Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Adam01
Posty: 168
Rejestracja: 04 sty 2021, 21:52

Re: Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Postautor: Adam01 » 12 kwie 2021, 23:07

Wykończenie na przyzwoitym poziomie:
youtube.com/watch?v=ibFYNITVtyI
youtube.com/watch?v=1r8IPL1YFJQ


Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Postautor: Rak » 12 kwie 2021, 23:09

Adam01 pisze:Wykończenie na przyzwoitym poziomie:
youtube.com/watch?v=ibFYNITVtyI
youtube.com/watch?v=1r8IPL1YFJQ

Dziękuję ! Już oglądam :-)
Tego pana z drugiego linka znam, dobrze opisuje w swoich innych yt różnice między materiałami blatów.

Listwy aqforma czy też może raczej labry w sufitach jakiegoś szału nie robią (nie ma niestety wcale większego wyboru oświetlenia, który można w nie wczepić), taki raczej jedynie surowy klimat wprowadzają ale klimatyzator dobry ;)

Proszę, można rzeczowo odpowiedzieć gdy się chce..

Wioskowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2021, 21:52

Re: Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Postautor: Wioskowy » 13 kwie 2021, 10:39

Bo takie wykończenie robi się dla siebie, a nie pod inwestycję. Wiadomo, że jak ktoś wynajmuje, to nie ma pieniędzy i nie kręci nosem na wykończenie za 500-1000 zł za m2. Pewnie nawet nie ma porównania, bo nigdy nie widział fajnie urządzonego mieszkania :D Ale jak zarobi się już pieniążki w życiu i uda coś kupić, to chce się mieć porządnie. Ja w wykończenie domu na wsi włożyłem 700 tyś i jeszcze wydawało się mało.


buda
Posty: 374
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:52

Re: Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Postautor: buda » 14 kwie 2021, 1:50

platinium pisze:Chopie, piszę ci 3 razy o architekcie a nie projektancie. Ja nie pojawiałem się w mieszkaniu podczas wykończenia. Gość mi zamówił wszystkie materiały, obliczył czego ile trzeba, ogarnął swoją firmę wykończeniową i zrobili wszystko tak, że nie widać różnic pomiędzy wizualizajcą a rzeczywistością. Idź sobie znajdź Leszka na olx-ie który Ci wykończy mieszkanie zgodnie z wizualizacją od studenta zamiast komentować na co ja wydaję kasę :)


Przecież kolega napisał, że to z ekipą wykończeniową. Czyli projekt, kupowanie w sklepach i ekipa wykończeniowa 60 t. za całe mieszkanie. To jest tanio. Zrobienie łazienki sama robocizna to ok. 10 000.

buda
Posty: 374
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:52

Re: Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Postautor: buda » 14 kwie 2021, 1:54

anubis pisze:Ja sobie to potrafię wyobrazić. Włoskie marmury w łazience, podłoga z brazylijskiego drewna, meble dębowe wg. indywidulanego projektu niemieckich cieśli. Dla znajomych odczucia podobne jak lepszy komplet z Castoramy (nikt normalny tego nie zauważy), no ale ty wiesz, że masz luksus. :D


Nie przesadzaj. My mamy podłogę z parkietu spod Rzeszowa za 18 000, twardy i wytrzymały pod pazury psa.

Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Postautor: anubis » 14 kwie 2021, 11:45

Ale tu nie chodzi o materiały tylko o koszt projektu i nadzoru inwestorskiego. Koledzy napisali, że za taką usługę dali 50-60k na 3-pokojowe mieszkanie.

Materiały to wiadomo, że kosztują, a dobra podłoga tym bardziej.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022

Pepeg
Posty: 258
Rejestracja: 21 sty 2020, 21:12

Re: Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Postautor: Pepeg » 15 kwie 2021, 14:41

60 tys :D Fajnie wiedzieć ile zaoszczędziłem. Bardzo jestem ciekawy jak wygląda takie mieszkanie wykończone wg projektu wartego 60 tys.

yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Re: Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Postautor: yyeeoo » 16 kwie 2021, 18:02

Standard w Krakowie za sam projekt mieszkania 70m od sensownego projektanta to zdecydowanie powyżej 10k pln, rynkowo trzeba liczyc obecnie 13-14. Są studia "oh ah" jak Mikołajska, oni brali bodajże już 2 lata temu koło 20k - ile teraz nie wiem ;)

Za nadzór jest dopłata zazwyczaj kilka tysięcy złotych - to jest jedynie tak naprawdę doradztwo tylko przy kluczowych elementach wykończenia i kilka spotkań w momencie nowych etapów. Wszystkie dostawy, telefony, pierdoły, setki pytań od wykonawców są na Twojej głowie.

Za projekt i wykończenie "pod klucz", gdzie wszystko jest na głowie architekta, dostawy, ekipy itp a Ty odbierasz tylko potem klucze - trzeba liczyć te 30k. Na pewno są też gdzieś ceny sporo wyższe.
Druga sprawa i spory plus to fakt, że projektanci mają często naprawdę bardzo, bardzo solidne ekipy ( a nie zlepek ukraińców), które często pracują z nimi na wyłączność i nie są do złapania na wolnym rynku, albo z terminami za rok lub na samą fuchę ;)

Druga rzecz to wykończenie - sensowny architekt teraz ocenia to na minimum 2,5k za metr. Bez wodotrysków i to z rynku pierwotnego. Rynek wtórny to często skarbonka bez dna.


Mateuszkrk93
Posty: 521
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:20

Re: Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Postautor: Mateuszkrk93 » 17 kwie 2021, 22:19

Minimum 2.5k za metr? :D
Ludzie ładnie dajecie się hem.hem bez mydła. :lol:

asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Koszty wykończenia mieszkania w wysokim standardzie / ile kosztuje wykończenie mieszkania

Postautor: asander » 22 kwie 2021, 16:46

Uporządkujmy trochę tą dyskusję.

Czy możecie podać wg Waszej wiedzy widełki brutto dla Krakowa:

1) ceny projektanta wnętrz za 1m2.
2) ceny materiałów wykończeniowych za 1m2.
3) ceny ekipy wykończeniowej za 1m2.

Chodzi o standardowe mieszkanie ok. 45-65 m2 z rynku pierwotnego.

Wiadomo, że górny zakres może być "nieskończony", więc proszę o realne kwoty, takie typowe dla klasy średniej, a nie magnaterii :) To nie być bizancjum, tylko mieszkanie :)



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości