Inwestycje warte uwagi w Krakowie / jaką inwestycję wybrać

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Rak
Posty: 1054
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Inwestycje warte uwagi w Krakowie / jaką inwestycję wybrać

Postautor: Rak » 01 cze 2021, 13:10

krotek pisze:
Rak pisze:
krotek pisze:Piękne, dzięki - niestety poza moim budżetem wszystkie trzypokojowe :(

Jesli cena 10k faktycznie za metra tam jest i sie podoba i jest wiecej ukladow jak zobaczylem przypadkiem jakies naprawde dobre to miejse akurat ok to rezerwuj a potem mysl serio najwyzej zrezgynujesz po tygodniu , zrogbisz przymiarke.. za 8 to juz tylko czesc bagrow czy pogorze duchackie itp.

Ja od 2018 jak zarezerwowalem swoje 3 pokojowe to zyje juz w cenach 9-10 jako minium za cos w czym chce mieszkac. niestety juz jset 3 lata pozniej a moja placa ta sama.

Po 10,5k są trzypokojowe z 3 metrowym balkonem. Cokolwiek sensowniejszego dużo dużo drożej i poza moim budżetem. Szkoda czasu, bo gdzie jeszcze garaz i komorka

Gdzie wyszukujesz nowe inwestycje?

to dobre ceny jesli reszta jest dobra.

Wszedzie, zalamka bo kilkanascie "inwestycji" widzialem mysle w stanie swiezym gdzie ledwie bylo kilka rezerwacji ale nic mi nie pasilo budzetowo albo wielkosciowo czy ukladowo.
Raz podpisywalem rezerwacje jako pierwszy i widzialem wszytkie mieszkania wolne i.. zrezygnowalem na rzecz innego przypadkiem znalezionego na targach (gdzie juz polowa najlepszych byla wzieta jak zwykle) i w nim jestem. upor pomaga ale zjada duzo czasu i pomaga tylko przy duzym szczesciu. Jak cos jest dobre to trzeba to docenic i nie puszczac ;) najgorzej chyba z lokalizacja i ukladami.


krotek
Posty: 46
Rejestracja: 06 sty 2020, 3:01

Re: Inwestycje warte uwagi w Krakowie / jaką inwestycję wybrać

Postautor: krotek » 01 cze 2021, 14:18

Rak pisze:
krotek pisze:
Rak pisze:
Jesli cena 10k faktycznie za metra tam jest i sie podoba i jest wiecej ukladow jak zobaczylem przypadkiem jakies naprawde dobre to miejse akurat ok to rezerwuj a potem mysl serio najwyzej zrezgynujesz po tygodniu , zrogbisz przymiarke.. za 8 to juz tylko czesc bagrow czy pogorze duchackie itp.

Ja od 2018 jak zarezerwowalem swoje 3 pokojowe to zyje juz w cenach 9-10 jako minium za cos w czym chce mieszkac. niestety juz jset 3 lata pozniej a moja placa ta sama.



Po 10,5k są trzypokojowe z 3 metrowym balkonem. Cokolwiek sensowniejszego dużo dużo drożej i poza moim budżetem. Szkoda czasu, bo gdzie jeszcze garaz i komorka

Gdzie wyszukujesz nowe inwestycje?


to dobre ceny jesli reszta jest dobra.

Wszedzie, zalamka bo kilkanascie "inwestycji" widzialem mysle w stanie swiezym gdzie ledwie bylo kilka rezerwacji ale nic mi nie pasilo budzetowo albo wielkosciowo czy ukladowo.
Raz podpisywalem rezerwacje jako pierwszy i widzialem wszytkie mieszkania wolne i.. zrezygnowalem na rzecz innego przypadkiem znalezionego na targach (gdzie juz polowa najlepszych byla wzieta jak zwykle) i w nim jestem. upor pomaga ale zjada duzo czasu i pomaga tylko przy duzym szczesciu. Jak cos jest dobre to trzeba to docenic i nie puszczac ;) najgorzej chyba z lokalizacja i ukladami.


W tym momencie jedyną sensowną dla mnie inwestycją była Aleja Pokoju, ale po informacjach z działu sprzedaży o dostępnych miejscach postojowych tylko 1,5m i braku komórek, nie zakładałam nawet rezerwacji - auto mi się nie zmieści a zakup obowiązkowy. Więc zostałam bez żadnej inwestycji w tym momencie. Nadzieją tylko inwetsycje które się pojawiają na świeżo - ale oprócz znanych portali, gdzie i tak już jest często za późno na zakup, nie mam pojęcia jak się o nich dowiadywać

krotek
Posty: 46
Rejestracja: 06 sty 2020, 3:01

Re: Inwestycje warte uwagi w Krakowie / jaką inwestycję wybrać

Postautor: krotek » 01 cze 2021, 15:53

juz nie wspominając o tym, że tam jest użytkowanie wieczyste, więc sporo kasy pójdzie na przekształcenie..


robcio
Posty: 192
Rejestracja: 02 kwie 2021, 17:50

Re: Inwestycje warte uwagi w Krakowie / jaką inwestycję wybrać

Postautor: robcio » 04 cze 2021, 12:59

krotek pisze:
Rak pisze:
krotek pisze:

Po 10,5k są trzypokojowe z 3 metrowym balkonem. Cokolwiek sensowniejszego dużo dużo drożej i poza moim budżetem. Szkoda czasu, bo gdzie jeszcze garaz i komorka

Gdzie wyszukujesz nowe inwestycje?


to dobre ceny jesli reszta jest dobra.

Wszedzie, zalamka bo kilkanascie "inwestycji" widzialem mysle w stanie swiezym gdzie ledwie bylo kilka rezerwacji ale nic mi nie pasilo budzetowo albo wielkosciowo czy ukladowo.
Raz podpisywalem rezerwacje jako pierwszy i widzialem wszytkie mieszkania wolne i.. zrezygnowalem na rzecz innego przypadkiem znalezionego na targach (gdzie juz polowa najlepszych byla wzieta jak zwykle) i w nim jestem. upor pomaga ale zjada duzo czasu i pomaga tylko przy duzym szczesciu. Jak cos jest dobre to trzeba to docenic i nie puszczac ;) najgorzej chyba z lokalizacja i ukladami.


W tym momencie jedyną sensowną dla mnie inwestycją była Aleja Pokoju, ale po informacjach z działu sprzedaży o dostępnych miejscach postojowych tylko 1,5m i braku komórek, nie zakładałam nawet rezerwacji - auto mi się nie zmieści a zakup obowiązkowy. Więc zostałam bez żadnej inwestycji w tym momencie. Nadzieją tylko inwetsycje które się pojawiają na świeżo - ale oprócz znanych portali, gdzie i tak już jest często za późno na zakup, nie mam pojęcia jak się o nich dowiadywać


Jeździj na rowerze, spaceruj w okolicach gdzie potencjalnie chciałbyś mieszkać, często na kilka miesięcy przed rozpoczęciem sprzedaży już wisi w miejscu budowy tablica, że inwestor (najczęściej tu ujawniony z nazwy deweloper) dokonuje tu jakichś działań związanych z przygotowaniem pod budowę. Tak ja się dowiedziałem o wielu miejscówkach które jeszcze nie są (nie były) na stronach deweloperów (tu polityka jest różna, są takie firmy które pierwszą akcje marketingową organizują jak jeszcze nie wbili łopaty wcale, a są takie gdzie stoją już ze dwa piętra i dopiero jest o inwestycji głośno) albo tam nawet nie trafią (część mniejszych deweloperów się nie ogłasza na portalach). Poza tym sporo osób tu na forum wrzuca info, że widzieli gdzieś tablice budowlane w takim a takim miejscu i ktoś coś będzie budował.

Juffre
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2021, 13:13

Re: Inwestycje warte uwagi w Krakowie / jaką inwestycję wybrać

Postautor: Juffre » 20 cze 2021, 13:20

Hej, szukam z Żoną mieszkania w Krk i zainteresowała nas inwestycja Nowa Lipska. Ceny kształtują się w okolicach od ~9k za mieszkania 60 parę mętrów do około 10k za 50m2. Martwi mnie bliskość ruchliwej Lipskiej. Do tego w okolicy podobno czasami niezbyt przyjemnie pachnie. W ostatnim czasie obserwowaliśmy rynek i mamy wrażenie że ceny potrafią rosnąć skokowo. Mieszkania szukamy dla siebie nie jest to inwestycja pod wynajem czy jako lokata.
Niewątpliwą zaletą jest bliskość do tramwaju i stosunkowo niedalekie oddalenie od centrum.

Co sądzicie o tej inwestycji? Może znacie inne inwestycje nad którymi warto się jest pochylić?

Rak
Posty: 1054
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Inwestycje warte uwagi w Krakowie / jaką inwestycję wybrać

Postautor: Rak » 21 cze 2021, 11:04

Wg mnie znośnie ale..ja lubię ekopark bo spodobała mi się jakosc wykończenia na ich Przybyszewskiego, obok masz bagry i sklepy i rowerem pod Wisłę zajedziesz po płaskiej ścieżce co też mi się podoba. Centrum toto (jeszcze) nie jest i korki przy skrecie w nowohucka mogą Ci obrzydzic życie.

Cały problem w tym, że możesz i dwa lata czekać na sensowniejsza lokalizacje w krk zbytnio wybrzydzając. Diabli wiedzą czy instal rzuci tam czyms nie lepszym jak wspominałeś ale to zagadka. Więc dobrze kombinujesz, też miałbym opory lekkie czy akurat to miejsce no ale w sumie gdzie jest idealnie (?). Może za parę lat to okazac się jednym z lepszych miejsc. Jeśli 60 to 3 pokoje to 60 dla rodziny.. bezdyskusyjnie.

Dla mnie zagadkanjest czy później się łatwiej pozbyć nieco zbyt duzego 50 czy 3 pokojowego 60m2. Ceny lepszej nie będzie raczej. No i nic nowego czego bys nie wiedział oczywiście nie napisałem ale może ktoś coś dopisze :)

krotek
Posty: 46
Rejestracja: 06 sty 2020, 3:01

Re: Inwestycje warte uwagi w Krakowie / jaką inwestycję wybrać

Postautor: krotek » 21 cze 2021, 23:59

Juffre pisze:Hej, szukam z Żoną mieszkania w Krk i zainteresowała nas inwestycja Nowa Lipska. Ceny kształtują się w okolicach od ~9k za mieszkania 60 parę mętrów do około 10k za 50m2. Martwi mnie bliskość ruchliwej Lipskiej. Do tego w okolicy podobno czasami niezbyt przyjemnie pachnie. W ostatnim czasie obserwowaliśmy rynek i mamy wrażenie że ceny potrafią rosnąć skokowo. Mieszkania szukamy dla siebie nie jest to inwestycja pod wynajem czy jako lokata.
Niewątpliwą zaletą jest bliskość do tramwaju i stosunkowo niedalekie oddalenie od centrum.

Co sądzicie o tej inwestycji? Może znacie inne inwestycje nad którymi warto się jest pochylić?


Sadze ze tam będzie głośno od ulicy - dlatego ostatecznie nie wzięłam tej lokalizacji

kaykay
Posty: 76
Rejestracja: 22 cze 2021, 8:43

Re: Inwestycje warte uwagi w Krakowie / jaką inwestycję wybrać

Postautor: kaykay » 22 cze 2021, 8:48

Co myślicie o inwestycji od dom-bud na Meiera 16? Zdaje sobie sprawę, że komunikacyjnie w tej chwili jest źle ale dużo tam się robi w tej kwestii (tramwaj, SKA, poszerzenie drogi). Ceny 8200-8500 kuszą. Bardzo mało opinii nt tej inwestycji na tym forum.


czyzy
Posty: 219
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Inwestycje warte uwagi w Krakowie / jaką inwestycję wybrać

Postautor: czyzy » 22 cze 2021, 16:28

Mnie też niespecjalnie podoba się ta okolica, w której budowana jest inwestycja Meiera 16 Kraków. Polecam spacer, ale być może to sprawa subiektywna.

kaykay
Posty: 76
Rejestracja: 22 cze 2021, 8:43

Re: Inwestycje warte uwagi w Krakowie / jaką inwestycję wybrać

Postautor: kaykay » 23 cze 2021, 7:44

Niby mało zieleni ale na północ są już pola i lasy a na alei mają dociągnąć ścieżkę rowerową więc będzie można dojechać do bardziej standardardowego parku. Najbardziej boje się hałasu od alei, chociaż mają być ekrany a z drugiej strony gdzie w Krakowie nie będzie hałasu od jakiejś ulicy.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości