Opinie o deweloperze LC Corp forum oceny inwestycje

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
Nowy
Posty: 1651
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Opinie o deweloperze LC Corp forum oceny inwestycje

Postautor: Nowy » 11 sie 2015, 23:22

A ja chętnie dowiem się czegoś o deweloperze LC Corp (LCC), bowiem zastanawiam się nad kupieniem mieszkania od tej firmy. Jak na razie, to wśród osób, które pytałem, deweloper LC Corp opinie ma raczej niezłe, niestety wielu jego klientów nie znam, więc przydałoby się więcej wiadomości o tej formie. Im więcej informacji, tym lepiej będę się czuł podpisując umowę deweloperską ;)

Ktoś kupił od nich mieszkanie lub kupuje i może podzielić się swoimi odczuciami :?:


MarcinJ
Posty: 437
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Opinie o deweloperze LC Corp - forum oceny

Postautor: MarcinJ » 29 sie 2015, 20:51

Genaralnie LC Corp to dosyć duża i stabilna firma budowlana, strasznie dużo mieszkań zbudowali w warszawie, ale i w Krakowie niemało, a zapowiada się coraz więcej. Znajomy kupowało od nich nowe mieszkanie 3-pokojowe i generalnie twierdzi, że był zadowolony. Było kilka niedoróbek, ale zgłosił im to przy odbiorze i wszystko w miarę szybko ogarnęli :) Tylko czasem bywa tak, że mają sporo różnych kosztów przy podpisywaniu umów deweloperskich, ale generalnie chyba nie ma co na nich narzekać. Ktoś ma inne doświadczenia i opinie o LCCorp :?:

Palesa
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2016, 21:41

Re: Opinie o deweloperze LC Corp forum oceny inwestycje

Postautor: Palesa » 19 sty 2016, 22:08

Zakupiłam mieszanie w LC Corp i z czystym sumieniem polecam. Budynek oddany w terminie. Wysoki standard wykończenia a jakość proporcjonalna do ceny. Dobry kontakt z deweloperem, niestety ceny nie są do negocjacji. Po więcej szczegółów zapraszam na priv.


iti
Posty: 1170
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Opinie o deweloperze LC Corp forum oceny inwestycje

Postautor: iti » 21 sty 2016, 11:13

@Palesa, dziękuję za informację, czyli wychodzi na to, że nie ma się do czego przyczepić, jeśli chodzi o opinie o deweloperze LC Corp. A kupowałaś od nich nowe mieszkanie w Krakowie czy w jakimś innym mieście :?: I właśnie z tego co widziałem, to na negocjację cen faktycznie są strasznie . :? Swoją drogą, to słyszałem o tym, że zdarzają się u nich takie kwiatki, że mieszkania sprzedają się jeszcze zanim powstaną ich plany, tak ponoć było w przypadku projektu 5 Dzielnica Kraków LC Corp, gdzie niemal wszystko rozeszło się już na samym początku rezerwacji :)

  • A jak standard deweloperski w mieszkaniach od LC Corp :?:
  • Drzwi do nowego mieszkania, gniazdka, stolarka okienna, parapety itp. dobrej jakości :?:
  • Rury z wodą i odpływowe wkute w ściany czy poprowadzone po nich :?:
  • Było z białym montażem czy bez :?:
I wiem, że pisałaś o priwie, ale tu chyba o nic tajnego nie pytałem, a może taka widza o deweloperze LCC przyda się nie tylko mi, ale jeszcze komuś :idea:

mona13
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2016, 20:06

Re: Opinie o deweloperze LC Corp forum oceny inwestycje

Postautor: mona13 » 24 sty 2016, 20:46

Witam !
Moja siostrzenica kupuje mieszkanie na grzegórzeckiej 77 w Krakowie. Kilka dni temu byłam z nią na tzw. przeglądzie lokatorskim. Budowa została zakończona kilka miesięcy wcześniej niż planowano - odbiór miał nastąpić w maju a jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to będzie koniec lutego - marzec (firma czeka na pozwolenie na użytkowanie). Wszystkie etapy były realizowane w terminie.
Jeżeli chodzi o budynek, to balkony są wyłożone płytkami i obudowane szkłem i drewnem - ładna nowoczesna stylistyka. W środku klatka schodowa pomalowana na pomarańczowy kolor, na wprost wejścia zawieszony jest duży obraz przedstawiający widok na krakowski rynek (na każdej klatce inny). Numery do każdego mieszkania są zamontowane na framugach, mają wielkość około 15-20 cm. Wygląda to bardzo oryginalnie. Z daleka są widoczne.
Odnośnie wykończenia mieszkania stan deweloperski podwyższony tzn.: na ścianach gładź plus wymalowanie na biało pomieszczenia. Parapety wewnętrzne marmurkowe o zaokrąglonych rogach. Zamontowane są już gniazdka i kontakty. Wszystkie rury i instalacje są oczywiście schowane w ścianach. Wszystkie przeróbki wprowadzone w mieszkaniu jakie sobie zażyczyła zostały wykonane zgodnie ze zgłoszonym wcześniej projektem.
Jeśli chodzi o usterki to uważam, że były niewielkie. Jedynie pęknięcie na ścianie w jednym z pokoi i przez pomyłkę zainstalowano zamiast przyłącza internetowego przyłącze pod telewizor, jednakże wszystkie te usterki zostaną naprawione przed właściwym odbiorem technicznym mieszkania.
Uważam, że do tej pory współpraca z firmą LC Corp układa się dobrze pomimo wcześniejszych naturalnych obaw o zakończenie budowy, gdyż mieszkanie zostało kupione na etapie tzw. "dziury w ziemi". Dlatego też z czystym sumieniem mogę polecić tego dewelopera, zwłaszcza, że w tym miejscu powstaje kolejny budynek realizowany przez LC Corp.
Monika

megi
Posty: 731
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Opinie o deweloperze LC Corp forum oceny inwestycje

Postautor: megi » 25 sty 2016, 9:51

Tak patrzę na ten wątek i wychodzi na to, że LC Corp Kraków opinie ma naprawdę niezłe, dzięki @monia13 za ten wpis, sporo wyjaśnia. Choć trzeba też przyznać, że inwestycja Grzegórzecka 77 Kraków to chyba ich dosyć sztandarowy projekt (blisko centrum i w ogóle) i pewnie przykładają do niego sporo uwagi. Zresztą byłam kiedyś przyjrzeć się tym budynkom, bo również rozważałam tam zakup mieszkania i faktycznie, robią bardzo dobre wrażenie :) A orientujesz się może czy były jakieś negocjacje cenowe z deweloperem z LC Corp, czy nie udało się nic stargować :?:

mona13
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2016, 20:06

Re: Opinie o deweloperze LC Corp forum oceny inwestycje

Postautor: mona13 » 01 lut 2016, 22:46

Z tego co wiem , nie próbowała się targować. Zresztą jak już tutaj ktoś pisał , w przypadku tej firmy nie należy liczyć na jakiś rabat. Mieszkania - zwłaszcza te atrakcyjniejsze i na dobrych kondygnacjach sprzedają się jak przysłowiowe ,, świeże bułeczki" . Siostrzenica spóźniła się 2 godz. i mieszkanie na drugim piętrze , które chciała kupić było już zajęte. Musiała zadowolić się mieszkaniem piętro niżej- ale też jest ok.
Moja rada dla tych wszystkich , którzy zastanawiają się nad kupnem mieszkania : nie czekajcie , aż np. budynek będzie w połowie wybudowany , bo poza zdecydowanie mniejszym wyborem , ceny mieszkań mogą też być znacznie wyższe. Nie wiem ,jak jest w firmie lc Corp , ale oglądałam kiedyś mieszkanie na ul. Cystersów ( nie pamiętam , kto je budował ) ale mieszkanie 42 -metrowe podrożało w ciągu kilku dni z 310 do 356 tys.Jak wytłumaczyła mi pani w biurze - skończyli właśnie kolejny etap budowy i dlatego ta podwyżka.
Życzę wszystkim samych trafnych decyzji.
Pozdrawiam Monika

martini27
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2017, 16:12

Re: Opinie o deweloperze LC Corp forum oceny inwestycje

Postautor: martini27 » 15 lut 2017, 16:18

Nie zgodzę się do końca z powyższymi opiniami. Wszystko jest ok do momentu pojawienia sie usterki- wtedy się zaczyna zabawa. Przysyłają 'specjalistów' których zadaniem jest zwalenie winy na właściciela. Moim problemem jest pęknięcie w płycie pod mieszkaniem, poniżej jest garaż z którego do mieszkania dostaje się wilgoć ( do tej pory deweloper twierdzi, że to kanalizacja,która był przerabiana) Pół łazienki rozkute, badanie termowizyjne zrobione- w mieszkaniu nic nie przecieka! Wysłałam skany i kontakt do osoby, która robiła badania żeby się skontaktowali bezpośrednio ze specjalistą-żeby ułatwić im pracę. Szkoda tylko, że deweloper nadal idzie w zaparte. Od miesiąca się to ciągnie i nie zapowiada się na szybki koniec...
Jestem cierpliwą osobą ale chyba pora najwyższa na prawnika!


Zawiedziona
Posty: 1
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:48

Re: Opinie o deweloperze LC Corp forum oceny inwestycje

Postautor: Zawiedziona » 03 mar 2017, 21:59

Na swoje nieszczęście kupiłam mieszkanie od Lcc. Jest źle, są problemy z akustyką, w mojej sypialni słychać rozmowy sąsiadów, to jak odkładają szklanki na blat, zamykają szafki wiem kiedy włączają okap. Deweloper reklamację odrzucił. Odradzam zakup mieszkania od lc corp.

Marian Nowak
Posty: 7
Rejestracja: 20 lut 2017, 10:57

Re: Opinie o deweloperze LC Corp forum oceny inwestycje

Postautor: Marian Nowak » 04 mar 2017, 12:16

megi pisze:Tak patrzę na ten wątek i wychodzi na to, że LC Corp Kraków opinie ma naprawdę niezłe, dzięki @monia13 za ten wpis, sporo wyjaśnia. Choć trzeba też przyznać, że inwestycja Grzegórzecka 77 Kraków to chyba ich dosyć sztandarowy projekt (blisko centrum i w ogóle) i pewnie przykładają do niego sporo uwagi. Zresztą byłam kiedyś przyjrzeć się tym budynkom, bo również rozważałam tam zakup mieszkania i faktycznie, robią bardzo dobre wrażenie :) A orientujesz się może czy były jakieś negocjacje cenowe z deweloperem z LC Corp, czy nie udało się nic stargować :?:


Fakt osiedle imponujące głównie rozmiarem, stosunkowo dobra lokzlizacja ale bardzo ciasno. Nie przewidzieli wystarczająco miejsca na parkingi i ruch uliczny - tylko w jednym kierunku. Jeżeli chce się tylko kogoś podwieźć i wysadzić to już ma się 3 trąbiące auta za sobą bo licząc na wolne miejsce parkingowe można się przeliczyć. Chcieli wykorzystać miejsce maksymalnie.



Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości