Deweloper Geo Grupa deweloperska opinie o firmie i mieszkanich

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
marcinkluska511
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2015, 13:02

Deweloper Geo Grupa deweloperska opinie o firmie i mieszkanich

Postautor: marcinkluska511 » 29 paź 2015, 13:59

Witam, piszę w sprawie kupna mieszkania w Krakowie. Potrzebuję porady. Mam 30 lat i z żoną planujemy kupno mieszkania w programie MDM-u. Przeczytaliśmy ostatnio, że od nowego roku szykuje się zmiana w tym programie na niekorzyść dla nas kupujących :o Poza tym podobno kończy sie już pula dofinansowania na ten rok, więc tym bardziej nie chcemy zwlekać i intensywniej bierzemy się za szukanie mieszkania. Mamy na oku inwestycje grupy deweloperskiej Geogrupa, nazywa się Fabryka Czekolady i jest w dzielnicy Krowodrza - geogrupa.pl/pl/oferta/krakow/fabryka-czekolady Chcielibyśmy wiedzieć czy ktoś z Państwa miał już do czynienia z tym deweloperem i czy było wszystko oki. Bylibyśmy bardzo wdzięczni za informacje :)


MarcinJ
Posty: 437
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Deweloper Geo Grupa Kraków deweloperska opinie o firmie i mieszkanich

Postautor: MarcinJ » 29 paź 2015, 18:59

Cześć, jest już na forum nawet temat dotyczący inwestycji Fabryka Czekolady od Geo, to faktycznie ciekawy projekt i w świetnej lokalizacji (choć na Wrocławskiej i Prądnickiej bywają korki). Ale jeśli chodzi o opinie o deweloperze Geo Grupa deweloperska, to ja nie słyszałem o nich negatywów, tym bardziej, że działają już na rynku sporo czasu. No i obok stoi już od dobrych kilku lat wcześniejszy etap ich inwestycji Fabryka Czekolady, więc jakoś tam się spisał. Poza tym ten etap, w którym chcesz kupić mieszkanie już stoi, więc raczej nie ma możliwości, że kupisz dziurę w ziemi, a ktoś zniknie z kasą :) Ja na Twoim miejscu zaczaiłbym się pod gotowym już blokiem i spróbował złapać kilku obecnych mieszkańców i z nimi pogadać :idea: Wtedy miałbyś pewne informacje z pierwszej ręki ;)

Choć dziwi mnie trochę to, że da się tam kupić mieszkanie z dopłatą MdM, myślałem, że tam ceny są znacznie wyższe i nie mają szans zmieścić się w limitach programu Mieszkanie dla Młodych... Ale widać, że chyba można się dogadać, skoro możesz tak kupić. A o to, że skończą się pieniądze w puli bym się specjalnie nie martwił, bo to nie pierwszy raz tak straszą ;)

Daj znać, jak czegoś uda Ci się dowiedzieć, bo mnie też to interesuje, a może i innym się przyda :) Byłem nie tak dawno w tamtej okolicy i widziałem, że kończą robić elewację na tej inwestycji, jak będę miał chwilę, to wrzucę zdjęcie w dotyczącym jej wątku. Chyba, że masz takowe sam i się podzielisz :?: Powodzenia :!:

robert1628
Posty: 2
Rejestracja: 02 wrz 2016, 22:16

Re: Deweloper Geo Grupa deweloperska opinie o firmie i mieszkanich

Postautor: robert1628 » 02 wrz 2016, 23:22

post usunięty


Amber_2012
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2016, 20:57

Re: Deweloper Geo Grupa deweloperska opinie o firmie i mieszkanich

Postautor: Amber_2012 » 19 lis 2016, 21:04

Witam, Geo Grupa buduje we Wrocławiu m.in. osiedle Nowy Horyzont. Mieszkania w tych blokach mają wady m.in. nieszczelny dach, który powoduje notoryczne zalewanie mieszkań. Z deweloperem kontakt jest bardzo trudny - telefony są rzadko odbierane, na maile bardzo często nie przychodzą żadne odpowiedzi. Ja kupiłam mieszkanie, w którym np. przy każdym dłuższym deszczu zalewa pokój. Woda leje się strumieniami po ścianach - zgłaszanie kończy się odpowiedzią, że usterka została usunięta, a gdy przychodzi kolejny deszcz zalewanie mieszkania zwane przez dewelopera "usterką" znów ma miejsce. Nie polecam tej firmy. Jest opieszała w działaniach, kontakt jest bardzo trudny, a odpowiedzialność ze strony Geo Grupy niewielka. Kupowanie od nich mieszkania wiąże się ze sporym ryzykiem, gdy pojawi się potrzeba usuwania awarii/usterek wynikających z wad budynku.

kufelek
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2017, 22:35

Re: Deweloper Geo Grupa deweloperska opinie o firmie i mieszkanich

Postautor: kufelek » 05 gru 2017, 22:38

Z przykrością muszę stwierdzić, że odradzam Grupę GEO. Kupiliśmy mieszkanie, które jeszcze nawet nie jest do końca wybudowane, a już do tej pory mamy serdecznie dosyć współpracy z nimi i nerwów z nią związanych. Państwo przedstawiając nam mieszkanie (na papierze oraz słownie bo budowa dopiero się rozpoczynała) pomylili rozmiar 5 kwater okien i jak się okazało- dopiero gdy zatrudniliśmy projektanta wnętrz- zamiast drzwi balkonowych mamy okna o wysokości 170 cm! Taka różnica to nie detal, a dramatyczna zmiana wyglądu mieszkania! Rozumiem, że każdy popełnia błędy, ale deweloper działający na skale krajową powinien potrafić ponieść odpowiedzialność za swoje pomyłki odbijające się na klientach! Państwo dopiero po wielu przepychankach zaproponowani śmieszną rekompensatę lub możliwość zrezygnowania z umowy. No tak bo człowiek po to przechodzi cały proces poszukiwania, kredytowania i projektowania mieszkania, aby na koniec z niego zrezygnować. Państwo stwierdzili, że przecież na jednym z rzutów (wśród wielu) rozmiar okien był zaznaczony. Po pierwsze rzut ten otrzymaliśmy już po zarezerwowaniu mieszkania gdzieś na maila (nie było go w umowie deweloperskiej), po drugie rozumiem, że nie należy ufać temu co Państwo z Grupy GEO mówią tylko trzeba wszystko sprawdzać, najlepiej z własnym architektem bo przecież człowiek, który nim nie jest i tak nic z rzutów architektonicznych nie wyczyta! Ja, skoro deweloper zapewnia, że wszystkie okna są od podłogi i mają rozmiar drzwi balkonowych to przyjmuje, że tak jest bo w końcu wydawało mi się, że kupujemy mieszkanie od poważnej firmy. Każdemu kto odważy się na współpracę z GEO polecam przed kupieniem mieszkania zatrudnić architekta, a od dewelopera zażądać plików w formacie DWG gdyż tylko z nich ostatecznie udało nam się dowiedzieć jak nasze mieszkanie będzie wyglądało gdyż okna nie były jedyną pomyłką !



Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości