Jak działa wentylacja w bloku / zapachy z innych mieszkań w mieszkaniu / co zrobić

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Jak działa wentylacja w bloku / zapachy z innych mieszkań w mieszkaniu / co zrobić

Postautor: pozdro » 06 paź 2020, 22:31

Jak wyglada a kominy wentylacyjne w blokach? Jeden kominy na kilka mieszkan i mi zaciaga dymem z papierosow, przypalonym obiadem i innymi smrodami, lads nie a koronawirusem?
Do niedawana myslalem ze kazde mieszkanie ma osoba rure, ale chyba to bujda. Bo od paru dni mi smrod spalenizny chyba wentylacja wpada


klin
Posty: 59
Rejestracja: 25 maja 2019, 22:20

Re: Jak działa wentylacja w bloku / zapachy z innych mieszkań w mieszkaniu / co zrobić

Postautor: klin » 06 paź 2020, 23:33

pozdro pisze:Do niedawana myslalem ze kazde mieszkanie ma osoba rure, ale chyba to bujda. Bo od paru dni mi smrod spalenizny chyba wentylacja wpada

To chyba źle myślałeś, wyobraź sobie blok choćby 10 piętrowy i po jednej róże od każdego mieszkania, razy np. 10 mieszkań na piętrze, to by dawało jakieś 100 rur o odpowiednio dużym przekroju, teraz to sobie zwizualizuj ;)

klientkrk
Posty: 87
Rejestracja: 25 lut 2018, 12:56

Re: Jak działa wentylacja w bloku / zapachy z innych mieszkań w mieszkaniu / co zrobić

Postautor: klientkrk » 07 paź 2020, 0:04

Przy wentylacji mechanicznej rura jest wspólna a w każdym mieszkaniu masz "ogranicznik przepływu" powietrza - chodzi o to żeby z każdego mieszkania ciągnęło tyle samo.

Niestety czasami zdarza się że ktoś podłączy do wentylacji mechanicznej okap i wtedy po włączeniu wentylatora wpycha wszystkim swoje zapachy.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: NeVeS i 12 gości