Dzielnica Swoszowice - Kraków / opinie o mieszkaniu w Swoszowicach na forum

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
pusiaczyslav
Posty: 7
Rejestracja: 19 lut 2020, 14:38

Dzielnica Swoszowice - Kraków / opinie o mieszkaniu w Swoszowicach na forum

Postautor: pusiaczyslav » 06 maja 2020, 13:26

Witam serdecznie,

nie chciałam zakładać nowego wątku o budowie domu, bo nie o tym jest to forum, więc piszę tutaj. Do niedawna poszukiwaliśmy z mężem większego mieszkania w Krakowie, bo planujemy powiększenie rodziny, ale ceny niektórych apartamentów sprowadziły nas na ziemię. Zdecydowaliśmy, że będziemy chcieli zakupić działkę na obrzeżach miasta i wybudować niewielki dom. Bardzo mocno zaczeliśmy zastanawiać się nad Swoszowicami, jest tam mnóstwo działek do sprzedania i ceny niektórych są w naszym zasięgu. Chciałam zapytać czy ktoś z Państwa mieszka lub mieszkał w tej dzielnicy i może podzielić się swoją opinią na temat tego rejonu Krakowa? Będę niezmiernie wdzięczna za wszelkie komentarze. ;)


MarcinJ
Posty: 445
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Dzielnica Swoszowice - Kraków / opinie o mieszkaniu w Swoszowicach na forum

Postautor: MarcinJ » 07 maja 2020, 10:19

Jeżeli chodzi o to, jak się mieszka w Swoszowicach, to nie jest źle, taki trochę wioskowy klimat, ale też większość potrzebnych rzeczy jest na miejscu. No ale jednak trzeba pamiętać o tym, że do centrum miasta jest stamtąd spory kawałek i jeżeli pracuje się w samym Krakowie, to dojazdy trochę czasu zajmą, tym bardziej komunikacją miejską. No chyba, że funkcjonuje tam jakoś normalnie pociąg i nie będzie daleko do stacji.

pusiaczyslav
Posty: 7
Rejestracja: 19 lut 2020, 14:38

Re: Dzielnica Swoszowice - Kraków / opinie o mieszkaniu w Swoszowicach na forum

Postautor: pusiaczyslav » 07 maja 2020, 16:37

Dziękuje za odpowiedź. Zdaję sobie sprawę, że jeśli chodzi o komunikacje to nie jest ona na ten moment najlepsza. Widziałam jednak, że jest w planach utworzenie przystanku SKA końcem następnego roku, właśnie w Swoszowicach. Pytanie tylko jak często będą jeżdzić te pociągi i czy to sie w ogóle uda zrobić tak szybko :) Chciałam zapytać jak z kwestią bezpieczeństwa w Swoszowicach, bo do niedawna głośno było o podpaleniach i innych przykrych incydentach w tej właśnie dzielnicy.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości