Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Postautor: Rak » 06 cze 2021, 14:56

Oczywiście nie mam na to wpływu, lecz z pokorą wobec tematu i chcąc odjąć pracy adminowi proponuję zachować formułę:

1. Obowiązkowo link do jak najnowszego materiału w postaci najlepiej wideo lub tekstu
2. Data materiału oraz jego tytuł
3. Ewentualnie dodatkowy komentarz obok lub poniżej
4. Żadnych starych materiałów czy analiz. Starych tj. starszych niż maksymalnie tydzień od dnia publikacji wpisu. Dlaczego ? Można by w nieskończoność przeklejać tu internet. A potrzebujemy informacji NOWEJ, bieżącej, świeżej, dającej obraz OBECNEJ sytuacji.

Proponuję usuwanie wpisów nie spełniających większości z powyższych kryteriów.

Ready, steady, go !

forsal.pl/nieruchomosci/mieszkania/artykuly/8181705,ceny-mieszkan-w-polsce-raty-kredytow-hipotecznych-2021.html "Ceny mieszkań w Polsce. Na niektórych rynkach widać symptomy przegrzania" - 6/6/2021

( Jeżeli temat zostanie pociągniety wystarczy mi dobre piwo w nagrodę ;), może gdzieś przy Młynówce najlepiej bo tam akurat mam z buta )


slwk
Administrator
Posty: 54
Rejestracja: 28 kwie 2015, 18:44

Re: Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Postautor: slwk » 06 cze 2021, 19:35

To ma być tylko sucha informacja, czy posty mogą zawierać również polemikę z przytaczanymi wcześniej materiałami? Jeśli polemika byłaby dozwolona, to jakie parametry miałaby spełniać? Dodałbym też coś o zakazie personalnych "wycieczek".

Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Postautor: Rak » 06 cze 2021, 20:02

slwk pisze:To ma być tylko sucha informacja, czy posty mogą zawierać również polemikę z przytaczanymi wcześniej materiałami? Jeśli polemika byłaby dozwolona, to jakie parametry miałaby spełniać? Dodałbym też coś o zakazie personalnych "wycieczek".



Celem mojej propozycji jest stworzenie miejsca, gdzie można wejść i zobaczyć wyłącznie najświeższe góra tygodniowe linki z opcjonalnym krótkim komentarzem, co pozwoli na ocenę bieżącej sytuacji.

Po zastanowieniu obawiam się, że jedynie suche dane skazałyby wątek już na starcie na wymarcie i polemika jest konieczna aby dać mu szansę się w ogóle rozwinąć.


Proponuję zasadę - polemika wedle zasady jest mile widziana w dniu opublikowania linkowanego materiału i także dnia następującego po publikacji, poźniejsze komentarze są mocno niezalecane jako "po czasie" i możemy je skomentować tekstem "twój czas minął" ;) aby użytkownik mógł je sam usunąć bez udziału admina. Chyba jestem niepoprawnym idealistą czy też marzycielem, lecz można tej czy podobnej formuły spróbować przez kilka miesięcy, najwyżej nie wypali i się wszystko skasuje :) admin jest adminem i decyduje.

Absolutny zakaz personalnych wycieczek.
Absolutny zakaz publikacji bez przynajmniej 10 wpisów na forum w wątkach budowlanych.
Powyższe dwa zakazy i zgłaszanie nie spełniających je postów pilnować mogą użytkownicy, o ile rzecz jasna będą chętni do wpisów i komentowania.


Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Postautor: anubis » 06 cze 2021, 21:40

Nie wiem czy to ma do końca sens, bo jak Ci chodzi o ceny ofertowe to masz przecież panel otodom i tam jesteś na bieżąco ze średnią ceną.

A jak o ceny transakcyjne to bada to tylko NBP, PKO i urban.one. NBP masz raz na kwartał, urban.one raz na miesiąc, a PKO to jak puszczą ankiety tak mają.

Rozumiem Twoje intencje, ale większość artykułów prasowych to albo clickbaity, albo sponsorowana nagodnka, typu "Ceny w Sosnowcu oszalały", a potem wywiad z lokalnym deweloperem i wymienienie ze dwa razy nazwy jego inwestycji. Albo "z najnowszych danych domiporta i rentier.eu wynika, że..." i to tak na prawdę masz zrzut z otodom, nic innego.

Można zamienić nazwę tematu "Krakow potrzebuje tanich mieszkan by sie rozwijac" na "Aktualna sytuacja na rynku mieszkaniowym w Krakowie" i to się w sobie będzie zawierać. Tam i tak, co się nie pojawi, jest na bieżąco wrzucane, a tak to Ci się będzie dublowało.

Za to popieram limit przynajmniej 3 postów, aby zamieszczać cokolwiek w tej sekcji. Uniknęlibyśmy jednopostowych trolli, których pełno się sypie ostatnio.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022

Mateuszkrk93
Posty: 521
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:20

Re: Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Postautor: Mateuszkrk93 » 06 cze 2021, 22:15

Zacznę w temacie watku
money.pl/gospodarka/wedlug-senatora-burego-pis-szykuje-polakom-2-procentowy-podatek-katastralny-6647728336472704a.html

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Postautor: Mar G » 06 cze 2021, 22:26

Merytorycznie , nie politycznie od ludzi dzielnego pacjenta

plus.gazetakrakowska.pl/rynek-mieszkaniowy-2021-po-mieszkania-ustawiaja-sie-kolejki-a-ceny-nie-spadly/ar/c1-15643692

Mateuszkrk93
Posty: 521
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:20

Re: Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Postautor: Mateuszkrk93 » 06 cze 2021, 22:36

Fajne tagi pod tym artykułem :D

ziomek_szuka
Posty: 244
Rejestracja: 22 kwie 2021, 15:17

Re: Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Postautor: ziomek_szuka » 06 cze 2021, 23:00

youtube.com/watch?v=Q7hBTcwDPUU&t=2s&ab_channel=JanDzieko%C5%84skionieruchomo%C5%9Bciach

Ogólnie o ekonomii z człowiekiem nauki + stopy i ich wpływ na sytuacje + perspektywy dalszych zysków z najmu w centrach + wątek pracy zdalnej
*nie jestem Anubisem ani Janem Dziekońskim

Bonus odnalazłem grupę kapitałową (zwykli ludzie + organizacja) w Krakowie, która potrafiła zakupić 20 mieszkań na wizjonerów w celu spekulacyjnego wykończenia i dalszej odsprzedaży #spekulacja #aleValueAddedSpekulacja


Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Postautor: Rak » 06 cze 2021, 23:02

@A

Tendencja różna może być wzrostowa lub spadkowa. Zawsze jakaś jest. Chciałbym ją móc wychwycić w danej chwili, tą aktualną i niekoniecznie musi to być dla mnie zawsze dobre w każdym momencie czy miesiącu a nawet przez cały rok, można ją skomentować i mieć własne zdanie, że zaraz czy dłuższy czas się odmieni ten czy inny trend czy cokolwiek się może zmienić zawsze przecież.

Odnośnie sponsoringu to fakt może wyjść różnie i jeżeli ktoś bardzo nagminnie chciałby być tubą przypadkowo zawsze tylko jednego tego samego podmiotu gospodarczego to proszę aby wysilił się na odnalezienie w miarę bezstronnych źródeł danych (które popierają jego tezę) bo wtedy wpis będzie też uważam wartościowy.

Admin zadecyduje co uważa. Ja tylko proponuję a że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane to wiemy i jak wyjdzie to z kolei już nie wiem, ja mogę zaryzykować.

Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Ceny mieszkań w Krakowie i w Polsce - tylko nowe wywiady, artykuły i informacje

Postautor: anubis » 06 cze 2021, 23:14

No to może zrobić jeszcze zastrzeżenie, że jedno źródło = jeden artykuł? Bo jak domiporta wypuszcza coś z rentier.io to potem powstaje do 50 tekstów (wcale nie przesadzam), w różnej prasie. Tak też HRE działa - oni puszczają mailem do wszystkich możliwych redakcji co tam Bartosz Turek wykombinował, a dziennikarze to puszczają, bo mają w zasadzie gotowy materiał.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości