Deweloper Akopol - opinie na forum o firmie i budowanych mieszkaniach

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
Pirzak
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2018, 17:07

Deweloper Akopol - opinie na forum o firmie i budowanych mieszkaniach

Postautor: Pirzak » 25 paź 2018, 20:03

Akopol generalny wykonawca osiedla Akademickiego w Krakowie. Po 3 latach użytkowania mieszkania ściany pękają w każdym pokoju. Okna nie szczelne wieje strasznie po opadach ściana pod oknami zamoknięta. Płytki na balkonie odpadły trzymały się tylko na fugach. Barierki na balkonie rdzewieją już. W kratkach wentylacyjnych cofa zimne powietrze do mieszkania. Reklamacji nie uwzględniają!! Parkingi były darmowe dla wszystkich teraz trzeba wykupić żeby zaparkować auto !! Masakra nie polecam.


Jaro
Posty: 17
Rejestracja: 25 paź 2018, 13:43

Re: Deweloper Akopol - opinie na forum o firmie i budowanych mieszkaniach

Postautor: Jaro » 26 paź 2018, 11:44

Mieszkam 6 lat na Os Akademickim.
  U nas na niektórych balkonach na parterze były wymieniane płytki (nie wiem, czy z rękojmi, czy prywatnie), były też malowane poręcze. Na balkon wychodzę rzadko, bo jest albo gorąco albo wieje, ale jakość malowania barierki jest fatalna i nie chcę, żeby córka sobie czegoś nie wbiła. Ogólnie na balkonie jest mnóstwo brudu przynoszonego przez wiatr a w niektórzy sąsiedzi z ostatniego piętra długo walczyli z ptakami w załomach dachów.
  Wczoraj wieczorem zakleiłem kratkę wywietrznika w WC. Już nawet tej tekturki nie wyrzucam wiosna tylko odkładam na półkę w WC. Trzeba go zakleić, bo inaczej siedzisz na muszli a po plecach i nogach wieje Ci wiatr z wywietrznika. A przecież wywietrznik miał powietrze wyciągać a na nadmuchiwać. Wiatr to nie jedyny problem. Nie zakleisz, to w zimie masz w WC rankiem maksymalnie 10-12°C. W mojej łazience jest "trochę" lepiej (bo jest kaloryfer), ale podczas kąpania córki musiałem ręcznikami uszczelniać drzwi, żeby nie wiało. Teraz zawsze wisi jakieś pranie obok wywietrznika. Inni sąsiedzi mają z kolei większe problemy z łazienką. Na podnoszone przez nas na zebraniach zastrzeżenia przedstawiciele Akopolu mówili (tak streszczając), że projektowanie wentylacji jest to bardzo trudne zadanie, że jest wiele rożnych czynników wpływających na działanie wentylacji, że czasem może się zdarzyć, że zamiast wyciągać powietrze, to je wdmuchuje. Proponowano nam również abyśmy zamontowali sobie wentylatorki elektryczne! No ludzie! W 21 wieku przedstawiciel firmy która odwołuje się do Politechniki takie rzeczy mówi! U nas to "wianie czasem" zaczyna się gry temperatura spadnie do 10 stopni. Gdybyśmy mieli gaz, to ludzie już dawno potruliby się spalinami, byłby prokurator w akcji i sprawa wentylacji zostałaby rozwiązana. Na nasze szczęście - i zarazem nieszczęście - nie mamy gazu.
  Zamontowane w oknach nawiewniki nie są przewidziane do tak silnych wiatrów jakie u nas na osiedlu wieją (tak powiedział przedstawiciel producenta przy wizycie kontrolnej). Zatem wieje, bo są złe wywietrzniki.
  A sprawa dawniej obiecanego parkingu, ogrodzenia, dużego placu zabaw, podpięcia do internetu i kablówki to jest temat na inną dyskusję..
  Technologia wykonania stropów powoduje, że jeśli ktoś wierci w ścianie, to słyszą to wszyscy na tym pietrze i na sąsiednich. Może to jest jedna wielka płyta, nie wiem. Najlepiej wprowadzić się do klatki jako ostatni i wtedy zaczynać remont.
  Muszę przyznać, że dużo się zmieniło po zmianie Prezesa Akopolu
Pozdrawiam

Nowy
Posty: 456
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Deweloper Akopol - opinie na forum o firmie i budowanych mieszkaniach

Postautor: Nowy » 26 paź 2018, 13:04

O ile faktycznie część opisanych wad w nowym mieszkaniu od dewelopera Akopol jest świadectwem fuszerki (np. odpadające płytki na balkonie), to jednak pękające ściany w nowym mieszkaniu nie są niczym nadzwyczajnym. Zwykle budynek pracuje jeszcze kilka lat po wybudowaniu, co wiąże się z pęknięciami, przy czym powinno się takie pęknięcia traktować jako wadę podlegającą rękojmi. Klasę dewelopera rozpoznaje się po tym, jak sobie radzi z takimi sprawami, jeżeli przysyła ekipę i wszystko naprawiają, malują ściany itp. to znaczy, że jest dobrze.

Nawiewniki w oknach, to też częsta sprawa, że przez nie wieje i trzeba sobie z tym jakoś radzić, część osób coś do nich wkłada, filtry, filce, gąbki, część zakleja na zimę ich część. Niestety nie powinno to chyba tak działać, ale taka norma teraz, że dziury w oknach trzeba robić. Czasem faktycznie wieje przez nie za bardzo.


Marta oleby
Posty: 3
Rejestracja: 03 lis 2018, 21:55

Re: Deweloper Akopol - opinie na forum o firmie i budowanych mieszkaniach

Postautor: Marta oleby » 05 sty 2019, 13:11

To prawda, że po zmianie prezesa firma zmieniła swoje nastawienie do mieszkańców- zrobiło się wrogo i nie miło, firma nastawila się tylko na zysk kosztem ludzi. Parking to jedno wielkie oszustwo trudno uzyskać informacje o WZ na miejsca parkingowe. Coś co dawniej było dostępne i były zapewnienia przy zakupie że miejsca parkingowe są darmowe i to wyróżnia dewelopera są po 10 latach sprzedawane!!!!! Nabili ludzi w butelkę!!Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości