Miastologia opinia o deweloperze budującym nowe mieszkania w Krakowie forum

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
iti
Posty: 1133
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Miastologia opinia o deweloperze budującym nowe mieszkania w Krakowie forum

Postautor: iti » 05 lis 2015, 0:37

Interesująca i w miarę nowa firma, która działa w mieście Kraków, to deweloper Miastologia, ciekawią mnie opinie o tej firmie jej klientów oraz innych osób, które miały z nią do czynienia. Firma jest o tyle ciekawa, że ma zupełnie nowe podejście (a przynajmniej rzadko spotykane) podejście do inwestycji mieszkaniowych. Wg tego, co zapewnia firma, zaczynają od projektowania maksymalnie funkcjonalnego mieszkania, w którym marnuje się możliwie najmniej powierzchni, a dopiero później z tak przygotowanych lokali układają blok. Nie wiem na ile w tym prawdy, ale sądząc po zamieszczonym poniżej screenie, wydaje się, że lokale zaprojektowano tam naprawdę starannie, skoro zapewniają tyle różnych możliwości :)

Obrazek

Pomyślano tu o tym, żeby mieszkania miały standardowo komórkę lokatorską, wszystkie mają być narożne, a więc także dwustronnie oraz mają posiadać balkony, loggie albo ogródki. Ciekawym rozwiązaniem jest także umieszczenie parapetów o 40 cm niżej od tego, jak to się standardowo robi, dzięki czemu okna są tu znacznie większe i lepiej doświetlają lokale. Budują też dosyć niskie bloczki, z niewielką liczbą nowych mieszkań. Nieźle prezentuje się to, że lokale można dzielić i łączyć, można więc dostosować wielkość swojego M do sytuacji życiowej, wielkości rodziny itp.

Ciekawą opcją jest także to, że deweloper Miastologia wprowadził zasadę, że wykańcza mieszkania, które sprzedaje. Być może słusznie stwierdzono to, że etap pomiędzy odebraniem kluczy, a wprowadzeniem się jest na tyle stresujący, kiedy trzeba wybrać płytki, podłogi, urządzenie łazienki itp., że lepiej oszczędzić go ludziom, i pewnie mają sporo racji. Przy czym także przez wykończenie, nie są to mieszkania tanie, jednak plusem jest to, że można za nie płacić w systemie 10/90. A póki co, realizują w następujące projekty (może kiedyś też ukażą się o nich wątki na forum):


Ktoś miał do czynienia z deweloperem Miastologia, ma jakieś opinie o nich :?: Mnie podoba się co oni robią, podejście do budowy mieszkań, choć trzeba przyznać, że się cenią ;) Ciekawe jak będą wyglądały takie minikawalerki zrobione z jednego niewielkiego mieszkania. Dawajcie zdjęcia i swoje oceny na forum!


PaniPanda
Posty: 52
Rejestracja: 05 paź 2015, 10:12

Re: Miastologia opinia o deweloperze budującym nowe mieszkania w Krakowie forum

Postautor: PaniPanda » 15 gru 2015, 9:38

Widziałam na forum wątek o ich planach inwestycji na Dąbrowskiego i zastanawia mnie ta tajemnicza sprawa z brakiem pozwolenia na budowę ze strony miasta. Czy jest tu może ktoś, kto wie coś więcej w temacie :?: Znacie jakieś inne nieruchomości, którymi zajmowała się Miastologia :?: Developer ma bardzo ładną stronę internetową i wydaje się, że dba o PR, a tu takie "kwiatki" wychodzą :? Byłam zainteresowana współpracą z nimi, ale teraz już nie wiem czy są godni zaufania i chętnie bym posłuchała opinii kogoś, kto już coś z nimi załatwiał ;)

pepsicola
Posty: 16
Rejestracja: 24 lis 2015, 9:06

Re: Miastologia opinia o deweloperze budującym nowe mieszkania w Krakowie forum

Postautor: pepsicola » 15 gru 2015, 13:59

Z tego, co wiem robili to: Osiedle Nad Stawem Kraków
i wszystko było w jak najlepszym porządku.
Też trochę się niecierpliwię (to ja wspominałam o tym, że CHYBA nadal nie maja OSTATECZNEGO pozwolenia na budowę i chyba zrobiłam tym niepotrzebne zamieszanie), ale myślę, że wszystko jest w porządku. Być może faktycznie tyle trwa załatwianie tego (ktoś się orientuje, czy faktycznie może tak być?). Termin oddania nadal zapowiadany jest na grudzień 2016, bo pytałam o to. W styczniu mają być już konkretne informacje. Wszystkie dostępne w przedsprzedaży mieszkania na Dąbrowskiego zostały zarezerwowane w ciągu kilku minut. Myślę, że warto się nimi zainteresować.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2015, 22:43 przez slwk, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Podmiana linkowania w poście


iti
Posty: 1133
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Miastologia opinia o deweloperze budującym nowe mieszkania w Krakowie forum

Postautor: iti » 15 gru 2015, 22:41

Jeśli wszystkie dostępne mieszkania zostały zarezerwowane, to trochę słabo, choć z doświadczenia wiem, że to często jest tak, że te rezerwacje się zwalniają dosyć często, więc chyba warto próbować. Miastologia zbudowała faktycznie nieźle wyglądające osiedle na Podgórzu, to o którym wspomniałaś, więc to jednak poważna firma chyba, która ma jakieś osiągnięcia. No i skoro nadal zapowiadają dotrzymanie terminu, to chyba też dobrze, bo pewnie zamierzają zbudować.

A Tobie udało się zarejestrować nowe mieszkanie dla siebie :?: Czy czekasz aż jakieś się zwolni :?: A jeżeli chodzi o pozwolenie na budowę, to można (a nawet chyba się powinno) zażądać jego przedstawienia w procesie podpisywania umów (rezerwacyjnej i deweloperskiej), powinni coś takiego dostarczyć :) W każdym razie firma nie wygląda na przypadkową, ja tam byłbym jednak dobrej myśli :idea:

pepsicola
Posty: 16
Rejestracja: 24 lis 2015, 9:06

Re: Miastologia opinia o deweloperze budującym nowe mieszkania w Krakowie forum

Postautor: pepsicola » 28 paź 2016, 12:53

Deweloper wreszcie uzyskał pozwolenie na budowlę mieszkań przy ulicy Dąbrowskiego. Wszystko wygląda w porządku. Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku albo na początku przyszłego.
Zostało zarezerwowane tylko kilka mieszkań, bo taką pulę wystawili w przedsprzedaży. Niedługo ma rozpocząć się regularna sprzedaż.

Awatar użytkownika
Designer
Posty: 14
Rejestracja: 03 gru 2016, 22:55

Re: Miastologia opinia o deweloperze budującym nowe mieszkania w Krakowie forum

Postautor: Designer » 03 gru 2016, 23:06

Cześć wszystkim,
Mam pytanie czy ktoś już kupił mieszkanie od Miastologii jak wyglada w rzeczywistości i jak współpraca z takim developerem i jak warunki negocjacji cen?

Jestem zainteresowany jedna z ich inwestycji i mocno się nad tym zastanawiam jak wyglądają te obietnice które składają już w czasie wybudowania.



P.s. Jeżeli chodzi o PR i reklamę to są świetni, poza tym maja najlepszego UX'owca w Krakowie.

pepsicola
Posty: 16
Rejestracja: 24 lis 2015, 9:06

Re: Miastologia opinia o deweloperze budującym nowe mieszkania w Krakowie forum

Postautor: pepsicola » 09 sty 2017, 22:51

Ja jestem zainteresowana inwestycją przy Dąbrowskiego. Ciągle czekam na rozpoczęcie sprzedaży regularnej. Znajomi zarezerwowali tam mieszkanie w przedsprzedaży i w listopadzie podpisywali już umowę deweloperską. Z tego co wiem wszystko w porządku.



Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości