Jak odróżnić apartamentowiec od zwykłego bloku - dyskusja na forum

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Hakelbery
Posty: 65
Rejestracja: 12 sty 2021, 21:15

Jak odróżnić apartamentowiec od zwykłego bloku - dyskusja na forum

Postautor: Hakelbery » 10 kwie 2021, 20:43

Witam
Jak wiadomo ostatnio w Krakowie powstają tylko apartamentowce w prestiżowych lokalizacjach. Szukając mieszkania zastanawiałem się jak rzeczywiście ocenić czy coś jest budowane i urządzane po kosztach czy rzeczywiście developer trochę się wysilił. Nie jestem budowlańcem więc nie do końca potrafię ocenić jakoś materiałów wykorzystanych do budowy.
Ja przyjąłem następujące kryteria
- minimalna wysokość mieszkania 260 cm
- możliwość zakupu komórki oraz miejsca garażowego
- czy jest montowany . domofon ( nie sama instalacja na wideo domofon)
- ile jest mieszkań 1 i 2 pokojowych a ile 3 i 4 pokojowych
- czy okna są 2 czy 3 szybowe
- ile jest gniazdek w mieszkaniach ( tutaj naprawdę niektórzy jadą po bandzie )
- wielkość okien ( tak na oko
- jak ma wyglądać wizualnie klatka schodowa ( czy wszystko na biało i najtańsze płytki czy jest coś więcej)
- ile mieszkań na poziomie klatki i ile mieszkań na windę
(Uważam że 40 mieszkań na windę to maks)

A jakie są Wasze kryteria ?


Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Jak odróżnić apartamentowiec od zwykłego bloku - dyskusja na forum

Postautor: Rak » 10 kwie 2021, 20:49

> 14 k to już ap ?

Hakelbery
Posty: 65
Rejestracja: 12 sty 2021, 21:15

Re: Re: Jak odróżnić apartamentowiec od zwykłego bloku - dyskusja na forum

Postautor: Hakelbery » 10 kwie 2021, 20:54

Rak pisze:> 14 k to już ap ?

Cena powinna być wyznacznikiem ale ja uważam że od pewnego czasu nie jest. Nie wiem czy 14 czy 20 to apartament. Ja oczywiście używam słowa apartament w cudzysłowie Chodzi mi bardziej czy coś oprócz np lokalizacji idzie w parze z ceną


oleo
Posty: 174
Rejestracja: 18 cze 2016, 19:11

Re: Jak odróżnić apartamentowiec od zwykłego bloku - dyskusja na forum

Postautor: oleo » 10 kwie 2021, 22:13

Hakelbery pisze:Ja przyjąłem następujące kryteria
- minimalna wysokość mieszkania 260 cm
- możliwość zakupu komórki oraz miejsca garażowego
- czy jest montowany . domofon ( nie sama instalacja na wideo domofon)
- ile jest mieszkań 1 i 2 pokojowych a ile 3 i 4 pokojowych
- czy okna są 2 czy 3 szybowe
- ile jest gniazdek w mieszkaniach ( tutaj naprawdę niektórzy jadą po bandzie )
- wielkość okien ( tak na oko
- jak ma wyglądać wizualnie klatka schodowa ( czy wszystko na biało i najtańsze płytki czy jest coś więcej)
- ile mieszkań na poziomie klatki i ile mieszkań na windę
(Uważam że 40 mieszkań na windę to maks)

Jeżeli chodzi o różnice w wysokości mieszkania pomiędzy apartamentem i zwykłym blokiem, to wydawało mi się, że 260-265, to jakiś podstawowy standard, ponad standard, to więcej niż to. Bez przesady, żeby miały o tym decydować gniazdka, to sobie można dorobić we własnym zakresie i przez to, że będzie ich więcej, to zwykłe mieszkanie nie zmieni się a apartament. Podobnie okna 3-szybowe, teraz to chyba będzie standard ze względu na bardziej wyśrubowane normy budowlane.

Gdybym miał wskazać cechy apartamentowca, to może wskazałbym jakiś prywatny ogród ciekawie zagospodarowany, ciekawa elewacja (np. klinkier), coś ekstra w częściach wspólnych, może basen, może siłownia. Zaś samo mieszkanie... na pewno metraż, apartamentem raczej nie są 2 pokoje na 40 m2, do tego taras zapewniający prywatność, dobra wystawa oraz dobry widok z okien albo bardzo dobra lokalizacja. Moim zdaniem do apartamentów często bliżej okazałym mieszkaniom w kamienicach (lokalizacja, wysokość pomieszczeń, wielkość mieszkań, często bardzo eleganckie wykończenie klatek schodowych), choć nie ma też wielu innych cech. No i sporo zależy od tego, jak to wykończysz, ile jest przestrzeni w takim mieszkaniu.

Hakelbery
Posty: 65
Rejestracja: 12 sty 2021, 21:15

Re: Jak odróżnić apartamentowiec od zwykłego bloku - dyskusja na forum

Postautor: Hakelbery » 10 kwie 2021, 23:57

Ja powtarzam Nie do końca mam na myśli definicje apartamentu jako pojedynczego mieszkania Bardziej chodzi mi o całą inwestycję Oczywiście się zgadzam że coś co ma.50 m nigdy nie będzie apartamentem
Ale tak konkretnie - długo myślałem nad Apartamentem Przybyszewskiego 64. I tam po analizie wyszło że nazwa nijak się ma do tego co oferuje. Abstrahując od lokalizacji która dla jednych jest super dla drugich nie. Bardziej chodzi mi co znaczy fajny blok vs marny
Ja.wiem że wiele rzeczy mogę zrobić sam Ale jeśli developer daje mi 80 gniazdek zamiast 40 na tym samym metrażu to jest to jaki sygnał że ten drugi nawet na takiej pierdole próbuje oszczędzać

buda
Posty: 385
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:52

Re: Jak odróżnić apartamentowiec od zwykłego bloku - dyskusja na forum

Postautor: buda » 11 kwie 2021, 0:30

Porządny budynek zaczyna się od porządnej lokalizacji. Wysoka cena gruntu generuje wyższą cenę.

Drugim elementem jest lepszy i droższy architekt, który myśli, a to kosztuje.

Budynek góra 4 piętra.

Trzecim elementem jest otoczenie bloku. Teren wolny, a nie jeszcze jakby tunel z mieszkaniami wzdłuż dzialki, jak na Ułanów.

Niestety, rzadko wszystko jest idealne. Na przykład ekskluzywne Kaziemierza Wielkeigo 51 jest moim zdaniem słabe, bo jest ciasno wciśnięty budynek między inne i nie ma przestrzeni. Z kolei ekskluzywna Kujawska ma genialne położenie, ale większe mieszkania niestety piętrowe. 30 metrów na dole, 30 na górze. Albo 40+40. I ganianie po schodach za własne pieniądze. Do tego brak klatki schodowej i wchodzenie do mieszkania z pola.

Zdradzę Wam moje marzenie. Chcę kiedyś mieszkać w takim budynku jak Browar Kleparz, budyneki ten srodkowy, odremontowany. W mieszkaniu narożnym , z tzw. wykuszem, czyli wystającym fragmentem muru z oknem.

Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Jak odróżnić apartamentowiec od zwykłego bloku - dyskusja na forum

Postautor: anubis » 11 kwie 2021, 13:22

Prawdziwe apartamenty można poznać po tym, że nie mają w nazwie "apartamenty", literki "v" zamiast "w", agresywnej reklamy, są w topowej lokalizacji i sprzedają się na pniu. :D
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022

Klitsch.K.O
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2020, 17:49

Re: Jak odróżnić apartamentowiec od zwykłego bloku - dyskusja na forum

Postautor: Klitsch.K.O » 11 kwie 2021, 18:51

Łatwo je poznać, bo nas na nie nie stać.

Kolejna idiotyczna dyskusja. Nikogo tu nigdy nie będzie stać na prawdziwy apartament za parę baniek, wiec próbujecie coś sobie udowodnić w internetach. Druga sprawa, to co tam władujecie do środka, bo ludziska kupują relatywnie drogie dla nich mieszkania, a później wykańczają po taniości.


yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Re: Jak odróżnić apartamentowiec od zwykłego bloku - dyskusja na forum

Postautor: yyeeoo » 11 kwie 2021, 19:21

Apartament to nie żadne słówko powiązane z konkretnymi wymaganiami i atutami - w większości chwyt deweloperów dla nawet najzwyklejszych osiedli ;)

Hakelbery
Posty: 65
Rejestracja: 12 sty 2021, 21:15

Re: Jak odróżnić apartamentowiec od zwykłego bloku - dyskusja na forum

Postautor: Hakelbery » 11 kwie 2021, 20:02

Nie wszyscy chyba przeczytali pierwszego posta w którym piszę o apartamentowcach z przymróżeniem oka. nie chodzi mi o analizę co to jest apartamentowiec bo rzeczywiście pewnie większość z nas nie kupi mieszkania za pare milionów Pełna zgoda
Chciałem tylko dowiedzieć się jakimi kryteriami Wy się kierujecie w ocenie czy dany developer oferuje fajne mieszkania o dobrej jakości czy tylko nazywa je „apartamenty” a cała reszta jest budowana jak najtaniej.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: aglaja, Google Adsense [Bot] i 15 gości