Zakup mieszkania pod Krakowem a czas dojazdu do Krakowa / ile zajmuje i czy warto

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Zakup mieszkania pod Krakowem a czas dojazdu do Krakowa / ile zajmuje i czy warto

Postautor: slawek » 03 lis 2020, 13:27

dj1234 pisze:Witam

Ja mieszkam troche bliżej Wieliczki ale odległość od Krakowa jest podobna co Niepołomice i dojeżdżam do pracy do Krakowa. Wydaje mi się, że gdybym spotkał siebie młodszego o te kilkanaście lat - kiedy podejmowałem decyzje o budowie domu to bym to sobie wyperswadował. Przestrzeni i odległości nie da się oszukać, czasem dojazd zajmuje 40min czasem 1godz 20min, średnio 1h, co daje 2h z życia każdego dnia. Oczywiście zależy kto gdzie pracuje ale przez całe życie też rzadko się pracuje tylko w jednym miejscu, oczywiście mieszkanie i jeżdżenie po Krakowie też zajmuje czas i tam są głównie korki.
Teraz pewnie bym kupił duże i komfortowe mieszkanie w dobrej lokalizacji i nie bał bym się co będzie w przyszłości, człowiek jednak z wiekiem nabiera doświadczenia i zarabia więcej -chyba, że ma strasznego pecha, a na starość jak dzieci się wyprowadzą to sprzedał bym to mieszkanie i wybudował sobie domek po miastem. Wydaje mi się ze taka jest prawidłowa kolejność a nie odwrotnie. Mając te 30-50lat bliskość natury to jest jednak bonus a nie podstawowa potrzeba i można to realizować w weekend bo w tygodniu i tak nie ma czasu.

Pozdrawiam

Ciekawa opinia, zastanawiam się jak dużo osób dojdzie do takiego wniosku w najbliższych latach i czy to sprawi, że takie domy / szeregówki w okolicach Krakowa trafią na sprzedaż. A swoją drogą, to nie zastanawiałeś się czy nie sprzedać nieruchomości pod miastem i nie przenieść się do Krakowa?

Może ktoś jeszcze podzieli się informacjami na temat dojazdów, są lepsze i gorsze kierunki? dojazdu z różnych stron Krakowa?


czyzy
Posty: 219
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Zakup mieszkania pod Krakowem a czas dojazdu do Krakowa / ile zajmuje i czy warto

Postautor: czyzy » 18 mar 2021, 14:21

Wydaje się, że raczej pandemia sprzyja mieszkaniu pod miastem i pracowaniu z domu, szeregówki, która dodatkowo ma ogródek, niż z miasta. Tym bardziej, że i tak wszystko zamknięte, dzieci nie chodzą do szkoły, więc liczba zalet, którymi może się pochwalić miasto, znacząco spada.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości