Ile sie czeka na wpis do ksiegi wieczystej w Krakowie

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
imp
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2023, 16:27

Re: Ile sie czeka na wpis do ksiegi wieczystej w Krakowie

Postautor: imp » 31 gru 2023, 12:21

W tym miesiącu kupując na rynku wtórnym wpis do księgi trwał poniżej 3 tygodni.


Master
Posty: 742
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Ile sie czeka na wpis do ksiegi wieczystej w Krakowie

Postautor: Master » 31 gru 2023, 13:15

imp pisze:W tym miesiącu kupując na rynku wtórnym wpis do księgi trwał poniżej 3 tygodni.

Dzięki za info., to bardzo zacnie, zrobiło się prawie normalnie z czekaniem na wpis do księgi wieczystej. Zabawne jest to, że chyba jakiś czas temu wchodziło prawo, które wreszcie zakazało bankom pobierania wyższego oprocentowania kredytów hipotecznych w czasie pomiędzy podpisaniem umowy a wpisem do księgi wieczystej. Nie minęło dużo czasu i z kilku miesięcy - poł roku, zrobiły się 3 tygodnie. Ja wiem, że to czysty przypadek :)

Volfeer
Posty: 56
Rejestracja: 24 paź 2018, 2:34

Re: Ile sie czeka na wpis do ksiegi wieczystej w Krakowie

Postautor: Volfeer » 02 kwie 2024, 20:55

Update, miałem wypis hipoteki po 3 tygodniach.


nanu
Posty: 172
Rejestracja: 22 wrz 2020, 14:11

Re: Ile sie czeka na wpis do ksiegi wieczystej w Krakowie

Postautor: nanu » 03 kwie 2024, 16:34

Master pisze:
imp pisze:Zabawne jest to, że chyba jakiś czas temu wchodziło prawo, które wreszcie zakazało bankom pobierania wyższego oprocentowania kredytów hipotecznych w czasie pomiędzy podpisaniem umowy a wpisem do księgi wieczystej. Nie minęło dużo czasu i z kilku miesięcy - poł roku, zrobiły się 3 tygodnie. Ja wiem, że to czysty przypadek :)


Wiesz, jak ja kupowałam mieszkanie w październiku/listopadzie 2021 to na wpis czekaliśmy PONIŻEJ 3 tygodni, jak dobrze pamiętam to było to 2 tygodnie i kilka dni. Tak więc już od kilku lat niei trzeba w Krakowie długo czekać.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 20 gości