokładnie Orlińskiego 4. Przy odbiorach standardowo było sporo niedoróbek, ale umówmy się, że tak to już jest w przypadku nowych budynków, no ale wiadomo, spisuje się protokół, zgłasza się do protokołu i deweloper ma 30 dni na wykonanie poprawek... ale w międzyczasie dostaje się informację, że sprawy są poważne i może to potrwać dłużej. Wreszcie przy drugim odbiorze okazuje się, że mniej więcej 30% zgłoszonych poprawek jest zrobiona, a części rzeczy w ogóle nie ruszono... A najpoważniejszą wadą były chyba ponadnormatywnie krzywe sufity, których nie wyprostowali i było dogadywanie się... choć lepiej byłoby jednak mieć prosty sufit. Ale część wad i tak nie zostało naprawionych "no przecież sam sobie pan szpachelką zrobi...", a podtekście, jak się będziesz kłócił, to sobie jeszcze zaczekasz na mieszkanie... :x Warto dodać, że krzywe sufity w mieszkaniu to raczej nie były jednostkowe przypadki, a bardziej reguła :roll:

I tu taki smaczek, blok niby nowy, a na poziomie -1 już rośnie sobie grzyb na ścianach, jak się patrzy. O ile kiedyś pewnie kupiłbym w ciemno mieszkanie od nich, bo Budimex opinie miał całkiem niezłe w przypadku wcześniejszych inwestycji, to teraz dwa razy bym się zastanowił, bo chyba zeszli w dół ze standardami... Szkoda... Ciekawe ile osób jeszcze tak się zdziwi w Krakowie.

Obrazek
Obrazek

fish0
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2017, 12:43

Re: Deweloper Budimex opinie o firmie forum ocena mieszkań

Postautor: fish0 » 19 sie 2017, 12:44

Dzień Dobry,
chciałabym przestrzec wszystkich kupujących mieszkanie od dewelopera Budimex. Przy odbiorze mieszkania sprawdźcie Państwo czas oczekiwania na ciepłą wodę. Jest to bardzo duży problem na moim osiedlu (mieszkania odebrane w czerwcu 2016). Cały mój pion oraz pion obok na ciepłą wodę oczekuje powyżej 40 sekund. Pomijając fakt, że jest to uciążliwe, zawyża znacznie rachunki za ciepłą wodę! (odkręcamy ciepłą wodę, licznik się kręci, ale leci zimna). Wina leży w złym projekcie (pion za bardzo oddalony od łazienki). Oczywiście reklamacja została zgłoszona, ale deweloper nie poczuwa się do błędu. Mało tego zwala winę we wszystkich mieszkaniach na wadliwe mieszadła. Aby uniknąć nieprzyjemności z którymi się spotkałam ja oraz moi sąsiedzi radzę Państwu przy odbiorze podłączyć kranik i zbadać ile czasu i ile litrów potrzeba, aby lecąca woda była ciepła (i czy w ogóle osiąga 55 stopni).
Pisze to wyłącznie w dobrej wierze, jestem już zmęczona przepychanką z Budimexem, wysyłaniem i odbieraniem poleconych w tej sprawie i brakiem. Ten sam komentarz opublikuję na kilku forach.
Jeżeli ktoś posiada podobny problem proszę o kontakt podeślę wszystkie materiały, które ja i moi sąsiedzi zgromadziliśmy przez ten rok dyskusji z Budimexem: fish0@o2.pl

/Klaudia

adi
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2016, 11:46

Re: Deweloper Budimex opinie o firmie forum ocena mieszkań

Postautor: adi » 27 lis 2017, 0:04

fish0 pisze:Cały mój pion oraz pion obok na ciepłą wodę oczekuje powyżej 40 sekund. Pomijając fakt, że jest to uciążliwe, zawyża znacznie rachunki za ciepłą wodę! (odkręcamy ciepłą wodę, licznik się kręci, ale leci zimna).

I jak, udało się coś ze sprawą zrobić? Bo faktycznie, zdarzały się też takie sytuacje, że coś nie działało w instalacji i na przykład było zbyt niskie ciśnienie w instalacji, która ma zapewnić ciepłą wodę blisko mieszkania - ona ciągle powinna krążyć w rurach, jeśli tak się nie dzieje, to wtedy niestety długo się czeka i faktycznie tak nie powinno być.

kubuś
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:56

Re: Deweloper Budimex opinie o firmie forum ocena mieszkań

Postautor: kubuś » 21 cze 2019, 10:34

Fatalna jakość mieszkań na os.AVIA. Ciągle pękające ściany we wszystkich pokojach. Krzywe sufity. Usterki usuwane tuż przed upływem gwarancji (po kilku miesiącach znów wszystko pęka, budimex po gwarancji już nie naprawia). Windy niemieckie, często psujące się , których naprawa trwa czasami kilkanaście dni. Po 2 latach uszkodzona rura wodociągowa na 7 piętrze ( zalane wszystkie piętra poniżej). Osiedle ogrodzone miało być zamknięte , posiada bramę wjazdowa ,która nigdy nie działała (osiedle nie przystosowane do takiej ilości ludzi) tłumy przechodzące przez istniejące furtki.
Teraz po burzy popękały rury od deszczówki , za słaba instalacja odprowadzająca wodę , w parkingu podziemnym 30 cm wody i oczywiście zepsuta winda.

Mar G
Posty: 3130
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Deweloper Budimex opinie o firmie forum ocena mieszkań

Postautor: Mar G » 22 lut 2021, 18:44

money.pl/gielda/budimex-nieruchomosci-sprzedane-to-pierwsza-tak-duza-transakcja-w-pandemii-6610978325785440a.html


iti
Posty: 1136
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Deweloper Budimex opinie o firmie forum ocena mieszkań

Postautor: iti » 23 lut 2021, 0:26

Mar G pisze:money.pl/gielda/budimex-nieruchomosci-sprzedane-to-pierwsza-tak-duza-transakcja-w-pandemii-6610978325785440a.html

Zapowiadali od kilku miesięcy i wygląda na to, że dopięli swego. Ciekawe czy duży bank ziemi i portfel projektów zostaje sprzedany z całą firmą.



Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości