Lokum deweloper - opinie o firmie i nowych mieszkaniach na forum

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
ragar
Posty: 325
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Lokum deweloper - opinie o firmie i nowych mieszkaniach na forum

Postautor: ragar » 09 gru 2016, 10:32

Jest to może ktoś, kto miał jakiś kontakt z deweloperem Lokum i może napisać coś na forum o tym, jakie ma o nim opinie o tej firmie :?: Zastanawiam się nad zakupem od nich nowego mieszkania i dobrze byłoby dowiedzieć się o nich więcej :) Z tego co wiem, to chyba dobrą informacją jest to, że deweloper Lokum jest notowany na giełdzie papierów wartościowych, bo to sprzyja temu, że biznes jest prowadzony bardziej przejrzyście, ale nie wiem czy to wystarczy do oceny wiarygodności firmy...


bobo
Posty: 23
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:54

Re: Lokum deweloper - opinie o firmie i nowych mieszkaniach na forum

Postautor: bobo » 08 lip 2018, 19:20

Ja też jestem ciekaw, jakie ma opinie deweloper Lokum, w Krakowie co prawda jeszcze dużo nie zbudowali, ale chyba we Wrocławiu, jest to jedna z najbardziej znaczących i największych firm budujących nowe mieszkania, więc pewnie niejedna osoba, w którymś z nich mieszka :) Jakie mają podejście do klientów i jak radzą sobie z ewentualnym rozpatrywaniem reklamacji / zgłoszeń usterek :?: Możliwe są z nimi jakieś negocjacje ceny mieszkania, ile można oszczędzić kupując od nich lokal :?:

ataman
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2018, 15:40

Re: Lokum deweloper - opinie o firmie i nowych mieszkaniach na forum

Postautor: ataman » 24 gru 2018, 12:47

A może wypowie się w wątku ktoś, kto już kupił mieszkanie od dewelopera Lokum i w nim mieszka, a w Krakowie było kilka jego inwestycji, między innymi osiedle Vista zlokalizowane niedaleko Bonarki oraz osiedle Siesta. Ich mieszkańcy różnie się wypowiadają, np. tak, ale może by ktoś napisał coś konkretnie w tym wątku, jakie plusy ma deweloper, a co jeszcze powinien poprawić?
Xaron pisze:
krisak13 pisze:jakie są inne niedoróbki? że tak narzekasz?

Tu nie chodzi o ilość niedoróbek tylko o obsługę działu posprzedażowego. Zgłasza się im usterkę tu na przykład nie działającą furtkę bo można ją otworzyć bez kodu. Czeka się 30 dni i nie ma reakcji, w końcu po takim czasie oczekiwania i po 5 e-mailach wysłanych z przypomnieniem dostaje się informację że furtka naprawiona. I jak sam rysunek wskazuje jak się takie coś widzi to ręce opadają. Nie dość że wygląda to tragicznie, to krawędzie tego są ostre, zamek został wykręcony i wkręcony trochę za daleko przez co furtka ta się nie chce zamknąć i aby się zamknęła trzeba mocno nią trzasnąć. Konstrukcja ramy na której się opiera ta furtka jest dość mizerna (wystarczająca jak by nie trzeba było trzaskać) i przy takim trzaśnięciu całość chwieje się jak by miało się rozwalić.

Inne mało przyjemne zdarzenia z działem po sprzedażowym można przeczytać w wątku: viewtopic.php?t=4174.

Ogólnie to 'osiedle' jest dobrze zaprojektowane, w lokalach nie było za dużo usterek i do momentu kontaktu z ich działem posprzedażowym byłem bardzo zadowolony z zakupu. Teraz widzę że robią problemy. Nie tylko mnie to coraz bardziej denerwuje i coraz więcej osób się skarży na nich na grupie facebookowej, na to forum trafiają tylko nieliczne smaczki które mają za zadanie zmusić dewelopera do refleksji.


Xaron
Posty: 56
Rejestracja: 09 sty 2018, 20:12

Re: Lokum deweloper - opinie o firmie i nowych mieszkaniach na forum

Postautor: Xaron » 11 sty 2019, 16:40

Ja mam mieszane odczucie co do dewelopera. Po jednej stronie mieszkania ładne, w dobrej lokalizacji, z małą ilością drobnych usterek. A po drugiej stronie dział posprzedażowy który moim zdaniem to tragedia.

Puki co mieszkania odebrane od dewelopera 4 miesiące temu, a o przekazaniu własności nic nie słychać. Niby deweloper ma ostateczny termin do końca kwietnia, dlatego wstrzymam się z dokładniejszą opinią do tego czasu.

Xaron
Posty: 56
Rejestracja: 09 sty 2018, 20:12

Re: Lokum deweloper - opinie o firmie i nowych mieszkaniach na forum

Postautor: Xaron » 26 lut 2019, 16:38

Ja już jestem po podpisaniu aktu przeniesienia własności i jestem w stanie napisać trochę więcej o tym deweloperze.
Będę wypowiadał się raczej z punktu widzenia osiedla 'Siesta'.

Plus:
+ Dobra lokalizacja
+ W miarę dobre wykończenie wnętrza (nie było za dużo usterek)
+ Ładne urządzenie terenu.
+ Są place zabaw, oświetlone alejki. Naprawdę super to wygląda.
+ Rozkład pokoi taki jaki mi pasował (kwestia gustu).
+ Ogólnie wszystko ładnie wygląda.
+ Wykonane zgodnie z początkowym planem wpisanym w umowie deweloperskiej (bez opóźnień)

Minusy
- Wentylacja mechaniczna zrobiona po kosztach (co chwilę coś się psuje, coś huczy, hałasuje, a to wwiewa zapachy z innych mieszkań itp).
- Brama wjazdowa zrobiona po kosztach. Co chwila się psuje, wolno się otwiera. W dzień powinien być szlaban (a nie ma go wcale), a brama powinna być zamknięta tylko nocą. Brama nie ma też funkcji otwierania z domofonu (trzeba to zrobić pilotem który wszyscy zazwyczaj trzymają w samochodzie), nie otwiera się też na sygnał syreny policji czy pogotowia. Już się boje że jak coś się stanie, to straż pożarna nie będzie miała jak wjechać i będzie wyłamywać bramę.
- System monitoringu zrobiony po kosztach, do tej pory był trzy razy potrzebny i ani jednego nagrania nie udało się z niego wydobyć bo coś nie działało. Do tej pory nie jesteśmy pewni czy on w ogóle działa. Deweloper zapewnia że tak, a jak jest potrzebny to nagle nie ma nagrania.
- Słowo dewelopera jest nic nie warte. I tu można podać kilkanaście przykładów.
* Ochrona - miało jej nie być a deweloper sam stwierdził że będzie i każde mieszkanie miało średnio do zapłaty o 150zł miesięcznie więcej.
* Lokale usługowe - Miało ich nie być a deweloper od samego początku planował przeznaczyć kilka mieszkań na biura (nie wiadomo jakiego przeznaczenia).
* Miejsca parkingowe - Deweloper z dnia na dzień (w okresie pomiędzy odebraniem lokalu a przeniesieniem własności) , bez informowania nikogo o tym wydzielił 24 miejsca parkingowe do oddzielnej nieruchomości i odłączył je od inwestycji celem przeznaczenia do innego etapu budowy. (Sprawa skierowana do UOKiK)
- Umowa przeniesienia własności posiadała załącznik z pełnomocnictwami dla dewelopera w celu prowadzenia dalszego etapu inwestycji. Bez ich podpisania deweloper nie chce podpisywać umowy przeniesienia własności. Są one tak niekorzystne dla mieszkańców że duża część chce iść w tej sprawie do sądu. Jest tam np: pełnomocnictwo do prawa głosu na zebraniach wspólnoty (czyli deweloper głosuje za ciebie na zebraniach), czy tez pełnomocnictwo do budowania i sprzedawania budynków na terenie wspólnoty.
- Problem z miejscami postojowymi. W 'Siesta' aktualnie współczynnik wynosi 0.9, ale w kolejnych etapach prawdopodobnie będzie mniejszy. (zanim deweloper zabrał miejsca postojowe wynosił on ponad 1.1) Według uchwały miasta Krakowa na tym terenie współczynnik MP powinien wynosić minimum 1.2 co deweloper stara się omijać. W lokalizacji Vista (tego samego dewelopera) jest przykładowo aktualnie 102 MP na 242 mieszkania, czyli współczynnik to zaledwie 0.4 (masakra).
- Kontakt z deweloperem. Po etapie sprzedaży deweloper tak jak by przestał interesować się mieszkańcami. Odpowiada na e-maile, ale nie informuje o żadnych działaniach które podejmuje w związku z osiedlem. Tak jak by uważał że wszystko mu wolno, a mieszkańcy już zapłacili to już go nie interesują.
- Deweloper ukrywał pewne informacje na etapie sprzedaży o których wiedział że nastąpią.
* Lokale usługowe, deweloper nie wystawiał ich na sprzedaż, na stronie dewelopera od początku były określone jako 'sprzedane', a kupujących informował że nie będzie żadnych lokali usługowych. (tu nie chodzi o jakiś tam sklep na parterze, tylko o lokal niemieszkalne nieznanego przeznaczenia)
* Wydzielenie miejsc parkingowych. Deweloper nie udostępniał tych miejsc na sprzedaż (informował że są już sprzedane), wiec z premedytacją nie informował że część miejsc parkingowych wybudowanych i wpisanych w prospekt informacyjny tej inwestycji będzie wydzielony i wyłączony z naszej nieruchomości.Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości