Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
okobakacz
Posty: 51
Rejestracja: 30 wrz 2020, 18:12

Re: Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Postautor: okobakacz » 04 lut 2022, 15:03

krakus1891 pisze:Co was to tak boli :),

Podałem jak obliczyłem że mi się to opłaca.

Przy kawalerkach to już tak wesoło nie jest , tam price to rent jest znacznie mniej korzystny dla najmu.
W NH
otodom.pl/pl/oferta/1-pok-m-w-n-hucie-z-garazem-i-ogrodkiem-w-cenie-ID4faZ9 kupno
otodom.pl/pl/oferta/1-pokojowe-mieszkanie-al-pokoju-al-jana-pawla-ii-ID45CQq najem

Tutaj Price to rent wychodzi 23 ,

Przy większych mieszkaniach

otodom.pl/pl/oferta/super-lokalizacja-swietna-inwestycja-ID4dRcx
otodom.pl/pl/oferta/okazja-4-osobne-pokoje-kuchnia-salon-1900-zl-94m2-ID44rAO

Tu już 32 ...

O ile przy kawalerce , ten najem kolorowo nie wychodzi , tak przy większych , kupno nie ma sensu ...

zupelnie powaznie, troche jednak wybiorcze te ogloszenia. 1900zl za 90m2? A pozostale ogloszenia za ~5k.
otodom.pl/pl/oferty/wynajem/mieszkanie/krakow/nowa-huta?page=1&limit=36&market=ALL&locations=%5Bdistricts_6-63%5D&distanceRadius=0&areaMin=80&viewType=listing
Gotowkowo te mieszkanie 94m2 przy 1900zl czynszu nadal daje ci 3%, co mysle i tak nie jest zle (kawalerka 5%)

Zakladajac nawet jesli te 1900zl jest realne przez cale 25lat.., to policz ze czynsz nadal wiecej cie wyjdzie niz odsetki za 20lat kredytu. Jesli jednak jestes w stanie operowac kapitalem lepiej niz wzrost cen (lub przynajmniej nie stracic) to moze i ci sie to oplaci.


ralf
Posty: 202
Rejestracja: 29 maja 2020, 23:33

Re: Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Postautor: ralf » 04 lut 2022, 17:43

oj te wasze marzenia :lol:
50m2 1550zł - mieszkanie lepszy standard niż te wasze oferty
otodom.pl/pl/oferta/2-pokoje-kolo-lasu-borkowskiego-do-wynajecia-ID3D6zm

50m2 1700zł osiedle europejskie
otodom.pl/pl/oferta/mieszkanie-2-pokojowe-z-pieknym-widokiem-ruczaj-ID47mdc
Pamiętam że 10 lat temu ceny wynajmu 50-metrów na tym samym osiedlu były powyżej 2 tysięcy.
Chyba najemcy nie będą chcieli pokryć waszych wyższych odsetek :D

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Postautor: Mar G » 04 lut 2022, 18:31

ralf pisze:oj te wasze marzenia :lol:
50m2 1550zł - mieszkanie lepszy standard niż te wasze oferty
otodom.pl/pl/oferta/2-pokoje-kolo-lasu-borkowskiego-do-wynajecia-ID3D6zm

50m2 1700zł osiedle europejskie
otodom.pl/pl/oferta/mieszkanie-2-pokojowe-z-pieknym-widokiem-ruczaj-ID47mdc
Pamiętam że 10 lat temu ceny wynajmu 50-metrów na tym samym osiedlu były powyżej 2 tysięcy.
Chyba najemcy nie będą chcieli pokryć waszych wyższych odsetek :D

co post to strzelasz sobie w kolano .... mieszkanko na Borkowskiej - które sprzedawane były po 5-6 k w 2018-19 roku. super przykład

policz sobie zwrot z tego przy czynszu 1500 pln /mc

gdzie próbujesz coś udowodnić tam rozkwaszasz nos na ścianie

pocieszny facet


ralf
Posty: 202
Rejestracja: 29 maja 2020, 23:33

Re: Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Postautor: ralf » 04 lut 2022, 19:17

Mar G pisze:
ralf pisze:oj te wasze marzenia :lol:
50m2 1550zł - mieszkanie lepszy standard niż te wasze oferty
otodom.pl/pl/oferta/2-pokoje-kolo-lasu-borkowskiego-do-wynajecia-ID3D6zm

50m2 1700zł osiedle europejskie
otodom.pl/pl/oferta/mieszkanie-2-pokojowe-z-pieknym-widokiem-ruczaj-ID47mdc
Pamiętam że 10 lat temu ceny wynajmu 50-metrów na tym samym osiedlu były powyżej 2 tysięcy.
Chyba najemcy nie będą chcieli pokryć waszych wyższych odsetek :D

co post to strzelasz sobie w kolano .... mieszkanko na Borkowskiej - które sprzedawane były po 5-6 k w 2018-19 roku. super przykład

policz sobie zwrot z tego przy czynszu 1500 pln /mc

To może policz sobie rentowność do ceny z 2000 roku albo 1900 :lol:
Brak podstawowej wiedzy ekonomicznej się kłania.

Awatar użytkownika
aczkolwiek
Posty: 26
Rejestracja: 13 sty 2020, 16:10

Re: Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Postautor: aczkolwiek » 04 lut 2022, 19:28

ralf pisze:50m2 1700zł osiedle europejskie
otodom.pl/pl/oferta/mieszkanie-2-pokojowe-z-pieknym-widokiem-ruczaj-ID47mdc
Pamiętam że 10 lat temu ceny wynajmu 50-metrów na tym samym osiedlu były powyżej 2 tysięcy.
Chyba najemcy nie będą chcieli pokryć waszych wyższych odsetek :D
Kolejny, który pisze bzdury...
W 2015 wynajmowałem na Europejskim mieszkanie o takim samym metrażu, ale w sporo wyższym standardzie za 1500zł i była to normalna cena jak na tę lokalizację. Standard jak ze zdjęć można było wynająć za 1300/1400, ale chcieliśmy z dziewczyną coś lepszego.
Nie wierzę, że ktokolwiek by płacił ponad 2k za 50m na z Ruczaju w 2012... Nawet dzisiaj się to wydaje dużo.

ralf
Posty: 202
Rejestracja: 29 maja 2020, 23:33

Re: Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Postautor: ralf » 04 lut 2022, 19:54

aczkolwiek pisze:
ralf pisze:50m2 1700zł osiedle europejskie
otodom.pl/pl/oferta/mieszkanie-2-pokojowe-z-pieknym-widokiem-ruczaj-ID47mdc
Pamiętam że 10 lat temu ceny wynajmu 50-metrów na tym samym osiedlu były powyżej 2 tysięcy.
Chyba najemcy nie będą chcieli pokryć waszych wyższych odsetek :D
Kolejny, który pisze bzdury...
W 2015 wynajmowałem na Europejskim mieszkanie o takim samym metrażu, ale w sporo wyższym standardzie za 1500zł i była to normalna cena jak na tę lokalizację. Standard jak ze zdjęć można było wynająć za 1300/1400, ale chcieliśmy z dziewczyną coś lepszego.
Nie wierzę, że ktokolwiek by płacił ponad 2k za 50m na z Ruczaju w 2012... Nawet dzisiaj się to wydaje dużo.

Kolejny wszystko wiedzący.
"Nie wierzę" - dobrze ze się przyznałeś że nie wiesz tylko ci się wydaje.

krakus1891
Posty: 465
Rejestracja: 07 maja 2018, 12:07

Re: Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Postautor: krakus1891 » 04 lut 2022, 21:32

okobakacz pisze:Gotowkowo te mieszkanie 94m2 przy 1900zl czynszu nadal daje ci 3%, co mysle i tak nie jest zle (kawalerka 5%)


To zależy , jeśli mamy 10-15 mln kapitału to ten 1 mln w nieruchomościach, to bardzo dobry pomysł , niezależnie czy będzie to 5% czy 1 % .. Jeśli chcemy na tym zarabiać , to 3 % to lekka nędza , bo dochodzą ubezpieczenia , podatki ,remonty , okresowe pustostany , a 3% to bez większego problemu niemal na każdym innym aktywie można uzyskać , przy znacznie mniejszym nakładzie czasu.

okobakacz pisze:Zakladajac nawet jesli te 1900zl jest realne przez cale 25lat.., to policz ze czynsz nadal więcej cię wyjdzie niż odsetki za 20lat kredytu.


Tylko dolicz 2 generalne remonty przez te 25 lat , ze 3-4 x wymiana całego AGD ... , lekką ręką ze 150-200k pójdzie nie utrzymanie tego mieszkania na jako takim poziomie , przy wynajmie Cię to zupełnie nie interesuje.

okobakacz pisze:Jesli jednak jestes w stanie operowac kapitalem lepiej niz wzrost cen (lub przynajmniej nie stracic) to moze i ci sie to oplaci.


I to cały czas moim zanownym kolegom próbuje uświadomić , że nie zawsze najem się opłaca ale też nie zawsze kupno ...

Awatar użytkownika
aczkolwiek
Posty: 26
Rejestracja: 13 sty 2020, 16:10

Re: Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Postautor: aczkolwiek » 04 lut 2022, 21:48

ralf pisze:"Nie wierzę" - dobrze ze się przyznałeś że nie wiesz tylko ci się wydaje.
Przecież napisałem, że w tamtym czasie wynajmowałem tam mieszkanie, przejrzałem dziesiątki ogłoszeń i obejrzałem kilka mieszkań. Wiem jakie były wtedy ceny w tej okolicy.
Powiem więcej - w okresie 2009-2014 studiowałem na kampusie UJ i sporo osób z roku wynajmowało na europejskim/w okolicy. Pamiętam ile płacili i nie były to nawet zbliżone sumy do tego co piszesz.
Ty rzuciłeś za to kwotą "z czapy", byle tylko pasowało to do Twojej tezy. Nawet jeżeli ktokolwiek płacił wtedy ponad 2k za wynajem (w co i tak nie wierzę), to były to pojedyncze przypadki i nie była to normalna cena w tej okolicy. No, ale to nic nowego, że ludzie się uparcie trzymają swojego zdania i będą naciągać argumenty byle tylko pokazać, że to oni mają rację, a nie żeby się dowiedzieć jaka faktycznie jest prawda. Smutne.
A że takich na tym forum jest całkiem sporo, to potem trzeba się przekopać przez tony bzdur, aby przeczytać gdzieś jednego sensownego, w którym ktoś faktycznie próbuje dojść do tego jak będzie, a nie naciąga dane pod scenariusz, który kiedyś sobie wymyślił, byle tylko pokazać, że miał rację.


ralf
Posty: 202
Rejestracja: 29 maja 2020, 23:33

Re: Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Postautor: ralf » 04 lut 2022, 22:02

aczkolwiek pisze:
ralf pisze:"Nie wierzę" - dobrze ze się przyznałeś że nie wiesz tylko ci się wydaje.
Przecież napisałem, że w tamtym czasie wynajmowałem tam mieszkanie, przejrzałem dziesiątki ogłoszeń i obejrzałem kilka mieszkań. Wiem jakie były wtedy ceny w tej okolicy.
Powiem więcej - w okresie 2009-2014 studiowałem na kampusie UJ i sporo osób z roku wynajmowało na europejskim/w okolicy. Pamiętam ile płacili i nie były to nawet zbliżone sumy do tego co piszesz.
Ty rzuciłeś za to kwotą "z czapy", byle tylko pasowało to do Twojej tezy. Nawet jeżeli ktokolwiek płacił wtedy ponad 2k za wynajem (w co i tak nie wierzę), to były to pojedyncze przypadki i nie była to normalna cena w tej okolicy. No, ale to nic nowego, że ludzie się uparcie trzymają swojego zdania i będą naciągać argumenty byle tylko pokazać, że to oni mają rację, a nie żeby się dowiedzieć jaka faktycznie jest prawda. Smutne.
A że takich na tym forum jest całkiem sporo, to potem trzeba się przekopać przez tony bzdur, aby przeczytać gdzieś jednego sensownego, w którym ktoś faktycznie próbuje dojść do tego jak będzie, a nie naciąga dane pod scenariusz, który kiedyś sobie wymyślił, byle tylko pokazać, że miał rację.

Wiem dokładnie jakie były ceny, widocznie mówimy o innych latach, może to było rok czy dwa później niż twoje lata i nie mieszkania dla studentów z łóżkiem i biurkiem tylko w pełni wyposażone dla rodziny. Ceny mieszkań 50 metrowych były powyżej 2 tysięcy.

Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Postautor: anubis » 05 lut 2022, 8:57

Porównanie kosztu najmu i raty kredytu przy obecnym poziomie WIBOR. Pole do przecen robi się spore. Nie uwierzycie w jakim to mieście ceny wg tego wskaźnika są najbardziej odjechane. Jak WIBOR pójdzie jest 1 pp w górę to wynajem będzie tańszy niż sama część odsetkowa raty kredytu.
Załączniki
1-rata-753x-expander-rentier-io.png
1-rata-753x-expander-rentier-io.png (40.81 KiB) Przejrzano 2278 razy
2-rata-753x-expander-rentier-io.png
2-rata-753x-expander-rentier-io.png (33.41 KiB) Przejrzano 2278 razy
3-rata-753x-expander-rentier-io.png
3-rata-753x-expander-rentier-io.png (44.81 KiB) Przejrzano 2278 razy
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości