Deweloper TK Invest - opinie o mieszkaniach i firmie na forum

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
dzubi
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2017, 9:05

Deweloper TK Invest - opinie o mieszkaniach i firmie na forum

Postautor: dzubi » 30 paź 2017, 9:41

Ja kupiłam rok temu mieszkanie od tk invest. Nie mam doświadczenia w zakupie mieszkań, to była moja pierwsza tego typu inwestycja. Pani, z którą mieliśmy kontakt podczas kupna była bardzo miła i wszystko szło świetnie, aż do momentu gdy poszliśmy do notariusza. Zgodziliśmy się na pozostanie przy notariuszu zaproponowanym przez panią Magdę. Kwoty jakie usłyszeliśmy za sporządzenie aktu notarialnego były absurdalnie wysokie. Zadzowoniłam do pierwszego lepszego notariusza i usłyszałam sumy 3 razy niższe. W umowie tk invest zastrzegło sobie, że wielkość końcowa mieszkania może różnić się o ileś tam m2 (nie pamiętam już ile to było) od wielkości jaką zakładali przy budowie i za którą zapłaciliśmy. Oczywiście pomiar wykonany przez geodetę z tk invest był na granicy tej różnicy na naszą niekorzyść. Okna można było tylko otworzyć, bez możliwości uchylenia a za wymianę zawiasów trzeba było dopłacić. Domofon został powieszony krzywo, na środku ściany, na wysokości takiej, że ekran kamery miałam na wysokości trochę powyżej pępka. Przeniesienie domofonu też wiązało się z dodatkowym kosztem, pomijając już fakt, że przez następne 4 miesiące był ciągle w naprawie. Podczas przenoszenia instalacji elektrycznej przez ekipę tk invest z jednej części salonu do drugiej został uszkodzony światłowód i nie działa do dzisiaj, choć tutaj to i tak bez różnicy, gdyż tk invest podpisało umowę z gównianym dostawcą internetu (solisnet) i tak czy inaczej internet działa słabo.
Tyle pamiętam z największych wtop. Generalnie pozostał mi duży niesmak do tej firmy.


adi
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2016, 11:46

Re: Deweloper TK Invest - opinie o mieszkaniach i firmie na forum

Postautor: adi » 30 paź 2017, 10:57

dzubi pisze:Ja kupiłam rok temu mieszkanie od tk invest.

Ale TK Invest, to to samo co Grupa TK Budownictwo? Bo tu wygląda, jakbyś pisał o deweloperze, a nie o generalnym wykonawcy - może to wymaga założenia osobnego tematu na forum? Może podzielisz się informacją o tym, czy inwestycja powstała w Krakowie, a jeśli tak, to gdzie. W sumie, to nie słyszałem na krakowskim rynku o takim deweloperze.

holy1324
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2018, 9:27

Re: Deweloper TK Invest - opinie o mieszkaniach i firmie na forum

Postautor: holy1324 » 22 gru 2018, 13:47

Stanowczo nie polecam dewelopera. Opóźnienia we wszystkim co możliwe, kontakt bardzo ograniczony, żadna z obietnic postawionych przez dewelopera nie została dotrzymana w terminie. Deweloper tylko dla ludzi o silnych nerwach.


poznanianka
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2021, 19:56

Re: Deweloper TK Invest - opinie o mieszkaniach i firmie na forum

Postautor: poznanianka » 26 lut 2021, 19:59

Życzę powodzenia każdemu kto zdecyduje się na zakup mieszkania przy ulicy Mateckiego 19.
Nie bez powodu latami zmieniali się tu deweloperzy.
Lokalizacja jest jakąś totalną pomyłką! Z jednej strony przejazd kolejowy, którego rogatki bardzo często są uszkodzone więc pociągi (a jest ich sporo) za każdym razem jak zbliżają się do przejazdu trąbią bardzo głośno 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Jeśli akurat rogatki działają to kierowcy gnają przez przejazd jak poparzeni, nie raz tu dochodzi do stłuczek, potrąceń pieszych. Trzeba się sporo nastać żeby przejść na drugą stronę torów lub na drugą stronę ulicy za torami, nie ma tam ani chodnika, ani przejścia dla pieszych.
Przez ten przejazd jadą też śmieciarki do pobliskiego wysypiska śmieci w Suchym lesie, wracają puste, gnając przez przejazd robią hałas niemniejszy niż wspomniane wcześniej trąbiące pociągi.
W temacie hałasu nie zapominajmy o skupie złomu po drugiej stronie ulicy, Mateckiego 18. Hałas zrzucanego złomu na metalowe przyczepy ciężarówek słyszany jest w całej okolicy, a że dobrze prosperują to porządkują (hałasują) nie tylko w godzinach otwarcia. Natomiast w nocy szczeka tam pies pilnujący. Klientami (dostawcami) tego punktu są pobliscy menele, bezdomni i pijaczki. Spożywają oni alkohol właśnie w miejscu gdzie powstaje ten zacny budynek, załatwiają również w jego okolicy swoje potrzeby fizjologiczne, niejednokrotnie wywołując głośne awantury kwiecistym językiem. Z złomowiska często unosi się czarny gryzący dym, nie tylko w okresie grzewczym, ponoć wypalają tam kable.
Wspomniany element społeczny pomieszkuje niedaleko bo na kilku działkach za torami oraz w opuszczonym sadzie przed stadniną Lajkonik. Ich obecność jest widziana dookoła dosłownie wszędzie. Spacer w tych okolicach po zmroku raczej nie jest przyjemny ani bezpieczny.
Natomiast wspomniana stadnina też jest zauważalna wszędzie dookoła. Instruktorzy kilka razy w ciągu dnia zabierają swoich podopiecznych na przejażdżkę pobliskimi drogami. Ilość kup końskich jest imponująca. Do tego fekalnego tematu trzeba dodać fakt że pobliskie polne tereny to psia uryna całego piątkowa, ludzie potrafią przyjechać autem tylko po to żeby Fafik zrobił kupę tam gdzie nie trzeba sprzątać :( a w ciepłe dni to po prostu czuć. W chłodne dni to czuć natomiast SMOG który dosłownie spływa z ulicy Morasko. W tych starych domach chyba palą śmieciami, płytami lub przynajmniej węglem. Ciężki dum nie przemieszcza się dalej w stronę Moraska ( pod górkę), a delikatnie spływa w dół i malowniczo zawisa nad skrzyżowaniem ulic Mateckiego i Morasko ponieważ jest to najniższy punkt w okolicy.
Jak już ktoś się skusi na spacer, uda mu się przejść przez ulicę i przemknąć przez torowisko, ulicą bo nie ma tam chodnika, i nie przeszkadzają mu odchody zwierzęce, towarzystwo dzików to radzę patrzeć pod nogi. Droga wzdłuż torów kier. na wschód jest masakrycznie rozjechana, pełno w niej dziur, często tam jeżdżą autami ci którzy nie chcą czekać przed zamkniętym przejazdem. Więcej tam chyba dziur niż gładkiej powierzchni.
A jeszcze w temacie zagłębienia przy skrzyżowaniu Mateckiego i Morasku to ja jestem ciekawa czy zbudują takie odprowadzenie wody żeby dało radę odbierać wodę jaka tam się gromadzi podczas ulew. Latem to jeziorko do kolan się robi. Budują nowy blok, z garażami podziemnymi, idealne na amfibie.
Ciekawe czy w ogóle ten budynek będzie mógł być oddany do użytku czy podzieli losy inwestycji 100 metrów obok. Gotowe ale nie podłączone ani do wody ani do kanalizacji, inwestor nie pomyślał że nie będzie mógł się podłączyć do instalacji osiedla Marysieńki. No i domki stoją puste, a ludzi cholera bierze, zainwestowali a mieszkań nie dostali



Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości