Confisio opinie o deweloperze na forum (nowe mieszkania Kraków)

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
Sergio
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2016, 23:20

Confisio opinie o deweloperze na forum (nowe mieszkania Kraków)

Postautor: Sergio » 19 maja 2016, 23:24

Nie polecam dewelopera Confisio.
Kupiłem mieszkanie na Mitkowskiego 4, mieszkanie miało masę wad - bo deweloper wziął sobie kiepskich podwykonawców. Tak to jest, jak się oszczędza na robociźnie i materiałach. Najgorsze jest to, że musiałem się z nimi pół roku droczyć, zanim poprawili wady, a i tak wszystkich nie poprawili.
Dam Wam radę - na odbiorze mieszkania nie dajcie się popędzać, tylko weźcie sobie fachowca od odbiorów + metr poziomicę latarkę kątownik - i sprawdzajcie każdy centymetr mieszkania i zgłaszajcie do protokołu. Nie zdajcie sobie sprawy jak deweloperzy walą w pręta, zarabiają grube miliony wciskając nam wadliwie wykonane po taniości mieszkania. Nie bądźcie frajerami - jak się nie znacie nic na budowlance to nie zauważycie większości wad, weźcie sobie fachowca od odbiorów.


bobo
Posty: 130
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:54

Re: Confisio opinie o deweloperze na forum (nowe mieszkania Kraków)

Postautor: bobo » 26 maja 2016, 18:20

Dzięki @Sergio za opinię o Confisio, zastanawiałem się właśnie nad kupnem od nich nowego mieszkania, ale jeszcze chyba powinienem to przemyśleć :idea: A żeby robić odbiór nowego mieszkania od dewelopera z firmą lub kimś, kto się na tym dobrze zna się na rzeczy :) Chociaż w sumie z tego, co zauważyłem, to u większości deweloperów wygląda to podobnie niestety... Chyba najlepszą opcją jest nie zgadzać się z odbiorem i czekać na poprawki, z tego co słyszałem, to jeśli to oczekiwanie jest zbyt długie, to można się z taką firmą sądzić o wypłatę odszkodowania... Ale nie wiem czy pójście tak na ostro ma jakiś sens. Ewentualnie słyszałem jeszcze o takiej opcji, że można zatrudnić inną firmę do usunięcia usterek i rachunek wystawić deweloperowi, to ponoć też na nich działa...

Do sprzedawania nowych mieszkań i brania za to grubej kasy, to są pierwsi, ale jeśli trzeba wywiązać się z umowy i oddać mieszkanie bez wad, to już tacy chętni nie są do tego niestety. Podobnie mają się sprawy i opinie o deweloperze Budimex, jak trzeba naprawiać wady zgłoszone przy odbiorze, to najpierw próbują co drugie zgłoszenie zakwestionować, a później miesiące trwa dokonywanie przez nich napraw... Rozumiem, że tak było i w tym przypadku. Napisz z jakimi wadami było najwięcej problemu i z jakimi się uporali, a z jakimi nie.

BobKrk
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2023, 22:54

Re: Confisio opinie o deweloperze na forum

Postautor: BobKrk » 04 kwie 2024, 15:33

Nie polecam Dewelopera CONFISIO.. :(
Aktualnie kończą inwestycję ,,Osiedle Skotniki" z wielomiesięcznym opóźnieniem. Domy wykonane są w bardzo niskim standardzie, posiadają wiele usterek, których deweloper nie naprawia.. Występują problemy z izolacją, zawilgocenia w garażach, przeciekające dachy, osuwające się ogrodzenia i wiele usterek takich jak porysowane parapety, drzwi, krzywe ściany...
Deweloper nie odpowiada ma maile...
Przestrzegam przed następnymi inwestycjami dewelopera: ,,Zielony Zakątek" w Ustroniu oraz ,,Domy na Zielonym Uroczysku" przy Karcza w Krakowie.



Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości