Koszty utrzymania mieszkania a standard budowanych mieszkań - opinie i forum

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Koszty utrzymania mieszkania a standard budowanych mieszkań - opinie i forum

Postautor: pozdro » 11 mar 2021, 2:39

Ja narazie nie kupuje mieszkania nie kalkuluje sie to. Nie chodzi o cene mieszkan a ich bardzo kiepski standard jak na współczesne czasy.
Obecnie mieszkania powinny w standardzie miec klimatyzacje. Byc budynkami pasywnym z niskim zużyciem energii oraz fotowoltaika na dachu na pokrycie kosztow windy. Czynsz w takim mieszkaniu to powinny byc koszty sprzątania. Do tego powiedzmy zużycie pradu i internet.
Natomiast jak mam placic kilkaset złotych miesiecznie za ogrzewanie jak w starym domu to to sie nie kalkuluje.
W domu pasywnym mam
Darmowe ogrzewanie z pompy ciepla.
Darmowy prad na ciepla wode i oświetlenie.
Place tylko za zimna wode smieci internet.
Jak mam odpowiednio duzo paneli PV to i Tesle naładuje.

Jeśli mam miec roznice w kosztach utrzymania Dom vs Mieszkanie 500zl/mc to to sa spore kwoty za ktore moglbym cos innego miec.
Tylko przez to ze deweloperzy buduja substandardowe mieszkania bo nie musza budowac pasywnie.

Na szczescie Ministerstwo pracuje nad przepisami zamieszkania w ogloszenich informacji o zapotrzebowaniu na energie tak jak to ma miejsce w przypadku lodówek.
Takie mieszkanie żółte bedzie potem ciezej sprzedawałem niz budynek zielony z 15kW.
Pomijam wątpliwy komfort mieszkania w mieszkaniu ze stosunków niewielkimi pokojami i nawiewnikami okiennymi gdzie pol roku wieje mrozem. Ja to czesto mam przez to katar. Zreszta nie tylko ja bo wspoldomownicy tez. Kazdy na to narzeka. Moze kwestia ekspozycji od strony nawietrzenej trz na to wplywa.


oleo
Posty: 174
Rejestracja: 18 cze 2016, 19:11

Re: Koszty utrzymania mieszkania a standard budowanych mieszkań - opinie i forum

Postautor: oleo » 18 mar 2021, 14:11

A liczyłeś, ile droższa byłaby budowa takich mieszkań i czy miałoby to szansę kiedykolwiek się zwrócić? I raczej nie liczyłbym na bezkosztowe mieszkania, no chyba, że sam byś sprzątał klatkę, ogarniał remonty zamiast funduszu remontowego, zwłaszcza tych nowoczesnych bajerów, o których wspominałeś.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości