Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Adam01
Posty: 168
Rejestracja: 04 sty 2021, 21:52

Re: Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Postautor: Adam01 » 12 kwie 2021, 21:08

@platinium dobrze pisze. Sam płaciłem za taka usługę podobna kwotę. No ale biedny bogatego nie zrozumie.


WiktorR
Posty: 191
Rejestracja: 12 lis 2019, 18:30

Re: Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Postautor: WiktorR » 12 kwie 2021, 21:19

mariar pisze:
anubis pisze:Te oferty stoją, bo dotychczas nie było potrzeby się ich wyzbywać. Tarcze i PFR-y na jakiś czas zadziałały.

Teraz dynamicznie rośnie liczba upadłości. mBank wrzucił dzisiaj na twittera taki wykres.

Link do opracowania mBanku:
mdm.pl/ds-server/42392?t=0a34aaa51fb6148597afe393700812afa3e82b4398ed01bf8020c1de285db86c

Piszą w raporcie: "Cały czas utrzymuje się wysoka liczba upadłości w handlu, kolejny kwartał pod rząd pogarsza się sytuacja w budownictwie. Liczba upadłości konsumenckich cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie. Spodziewamy się, że tendencja wzrostowa jeżeli chodzi o upadłości przedsiębiorstw będzie kontynuowana, co powinno zacząć się odbijać na wzroście wskaźnika NPL."

No, firmy związane z budowlanką w takim kryzysie że ekipę budowlaną sobie trzeba znaleźć 3 miesiące przed wykańczaniem, sam ogarnięty architekt do mieszkania 3-pokojowego to 60k za projekt i nadzorowanie ekipy. Z poczatkiem marca zlecałem wycenę paneli i drzwii z montażem. Wycena drzwi 3x1800zł. Tydzień temu chciałem potwierdzić i opłacić zamowienie - dzwi z 1800zł podrożały do 2300. W każdym innym sklepie i u producenta to samo.
Kryzys jakich mało, ale chyba dla ich klientów :D

Ty Tak na serio ? Zapłaciłeś 60K "architektowi wnętrz" za 3 pokojowe mieszkanie :lol:
To ile Cię wyszło wykończenie mieszkania :lol: ?

Ludzie czy wy się z choinki urwaliście ?

Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Postautor: Rak » 12 kwie 2021, 21:27

platinium pisze:
Rak pisze:co stanowi 9/10 pracy projektanta poza projektem?

Za projekt jest od kilku do 20 k max raczej, 40 poszło zatem na co ?

Ostatni post, bo czuję się jakbym rozmawiał z.. brak słów.

Mylicie architektów z projektantami wnętrz

..
co stanowi 9/10 pracy projektanta poza projektem?

Chopie, piszę ci 3 razy o architekcie a nie projektancie. Ja nie pojawiałem się w mieszkaniu podczas wykończenia. Gość mi zamówił wszystkie materiały, obliczył czego ile trzeba, ogarnął swoją firmę wykończeniową i zrobili wszystko tak, że nie widać różnic pomiędzy wizualizajcą a rzeczywistością. Idź sobie znajdź Leszka na olx-ie który Ci wykończy mieszkanie zgodnie z wizualizacją od studenta zamiast komentować na co ja wydaję kasę :)

Ja się grzecznie zapytałem na co idzi kasa projektanta/architekta poza projektem bo mnie to zaintrygowało skoro jednak w zwykłej wielkości mieszkaniu ciężko za projekt sam wydać 20 k. Nie interesuja mnie na co wydajesz swoją kasę.

Z tego co piszesz to 40 k bierze za..doglądanie ekipy bo ona sama nie umie tego wykonać wg jego projektu. Dziękuję Ci za wyjaśnienie.

Teraz na 60 m2 3 pokojowe wywaliłem 150 tysięcy zaledwie, także w świetle komentarzy Twojego oraz późniejszego od Adam01 czy podobny nick cieszy mnie, że zostałem określony jako biedny, zatem aż tak stasznie nie przepłaciłem..mam nadzieję!


Bartab
Posty: 242
Rejestracja: 04 sty 2021, 13:54

Re: Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Postautor: Bartab » 12 kwie 2021, 21:29

platinium pisze:Ja nie pojawiałem się w mieszkaniu podczas wykończenia. Gość mi zamówił wszystkie materiały, obliczył czego ile trzeba, ogarnął swoją firmę wykończeniową i zrobili wszystko tak, że nie widać różnic pomiędzy wizualizajcą a rzeczywistością.

To wszystko co opisałeś powinno kosztować raczej nie więcej niż 300 zł za metr. Chyba że to jakiś światowej sławy architekt wnętrz no to wtedy pewnie może mieć kilkakrotnie wyższe stawki. Jeśli nie to ktoś nieźle nabił Cię w butelkę...

Adam01
Posty: 168
Rejestracja: 04 sty 2021, 21:52

Re: Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Postautor: Adam01 » 12 kwie 2021, 21:35

Pany, wykańczacie mieszkania za 2k/m2 i myślicie, że to dużo? Róbcie sobie jak chcecie, ale u innych taki budżet starcza na spieki, deskę na podłodze, kuchnie u stolarza i płyty wielkoformatowe w łazience. A co z całą resztą? Jeden robi za tyle, a drugi za tyle. W czym macie problem? :P

Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Postautor: Rak » 12 kwie 2021, 21:37

Adam01 napisał, że nie wchodził do mieszkania więc pewnie je kupił po czym pierwszy raz wiział na wizualizacji a drugi ostatni na zdjęciach w ogłoszeniu i tyle mu wystarczyło.

Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Postautor: Rak » 12 kwie 2021, 21:39

Adam01 pisze:Pany, wykańczacie mieszkania za 2k/m2 i myślicie, że to dużo? Róbcie sobie jak chcecie, ale u innych taki budżet starcza na spieki, deskę na podłodze, kuchnie u stolarza i płyty wielkoformatowe w łazience. A co z całą resztą? Jeden robi za tyle, a drugi za tyle. W czym macie problem? :P

Przecież napisałeś, że biedny bogatego nie zrozumie i masz rację, nikt Cię nie rozumie :-) jak na zwykłe małe mieszkanie jest sens wywalać taką kasę.
Co innego na 100 metrówkę fajną.

Wioskowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2021, 21:52

Re: Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Postautor: Wioskowy » 12 kwie 2021, 22:38

Wiadomo, że jak ktoś wynajmuje, bo nie stać go na mieszkanie, to dla takiego wykończenie mieszkania za 5 tyś za m2 to jest jakaś abstrakcja. Jednak w Krakowie mieszkają ludzie z klasy średniej, dla których taka suma, to nic wielkiego.


Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Postautor: Rak » 12 kwie 2021, 22:42

Wioskowy pisze:Wiadomo, że jak ktoś wynajmuje, bo nie stać go na mieszkanie, to dla takiego wykończenie mieszkania za 5 tyś za m2 to jest jakaś abstrakcja. Jednak w Krakowie mieszkają ludzie z klasy średniej, dla których taka suma, to nic wielkiego.

Jeżeli mieszkanie 60 metrowe czyli takie małe 3 pokojowe kosztuje teraz np. 10 k za metr (tyle płaciłem) czyli całość mieszkalna to sześć stówek to wykańczasz je rozumiem z tego co piszesz za 300 tysięcy.

Czy mogłbyś proszę wrzucić kilka linków do takich mieszkań w Krakowie ? Chciałbym je oglądnąć aby zrozumieć jak pięknie mogą wyglądać :-)
Liczę na Twoją pomoc :-)

Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Postautor: anubis » 12 kwie 2021, 23:01

Rak pisze:Czy mogłbyś proszę wrzucić kilka linków do takich mieszkań w Krakowie ? Chciałbym je oglądnąć aby zrozumieć jak pięknie mogą wyglądać :-)
Liczę na Twoją pomoc :-)

Ja sobie to potrafię wyobrazić. Włoskie marmury w łazience, podłoga z brazylijskiego drewna, meble dębowe wg. indywidulanego projektu niemieckich cieśli. Dla znajomych odczucia podobne jak lepszy komplet z Castoramy (nikt normalny tego nie zauważy), no ale ty wiesz, że masz luksus. :D
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości