Deweloper Novisa - opinie o deweloperze na forum - działającym w Warszawie

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
tomleg
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2018, 18:59

Deweloper Novisa - opinie o deweloperze na forum - działającym w Warszawie

Postautor: tomleg » 08 sty 2018, 19:03

Cześć,

Czy ktoś ma doświadczenia z deweloperem Novisa? Zastanawiam się nad zakupem nieruchomości w inwestycji Osiedle Kolorowe pod Warszawą.

novisa.pl


riczi
Posty: 131
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:43

Re: Deweloper Novisa - opinie o deweloperze na forum - działającym w Warszawie

Postautor: riczi » 18 sty 2018, 12:49

A co jeszcze zostało przez nich zbudowane poza tym osiedlem, o którym mowa powyżej? Ja dużo wcześniej nie słyszałem o deweloperze Novisa, ale może ktoś na forum podzieli się jakimiś opiniami na ten temat.

nabywca1
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2018, 14:14

Re: Deweloper Novisa - opinie o deweloperze na forum - działającym w Warszawie

Postautor: nabywca1 » 01 mar 2018, 14:21

Niestety, ja kupiłam mieszkanie w Nowej Woli (novisa garden) i jestem rozczarowana deweloperem, ponieważ nie dotrzymuje terminów umowy, nie odpowiada na maile, telefony i nie poczuwa się do odpowiedzialności za opóźnienia. Nie polecam i gdybym miała jeszcze raz rozważyć współpracę z Novisa development to bym się 10 razy zastanowiła, czy chcę przechodzić przez taką traumę! (oddanie mieszkania miało być w lipcu 2017 roku, a przeniesienie własności do końca 2017 roku, jest 1 marca 2018 roku i nadal nie jestem właścicielem lokalu:-(....)


nabywca212
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:58

Re: Deweloper Novisa - opinie o deweloperze na forum - działającym w Warszawie

Postautor: nabywca212 » 27 mar 2018, 12:01

Witam,
Przecież ten deweloper wybudował buduje nie jedno osiedle nikt poza Gardeną się nie wypowie?
Jak widać na Kolorowym już nie ma co kupować zostały same małe lokale/segmenciki jakoś potencjalny nabywców nic nie odstrasza....

aneta87
Posty: 26
Rejestracja: 24 kwie 2018, 13:23

Re: Deweloper Novisa - opinie o deweloperze na forum - działającym w Warszawie

Postautor: aneta87 » 27 kwie 2018, 13:37

Teściowie chcą kupić mieszkanie w Warszawie, zamierzałam im polecić Osiedle Przyjaciół, teraz będą wchodzić z III etapem. Ktoś coś może powiedzieć o poprzednich?

andrzej88
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2018, 17:21

Re: Deweloper Novisa - opinie o deweloperze na forum - działającym w Warszawie

Postautor: andrzej88 » 14 maja 2018, 17:31

My kilka lat temu kupiliśmy na "Miód Malinie" teraz szukamy nowego segmentu w tej okolicy i znowu zastanawiamy się nad ofertą Novisy. Generalnie Deweloper jak każdy inny, z doświadczeń naszych i znajomych wiem że wszystko zależy od farty i każdy deweloper ma swoje problemy. Novisa sprzedała kilka set/tysięcy lokali tak źle nie może być bo rynek by ich wywalił.

OwocowySad
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2018, 23:30

Re: Deweloper Novisa - opinie o deweloperze na forum - działającym w Warszawie

Postautor: OwocowySad » 17 maja 2018, 23:32

Chciałam Państwa uwagę zwrócić na kilka 'drobiazgów', na które trzeba uważać kupując nieruchomość u developera Novisa.
Proszę zwrócić uwagę, że dział techniczny wprost powiedział mi, że kupiłam tanie mieszkanie więc nie mogę spodziewać się rozsądnych rozwiązań np. niepękającego notorycznie sufitu. Podwieszany sufit do belek stropowych czyli dachu jest według tego developera znakomitym rozwiązaniem i nie ma znaczenia, że pęka. Jest tani więc mu odpowiada. Mi nie, ale to ich nie interesuje, że pęknięcia pojawiają się po kilku dniach od ich załatania... Przeciekający dach przy kominie jest standardem z tego co się dowiedziałam od innych osób, które również miały ten problem, jak i brak rozwiązań, które są wskazane do prawidłowego działania czegoś, ale nie są absolutnie wymagane przepisami prawa np. dopowietrzenie do kominka lub instalacji gazowej w pomieszczeniu gdzie jest piec ogrzewający mieszkanie. Czyli innymi słowy kominek można zainstalować bez dopowietrzania a potem albo otwierać okno albo się udusić...proszę wybaczyć lekką przesadę, ale miesiące usiłowania współpracy dały mi się we znaki.. Kupując mieszkanie poziomowe z niezagospodarowanym poddaszem można się zdziwić, że co prawda jest niezagospodarowane ale dziurę nad schodami się dostaje do niezabezpieczenego i niewykończonego poddasza, a za ewentualny sufit trzeba słono zapłacić. Oczywiście jakiekolwiek zmiany trzeba zapłacić znacznie więcej niż ceny rynkowe np. ogrzewanie podłogowe kosztujące na rynku około 100-130 zł z m2, u developera kosztuje niemal 200 zł. Zdarza się również, że brakuje gniazdek w pomieszczeniach. U mnie w jednym pokoju nie było ani jednego. Potem zostały dorobione w sposób niezgodny z przepisami ponieważ pociągnięte ze światła. Takich drobiazgów można mnożyć.
Polecam wzmożoną uwagę przy zakupie. I uzbrojenie się w pieniądze i cierpliwość.

Osiedle Urocze
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2018, 19:51

Re: Deweloper Novisa - opinie o deweloperze na forum - działającym w Warszawie

Postautor: Osiedle Urocze » 22 lis 2018, 19:59

Witam, czy są tu osoby które zakupiły mieszkanie bądź planują zakup na osiedlu Uroczym (Osiedle Urocze Pruszków) ?
Czy Państwu również Deweloper nie daje możliwości zobaczenia swojego czy też przyszłego mieszkania przed oddaniem kluczy?
Sytuacja ta wydaje mi się być dziwna.
Jeżeli są takie osoby, zapraszam do kontaktu.


Nobody1180
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2018, 14:47

Re: Deweloper Novisa - opinie o deweloperze na forum - działającym w Warszawie

Postautor: Nobody1180 » 16 gru 2018, 14:53

Osiedle Urocze pisze:Witam, czy są tu osoby które zakupiły mieszkanie bądź planują zakup na osiedlu Uroczym (Osiedle Urocze Pruszków) ?
Czy Państwu również Deweloper nie daje możliwości zobaczenia swojego czy też przyszłego mieszkania przed oddaniem kluczy?
Sytuacja ta wydaje mi się być dziwna.
Jeżeli są takie osoby, zapraszam do kontaktu.

Witam.
Kupiłem również na tym osiedlu i faktycznie deweloper nawet nie proponuje wczesniejszego obejrzenia nieruchomości.Ta sama sytuacje miałem z Marvipol ,wiec jak dla mnie to nie jest to jakiś problem.Odbior mam zaplanowany na 22.01 .Pozdrawiam

sybil
Posty: 106
Rejestracja: 01 sty 2017, 20:11

Re: Deweloper Novisa - opinie o deweloperze na forum - działającym w Warszawie

Postautor: sybil » 16 gru 2018, 20:05

Nobody1180 pisze:
Osiedle Urocze pisze:Witam, czy są tu osoby które zakupiły mieszkanie bądź planują zakup na osiedlu Uroczym (Osiedle Urocze Pruszków) ?
Czy Państwu również Deweloper nie daje możliwości zobaczenia swojego czy też przyszłego mieszkania przed oddaniem kluczy?
Sytuacja ta wydaje mi się być dziwna.
Jeżeli są takie osoby, zapraszam do kontaktu.

Witam.
Kupiłem również na tym osiedlu i faktycznie deweloper nawet nie proponuje wczesniejszego obejrzenia nieruchomości.Ta sama sytuacje miałem z Marvipol ,wiec jak dla mnie to nie jest to jakiś problem.Odbior mam zaplanowany na 22.01 .Pozdrawiam

To nic dziwnego, że deweloper nie oferuje możliwości obejrzenia mieszkania przed oficjalnym oddaniem kluczy / odbiorem mieszkania od dewelopera. To zawsze jest wprowadzenie kogoś obcego na budowę, trzeba zadbać o jego bezpieczeństwo / ktoś musi się nim opiekować itp. Zdarza się, że można mieszkania w trakcie budowy obejrzeć, przed odbiorem od dewelopera, ale jednak jest to coś ekstra, a niekoniecznie standard.



Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości