Działka budowlana - Kraków - odl. 30-70 km / gdzie kupić działkę niedaleko Krakowa

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
michdom12
Posty: 5
Rejestracja: 02 cze 2020, 18:48

Działka budowlana - Kraków - odl. 30-70 km / gdzie kupić działkę niedaleko Krakowa

Postautor: michdom12 » 14 cze 2020, 13:08

Witam, poszukuję działki budowlanej w Małopolsce w okolicach 30-70km od Krakowa.
-W których miejscach polecacie szukać działki budowlanej
-Jakie są widełki ceny za działkę budowlaną w tych terenach

Czy warto już teraz szukać nieruchomosci czy cenny powinny spaść po wakacjach ?


Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Działka budowlana - Kraków - odl. 30-70 km / gdzie kupić działkę niedaleko Krakowa

Postautor: Nowy » 15 cze 2020, 12:00

gmzych pisze:Witam, poszukuję działki budowlanej w Małopolsce w okolicach 30-70km od Krakowa.

To strasznie ogólne pytanie, bo trzeba sobie odpowiedzieć najpierw, czy to ma być działka rekreacyjna w okolicach Krakowa, czy ma to być dom całoroczny, ale nie do mieszkania na stałe, ale raczej wypady z Krakowa na weekendy, czy może miejsce na stałe zamieszkanie, tylko tu też pytanie, czy będzie konieczność codziennych dojazdów do Krakowa np. do pracy albo z dziećmi, czy jednak nie będzie takiej potrzeby?

michdom12
Posty: 5
Rejestracja: 02 cze 2020, 18:48

Re: Działka budowlana - Kraków - odl. 30-70 km / gdzie kupić działkę niedaleko Krakowa

Postautor: michdom12 » 16 cze 2020, 18:01

Nowy pisze:
gmzych pisze:Witam, poszukuję działki budowlanej w Małopolsce w okolicach 30-70km od Krakowa.

To strasznie ogólne pytanie, bo trzeba sobie odpowiedzieć najpierw, czy to ma być działka rekreacyjna w okolicach Krakowa, czy ma to być dom całoroczny, ale nie do mieszkania na stałe, ale raczej wypady z Krakowa na weekendy, czy może miejsce na stałe zamieszkanie, tylko tu też pytanie, czy będzie konieczność codziennych dojazdów do Krakowa np. do pracy albo z dziećmi, czy jednak nie będzie takiej potrzeby?



Planuje kupić działkę budowlaną jako lokatę kapitału, związku z tym nie mam większych kryteriów ważne żeby była w atrakcyjnym miejscu. Natomiast pytanie jakie mi się cały czas nasuwa to czy jest to dobry moment na kupno działki ?


AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Działka budowlana - Kraków - odl. 30-70 km / gdzie kupić działkę niedaleko Krakowa

Postautor: AgentDejv » 11 lip 2020, 16:54

Po ostatnim kryzysie finansowym nieruchomości taniały kilka lat od 2009 o 2014 roku. a poziom sprzed 2009 roku osiągnęły dopiero w 2019 roku.
Zatem ktoś kto kupił mieszkanie na górce czekał aż 10 lat na powrót ceny nominalnej przy czym uwzględniając inflację dalej jest na minusie chyba że wynajmował je w tym czasie. Działki nie wynajmiesz więc możesz tylko liczyć na wzrost cen.
Jeśli kryzys finansowy miał swoje apogeum w tym roku to nieruchomości mogą tracić jeszcze o 2025 roku.
Czy warto kupować teraz nieruchomości ?
Według mnie nie. Popyt inwestycyjny znacząco spadł, banki nie chcą udzielać kredytów hipotecznych... to wymusi spadki cen.
Jaka będzie ich skala tego nie wie nikt..może 10-15 % a może 30 %.

michdom12
Posty: 5
Rejestracja: 02 cze 2020, 18:48

Re: Działka budowlana - Kraków - odl. 30-70 km / gdzie kupić działkę niedaleko Krakowa

Postautor: michdom12 » 21 lip 2020, 12:06

AgentDejv pisze:Po ostatnim kryzysie finansowym nieruchomości taniały kilka lat od 2009 o 2014 roku. a poziom sprzed 2009 roku osiągnęły dopiero w 2019 roku.
Zatem ktoś kto kupił mieszkanie na górce czekał aż 10 lat na powrót ceny nominalnej przy czym uwzględniając inflację dalej jest na minusie chyba że wynajmował je w tym czasie. Działki nie wynajmiesz więc możesz tylko liczyć na wzrost cen.
Jeśli kryzys finansowy miał swoje apogeum w tym roku to nieruchomości mogą tracić jeszcze o 2025 roku.
Czy warto kupować teraz nieruchomości ?
Według mnie nie. Popyt inwestycyjny znacząco spadł, banki nie chcą udzielać kredytów hipotecznych... to wymusi spadki cen.
Jaka będzie ich skala tego nie wie nikt..może 10-15 % a może 30 %.


Dziękuję za odpowiedz na moje pytanie. Myślę że masz racje mieszkania mogą spaść z ceny ale co uważasz na temat działek budowlanych, myślę że tutaj jest inna sytuacja ceny będą rosły w górę ?



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości