Izolacja akustyczna mieszkań, jak sprawdzić na etapie dziury w ziemi

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Mar G
Posty: 3144
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Izolacja akustyczna mieszkań, jak sprawdzić na etapie dziury w ziemi

Postautor: Mar G » 10 maja 2021, 15:02

asander pisze:A co powiecie o takich parametrach stropu, który będę miał pod nogami:

20 mm - wykończenie własne (płytki/panele jak rozumiem)
50 mm - wylewka betonowa zbrojona
- folia budowlana
30 mm styropian (nie wiem jaki)
- folia budowlana
160 mm - płyta konstrukcyjna żelbetowa
15 mm tynk cementowo-wapienny (to od sufitu sąsiada z dołu jak rozumiem).

Mam teraz w planie zastosować najlepszy podkład izolacyjny pod panele jaki chyba na rynku istnieje, a więc korek 1cm, mam nadzieję, że to pomoże odciąć się od dźwięków z dołu, jeśli nie na 100% to przynajmniej zrobię co w mojej mocy.


To chyba nienajlepiej , jeśli to prawidłowe dane.
Zatem warstwa nad stropem ma łącznie 10 cm zaledwie.
Dla porównania w P64 jest to 17 cm. Drožsze inwestycje dobiegają do 20.
Kładąc korek pod własne nogi poprawiasz komfort głównie sąsiadowi z dołu, ważne aby na Tobą był równie miły i podobnie zrobił.


asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Izolacja akustyczna mieszkań, jak sprawdzić na etapie dziury w ziemi

Postautor: asander » 10 maja 2021, 17:14

Mieszkanie jest na ostatnim piętrze więc ten plus, interesuje mnie bardziej jak dźwięki powietrzne będą przechodzić przez taki strop "od dołu". Rozumiem, że nie jest on najgrubszy, a korek poprawi komfort tym z dołu, zobaczymy więc w praktyce jak to będzie wyglądało.

Macie jakieś doświadczenia z izolacją akustyczną ścian między mieszkaniami?

Mar G
Posty: 3144
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Izolacja akustyczna mieszkań, jak sprawdzić na etapie dziury w ziemi

Postautor: Mar G » 10 maja 2021, 17:24

asander pisze:Mieszkanie jest na ostatnim piętrze więc ten plus, interesuje mnie bardziej jak dźwięki powietrzne będą przechodzić przez taki strop "od dołu". Rozumiem, że nie jest on najgrubszy, a korek poprawi komfort tym z dołu, zobaczymy więc w praktyce jak to będzie wyglądało.

Macie jakieś doświadczenia z izolacją akustyczną ścian między mieszkaniami?


jeśli masz gruby silikat - nie będzie źle.
jeśli pustaki to słabo


asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Izolacja akustyczna mieszkań, jak sprawdzić na etapie dziury w ziemi

Postautor: asander » 10 maja 2021, 17:47

Z tego co wiem to żelbet, ale upewnię się jeszcze.

Pytałem pod kątem stawiania przed ścianek, ale nie wiem czy to popularne rozwiązanie, kto by chciał tracić niepotrzebnie powierzchnię mieszkania.

zyneon
Posty: 121
Rejestracja: 19 lis 2019, 20:04

Re: Izolacja akustyczna mieszkań, jak sprawdzić na etapie dziury w ziemi

Postautor: zyneon » 10 maja 2021, 20:02

Mar G pisze:Dla porównania w P64 jest to 17 cm. Drožsze inwestycje dobiegają do 20.

Co się składa na te 17-20cm?

Mar G
Posty: 3144
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Izolacja akustyczna mieszkań, jak sprawdzić na etapie dziury w ziemi

Postautor: Mar G » 11 maja 2021, 0:24

zyneon pisze:
Mar G pisze:Dla porównania w P64 jest to 17 cm. Drožsze inwestycje dobiegają do 20.

Co się składa na te 17-20cm?


przede wszystkim masz 2 grubsze warstwy styropianu - dodatkowo akustyczny. plus grubsza wylewka.

np.: Chcąc wyizolować pomieszczenie nie tylko termicznie, ale też akustycznie, można wybrać styropian akustyczny. Jego struktura sprawia, że doskonale tłumi dźwięki. Ważne jednak, by go odpowiednio zamontować. Prawidłowo założony styropian akustyczny zawsze znajdować się na górnej części powierzchni stropu. Układając dwie warstwy materiału po 4-5 cm, styropian akustyczny musi zostać ułożony jako pierwszy

neo
Posty: 432
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Izolacja akustyczna mieszkań, jak sprawdzić na etapie dziury w ziemi

Postautor: neo » 28 kwie 2022, 10:36

A to nie jest tak, że im cięższy (większej gęstości materiał), tym lepsza będzie izolacja akustyczna ścian, które są z niego postawione? Mnie się wydaje, że słabym punktem są tu często dźwięki przenoszone przez wentylacje / piony z instalacjami.

fero
Posty: 93
Rejestracja: 31 sty 2017, 23:02

Re: Izolacja akustyczna mieszkań, jak sprawdzić na etapie dziury w ziemi

Postautor: fero » 24 paź 2022, 13:55

I tak najwięcej zależy tu od sąsiadów, można trafić na kulturalnych ludzi, którzy będą dbali o zasady współżycia społecznego, a można trafić na takich, którzy mieszkanie traktują, jak salę sportową, warsztat i nie wiadomo co jeszcze. Wtedy zostaje tylko współczucie, bo ciężko jest się z takimi osobami dogadać.


riczi
Posty: 131
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:43

Re: Izolacja akustyczna mieszkań, jak sprawdzić na etapie dziury w ziemi

Postautor: riczi » 21 kwie 2023, 12:26

Mar G pisze:jeśli masz gruby silikat - nie będzie źle.
jeśli pustaki to słabo

Zgadza się, silikat jest w porządku, duża gęstość, ale niestety z silikatów nie robi się stropów. I moim zdaniem problemem jest też dźwięk rozchodzący się pionami. Generalnie, to na absolutną ciszę w bloku, to bym nie liczył. I nie myślę tu nawet o sytuacji, gdzie ktoś za ścianą robi remont.

bohom
Posty: 122
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Izolacja akustyczna mieszkań, jak sprawdzić na etapie dziury w ziemi

Postautor: bohom » 17 paź 2023, 12:47

A tak z ciekawości, czy tego nie regulują jakieś normy, tj. tego, jak dobrze powinny być odizolowane od siebie akustycznie mieszkania, jakie rozwiązania należy przyjąć, żeby izolacja akustyczna mieszkań w bloku była odpowiednia?



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości