Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Indyk
Posty: 72
Rejestracja: 11 lis 2020, 15:29

Re: Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Postautor: Indyk » 02 lip 2022, 14:50

nanu pisze:Chcesz, to tu masz większe leachandlang.pl/oferta/193786/mieszkanie-sprzedaz-krakow-pradnik-bialy-piaszczysta

Piaszczysta odpadła u mnie ze względu na graniczenie z przyszłą obwodnicą zielonek i brakiem sensownego tarasu/balkonu. I tu mówię o wszystkich bo oglądałem jak były jeszcze prawie wszystkie dostępne. Szkoda bo architektura ładna i elewacje szlachetniejsze.


Pixi
Posty: 97
Rejestracja: 15 lip 2021, 13:53

Re: Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Postautor: Pixi » 02 lip 2022, 16:10

Indyk pisze:
nanu pisze:Chcesz, to tu masz większe leachandlang.pl/oferta/193786/mieszkanie-sprzedaz-krakow-pradnik-bialy-piaszczysta

Piaszczysta odpadła u mnie ze względu na graniczenie z przyszłą obwodnicą zielonek i brakiem sensownego tarasu/balkonu. I tu mówię o wszystkich bo oglądałem jak były jeszcze prawie wszystkie dostępne. Szkoda bo architektura ładna i elewacje szlachetniejsze.

Architektura ładna tylko dlaczego znowu dwupoziomowe :/ Sporo metrów ale parter mały a góra duża, i te schody… Przy tej cenie myśle że dlatego stoi niesprzedane

JanuszBiznesu
Posty: 298
Rejestracja: 08 mar 2021, 13:44

Re: Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Postautor: JanuszBiznesu » 04 lip 2022, 12:52

Hej mam pytanie czy kupiliście się już coś okazyjnego w ostatnim czasie?


bobo
Posty: 130
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:54

Re: Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Postautor: bobo » 04 lip 2022, 13:57

Pixi pisze:
Indyk pisze:
nanu pisze:Chcesz, to tu masz większe leachandlang.pl/oferta/193786/mieszkanie-sprzedaz-krakow-pradnik-bialy-piaszczysta

Piaszczysta odpadła u mnie ze względu na graniczenie z przyszłą obwodnicą zielonek i brakiem sensownego tarasu/balkonu. I tu mówię o wszystkich bo oglądałem jak były jeszcze prawie wszystkie dostępne. Szkoda bo architektura ładna i elewacje szlachetniejsze.

Architektura ładna tylko dlaczego znowu dwupoziomowe :/ Sporo metrów ale parter mały a góra duża, i te schody… Przy tej cenie myśle że dlatego stoi niesprzedane

Zgadza się, chcesz kupić mieszkanie, tj. mieć windę, która dowiezie Cię na odpowiednie piętro i nie trzeba śmigać po schodach. A tu dostajesz pół domu na relatywnie duże pieniądze, masz sąsiada pod sobą / czy obok, a do tego i tak musisz biegać po schodach.

ŁorenBufet
Posty: 261
Rejestracja: 07 kwie 2022, 9:30

Re: Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Postautor: ŁorenBufet » 04 lip 2022, 16:15

tomm pisze:
co do podatkow mieszkancow - PiS juz o to zadbal i wysyla wszystkich dobrze zarabiajacych na JDG na ryczalt a wtedy kasa plynie do centrali bez dzielenia sie z miastami



Póki co tak można było bo samorządy zrealizowały poprzedni budżet EU , a ten na lata 2021-2027 dalej jeszcze jest daleki do uruchomienia.
Prędzej czy później kurek z kasą się odkręci i samorządy będą potrzebowały wkładów własnych a na razie to ledwo mają na bieżące potrzeby.
IMO jakieś podatki samorządowe sie pojawią , na świecie najpopularniejszy jest katastralny , ale zobaczymy co będzie u nas ...

Mar G
Posty: 3147
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Postautor: Mar G » 04 lip 2022, 21:01

a tymczasem obwarzanek będzie nadal śmierdzieć

Zarząd Województwa Małopolskiego przystąpi do zmian w uchwałach antysmogowych dla naszego regionu. Zapowiedział to podczas poniedziałkowej sesji sejmiku wicemarszałek Józef Gawron. Zmiana ma wydłużyć czas na wymianę kopciuchów. Obecnie obowiązująca uchwała zakłada likwidację pieców na węgiel najgorszej jakości do końca 2022 roku. Nowy termin może zostać wydłużony o pięć lat.

nanu
Posty: 172
Rejestracja: 22 wrz 2020, 14:11

Re: Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Postautor: nanu » 05 lip 2022, 11:25

bobo pisze:
Pixi pisze:
Indyk pisze:Piaszczysta odpadła u mnie ze względu na graniczenie z przyszłą obwodnicą zielonek i brakiem sensownego tarasu/balkonu. I tu mówię o wszystkich bo oglądałem jak były jeszcze prawie wszystkie dostępne. Szkoda bo architektura ładna i elewacje szlachetniejsze.

Architektura ładna tylko dlaczego znowu dwupoziomowe :/ Sporo metrów ale parter mały a góra duża, i te schody… Przy tej cenie myśle że dlatego stoi niesprzedane

Zgadza się, chcesz kupić mieszkanie, tj. mieć windę, która dowiezie Cię na odpowiednie piętro i nie trzeba śmigać po schodach. A tu dostajesz pół domu na relatywnie duże pieniądze, masz sąsiada pod sobą / czy obok, a do tego i tak musisz biegać po schodach.


Co kto lubi. Tylko niestety szkoda, że tak mało jest alternatyw przy większych mieszkaniach (większe, czyli mam na myśli salon + 4 sypialnie, bo takich mieszkań w Krakowie prawie nie ma).
Bo albo kupujesz działkę za prawie milion i drugie tyle za wybudowanie i urządzenie albo.... ewentualnie za 2 miliony mieszkanie w jakimś wielkim molochu. O ile jeszcze takie zostały, ale faktycznie widziałam jednopoziomowe.

Indyk
Posty: 72
Rejestracja: 11 lis 2020, 15:29

Re: Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Postautor: Indyk » 09 lip 2022, 22:11

Ciekawa sytuacja.

To samo, lub takie samo mieszkanie od agencji otodom.pl/pl/oferta/gotowe-4-pokojowe-mieszkanie-z-ogrodkiem-ID4h7Qd
26k taniej niż u dewelopera
ekopark.pl/slow-city/mieszkania/plan/?scm=2/0/A2-69

Kogoś rata docisnęła, czy po cichu nieoficjalny upust od deva?


Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Postautor: Rak » 09 lip 2022, 23:22

Indyk pisze:Ciekawa sytuacja.

To samo, lub takie samo mieszkanie od agencji otodom.pl/pl/oferta/gotowe-4-pokojowe-mieszkanie-z-ogrodkiem-ID4h7Qd
26k taniej niż u dewelopera
ekopark.pl/slow-city/mieszkania/plan/?scm=2/0/A2-69

Kogoś rata docisnęła, czy po cichu nieoficjalny upust od deva?

A jeżeli to
porównaj o ile zmieniła się zdolność, która wcześniej pozwalała na kredytowanie wspomnianego m (więc co komu i z 50 tys.obnizki gdyby była). I swoją drogą to nie eko bagry ani odlewnicza

Hextor
Posty: 96
Rejestracja: 18 cze 2021, 18:55

Re: Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac

Postautor: Hextor » 10 lip 2022, 9:09

Dziwne to mieszkanie, że niby 4 pokoje na planie 5 pokoi, piętro tyle że jeden ma 5m2. Do tego ten ogródek to jakaś miniaturka.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 19 gości