Zakup mieszkania pod apartbiuro za 66% ceny / zakup mieszkania na firmę

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Zakup mieszkania pod apartbiuro za 66% ceny / zakup mieszkania na firmę

Postautor: pozdro » 15 mar 2021, 7:46

Hej zastanawiam sie jak wyglada zakup mieszkania pod apartbiuro. W sensie pracuje zdalnie, teraz z mieszkania, ale wiadomo wolalbym osobne apartbiuro z 40m2 na wykonywanie takiej pracy.
Wiec moge zakupić takie mieszkanie 40m2. Teraz pytanie to bedzie koszt firmy (rata kredytu co miesięczna, czy amortyzacja przy zakupie za gotówkę?)
Rozumiem ze tak samo jak od iphone czy laptopa gdzie takie lokum jest mi niezbędne do działaności gospodarczej
Bede mogl odliczyć caly VAT 8% (szkoda ze taki niski ;( )
Oraz od dochodu czyli 17-32%. Dodatkowo sa plany ze składka na NFZ bedzie w procentach a nie jak teraz 350zl tylko tam z 800zl jak obniżę dochod to zaoszczędze tez na NFZ. Moge tez odliczyć koszty użytkowania prad internet woda i to w całości bo to bedzie stricte pod prace zdalna. Wstaje rano przechodzę sobie 1km do mojego apartbiura.

Zastanawiam sie jak to najkorzystniej zrobic. Tak zeby sobie to rozłożyć typu 2k zostawiam na jedzenie i koszty a jakos odliczam co miesiac. X-2k. Wtedy byc moze bym sie łapał na ten ZUS procentowo od dochodu. Czyli nie 1380zl tylko jakies 900zl?

Ktos robil takie kalkulacje? Wydaje sie ze mozna przynajmniej 25% na wartosci nieruchomosci urwać. Czyli mieszkanko po 9 tys zl kupuje w cenie 7 tys zl.
Ok potem jakbym chcial wynajac to musze VAT doliczyć 7%? 23% (jak kupilem z 7% to chyba ten pierwszy) a jakbym chcial zamieszkać to to samo. Jakbym przestał pracowac i wynajął na airbnb to tez te 7% nie bylyby problemow raczej.


Zna sie ktos na tym bo mam nadwyżki a gniota sie w salonie z laptopem z checia bym zostawił żonę i w perspektywie dzieciaki w dotychczasowym mieszkaniu, a sam pracowal ze swojego apartbiura ;) przy okazji bym nie placil takich kroci na skladki i podatki. To wydaje sie win win


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Zakup mieszkania pod apartbiuro za 66% ceny / zakup mieszkania na firmę

Postautor: pozdro » 15 mar 2021, 7:56

A jeszcze najlepsze jak ceny mieszkan spadna to mozna przekształcić z zaniżonym vatem. A potem wzrosna i juz jest mieszkalne. Jakby sie kiedys zakończyło prowadzenie działalności gospodarczej.

platinium
Posty: 404
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:26

Re: Zakup mieszkania pod apartbiuro za 66% ceny / zakup mieszkania na firmę

Postautor: platinium » 15 mar 2021, 13:14

Poważnie jesteś na progresywnym na jdg? :)


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Zakup mieszkania pod apartbiuro za 66% ceny / zakup mieszkania na firmę

Postautor: pozdro » 15 mar 2021, 20:08

Tak, jak masz troche kosztow. Rozliczasz sie wspolnot z zona. To nie na wielkiej roznicy. Ja to jestem starszy juniorem w IT :D

Liniowo to sie oplaca dopiero przy 20 tys zl/mc

platinium
Posty: 404
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:26

Re: Zakup mieszkania pod apartbiuro za 66% ceny / zakup mieszkania na firmę

Postautor: platinium » 15 mar 2021, 21:25

pozdro pisze:Tak, jak masz troche kosztow. Rozliczasz sie wspolnot z zona. To nie na wielkiej roznicy. Ja to jestem starszy juniorem w IT :D

Liniowo to sie oplaca dopiero przy 20 tys zl/mc

Same here. Przychody 50k miesięcznie i ryczałcik 15%. Musiałbym wydawać powyżej 11tys miesięcznie żeby opłacało się rozliczać koszty.

Co do Twoich obliczeń to się nie zgadza. Liniówka opłaca się przy 96tys rocznie. No chyba że lubisz oddawać państwu :D To chyba Twoja żona zarabia ujemne wartości że Ci się opłaca na progresie siedzieć. Weź się umów na rozmowę z jakimś doradcą bo to nie jest możliwe co piszesz

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Zakup mieszkania pod apartbiuro za 66% ceny / zakup mieszkania na firmę

Postautor: pozdro » 21 mar 2021, 10:05

No wlasnie nie zarabia aktualnie

buda
Posty: 366
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:52

Re: Zakup mieszkania pod apartbiuro za 66% ceny / zakup mieszkania na firmę

Postautor: buda » 21 mar 2021, 13:27

pozdro, gratuluję. Kilka mkesięcy temu pisałes, ze jesteś stanu wolnego. Czy zainspirował Cię moj post Kto dziedziczy po nas? :)

iti
Posty: 1170
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Zakup mieszkania pod apartbiuro za 66% ceny / zakup mieszkania na firmę

Postautor: iti » 21 mar 2021, 18:44

Sprawdźcie sobie aktualny stan prawny, bo chyba coś się pozmieniało ostatnio i sporo wezwań przychodzi o zapłatę zaległych podatków ;) Choć nie jestem pewien, czy na pierwszy ogień nie idą spółki.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości