Opinie o deweloperze Murapol forum oceny komentarze

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Opinie o deweloperze Murapol forum oceny komentarze

Postautor: pozdro » 19 gru 2016, 14:52

z tymi glowicami to z drugiej strony bez roznicy bo i tak te tanie standardowe pasowaloby wymienic na danfosy z regulacja temperatury smartfonem


JaCiPowiem
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2015, 21:32

Re: Opinie o deweloperze Murapol forum oceny komentarze

Postautor: JaCiPowiem » 02 sty 2017, 21:38

jasne, a jak kupujesz samochod to kaza Ci dokupic klamki osobno bo te w Tesli sa na dotyk to moga byc lepsze.

aniazieba74
Posty: 15
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:08

Re: Opinie o deweloperze Murapol forum oceny komentarze

Postautor: aniazieba74 » 08 mar 2017, 13:17

aneczkac pisze:nikomu nie polecam firmy Murapol. Przez opóźnienia w oddaniu mieszkania (kraków, ulica poznańska) straciłam 30 000 zł . Wykończenie pozostawia wiele do życzenia. Pierwszy raz spotykam dewelopera który nie kładzie tynku na sufitach, nie kładzie płytek na balkonach a grzejniki są bez głowic ( a mam doświadczenie z innymi deweloperami i pierwszy raz z czymś takim się spotkałam). Dyrektor sprzedaży z Bielska chowa głowę w piasek i nie odbiera telefonów. Na maile nikt nie odpowiada. Generalnie OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM firmę MURAPOL

Ten post przewija się przez wiele stron internetowych, sama naliczyłam już co najmniej 5 i spotkałam się z nim na kilku czytając opinie o różnych deweloperach, wystarczy wygooglować:
google.pl/search?q=nikomu+nie+polecam+firmy+Murapol.+Przez+op%C3%B3%C5%BAnienia+w+oddaniu+mieszkania+(krak%C3%B3w%2C+ulica+pozna%C5%84ska)+straci%C5%82am+30+000+z%C5%82&oq=nikomu+nie+polecam+firmy+Murapol.+Przez+op%C3%B3%C5%BAnienia+w+oddaniu+mieszkania+(krak%C3%B3w%2C+ulica+pozna%C5%84ska)+straci%C5%82am+30+000+z%C5%82&aqs=chrome..69i57.233j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Chyba naprawdę niezadowolona klientka ale fakt faktem Murapol ma opinie co najmniej średnie jeśli nie złe.


traker
Posty: 293
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:27

Re: Opinie o deweloperze Murapol forum oceny komentarze

Postautor: traker » 24 wrz 2017, 19:42

Kupiłem mieszkanie w Murapolu przy ul.Poznańskiej nr 11 , 40 m2 dwa pokoje z aneksem kuchennym i jestem bardzo zadowolony ,oczywiście nabyłem też miejsce postojowe / blok Poznańska 11/ gdyż bez miejsca to raczej nie ma szans na zaparkowanie samochodu ! Przelicznik 1,2 miejsca postojowego to raczej tu nie znajduje zastosowania, patrząc do aktu notarialnego w dwóch halach garażowych pod budynkiem F czyli Poznańska 11 znajduje się łącznie 108 miejsc postojowych, na zewnątrz jest ich około 10 ,a teraz najważniejsze MIESZKAŃ w BUDYNKU F jest 185 !! A gdzie pozostałe samochody zaparkują? :( ,a goście i klienci lokali usługowych,?? :( Jeżeli pod budynkiem G czyli Poznańska 15 założą szlaban na pilota to dopiero się zacznie jazda !!!W budynku G przy ul.Poznańskiej 15 jest 174 mieszkań , miejsce parkingowych około 53 a zewnętrznych z 50 , pozostałe 74 samochody gdzie zaparkują ?? :( :(
Owszem przed wykończeniem było tak jak pisali przedmówcy , brak tynków na sufitach ,kto chciał to dopłacał ale nie wiem po ile, ja zamontowałem podwieszane sufity z oświetleniem bardzo ekonomicznym LED i jestem bardzo zadowolony :).Brak płytek na balkonie to też lekkie przegięcie ,ale to nie jest problem - zakup w Castoramie i już są ! Nie ładnie też z brakiem głowic termostatycznych na grzejnikach purmo ale po co jest internet , zakupiłem odpowiednie po 33 zł / sztukę.Ogólnie mieszka się fajnie jest spokój i cisza z mojej strony już nic nie wybudują mam ekspozycję wschodnią i piękny widok na budynek Terra Casa - Poznańska nr 10 !! :) :(
A ci co tak narzekają na Murapol nie pokażą dewelopera który wszystko daje z najwyższej półki i na niczym nie oszczędza - nie ma takiego !!
Porażka z tą budową od strony zachodniej teraz już 5Dzielnica budują 4 bloki a ma być jeszcze 6-7 .Wrocławska cała stanie jak to wszystko zasiedlą +Fabrykę Czekolady jak i też kolejny blok przy Wrocławskiej nr 33 Terra Casa ! Ale na to niestety my obywatele Stołecznego Miasta Krakowa , nie mamy żadnego wpływu ! Miasto powinno rozrastać się na zewnątrz a nie wewnątrz !
Co do kosztów za mieszkanie to wyszło mnie poniżej 7000 zł / m 2 bo trzeba umieć się targować - jestem z Krakowa.Pozdrawiam wszystkich nowych sąsiadów i sąsiadki ! :) :) ;)
Ostatnio zmieniony 22 paź 2019, 15:49 przez traker, łącznie zmieniany 1 raz.

traker
Posty: 293
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:27

Re: Opinie o deweloperze Murapol forum oceny komentarze

Postautor: traker » 26 wrz 2017, 12:46

JW

Cordoba
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2017, 10:54

Re: Opinie o deweloperze Murapol forum oceny komentarze

Postautor: Cordoba » 16 paź 2017, 11:17

Ja również przestrzegam przed tą firmą. Mam wgląd na ich działalność od nieco innej strony.

Firma ta składa się w tej chwili w dużej części z prawników. Nie są oni od tego, aby budować dobre relacje z klientami i podwykonawcami ale aby zabezpieczać "interes" firmy. Firma nie koncentruje się na działaniach, jak poprawić jakość budynków, standard czy bezpieczeństwo, bo nie ma do tego ludzi ani ochoty. Prawnicy są od tego, aby pacyfikować niezadowolonych klientów i podwykonawców. Próbują wymuszać na projektantach rozwiązania niezgodne ze sztuką budowlaną i bezpieczeństwem użytkowania. Narzucają swoje wskaźniki, tworzone przez prawników i księgowych, które nijak mają się do norm budowlanych. W efekcie, albo niszczą projektantów, którzy z obawy o odpowiedzialność za bezpieczeństwo nie dostosują się do "wskaźników" i próbują egzekwować kary, nie płacąc za ich pracę. Albo, co gorsze, wymuszają budowę według własnych wskaźników, co odbija się chociaż na ugięciach i zarysowaniach konstrukcji - pękające działówki, płytki na ścianach, pacząca się stolarka. Te problemy wyjdą po latach, kiedy już rękojmia nie obowiązuje a jeżeli wcześniej, to od czego są prawnicy?

ragar
Posty: 441
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Opinie o deweloperze Murapol forum oceny komentarze

Postautor: ragar » 17 paź 2017, 0:09

Nie wiem skąd takie informacje, ale brzmi to wszystko poważnie całkiem. Możesz podać jakieś konkrety, bo tu jednak w większości ogólniki się pojawiły. Rozumiem, że ten deweloper - Murapol ma sporo wad, pewnie jak inne firmy z tej branży, ale mam nadzieję, że nie obraz tego biznesu jest taki, jak wyłaniający się z tego opisu. I podaj jakieś konkretne przykłady może na poparcie tego, co piszesz, bo też bez sensu by było, gdyby forum przekształciło się w miejsce, gdzie okładają się wzajemnie firmy działające na rynku mieszkaniowym. Forum jednak powstało dla ludzi kupujących mieszkania, aby mogli się oni wymieniać doświadczeniami o opiniami dotyczącymi deweloperów i stawianych przez nich nieruchomości.

Cordoba
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2017, 10:54

Re: Opinie o deweloperze Murapol forum oceny komentarze

Postautor: Cordoba » 17 paź 2017, 10:29

ragar pisze:Nie wiem skąd takie informacje, ale brzmi to wszystko poważnie całkiem. Możesz podać jakieś konkrety, bo tu jednak w większości ogólniki się pojawiły. Rozumiem, że ten deweloper - Murapol ma sporo wad, pewnie jak inne firmy z tej branży, ale mam nadzieję, że nie obraz tego biznesu jest taki, jak wyłaniający się z tego opisu. I podaj jakieś konkretne przykłady może na poparcie tego, co piszesz, bo też bez sensu by było, gdyby forum przekształciło się w miejsce, gdzie okładają się wzajemnie firmy działające na rynku mieszkaniowym. Forum jednak powstało dla ludzi kupujących mieszkania, aby mogli się oni wymieniać doświadczeniami o opiniami dotyczącymi deweloperów i stawianych przez nich nieruchomości.

Sprawa dopiero się rozkręca, prawdopodobnie skończy się w sądzie. Nie mogę podać zbyt wielu szczegółów, może dopiero jak zapadnie wyrok. W każdym bądź razie mogę ją oceniać z technicznego punktu widzenia i mam porównanie z innymi deweloperami, którzy akurat do spraw trwałości konstrukcji podchodzą bardzo poważnie i sami narzucają standardy takie, jak obowiązują na Zachodzie.


D3o
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2018, 17:55

Re: Opinie o deweloperze Murapol forum oceny komentarze

Postautor: D3o » 05 mar 2018, 17:58

Niestety to że nie wywiązują się z płacenia na czas swoim wykonawcom i partnerom sprzedającym ich mieszkania to smutna prawda.

POZ
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2019, 20:34

Murapol Poznan Kajki - opinie

Postautor: POZ » 16 sty 2019, 21:03

Witam
Czytam Panstwa post i moge potwierdzic w 100% ze takie praktyki Murapol stosuje dalej. Brak wykonczen sufitow, brak termostatow, brak wykonczen balkonow, sciany brudne i niepomalowane, podloga bez wylewki wyrownujacej, itd., itd.
Do tego bardzo duze opoznienia w stosunku do przedstawianego klientom harmonogramu robot. Mieszkania mialy byc wydawane od lipca 2018, do 31.10.2018 mialo byc przeniesienie wlasnosci. Na chwile obecna (polowa stycznia 2019) inwestycja jest w dalszym ciagu jednym wielkim placem budowy.
Komunikacja z biurem sprzedazy wola o pomstwe.
Calkowite przeciwienstwo w stosunku do tego co bylo gdy sie kupowalo mieszkanie. Ustalaja termin odbioru na koniec listopada, potwierdzaja go nawet pisemnie, ja wnioskuje o termin w polowie grudnia. Pani A potwierdza ten termin telefonicznie. Na prosbe potwierdzenia pisemnego brak inf. zwrotnej przez 2,5 tyg. Przyjezdzam do Poznania specjalnie na rzekomy odbior, biore urlop na ta okolicznosc i czego dowiaduje sie na dzien przed odbiorem. Pani A dzwoni zeby mnie poinformowac, ze mieszkanie nie jest jednak jeszcze gotowe.
Wg. pisemnego zapewnienia Murapolu mialo byc ono gotowe na koniec listopada.
Jak to możliwe...... Firma Murapol ma gdzies klientow i ich czas, przeciez klient juz zaplacil za calosc.

Kolejna sytuacja, proba umowienia sie na spotkanie. Telefon odbiera znana juz Pani A. Co slysze w sluchawce: prosze napisac E-maila. Pytam sie po co przeciez i tak na niego nie odpowiecie. Na to odpowiedz ze sluchawki: proszę napisac e-maila..... Napisalam....odpowiedzi brak....
Firma Murapol zlamala wszystkie mozliwe paragrafy z aktu notarialnego odnosnie zdefiniowanych terminow.
Biuro spredazy i opiekun klienta nie reaguja ani na e-maile ani na pisemne wezwania. Interesujacy sposob komunikacji z klientem ktory zainwestowal w mieszkanie ponad kilkaset tysiecy zloty.

Nigdy wiecej nie popelnie drugi raz tego bledu zeby nabyc mieszkanie u tego dewelopera.

aaa pisze:Poznanska etap I - papierowe sciany, problemy z wentylacja, ogrzewaniem centralnym, drzwiamy wejsciowymi. Na pietrze 12 mieszkan do jednej windy. Standard deweloperski nie obejmuje wykonczenia sufitu (pierwszy raz cos takiego widzielismy i nasi wykonawcy rowniez), brak wykonczenia balkonu (tez sie nigdy z tym nie spotkalam, a to nie jest moje pierwsze deweloperskie mieszkanie), nie montuja nawet glowic w kaloryferach tylko zostawiaja to nabywcy. Takich oszczednosci mozna wyliczac wiele. Nie wspominajac o szlabanie, ktory deweloper do tej pory nie postawil pomimo zapisu w ofercie. Te wszystkie oszczednosci skutkuja atrakcyjna cena jak na lokalizacje, ale oznaczaja ze 80% mieszkan kupowanych jest pod wynajem, a atrakcyjny czynsz i lokalizacja przyciagaja studentow i tworzy sie drugi Ruczaj. Szczerze odradzam osobom z dziecmi.



Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości