Proins opinie o deweloperze na forum i nowych mieszkaniach

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
MarcinJ
Posty: 437
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Proins opinie o deweloperze na forum i nowych mieszkaniach

Postautor: MarcinJ » 18 paź 2015, 12:30

Witam wszystkich, zastanawiałem się swego czasu nad zakupem nowego mieszkania w Krakowie od dewelopera Proins i zastanawiam się nad tym, czy ktoś może ma na temat tej formy jakieś oceny, czy opinie. Jeśli o mnie chodzi, to ja miałem na celowniku inwestycję firmy Proins przy Hynka na osiedlu Dywizjonu 303, ale niestety ktoś mi sprzątną sprzed nosa upatrzone mieszkanie :) Chodzi o ten blok, który stoi niemal na pasie startowym dawnego lotniska czyżyńskiego, który widać na zdjęciu poniżej.

Obrazek

Powstał on niedaleko osiedla Nowe Czyżyny Budimexu, choć projekt opisywanego tu krakowskiego dewelopera jest znacznie bardziej kameralny. Może ktoś kupił mieszkanie od Proinsu (też w innej inwestycji, np. na ul. Przewóz czy na os. Szklane Domy) i może coś o tym powiedzieć :?: Jakieś opinie o samym mieszkaniu, jak i o tym, jak współpracowało się z tą firmą :?: Na pewno coś takiego się przyda innym, którzy planują zakup własnego lokum :)


ragar
Posty: 438
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Deweloper Proins opinie na forum i nowych mieszkaniach

Postautor: ragar » 19 paź 2015, 23:59

Ja coś tam wiem o deweloperze Proins i oceny słyszałem o nim całkiem dobre. A źródło całkiem niezłe, bo byłem jakiś czas temu na parapetówce właśnie w tym bloku, i jednak słyszałem raczej dobre rzeczy :) Przede wszystkim na etapie budowy można się było z nimi dogadać, np. pomogli mu przy zrobieniu ogrzewania podłogowego w łazience, za co nie dopłacił jakoś specjalnie dużo, a rzecz przydatna :) Samo nowe mieszkanie od Proinsu ponoć też było zupełnie w porządku i nie miał na co narzekać. Przed kupieniem mieszkania (a robił to na etapie kopania dziury w ziemi), dokładnie też formę sprawdził, a że zna się na tym, to chyba wiedział co robi. Wyszło na to, że poleca :!:

megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Proins Kraków opinie o deweloperze na forum

Postautor: megi » 24 lis 2015, 10:05

Ja ostatnio właśnie miałam okazję odwiedzić nowe mieszkania w Czyżynach właśnie przy inwestycji przy Hynka. Koleżanka mieszka tam już kilka miesięcy i nie ma na co narzekać, przynajmniej tak twierdzi. Opinie o Proins wygłaszała całkiem niezłe, bowiem okazało się, że z firmą da się dogadać na etapie budowy mieszkania i np. zrobili jej ogrzewanie podłogowe w łazience, choć w pierwotnym planie go nie było i generalnie wszystko było mniej więcej zgodnie z umową, poza naprawdę niewielkimi poprawkami :)


oleo
Posty: 174
Rejestracja: 18 cze 2016, 19:11

Re: Proins opinie o deweloperze na forum i nowych mieszkaniach

Postautor: oleo » 12 lis 2020, 13:07

Jest tu może ktoś, kto w ostatnim czasie kupował nowe mieszkanie od dewelopera Proins i może podzielić się tym, jak to wygląda? Z tego, co widzę, to wcześniejsze opinie są całkiem dobre, ale jednak zostały napisane już dosyć dawno, a firma ciągle buduje i sprzedaje nowe mieszkania. Może ktoś kupił od nich ostatnio mieszkanie na Klinach przy ul. Małysiaka i podzieli się informacjami o tym, jak to wyglądało. A może ktoś był na odbiorze mieszkania od nich i też napisze, jak poszło, czy bez usterek i sprawnie.

bambik
Posty: 57
Rejestracja: 06 cze 2023, 9:22

Re: Proins opinie o deweloperze na forum i nowych mieszkaniach

Postautor: bambik » 06 cze 2023, 10:27

Dzień dobry,

ponawiam temat dewelopera ProIns - jakie macie z nim doświadczenia?

Obsługa około sprzedażowa wydaje się być trochę chaotyczna, natomiast najbardziej interesuje mnie kwestia posprzedażowa - jak wygląda temat odbioru mieszkania? Mieliście jakieś większe zastrzeżenia czy uwagi, jak podchodzą do tematu? Jak wygląda ProIns na tle innych pod kątem jakości materiałów, kontaktu z klientem, udzielania informacji przyszłym kupującym?

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania od nich ale ciężko znaleźć o nich jakiekolwiek opinie, te w Google sa sprzed 4 lat, nie wiem z czego to wynika.

megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Proins opinie o deweloperze na forum i nowych mieszkaniach

Postautor: megi » 25 lis 2023, 18:20

bambik pisze:Zastanawiam się nad kupnem mieszkania od nich ale ciężko znaleźć o nich jakiekolwiek opinie, te w Google sa sprzed 4 lat, nie wiem z czego to wynika.

I jaka decyzja? Jeszcze przynajmniej kilka lat temu, to byli całkiem otwarci na współpracę, naprawiali też to, co był od ewentualnej naprawy po oddaniu mieszkania już, ale nie wiem czy coś się przez te lata zmieniło, czy nie.

A jak doświadczenia przy samym zakupie od nich i po nim?

Refleksje jeszcze odnośnie nich mam taką, że bardzo wolno budują, nie wiem jak w przypadku i innych inwestycji, ale czasem mam okazję mijać ich budowę przy Centralnej, bardzo powoli tam się zmienia. Ale tam też chyba długie terminy sobie długie dali na zbudowanie tego, czy mi się wydaje? Ale tam chyba mają zamiar zmieścić się w czasie.

bambik
Posty: 57
Rejestracja: 06 cze 2023, 9:22

Re: Proins opinie o deweloperze na forum i nowych mieszkaniach

Postautor: bambik » 24 sty 2024, 16:36

megi pisze:
bambik pisze:Zastanawiam się nad kupnem mieszkania od nich ale ciężko znaleźć o nich jakiekolwiek opinie, te w Google sa sprzed 4 lat, nie wiem z czego to wynika.

I jaka decyzja? Jeszcze przynajmniej kilka lat temu, to byli całkiem otwarci na współpracę, naprawiali też to, co był od ewentualnej naprawy po oddaniu mieszkania już, ale nie wiem czy coś się przez te lata zmieniło, czy nie.

A jak doświadczenia przy samym zakupie od nich i po nim?

Refleksje jeszcze odnośnie nich mam taką, że bardzo wolno budują, nie wiem jak w przypadku i innych inwestycji, ale czasem mam okazję mijać ich budowę przy Centralnej, bardzo powoli tam się zmienia. Ale tam też chyba długie terminy sobie długie dali na zbudowanie tego, czy mi się wydaje? Ale tam chyba mają zamiar zmieścić się w czasie.



Tak, kupiłam, choć tempo budowy jest naprawde tragicznie wolne. Podejmując decyzję brałam też od uwagę inne mieszkanie, i szczerze? Teraz wybrałabym inaczej. Ciągle jakieś opóźnienia, kiepskie opinie o odbiorach (nieprzychylność dewelopera i kwestionowanie każdej zgłaszanej usterki). Obsługa klienta, który zostawia w firmie pieniądze życia i bierze kredyt na 30 lat, jest mocno średnia w porównaniu do innych deweloperów (tam są sympatyczni ludzie,odpowiadają na pytania,rozwiewają wątpliwości techniczne, jestem dla nich równorzędnym partnerem). No, zobaczymy jak będzie przy końcu budowy i odbiorze.



Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości