Buma opinie forum o firmie deweloperskiej działającej w Krakowie

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Buma opinie forum o firmie deweloperskiej działającej w Krakowie

Postautor: megi » 23 paź 2015, 19:09

To z pewnością jeden z najbardziej znanych krakowskich deweloperów - Grupa Buma, bo o niej mowa działa na tym rynku od wczesnych lat 90, więc ma na nim już sporo doświadczenia. Ale mnie ciekawią opinie jakie ta firma dostanie na forum, a pewnie będzie miał kto ich udzielić, bowiem w okresie swojej działalności przy jej udziale powstało ok. 2 000 mieszkań oraz ok. 300 domów. Jeżeli chodzi o mieszkaniówkę, to można tu wymienić m.in. takie inwestycje jak Osiedle Familijne Kraków - przy Dobrego Pasterza, osiedle Krakowskie w Łagiewnikach czy Kamienica Solna 1 przy Placu Bohaterów Getta. Znacznie więcej jest obiektów biurowych, które ten deweloper wprowadził na krakowski rynek, można tu wymienić np.

  • Quattro Business Park przy Al. Gen. Bora-Komorowskiego 25 w Krakowie.
  • Green Office przy ul. Czerwone Maki Kraków - to zespół trzech biurowców.
  • Rondo Business Park - ul. ul. Lublańska 38 Kraków.
  • Onyx Office przy ul. Powstańców Śląskich 26 Kraków.
  • Buma Square Business Park - Wadowicka 6 Kraków.
  • Aleja Pokoju 5 - przy Al. Pokoju 5 Kraków.
  • DOT Office - ul. Czerwone Maki Kraków.

Na pewno każdy, kto nieco dłużej pomieszka w Krakowie, kojarzy któryś z tych budynków wybudowanych przez dewelopera Buma. Oni stawiają również biurowiec Benaco przy Pilotów, widać więc, że działają ze sporym rozmachem :)

Obrazek

Dlatego właśnie ciekawią mnie opinie o deweloperze Buma, oceny mieszkań przez nich zbudowanych i biurowców, jak się w jednych żyje, a w drugich pracuje :) Pewnie znajdzie się tu ktoś, kto kupił od nich mieszkanie i może się opinią na ten temat podzielić ;) Jak współpracuję się z firmą Buma, są pozytywnie nastawieni do klientów i np. kupując mieszkanie da się na etapie budowy wprowadzić w nim jakieś zmiany, czy nie ma na to żadnych szans :?: Mile widziane też nowe tematy i zdjęcia inwestycji, które Buma prowadzi w Krakowie :!:


PaniPanda
Posty: 52
Rejestracja: 05 paź 2015, 10:12

Re: Buma opinie forum o firmie deweloperskiej działającej w Krakowie

Postautor: PaniPanda » 27 paź 2015, 14:33

Ja wprawdzie niczego od Bumy nie kupowałam, ale pracuję w jednym z biurowców przez nich wykonywanych. Wydaje mi się, że firma jest konkurencyjna o tyle, że daje możliwość szybkiego i w miarę niedrogiego stworzenia przestrzeni biurowej, która będzie odpowiadać wszelkim standardom. W końcu ostatnio pod ich nadzorem powstaje sporo nowych inwestycji :)

Patrząc na ich starsze projekty łatwo zauważyć, że nie ma szału, jeśli chodzi o kreatywność - budynki są raczej proste i trochę klockowate (jak Quattro Business Park) ;) z drugiej strony pracuje się w nich nieźle - open spejsy nie są jakoś strasznie naściskane, przestrzenie są spore, w pomieszczeniach jest jasno dzięki dużym oknom i łatwo się wszędzie odnaleźć (W przypadku Quattro Business Park układ wszystkich 4 budynków jest identyczny).
Niemniej nie sposób nie zauważyć, że akurat w przypadku Quattro podwórko między budynkami jest trochę mordorowate i pewnie dałoby się to jakoś inaczej rozwiązać, nie zabierając światła korpo-pracownikom :roll:

To, co Bumie trzeba przyznać, to to, że w nowszych projektach pozwalają sobie na trochę więcej - już Quattro Five (choć nazwa naprawdę jest słaba ;) ) ma bardziej opływowe kształty i wydaje się, że jest biurowcem innej klasy. Podobnie budynek na Al. Pokoju - nie jest może jakiś wymyślny, ale sprawia wrażenie lżejszego w swojej formie.

Ciekawe w jakim kierunku pójdą dalej - czy bardziej poszaleją czy może będą się trzymać "bezpiecznych" i sprawdzonych projektów :?:

A jakie są mieszkania przez nich oferowane :?: Jestem ciekawa ich funkcjonalności i solidności :)

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Buma opinie forum o firmie deweloperskiej działającej w Krakowie

Postautor: Nowy » 27 paź 2015, 19:26

Jeśli Quattro Business Park jest klockowate (a faktycznie jest, niech będzie), to co dopiero można powiedzieć o Buma Square Business Park na Wadowickiej :?: ;) To dopiero jest nudny biurowiec, choć chyba także jeden z ich pierwszych projektów :) Im więcej budują, tym faktycznie ciekawiej im to wychodzi, mam nadzieję, że to będzie trwała zmiana :twisted:



Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości