Deweloper nie zgadza się na cesję umowy - jakie mam opcje? / co zrobić

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
qbait
Posty: 87
Rejestracja: 11 gru 2018, 12:49

Deweloper nie zgadza się na cesję umowy - jakie mam opcje? / co zrobić

Postautor: qbait » 26 lis 2019, 15:30

Witam,
nie jestem handlarzem, ale tak mi się życie ułożyło że chciałem zrobić cesje na moje mieszkanie.
Płaciłem w terminie jednak deweloper się nie zgodził. Jakie mam opcje w takim wypadku?


tomekl007
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2016, 20:37

Re: Deweloper nie zgadza się na cesję umowy - jakie mam opcje? / co zrobić

Postautor: tomekl007 » 26 lis 2019, 16:37

Jakie uzasadnienie tego? Możesz zdradzić jaki developer żęby inni mieli to na uwadzę w przyszłości kupująć mieszkanie od tego developera?

qbait
Posty: 87
Rejestracja: 11 gru 2018, 12:49

Re: Deweloper nie zgadza się na cesję umowy - jakie mam opcje? / co zrobić

Postautor: qbait » 26 lis 2019, 17:32

Deweloper to Bryksy.

Ich uzasadnienie:
ze względu na przykre doświadczenia ostatnich miesięcy dotyczące cesji


Nowy
Posty: 1651
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Deweloper nie zgadza się na cesję umowy - jakie mam opcje? / co zrobić

Postautor: Nowy » 27 lis 2019, 11:05

W sumie, to ciekawy problem, bo jednak takie prawo wydaje się być możliwe do przeniesienia / sprzedania i handluje się tym (choć mam wrażenie, ze takie cesje psują często rynek mieszkaniowy). Ciekawe jaka byłaby różnica w cenie, gdyby mieszkanie wróciło do dewelopera i sprzedawał je powtórnie. A chcesz przenieść umowę rezerwacyjną, czy już deweloperską, skoro płaciłeś, to rozumiem, że chodzi o deweloperską.



Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości