Czemu tyle mieszkań stoi pustych po zakończeniu budowy?

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Czemu tyle mieszkań stoi pustych po zakończeniu budowy?

Postautor: Rak » 10 mar 2021, 13:31

anubis pisze:
Mar G pisze:TV mają jednak za sobą już ponad 20 lat. dla niektórych robi to różnicę pewnie.
a tak ad vocem faktów i danych kosztowych z TV - aby znać prawdę dla metrażu 60 :

MEDIA:

ogrzewanie i ciepła woda MPEC, czynsz administracyjny wynosi 750zł zawiera opłaty m.in. za wodę, ogrzewanie, administrację, sprzątanie, monitoring, ochronę 24h

Basen, siłownia, sauna, bawialnia dla dzieci. Dodatkowo cichobieżne windy, garaż podziemny.

Istnieje możliwość dokupienia miejsca postojowego w garażu podziemnym za cenę 50 000zł


w P64 normalne miejsca były po 35.
a kto przy wirusie obecnie i w przyszłości puści dziecko do takiej bawialni czy skorzysta z malutkiego baseniku - takie czasy szybko nie wrócą.


To ciekawe, bo ja dla takiego samego metrażu skopiowałem z oferty, gdzie było te 400 zł. Miejsce parkingowe w tamtej ofercie było wycenione na 30k. Co do wieku budynku to TV jest akurat w dobrym stanie, 20 lat to jest bardzo ok. Pytanie w jakiej to było technologii i czy np. nie słychać sąsiadów bardziej niż w innych inwestycjach.

Generalnie jak ktoś mi pomoże rozstrzygnąć zagadkę dlaczego tam mieszkania po 10k z metra nie chcą schodzić to byłoby fajnie.


Już tłumaczę:

TV mają ten niepowtarzalny układ harmonijki wnętrza, dla mnie to katastrofa.
TV są nad stacją benzynową od południa i Armii Krajowej.
TV mają biurowiec od Zachodu.

Także dwie najlepiej doświetlone strony są katastrofalne.

Dla mnie to wystarczające dwa argumenty, aby absolutnie w nich nie zamieszkać, a mam nowe mieszkanie do 5 minut spacerem od nich.
Pewnie jestem dziwny, ale może nie tylko ja skoro nie schodzą..

Acha już prędzej brałem wcześniej pod uwagę zamieszkanie w starym Active obecnym Echo nieco dalej, niż TV, których nie rozważałem przez dłużej niż kilka sekund. One poza nazwą w sobie nie mają nic fajnego.


Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Czemu tyle mieszkań stoi pustych po zakończeniu budowy?

Postautor: anubis » 11 mar 2021, 22:39

Wygląda na to, że pandemia potrwa jeszcze co najmniej rok, a "być może dłużej":

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26874250,prezes-pan-pandemia-bedzie-z-nami-jeszcze-dlugo-co-najmniej.html

W IV kwartale NBP odnotował spadki cen mieszkań po raz pierwszy od 2017 roku.

Myślę, że wzrost pustostanów będzie więc kontynuowany. W Krakowie masa tego buduje się inwestycyjnie lub pod turystów. Co innego pod miastem lub w dalszych dzielnicach, gdzie są budowane domy lub niewielkie budynki z dużymi ogrodami - tutaj cały czas powinien utrzymać się popyt.

Rak pisze:TV mają ten niepowtarzalny układ harmonijki wnętrza, dla mnie to katastrofa.
TV są nad stacją benzynową od południa i Armii Krajowej.
TV mają biurowiec od Zachodu.

Także dwie najlepiej doświetlone strony są katastrofalne.

Dla mnie to wystarczające dwa argumenty, aby absolutnie w nich nie zamieszkać, a mam nowe mieszkanie do 5 minut spacerem od nich.
Pewnie jestem dziwny, ale może nie tylko ja skoro nie schodzą..

Acha już prędzej brałem wcześniej pod uwagę zamieszkanie w starym Active obecnym Echo nieco dalej, niż TV, których nie rozważałem przez dłużej niż kilka sekund. One poza nazwą w sobie nie mają nic fajnego.

Serio myślisz, że to z tego powodu? Co do układu zgoda - jest kiepski, ale w bardzo wielu inwestycjach też nie jest najlepszy. Ta stacja benzynowa to chyba przeszkadzać będzie tylko tym lokalom położonym od tej strony niżej, a są też oferty wyżej w tym budynku, które również nie znajdują nabywców. Biurowiec to żaden problem - lepszy biurowiec niż blok z mieszkaniami, no chyba, że kompletnie odcina światło.

Zgadzam się, że budynek nie jest idealny, ale zdecydowanie lepszy od np. KRK od Echo.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022

Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Czemu tyle mieszkań stoi pustych po zakończeniu budowy?

Postautor: Rak » 11 mar 2021, 22:58

Dla mnie echo lepsze. Nie wiem co musiałoby się stać abym zamieszkał w tarasach.

Jeżeli szukasz tam czegoś co dziwnie się nie sprzedaje to sprawdź raczej stańczyka przy salwator tower, tam są już starzejące się mieszkania o średnich układach, lecz takich standardowo skopanych, nie są przy ulicy i biurowcu jak TV.

Jeżeli dla Ciebie widok biurowca z okna i spojrzenia czy też światło z niego nie jest problemem, no to polecam Barską ! - tam dobrze kupisz i w centrum, żyć by tam jednak raczej nikt nie chciał.


Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Czemu tyle mieszkań stoi pustych po zakończeniu budowy?

Postautor: anubis » 12 mar 2021, 0:12

Rak pisze:Jeżeli dla Ciebie widok biurowca z okna i spojrzenia czy też światło z niego nie jest problemem, no to polecam Barską ! - tam dobrze kupisz i w centrum, żyć by tam jednak raczej nikt nie chciał.


A co sądzisz o tym 17-piętrowym budynku przy Biprostalu? Stamtąd też są oferty na bardzo wysokich piętrach i średnio idą. Dlaczego? Tam jest chyba nawet jakiś parking podziemny, chociaż nie wiem skąd ma wjazd. Tak na oko to stawiałem na akustykę, bo budynek ma już chyba więcej niż 20 lat, ale szczerze mówiąc to nie jestem przekonany.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022

tomekl007
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2016, 20:37

Re: Czemu tyle mieszkań stoi pustych po zakończeniu budowy?

Postautor: tomekl007 » 12 mar 2021, 9:21

Fajnie skale tego zjawiska pokazuje np to:
gumtree.pl/s-mieszkania-i-domy-do-wynajecia/krakow/dabska/v1c9008l3200208q0p1
na Ul dąbskiej, świetna lokalizacja w centrum, jest ~20 mieszkań do wynajęcia dostępnych (większość nowe budownictwo)

ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Czemu tyle mieszkań stoi pustych po zakończeniu budowy?

Postautor: ITGeek » 12 mar 2021, 9:33

tomekl007 pisze:Fajnie skale tego zjawiska pokazuje np to:
gumtree.pl/s-mieszkania-i-domy-do-wynajecia/krakow/dabska/v1c9008l3200208q0p1
na Ul dąbskiej, świetna lokalizacja w centrum, jest ~20 mieszkań do wynajęcia dostępnych (większość nowe budownictwo)

Czego skale to pokazuje? Chyba jedynie braku studentow, turystow, imprez w Tauron Arenie oraz masowej pracy zdalnej i pandemii.

Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Czemu tyle mieszkań stoi pustych po zakończeniu budowy?

Postautor: anubis » 12 mar 2021, 11:31

No bo to jest właśnie jeden z podstawowych czynników na obniżenie cen. Wiele tych mieszkań, po sprzedaży z obniżką np. 10%, dalej powoduje, że właściciel jest do przodu. A nie wszyscy chcą się bujać przez dwa lata pandemii i kto wie ile potem z pustymi lokalami, które trzeba doglądać i za które trzeba płacić czynsz, ubezpieczenie itd.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022

Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Czemu tyle mieszkań stoi pustych po zakończeniu budowy?

Postautor: Rak » 12 mar 2021, 12:10

tomekl007 pisze:Fajnie skale tego zjawiska pokazuje np to:
https://www.gumtree.pl/s-mieszkania-i-d ... 200208q0p1
na Ul dąbskiej, świetna lokalizacja w centrum, jest ~20 mieszkań do wynajęcia dostępnych (większość nowe budownictwo)



no tak, żeby je jeszcze wszystkie sprzedawali anie tylko na wynajem i teraz wstrzymują się ze sprzedażą, bo przeczekają. Wtedy by się coś wybrało i byłoby mniej ciemnych okien ;)


Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Czemu tyle mieszkań stoi pustych po zakończeniu budowy?

Postautor: Rak » 12 mar 2021, 12:11

anubis pisze:
Rak pisze:Jeżeli dla Ciebie widok biurowca z okna i spojrzenia czy też światło z niego nie jest problemem, no to polecam Barską ! - tam dobrze kupisz i w centrum, żyć by tam jednak raczej nikt nie chciał.


A co sądzisz o tym 17-piętrowym budynku przy Biprostalu? Stamtąd też są oferty na bardzo wysokich piętrach i średnio idą. Dlaczego? Tam jest chyba nawet jakiś parking podziemny, chociaż nie wiem skąd ma wjazd. Tak na oko to stawiałem na akustykę, bo budynek ma już chyba więcej niż 20 lat, ale szczerze mówiąc to nie jestem przekonany.


niestety nie wiem gdzie to nawet :) tam rzadko chodzę jedynie do bipro do ing..

Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Czemu tyle mieszkań stoi pustych po zakończeniu budowy?

Postautor: anubis » 14 mar 2021, 13:12

Z mieszkaniami bardzo podobnie. Też ma być oddana rekordowa ilość, sprzedaż zwalnia co nawet widać, a tylu banerów z reklamami nowych osiedli co ostatnio to nigdy nie widziałem.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: hszeliga i 20 gości